Turniej o Złoty Kask 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Turniej o Złoty Kask 2014 – cykl zawodów żużlowych, organizowanych corocznie przez Polski Związek Motorowy. W sezonie 2014 rozegrano trzy turnieje eliminacyjne oraz finał, w którym zwyciężył Przemysław Pawlicki.

Turniej eliminacyjny (Rawicz)[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Maciej Janowski Wrocław 13 (2,3,2,3,3)
2 Damian Baliński Leszno 13 (3,2,3,2,3)
3 Mirosław Jabłoński Częstochowa 12 (2,2,3,3,2)
4 Piotr Świderski Gorzów Wlkp. 11 (3,1,2,2,3)
5 Kacper Gomólski Tarnów 10 +3 (3,0,1,3,3)
6 Robert Miśkowiak Lublin 10 +2 (2,3,2,1,2)
7 Michał Szczepaniak Rybnik 10 +1 (3,3,d,3,1)
8 Krzysztof Jabłoński Zielona Góra 8 (1,1,3,2,1)
9 Tobiasz Musielak Leszno 7 (2,2,0,1,2)
10 Zbigniew Suchecki Wrocław 6 (1,1,2,1,1)
11 Robert Kościecha Bydgoszcz 5 (0,3,1,1,0)
12 Norbert Kościuch Grudziądz 4 (1,0,1,2,0)
13 Paweł Przedpełski Toruń 3 (0,0,3,0,d)
14 Wojciech Lisiecki Rawicz 3 (0,1,0,0,2)
15 Mariusz Puszakowski Łódź 3 (1,2,0,0,w)
16 Stanisław Burza Opole 2 (0,w,1,0,1)
17 rez. Kamil Adamczewski Zielona Góra 0 (w,0)
rez. Adrian Gomólski Gniezno ns

Turniej eliminacyjny (Ostrów Wlkp.)[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Grzegorz Walasek Częstochowa 13 (3,1,3,3,3)
2 Patryk Dudek Zielona Góra 13 (3,2,3,3,2)
3 Piotr Protasiewicz Zielona Góra 11 (2,3,u,3,3)
4 Tomasz Jędrzejak Wrocław 11 (2,1,3,3,2)
5 Artur Mroczka Gdańsk 11 (1,2,3,2,3)
6 Adrian Miedziński Toruń 11 +w (1,3,2,2,3)
7 Kamil Brzozowski Ostrów Wlkp. 9 (3,3,1,2,0)
8 Patryk Dolny Wrocław 9 (3,2,2,1,1)
9 Mateusz Szczepaniak Bydgoszcz 8 (2,3,2,0,1)
10 Krystian Pieszczek Gdańsk 8 (0,2,2,2,2)
11 Dawid Stachyra Rybnik 5 (2,1,1,1,u)
12 Emil Pulczyński Piła 4 (0,0,1,1,2)
13 Łukasz Sówka Rzeszów 4 (1,1,1,0,1)
14 Oskar Fajfer Gniezno 2 (0,0,0,1,1)
15 Paweł Staszek Kraków 1 (1,0,0,d,w)
16 Szymon Woźniak Bydgoszcz 0 (d,u,–,–,–)
rez. Dawid Stachyra Rybnik ns
rez. Adam Strzelec Zielona Góra ns

Turniej eliminacyjny (Kraków)[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Przemysław Pawlicki Leszno 15 (3,3,3,3,3)
2 Piotr Pawlicki Leszno 14 (2,3,3,3,3)
3 Krzysztof Buczkowski Tarnów 12 (3,2,2,2,3)
4 Grzegorz Zengota Leszno 11 (0,2,3,3,3)
5 Paweł Miesiąc Rzeszów 9 +3 (1,2,2,2,2)
6 Rafał Trojanowski Kraków 9 +2 (1,3,1,2,2)
7 Karol Baran Kraków 9 +1 (2,1,3,1,2)
8 Sebastian Ułamek Grudziądz 8 (3,0,0,3,2)
9 Daniel Pytel Kraków 8 (1,3,1,2,1)
10 Maciej Kuciapa Rzeszów 7 (3,1,1,1,1)
11 Daniel Jeleniewski Grudziądz 4 (1,d,2,1,u)
12 Dawid Lampart Lublin 3 (w,1,2,d,d)
13 Artur Czaja Częstochowa 3 (0,2,1,0,0)
14 rez. Marcin Rempała Krosno 2 (2,0,w,d,w)
15 Janusz Kołodziej Tarnów 2 (2,–,–,–,–)
16 Jakub Jamróg Łódź 2 (0,0,0,1,1)
17 Rafał Szombierski Częstochowa 0 (w,–,–,–,–)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Przemysław Pawlicki Leszno 13 (3,3,2,2,3)
2 Kacper Gomólski Tarnów 11 +3 (3,3,0,3,2)
3 Grzegorz Walasek Częstochowa 11 +2 (3,1,3,3,1)
4 Damian Baliński Leszno 10 (1,3,3,1,2)
5 Krzysztof Buczkowski Tarnów 9 +3 (3,2,2,0,2)
6 Adrian Miedziński Toruń 9 +2 (2,w,1,3,3)
7 Robert Miśkowiak Lublin 9 +w (1,2,3,d,3)
8 Sebastian Ułamek Grudziądz 8 (2,0,0,3,3)
9 Piotr Świderski Gorzów Wlkp. 8 (1,3,2,1,1)
10 Grzegorz Zengota Leszno 7 (2,0,3,2,0)
11 Maciej Janowski Wrocław 6 (0,2,2,0,2)
12 Piotr Protasiewicz Zielona Góra 6 (0,2,1,2,1)
13 Kamil Brzozowski Ostrów Wlkp. 6 (2,1,1,2,d)
14 Mirosław Jabłoński Częstochowa 3 (0,1,0,1,1)
15 Karol Baran Kraków 2 (0,1,1,d,–)
16 Paweł Miesiąc Rzeszów 1 (1,0,t,0,–)
17 rez. Sebastian Niedźwiedź Rawicz 0 (d,u)
18 rez. Marcel Kajzer Rawicz 0 (d)

Bieg po biegu:

  1. Gomólski, Zengota, Miesiąc, Baran
  2. Walasek, Miedziński, Miśkowiak, Protasiewicz
  3. Pawlicki, Brzozowski, Baliński, Jabłoński
  4. Buczkowski, Ułamek, Świderski, Janowski
  5. Gomólski, Jabłoński, Buczkowski, Miedziński (w/zdubl.)
  6. Świderski, Protasiewicz, Brzozowski, Zengota
  7. Baliński, Miśkowiak, Baran, Ułamek
  8. Pawlicki, Janowski, Walasek, Miesiąc
  9. Baliński, Janowski, Protasiewicz, Gomólski
  10. Zengota, Pawlicki, Miedziński, Ułamek
  11. Walasek, Świderski, Baran, Jabłoński
  12. Miśkowiak, Buczkowski, Brzozowski, Niedźwiedź (d4), Miesiąc (t)
  13. Gomólski, Pawlicki, Świderski, Miśkowiak (d4)
  14. Walasek, Zengota, Baliński, Buczkowski
  15. Miedziński, Brzozowski, Janowski, Baran (d/start)
  16. Ułamek, Protasiewicz, Jabłoński, Miesiąc
  17. Ułamek, Gomólski, Walasek, Brzozowski (d4)
  18. Miśkowiak, Janowski, Jabłoński, Zengota
  19. Pawlicki, Buczkowski, Protasiewicz, Kajzer (d4)
  20. Miedziński, Baliński, Świderski, Niedźwiedź (u3)
  21. Bieg dodatkowy o 5. miejsce: Buczkowski, Miedziński, Miśkowiak (w/u)
  22. Bieg dodatkowy o 2. miejsce: Gomólski, Walasek
  23. Bieg o Puchar Burmistrza Rawicza: Pawlicki, Gomólski, Baliński (d2), Walasek (w/2 min)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]