Turniej o Złoty Kask 1973

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Turniej o Złoty Kask 1973 – rozegrany w sezonie 1973 turniej żużlowy z cyklu rozgrywek o „Złoty Kask”. Wygrał Zenon Plech, drugi był Edward Jancarz, a Jan Mucha stanął na najniższym stopniu.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Poniżej zestawienie czołowej piątki każdego z rozegranych 8 turniejów finałowych.

I turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Zenon Plech Stal Gorzów Wlkp. 12
2 Marek Cieślak Włókniarz Częstochowa 12
3 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 11
4 Andrzej Tkocz ROW Rybnik 10
5 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 9

II turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Zenon Plech Stal Gorzów Wlkp. 15
2 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 13
3 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 11
4 Zdzisław Dobrucki Unia Leszno 10
5 Bernard Jąder Unia Leszno 10

III turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Zbigniew Marcinkowski Falubaz Zielona Góra 13
2 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 13
3 Zenon Plech Stal Gorzów Wlkp. 11
4 Bernard Jąder Unia Leszno 10
5 Zdzisław Dobrucki Unia Leszno 9

IV turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Jerzy Szczakiel Kolejarz Opole 15
2 Zenon Plech Stal Gorzów Wlkp. 14
3 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 13
4 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 11
5 Andrzej Tkocz ROW Rybnik 10

V turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Zenon Plech Stal Gorzów Wlkp. 14
2 Marek Cieślak Włókniarz Częstochowa 12
3 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 11
4 Jerzy Szczakiel Kolejarz Opole 11
5 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 10

VI turniej – „Puchar Sportu”[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 14
2 Henryk Żyto Wybrzeże Gdańsk 12
3 Paweł Waloszek Śląsk Świętochłowice 11
4 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 11
5 Zbigniew Marcinkowski Falubaz Zielona Góra 11

VII turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Zenon Plech Stal Gorzów Wlkp. 14
2 Jerzy Szczakiel Kolejarz Opole 14
3 Jerzy Kowalski Unia Leszno 12
4 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 10
5 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 9

VIII turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Paweł Waloszek Śląsk Świętochłowice 14
2 Andrzej Wyglenda ROW Rybnik 14
3 Antoni Fojcik ROW Rybnik 12
4 Jerzy Gryt ROW Rybnik 11
5 Andrzej Tkocz ROW Rybnik 10

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Uwaga!: Odliczono dwa najgorsze wyniki.

Poz Zawodnik Klub GOR LES ZIE OPO CZE CHO BYD CHO[1] Punkty
1 Zenon Plech Stal Gorzów Wlkp. 12 15 11 14 14 10 14 2 80
2 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 8 13 2 13 10 14 3 9 67
3 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 9 11 13 11 10 11 10 5 66
4 Jerzy Szczakiel Kolejarz Opole 9 3 15 11 14 10 62
5 Paweł Waloszek Śląsk Świętochłowice 4 9 8 5 9 11 8 14 59
6 Andrzej Tkocz ROW Rybnik 10 5 8 10 5 7 9 10 54
7 Marek Cieślak Włókniarz Częstochowa 12 9 6 7 12 7 3 0 53
8 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 11 9 5 8 11 4 9 53
9 Zbigniew Marcinkowski Falubaz Zielona Góra 6 6 13 8 4 11 8 52
10 Andrzej Wyglenda ROW Rybnik 8 2 8 8 4 9 14 51
11 Henryk Żyto Wybrzeże Gdańsk 6 5 5 2 4 12 8 5 41
12 Jerzy Kowalski Unia Leszno 4 3 6 5 8 4 12 3 39
13 Zdzisław Dobrucki Unia Leszno 4 10 9 4 5 4 7 39
14 Bernard Jąder Unia Leszno 4 10 10 3 4 3 2 6 37
15 Leszek Marsz Wybrzeże Gdańsk 1 2 8 3 5 8 3 5 32
Kolor Wynik
Złoty Zwycięzca
Srebrny 2. miejsce
Brązowy 3. miejsce
Limanowy 4. miejsce
cyjan 5. miejsce

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zawody na 3. miejscu ukończył z 12 pkt. Antoni Fojcik (ROW Rybnik), a na 4. miejscu - Jerzy Gryt (ROW Rybnik) z 11 pkt.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]