Copa Libertadores 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Copa Libertadores 2012
Copa Santander Libertadores
Szczegóły turnieju
Gospodarz CONMEBOL
Termin 24.014.07 2012
Liczba drużyn 38 (z 11 konfederacji)
Stadiony 38 (w 25 miastach)
Mistrz Brazylia Corinthians (1. tytuł)
Statystyki turnieju
Mecze 138
Strzelone gole 364 (2.64 na mecz)
Król strzelców Argentyna Matías Alustiza (8)
Brazylia Neymar (8)

Copa Libertadores 2012 – 53. edycja Copa Libertadores.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Legenda
Zespół odpadł na dowolnym szczeblu rozgrywek
Zwycięzca Copa Libertadores
Zespoły rozpoczynające rozgrywki od fazy grupowej
Argentyna Club Atlético Lanús Argentyna Boca Juniors Buenos Aires Argentyna Vélez Sársfield Buenos Aires Argentyna Godoy Cruz Antonio Tomba
Brazylia Santos Futebol Clube Brazylia Corinthians São Paulo Brazylia Vasco da Gama Brazylia Fluminense
Boliwia Bolívar La Paz Boliwia The Strongest La Paz Chile Universidad de Chile Chile Universidad Católica
Kolumbia Atlético Nacional Medellín Kolumbia Junior Barranquilla Ekwador Deportivo Quito Ekwador Emelec Guayaquil
Peru Juan Aurich Chiclayo Peru Alianza Lima Paragwaj Olimpia Asunción Paragwaj Nacional Asunción
Urugwaj Defensor Sporting Montevideo Urugwaj Nacional Montevideo Wenezuela Deportivo Táchira San Cristóbal Wenezuela Zamora Barinas
Meksyk Cruz Azul Meksyk Chivas de Guadalajara
Zespoły rozpoczynające rozgrywki od rundy wstępnej
Argentyna Arsenal Sarandí Brazylia Flamengo Rio de Janeiro Brazylia Internacional Porto Alegre Boliwia Real Potosí
Chile Unión Española Santiago Kolumbia Once Caldas Manizales Ekwador Nacional Quito Paragwaj Libertad Asunción
Peru Sport Huancayo Urugwaj Peñarol Montevideo Wenezuela Caracas FC Meksyk Tigres UANL

1/32 finału: Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Arsenal Sarandí Argentyna 4:1 Peru Sport Huancayo 3:0 1:1
Real Potosí Boliwia 2:3 Brazylia Flamengo 2:1 0:2
Peñarol Urugwaj 5:1 Wenezuela Caracas 4:0 1:1
El Nacional Ekwador 2:4 Paragwaj Libertad 1:0 1:4
Internacional Brazylia 4:2 Kolumbia Corporación Deportiva 2:0 2:2
Unión Española Chile 3:2 Meksyk Tigres UANL 1:0 2:2
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/16 finału (Faza grupowa)[edytuj | edytuj kod]

Zespoły zakwalifikowane do 1/8 finału
Zespoły wyeliminowane

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Brazylia Santos 6 4 1 1 12 5 +7 13
Brazylia Internacional 6 4 2 2 10 6 +4 8
Boliwia The Strongest La Paz 6 2 1 3 5 11 -6 7
Peru Juan Aurich Chiclayo 6 2 0 4 4 9 -5 6
  Internacional Juan Aurich Chiclayo Santos The Strongest La Paz
Internacional 2-0 1-1 5-0
Juan Aurich 1-0 1-3 1-0
Santos 3-1 2-0 2-0
The Strongest 1-1 2-1 2-1

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Argentyna Lanús 6 3 1 2 11 6 +5 10
Ekwador Emelec 6 3 0 3 7 8 -1 9
Brazylia Flamengo 6 2 2 2 12 10 +2 8
Paragwaj Olimpia 6 2 1 3 10 16 -6 7
  Emelec Flamengo Lanús Olimpia
Emelec 3-2 0-2 1-0
Flamengo 1-0 3-0 3-3
Lanús 1-0 1-1 6-0
Olimpia 2-3 3-2 2-1

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Chile Unión Española 6 3 1 2 10 7 +3 10
Boliwia Bolívar 6 3 1 2 9 7 +2 10
Kolumbia Junior 6 2 1 3 8 8 0 7
Chile Universidad Católica 6 1 3 2 6 11 -5 6
  Bolívar Junior Unión Española Universidad Católica
Bolívar 2-1 1-3 3-0
Junior 0-1 2-1 3-0
Unión Española 2-1 2-0 1-1
Universidad Católica 1-1 2-2 2-1

Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Brazylia Fluminense 6 5 0 0 7 4 +3 15
Argentyna Boca Juniors 6 4 1 1 9 3 +6 13
Argentyna Arsenal 6 2 0 4 6 7 -1 3
Wenezuela Zamora 6 0 1 5 0 8 -8 1
  Arsenal Boca Juniors Fluminense Zamora
Arsenal 1-2 1-2 3-0
Boca Juniors 2-0 1-2 2-0
Fluminense 1-0 0-2 1-0
Zamora 0-1 0-0 0-1

Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Paragwaj Libertad 6 4 1 1 11 7 +4 13
Brazylia Vasco da Gama 6 4 1 1 10 6 +4 13
Urugwaj Nacional 6 2 0 4 5 7 -2 6
Peru Alianza 6 1 0 5 6 12 -6 3
  Libertad Vasco da Gama Nacional Alianza
Libertad 1-1 2-1 4-1
Vasco da Gama 2-0 1-2 3-2
Nacional 1-2 0-1 1-0
Alianza 1-2 1-2 1-0

Grupa 6[edytuj | edytuj kod]

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Brazylia Corinthians 6 4 2 0 13 2 +11 14
Meksyk Cruz Azul 6 3 2 1 11 4 +7 11
Paragwaj Nacional 6 1 1 4 6 13 -7 4
Wenezuela Deportivo Táchira 6 0 3 3 4 15 -11 3
  Sport Club Corinthians Paulista Cruz Azul Deportivo Táchira Club Nacional
Corinthians 1-0 6-0 2-0
Cruz Azul 0-0 4-0 4-1
Deportivo Táchira 1-1 1-1 0-0
Nacional 1-3 1-2 3-2

Grupa 7[edytuj | edytuj kod]

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Argentyna Vélez Sársfield 6 4 0 2 10 6 +4 12
Ekwador Deportivo Quito 6 3 1 2 11 4 +7 10
Urugwaj Defensor Sporting 6 3 0 3 6 7 -1 9
Meksyk Guadalajara 6 1 1 4 2 12 -10 4
  Defensor Sporting Sociedad Deportivo Quito C.D. Guadalajara Club Atlético Vélez Sársfield
Defensor Sporting 2-0 1-0 0-3
Deportivo Quito 2-0 5-0 3-0
Guadalajara 1-0 1-1 0-2
Vélez Sársfield 1-3 1-0 3-0

Grupa 8[edytuj | edytuj kod]

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Chile Universidad de Chile 6 4 1 1 11 6 +5 13
Kolumbia Atlético Nacional 6 3 2 1 16 8 +8 11
Argentyna Godoy Cruz 6 1 2 3 10 16 -6 5
Urugwaj Peñarol 6 1 1 4 6 13 -7 4
  Atlético Nacional Godoy Cruz Antonio Tomba Peñarol Montevideo Club Universidad de Chile
Atlético Nacional 2-2 3-0 2-0
Godoy Cruz 4-4 1-0 0-1
Peñarol 0-4 4-2 1-1
Universidad de Chile 2-1 5-1 2-1

Runda finałowa[edytuj | edytuj kod]

Zespoły zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Zespoły z 1 miejsca
Zespoły z 2 miejsca
Nr Drużyna Pkt Bilans Br+ Br.w.
1 Brazylia Fluminense 15 +3 7 5
2 Brazylia Corinthians 14 +11 13 4
3 Brazylia Santos 13 +7 12 5
4 Chile Universidad de Chile 13 +5 11 2
5 Paragwaj Libertad 13 +4 11 4
6 Argentyna Vélez Sársfield 12 +4 10 5
7 Argentyna Lanús 10 +5 11 3
8 Chile Unión Española 10 +3 10 5
9 Argentyna Boca Juniors 13 +6 9 4
10 Brazylia Vasco da Gama 13 +4 10 4
11 Kolumbia Atlético Nacional 11 +8 16 9
12 Meksyk Cruz Azul 11 +7 11 3
13 Ekwador Deportivo Quito 10 +7 11 1
14 Boliwia Bolívar 10 +2 9 3
15 Ekwador Emelec 9 -1 7 3
16 Brazylia Internacional 8 +4 10 2

Nr – rozstawienie, Pkt. – punkty, Br+ – bramki zdobyte, Br.w. – bramki wyjazdowe

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  1/8 finału (25 kwietnia, 1-3 i 8-10 maja) Ćwierćfinały (15-17 i 22-24 maja) Półfinały (12-14 i 19-21 czerwca) Finał (26 czerwca i 4 lipca)
                                                     
1  Brazylia Fluminense 0 2 2  
16  Brazylia Internacional 0 1 1  
  1  Brazylia Fluminense 0 1 1  
  9  Argentyna Boca Juniors 1 1 2  
8  Chile Unión Española 1 2 3
9  Argentyna Boca Juniors 2 3 5  
  9  Argentyna Boca Juniors 2 0 2  
  4  Chile Universidad 0 0 0  
5  Chile Universidad 1 6 7  
12  Ekwador Deportivo 4 0 4  
  4  Chile Universidad 1 1 2 (5)
  5  Paragwaj Libertad 1 1 2 (3)  
4  Paragwaj Libertad 1 2 3
13  Meksyk Cruz Azul 1 0 1  
  9  Argentyna Boca Juniors 1 0 1
  2  Brazylia Corinthians 1 1 3
2  Brazylia Corinthians 0 3 3  
15  Ekwador Emelec 0 0 0  
  2  Brazylia Corinthians 0 1 1
  10  Brazylia Vasco da Gama 0 0 0  
7  Argentyna Lanús 1 2 3 (4)
10  Brazylia Vasco da Gama 2 1 3 (5)  
  2  Brazylia Corinthians 1 1 2
  3  Brazylia Santos 0 1 1  
3  Brazylia Santos 1 8 9  
14  Boliwia Bolívar 2 0 2  
  3  Brazylia Santos 0 1 1 (4)
  6  Argentyna Vélez Sársfield 1 0 1 (2)  
6  Argentyna Vélez Sársfield 1 1 2
11  Kolumbia Atlético Nacional 1 0 1  

a – awans dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Internacional Brazylia 1:2 Brazylia Fluminense 0:0 1:2
Boca Juniors Argentyna 5:3 Chile Unión Española 2:1 3:2
Deportivo Quito Ekwador 4:7 Chile Universidad de Chile 4:1 0:6
Cruz Azul Meksyk 1:3 Paragwaj Libertad 1:1 0:2
Emelec Ekwador 0:3 Brazylia Corinthians 0:0 0:3
Vasco da Gama Brazylia 3:3 (k. 5-4) Argentyna Lanús 1:2 2:1
Bolívar Boliwia 2:9 Brazylia Santos 2:1 0:8
Atlético Nacional Kolumbia 1:2 Argentyna Vélez Sársfield 0:1 1:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Boca Juniors Argentyna 2:1 Brazylia Fluminense 1:0 1:1
Libertad Paragwaj 2:2 (k. 3-5) Chile Universidad de Chile 1:1 1:1
Vasco da Gama Brazylia 0:1 Brazylia Corinthians 0:0 0:1
Vélez Sársfield Argentyna 1:1 (k. 2-4) Brazylia Santos 1:0 0:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Boca Juniors Argentyna 2:0 Chile Universidad de Chile 2:0 0:0
Santos Brazylia 1:2 Brazylia Corinthians 0:1 1:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Finał[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Boca Juniors Argentyna 1:3 Brazylia Corinthians 1:1 0:2
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]