Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1977

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

l Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 1977- odbyły się w dniach 27 czerwca - 10 lipca w Tunezji.

Pierwsza runda grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

27 czerwca Stade El Menzah, Tunis  Hiszpania 2 - 1 (0-1)  Francja
27 czerwca Stade El Menzah, Tunis  Tunezja 0 - 6 (0-0)  Meksyk
30 czerwca Stade El Menzah, Tunis  Meksyk 1 - 1 (0-0)  Hiszpania
30 czerwca Stade El Menzah, Tunis  Tunezja 0 - 1 (0-1)  Francja
3 lipca Stade El Menzah, Tunis  Tunezja 1 - 0 (0-0)  Hiszpania
3 lipca Stade El Menzah, Tunis  Meksyk 1 - 1 (0-0)  Francja


Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A

M Reprezentacja L.m. Zw. Rem. Por. Bramki R.br. Pkt
1  Meksyk 3 1 2 0 8:2 +6 4
2  Francja 3 1 1 1 3:3 0 3
2  Hiszpania 3 1 1 1 3:3 0 3
4  Tunezja 3 1 0 2 1:7 -6 2

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

28 czerwca Stade Chedli Zouiten, Tunis  Honduras 1 - 0 (0-0)  Maroko
28 czerwca Stade Chedli Zouiten, Tunis  Urugwaj 2 - 1 (2-1)  Węgry
1 lipca Stade Chedli Zouiten, Tunis  Urugwaj 1 - 0 (1-0)  Honduras
1 lipca Stade Chedli Zouiten, Tunis  Węgry 2 - 0 (1-0)  Maroko
4 lipca Stade Chedli Zouiten, Tunis  Urugwaj 3 - 0 (2-0)  Maroko
4 lipca Stade Chedli Zouiten, Tunis  Honduras 2 - 0 (2-0)  Węgry


Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa B

M Reprezentacja L.m. Zw. Rem. Por. Bramki R.br. Pkt
1  Urugwaj 3 3 0 0 6:1 +5 6
2  Honduras 3 2 0 1 3:1 +2 4
3  Węgry 3 1 0 2 3:4 -1 2
4  Maroko 3 0 0 3 0:6 -6 0

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

27 czerwca Stade Olympique de Sousse, Susa  Włochy 1 - 1 (1-0)  Wybrzeże Kości Słoniowej
27 czerwca Stade Olympique de Sousse, Susa  Brazylia 5 - 1 (4-0)  Iran
30 czerwca Stade Olympique de Sousse, Susa  Włochy 0 - 0  Iran
30 czerwca Stade Olympique de Sousse, Susa  Wybrzeże Kości Słoniowej 1 - 1 (0-0)  Brazylia
3 lipca Stade Olympique de Sousse, Susa  Włochy 0 - 2 (0-1)  Brazylia
3 lipca Stade Olympique de Sousse, Susa  Iran 3 - 0 (1-0)  Wybrzeże Kości Słoniowej


Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa C

M Reprezentacja L.m. Zw. Rem. Por. Bramki R.br. Pkt
1  Brazylia 3 2 1 0 8:2 +6 5
2  Iran 3 1 1 1 4:5 -1 3
3  Włochy 3 0 2 1 1:3 -2 2
4  Wybrzeże Kości Słoniowej 3 0 2 1 2:5 -3 2

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

28 czerwca Sfax  Paragwaj 1 - 0 (0-0)  Austria
28 czerwca Stade Taïeb Mhiri, Safakis Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 3 - 1 (3-0)  Irak
1 lipca Stade Taïeb Mhiri, Safakis Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2 - 1 (1-1)  Paragwaj
1 lipca Stade Taïeb Mhiri, Safakis  Irak 5 - 1 (3-1)  Austria
4 lipca Stade Taïeb Mhiri, Safakis  Paragwaj 4 - 0 (2-0)  Irak
4 lipca Stade Taïeb Mhiri, Safakis Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 0 - 0 (0-0)  Austria


Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa D

M Reprezentacja L.m. Zw. Rem. Por. Bramki R.br. Pkt
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 3 2 1 0 5:2 +3 5
2  Paragwaj 3 2 0 1 6:2 +4 4
3  Irak 3 1 0 2 6:8 -2 2
4  Austria 3 0 1 2 1:6 -5 1

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

6 lipca Stade El Menzah, Tunis  Meksyk 1 - 1 (1-1, 1-1, 0-0), po dogrywce, karne: 5:3  Brazylia
7 lipca Stade El Menzah, Tunis  Urugwaj 0 - 0, po dogrywce, karne: 3:4 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR


O trzecie miejsce[edytuj | edytuj kod]

9 lipca Stade El Menzah, Tunis  Urugwaj 0 - 4 (0-2)  Brazylia

Finał[edytuj | edytuj kod]

10 lipca Stade El Menzah, Tunis  Meksyk 2 - 2 (2-2, 2-2, 0-0), po dogrywce, karne: 8:9 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR