Pływanie na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pływanie na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012
Swimming - Paralympic pictogram.svg
Letnie Igrzyska Paraolimpijskie 2012
Londyn
Miejsce Aquatics Centre
Data 30.08 - 08.09.2012
Liczba konkurencji 148
Liczba zawodników 600

Pływanie na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012 w Londynie rozgrywane było między 30 sierpnia - 8 września, na obiekcie Aquatics Centre.

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Do igrzysk zakwalifikowało się 600 zawodników, w tym 340 mężczyzn i 260 kobiet[1].

Zawodnicy podzieleni byli na kilka grup w zależności od rodzaju niepełnosprawności:

Im mniejsza ostatnia cyfra, tym większy stopień niepełnosprawności.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Klasa S1[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Ukraina Hennadij Bojko Grecja Christos Tampaxis Ukraina Ołeksandr Gołowko

Klasa S2[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Yang Yang Rosja Dmitrij Kokariew Grecja Aristidis Makrodimitris
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Yang Yang Rosja Dmitrij Kokariew Grecja Aristidis Makrodimitris
200 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Yang Yang Rosja Dmitrij Kokariew Izrael Itzhak Mamistvalov
50 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Yang Yang Grecja Aristidis Makrodimitris Rosja Dmitrij Kokariew

Klasa S3[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Korea Południowa Min Byeong-Eon Ukraina Dmytro Wynohradeć Chińska Republika Ludowa Du Jianping

Klasa S4[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Ukraina Eskender Mustafajew Francja David Smétanine Czechy Jan Povýšil
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Meksyk Gustavo Sánchez Martínez Hiszpania Richard Oribe Francja David Smétanine
200 m st. dowolnym
(szczegóły)
Meksyk Gustavo Sánchez Martínez Francja David Smétanine Hiszpania Richard Oribe
50 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Meksyk Juan Reyes Rosja Aleksiej Łyżychin Meksyk Gustavo Sánchez Martínez

Klasa S5[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Brazylia Daniel Dias Hiszpania Sebastián Rodríguez Stany Zjednoczone Roy Perkins
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Brazylia Daniel Dias Stany Zjednoczone Roy Perkins Hiszpania Sebastián Rodríguez
200 m st. dowolnym
(szczegóły)
Brazylia Daniel Dias Hiszpania Sebastián Rodríguez Stany Zjednoczone Roy Perkins
50 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Brazylia Daniel Dias Chińska Republika Ludowa He Junquan Węgry Zsolt Vereczkei
50 m st. motylkowym
(szczegóły)
Brazylia Daniel Dias Stany Zjednoczone Roy Perkins Chińska Republika Ludowa He Junquan

Klasa S6[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Xu Qing Kuba Lorenzo Pérez Escalona Chińska Republika Ludowa Zheng Tao
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Xu Qing Niemcy Sebastian Iwanow Kuba Lorenzo Pérez Escalona
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Irlandia Darragh McDonald Szwecja Anders Olsson Wielka Brytania Matthew Whorwood
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Zheng Tao Chińska Republika Ludowa Jia Hongguang Niemcy Sebastian Iwanow
50 m st. motylkowym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Xu Qing Chińska Republika Ludowa Zheng Tao Japonia Kyosuke Oyama

Klasa S7[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Lantz Lamback Chińska Republika Ludowa Pan Shiyun Wielka Brytania Matthew Walker
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Pan Shiyun Australia Matthew Levy Stany Zjednoczone Lantz Lamback
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Wielka Brytania Josef Craig Chińska Republika Ludowa Pan Shiyun Rosja Andriej Gładkow
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Wielka Brytania Jonathan Fox Ukraina Jewhen Bohodajko Chorwacja Mihovil Spanja
50 m st. motylkowym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Pan Shiyun Ukraina Jewhen Bohodajko Chińska Republika Ludowa Wang Jingang

Klasa S8[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Rosja Dienis Tarasow Holandia Maurice Deelen Chińska Republika Ludowa Wang Yinan
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Wang Yinan Rosja Dienis Tarasow Rosja Konstantin Lisienkow
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Wang Yinan Wielka Brytania Oliver Hynd Wielka Brytania Sam Hynd
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Rosja Konstantin Lisienkow Rosja Dienis Tarasow Wielka Brytania Oliver Hynd
100 m st. motylkowym
(szczegóły)
Francja Charles Rozoy Chińska Republika Ludowa Wei Yangpeng Chińska Republika Ludowa Song Maodang

Klasa S9[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Australia Matthew Cowdrey Węgry Tamás Tóth Hiszpania José Antonio Mari Alcaraz
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Australia Matthew Cowdrey Węgry Tamás Tóth Węgry Tamás Sors
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Australia Brenden Hall Węgry Tamás Sors Włochy Federico Morlacchi
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Australia Matthew Cowdrey Wielka Brytania James Crisp Chińska Republika Ludowa Liu Xiaobing
100 m st. motylkowym
(szczegóły)
Węgry Tamás Sors Australia Matthew Cowdrey Włochy Federico Morlacchi

Klasa S10[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Brazylia André Brasil Kanada Nathan Stein Australia Andrew Pasterfield
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Brazylia André Brasil Brazylia Phelipe Rodrigues Australia Andrew Pasterfield
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Ian Jaryd Silverman Kanada Benoît Huot Wielka Brytania Robert Welbourn
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Justin Zook Brazylia André Brasil Kanada Benoît Huot
100 m st. motylkowym
(szczegóły)
Brazylia André Brasil Rosja Dmitrij Grigoriew Republika Południowej Afryki Achmat Hassiem

Klasa S11[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Yang Bozun Stany Zjednoczone Bradley Snyder Hiszpania Enhamed Enhamed
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Bradley Snyder Chińska Republika Ludowa Yang Bozun Republika Południowej Afryki Hendri Herbst
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Bradley Snyder Hiszpania Enhamed Enhamed Chińska Republika Ludowa Yang Bozun
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Ukraina Dmytro Zalewski Chińska Republika Ludowa Yang Bozun Ukraina Wiktor Smyrnow
100 m st. motylkowym
(szczegóły)
Ukraina Wiktor Smirnow Hiszpania Enhamed Enhamed Japonia Keiichi Kimura

Klasa S12[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Ukraina Maksym Weraksa Rosja Aleksandr Niewolin-Swietow Stany Zjednoczone Tucker Dupree
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Ukraina Maksym Weraksa Rosja Aleksandr Niewolin-Swietow Stany Zjednoczone Tucker Dupree
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Rosja Siergiej Puńko Hiszpania Enrique Floriano Ukraina Serhij Klippert
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Rosja Aleksandr Niewolin-Swietow Stany Zjednoczone Tucker Dupree Ukraina Serhij Klippert
100 m st. motylkowym
(szczegóły)
Rosja Roman Makarow Rosja Siergiej Puńko Wielka Brytania James Clegg

Klasa S13[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Republika Południowej Afryki Charles Bouwer Białoruś Ihar Boki Ukraina Ołeksij Fedyna
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Białoruś Ihar Boki Republika Południowej Afryki Charles Bouwer Rosja Aleksandr Golintowski
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Białoruś Ihar Boki Ukraina Danyło Czufarow Rosja Aleksandr Golintowski
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Białoruś Ihar Boki Republika Południowej Afryki Charles Bouwer Grecja Charalampos Taiganidis
100 m st. motylkowym
(szczegóły)
Białoruś Ihar Boki Rosja Roman Dubowoj Australia Timothy Antalfy

Klasa S14[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
200 m st. dowolnym
(szczegóły)
Islandia Jon Margeir Sverrisson Australia Daniel Fox Korea Południowa Cho Won-sang
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Holandia Marc Evers Wielka Brytania Aaron Moores Hongkong Au Kai Lun

Klasa SB2-SB14[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
SB2 - 50 m st. klasycznym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Du Jianping Meksyk Arnulfo Castorena Ukraina Dmytro Wynohradeć
SB3 - 50 m st. klasycznym
(szczegóły)
Holandia Michael Schoenmaker Hiszpania Miguel Luque Japonia Takayuki Suzuki
SB4 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Brazylia Daniel Dias Kolumbia Moisés Fuentes García Hiszpania Ricardo Ten
SB5 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Korea Południowa Lim Woo-Geun Niemcy Niels Grunenberg Meksyk Pedro Rangel
SB6 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Ukraina Jewhen Bohodajko Niemcy Torben Schmidtke Niemcy Christoph Burkard
SB7 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Australia Blake Cochrane Japonia Tomotaro Nakamura Australia Matthew Levy
SB8 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Ukraina Andrij Kalyna Australia Matthew Cowdrey Holandia Maurice Deelen
SB9 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Rosja Pawieł Połtawcew Republika Południowej Afryki Kevin Paul Chińska Republika Ludowa Lin Furong
SB11 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Yang Bozun Japonia Keiichi Kimura Ukraina Ołeksandr Maszczenko
SB12 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Rosja Michaił Zimin Białoruś Uładzimir Izotau Ukraina Maksym Weraksa
SB13 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Ukraina Ołeksij Fedyna Nowa Zelandia Daniel Sharp Rosja Roman Dubowoj
SB14 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Japonia Yasuhiro Tanaka Rosja Artiom Pawlienko Holandia Marc Evers

Klasa SM3-SM13[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
SM3 - 150 m st. zmiennym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Du Jianping Ukraina Dmytro Wynohradeć Chińska Republika Ludowa Li Hanhua
SM4 - 150 m st. zmiennym
(szczegóły)
Nowa Zelandia Cameron Leslie Meksyk Gustavo Sánchez Martínez Japonia Takayuki Suzuki
SM6 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Xu Qing Wielka Brytania Sascha Kindred Chińska Republika Ludowa Zheng Tao
SM7 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Ukraina Jewhen Bohodajko Stany Zjednoczone Rudy Garcia-Tolson Australia Matt Levy
SM8 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Wielka Brytania Oliver Hynd Chińska Republika Ludowa Wang Jiachao Holandia Maurice Deelen
SM9 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Australia Matthew Cowdrey Ukraina Andrij Kalyna Włochy Federico Morlacchi
SM10 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Kanada Benoît Huot Brazylia André Brasil Australia Rick Pendleton
SM11 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Yang Bozun Ukraina Wiktor Smyrnow Ukraina Ołeksandr Maszczenko
SM12 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Ukraina Maksym Weraksa Rosja Aleksandr Niewolin-Swietow Rosja Siergiej Puńko
SM13 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Białoruś Ihar Boki Rosja Roman Dubowoj Ukraina Danyło Czufarow

Sztafety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
4x100 m st. dowolnym
(szczegóły)
 Australia
Andrew Pasterfield
Matthew Levy
Blake Cochrane
Matthew Cowdrey
 Chiny
Song Maodang
Wang Jiachao
Lin Furong
Wang Yinan
 Rosja
Konstantin Lisienkow
Jewgienij Zimin
Dienis Tarasow
Dmitrij Grigoriew
4x100 m st. zmiennym
(szczegóły)
 Chiny
Liu Xiaobing
Lin Furong
Wei Yanpeng
Wang Yinan
 Rosja
Konstantin Lisienkow
Pawieł Połtawcew
Eduard Samarin
Dienis Tarasow
 Australia
Michael Anderson
Matthew Cowdrey
Brenden Hall
Matthew Levy

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Klasa S2[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Feng Yazhu Ukraina Hanna Jelisawecka Ukraina Iryna Socka

Klasa S3[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Xia Jiangbo Ukraina Olha Swiderska Meksyk Patricia Valle
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Xia Jiangbo Ukraina Olha Swiderska Meksyk Patricia Valle

Klasa S4[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Holandia Lisette Teunissen Brazylia Edenia García Chińska Republika Ludowa Bai Juan

Klasa S5[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Ukraina Natalija Prołohajewa Hiszpania Teresa Perales Izrael Inbal Pezaro
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Hiszpania Teresa Perales Ukraina Natalija Prołohajewa Izrael Inbal Pezaro
200 m st. dowolnym
(szczegóły)
Norwegia Sarah Louise Rung Hiszpania Teresa Perales Izrael Inbal Pezaro
50 m st. motylkowym
(szczegóły)
Norwegia Sarah Louise Rung Hiszpania Teresa Perales Brazylia Joana Maria Silva

Klasa S6[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Holandia Mirjam de Koning-Peper Stany Zjednoczone Victoria Arlen Wielka Brytania Eleanor Simmonds
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Victoria Arlen Wielka Brytania Eleanor Simmonds Niemcy Tanja Gröpper
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Wielka Brytania Eleanor Simmonds Stany Zjednoczone Victoria Arlen Chińska Republika Ludowa Song Lingling
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Lu Dong Wielka Brytania Nyree Kindred Holandia Mirjam de Koning-Peper
50 m st. motylkowym
(szczegóły)
Ukraina Oksana Chrul Chińska Republika Ludowa Lu Dong Chińska Republika Ludowa Jiang Fuying

Klasa S7[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Australia Jacqueline Freney Stany Zjednoczone Cortney Jordan Ukraina Ani Palian
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Australia Jacqueline Freney Stany Zjednoczone Cortney Jordan Wielka Brytania Susannah Rodgers
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Australia Jacqueline Freney Stany Zjednoczone Cortney Jordan Wielka Brytania Susannah Rodgers
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Australia Jacqueline Freney Niemcy Kirsten Bruhn Stany Zjednoczone Cortney Jordan
50 m st. motylkowym
(szczegóły)
Australia Jacqueline Freney Kanada Brianna Nelson Chińska Republika Ludowa Huang Min

Klasa S8[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Mallory Weggemann Australia Maddison Elliott Chińska Republika Ludowa Jiang Shengnan
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Jessica Long Wielka Brytania Heather Frederiksen Australia Maddison Elliott
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Jessica Long Wielka Brytania Heather Frederiksen Australia Maddison Elliott
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Wielka Brytania Heather Frederiksen Stany Zjednoczone Jessica Long Rosja Olesia Władykina
100 m st. motylkowym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Jessica Long Ukraina Kateryna Istomina Chińska Republika Ludowa Jiang Shengnan

Klasa S9[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Lin Ping Wielka Brytania Louise Watkin Australia Ellie Cole
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Australia Ellie Cole Republika Południowej Afryki Natalie du Toit Hiszpania Sarai Gascon
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Republika Południowej Afryki Natalie du Toit Wielka Brytania Stephanie Millward Australia Ellie Cole
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Australia Ellie Cole Wielka Brytania Stephanie Millward Stany Zjednoczone Elizabeth Stone
100 m st. motylkowym
(szczegóły)
Republika Południowej Afryki Natalie du Toit Hiszpania Sarai Gascon Stany Zjednoczone Elizabeth Stone

Klasa S10[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Kanada Summer Ashley Mortimer Nowa Zelandia Sophie Pascoe Francja Élodie Lorandi
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Nowa Zelandia Sophie Pascoe Francja Élodie Lorandi Kanada Summer Ashley Mortimer
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Francja Élodie Lorandi Kanada Aurélie Rivard Stany Zjednoczone Susan Beth Scott
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Kanada Summer Ashley Mortimer Nowa Zelandia Sophie Pascoe Republika Południowej Afryki Shireen Sapiro
100 m st. motylkowym
(szczegóły)
Nowa Zelandia Sophie Pascoe Polska Oliwia Jabłońska Francja Élodie Lorandi

Klasa S11[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Włochy Cecilia Camellini Chińska Republika Ludowa Li Guizhi Nowa Zelandia Mary Fisher
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Włochy Cecilia Camellini Nowa Zelandia Mary Fisher Chińska Republika Ludowa Li Guizhi
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Niemcy Daniela Schulte Kanada Amber Thomas Włochy Cecilia Camellini
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Japonia Rina Akiyama Nowa Zelandia Mary Fisher Włochy Cecilia Camellini

Klasa S12[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Rosja Oksana Sawczenko Azerbejdżan Natali Pronina Rosja Darja Stukałowa
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Rosja Oksana Sawczenko Azerbejdżan Natali Pronina Rosja Darja Stukałowa
400 m st. dowolnym
(szczegóły)
Rosja Oksana Sawczenko Wielka Brytania Hannah Russell Hiszpania Deborah Font
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Rosja Oksana Sawczenko Azerbejdżan Natali Pronina Wielka Brytania Hannah Russell
100 m st. motylkowym
(szczegóły)
Polska Joanna Mendak Rosja Darja Stukałowa Wielka Brytania Hannah Russell

Klasa S13[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
50 m st. dowolnym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Kelley Becherer Kanada Valérie Grand'Maison Australia Prue Watt
100 m st. dowolnym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Kelley Becherer Kanada Valérie Grand'Maison Stany Zjednoczone Rebecca Anne Meyers

Klasa S14[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
200 m st. dowolnym
(szczegóły)
Wielka Brytania Jessica-Jane Applegate Australia Taylor Corry Holandia Marlou van der Kulk
100 m st. grzbietowym
(szczegóły)
Irlandia Bethany Firth Australia Taylor Corry Holandia Marlou van der Kulk

Klasa SB4-SB12[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
SB4 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Ukraina Natalija Prołohajewa Norwegia Sarah Louise Rung Hiszpania Teresa Perales
SB5 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Niemcy Kirsten Bruhn Chińska Republika Ludowa Song Lingling Stany Zjednoczone Noga Nir-Kistler
SB6 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Ukraina Wiktorija Sawcowa Wielka Brytania Charlotte Henshaw Wielka Brytania Elizabeth Johnson
SB7 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Jessica Long Ukraina Oksana Chrul Holandia Lisa den Braber
SB8 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Rosja Olesia Władykina Wielka Brytania Claire Cashmore Polska Paulina Woźniak
SB9 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Ukraina Chrystyna Jurczenko Nowa Zelandia Sophie Pascoe Wielka Brytania Harriet Lee
SB11 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Szwecja Maja Reichard Ukraina Jana Bereżna Argentyna Nadia Báez
SB12 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Azerbejdżan Natali Pronina Cypr Karolina Pelendritou Ukraina Jaryna Matło
SB13 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Australia Prue Watt Niemcy Elena Krawzow Stany Zjednoczone Kelley Becherer
SB14 - 100 m st. klasycznym
(szczegóły)
Hiszpania Michelle Alonso Morales Holandia Magda Toeters Hongkong Leung Shu Hang

Klasa SM4-SM13[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
SM5 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Ukraina Natalija Prołohajewa Norwegia Sarah Louise Rung Hiszpania Teresa Perales
SM6 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Wielka Brytania Eleanor Simmonds Niemcy Verena Schott Wielka Brytania Natalie Jones
SM7 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Australia Jacqueline Freney Kanada Brianna Nelson Chińska Republika Ludowa Huang Min
SM8 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Jessica Long Rosja Olesia Władykina Chińska Republika Ludowa Jiang Shengnan
SM9 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Republika Południowej Afryki Natalie du Toit Wielka Brytania Stephanie Millward Wielka Brytania Louise Watkin
SM10 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Nowa Zelandia Sophie Pascoe Kanada Summer Ashley Mortimer Chińska Republika Ludowa Zhang Meng
SM11 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Nowa Zelandia Mary Fisher Niemcy Daniela Schulte Kanada Amber Thomas
SM12 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Rosja Oksana Sawczenko Azerbejdżan Natali Pronina Rosja Darja Stukałowa
SM13 - 200 m st. zmiennym
(szczegóły)
Kanada Valérie Grand'Maison Stany Zjednoczone Rebecca Anne Meyers Stany Zjednoczone Kelley Becherer

Sztafety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
4x100 m st. dowolnym
(szczegóły)
 Australia
Ellie Cole
Maddison Elliott
Katherine Downie
Jacqueline Freney
 Stany Zjednoczone
Susan Beth Scott
Victoria Arlen
Jessica Long
Anna Eames
 Wielka Brytania
Stephanie Millward
Claire Cashmore
Susannah Rodgers
Louise Watkin
4x100 m st. zmiennym
(szczegóły)
 Australia
Ellie Cole
Katherine Downie
Annabelle Williams
Jacqueline Freney
 Wielka Brytania
Heather Frederiksen
Claire Cashmore
Stephanie Millward
Louise Watkin
 Stany Zjednoczone
Susan Beth Scott
Anna Johannes
Jessica Long
Mallory Weggemann

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Chiny 24 13 21 58
2.  Australia 18 7 12 37
3.  Ukraina 17 14 13 44
4.  Stany Zjednoczone 14 13 14 41
5.  Rosja 13 17 12 42
6.  Brazylia 9 4 1 14
7.  Wielka Brytania 7 16 16 39
8.  Nowa Zelandia 5 6 1 12
9.  Białoruś 5 2 0 7
10.  Kanada 4 9 3 16
11.  Republika Południowej Afryki 4 4 3 11
12.  Holandia 4 2 7 13
13.  Meksyk 3 2 4 9
14.  Hiszpania 2 11 9 22
15.  Niemcy 2 7 3 12
16.  Francja 2 3 3 8
17.  Japonia 2 2 4 8
18.  Norwegia 2 2 0 4
19.  Włochy 2 0 5 7
20.  Korea Południowa 2 0 1 3
21.  Irlandia 2 0 0 2
22.  Azerbejdżan 1 4 0 5
23.  Węgry 1 3 2 6
24.  Polska 1 1 1 3
25.  Szwecja 1 1 0 2
26.  Islandia 1 0 0 1
27.  Grecja 0 2 3 5
28.  Kuba 0 1 1 2
29.  Cypr 0 1 0 1
29.  Kolumbia 0 1 0 1
31.  Izrael 0 0 4 4
32.  Hongkong 0 0 2 2
33.  Argentyna 0 0 1 1
33.  Chorwacja 0 0 1 1
33.  Czechy 0 0 1 1

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]