Przejdź do zawartości

Wikipedysta:Solus ipse Inc.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Ten użytkownik ograniczył działalność edytorską na polskiej Wikipedii.


NA CZĘŚCIOWEJ EMERYTURZE


Ten edytor przeszedł na częściową emeryturę.

Namaste!
[edytuj | edytuj kod]

Spółdzielnia Solus ipse, Inc.

Przedsiębiorstwo o światowej sławie •
(jak to dobrze widać z kupy interwiki).


Solus_ipse_Inc.
Ilustracja
Sympatyczny facet
Miejsce urodzenia

Moskwa

Narodowość

 Rosja

Miejscowość

Lubiercy

Zawód

Menedżer wszystkich szczebli, dozorca i sprzątacz w SA Solus ipse, Inc.

Uprawnienia

redaktor

Podgatunek

Się nie łam!

ru Русскийродной язык этого участника.
BłoNT! Ten użytkownik czasem popełnia błędy językowe. Proszę poprawiać (+)
13 Solus ipse Inc. jest w polskojęzycznej Wikipedii od 13 lat, 4 miesięcy i 16 dni.
Obliczono 7 czerwca 2024.
Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Tłumaczenie artykułów.
Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Filozofia.

Ciekawe strony[edytuj | edytuj kod]

Wikipedyści
Ładowanie plików, instrukcja i linki:

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany. - Źródło: Dyskusja wikipedysty:MarcinEB

http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Prze%C5%9Blij

Mówimy po polsku[edytuj | edytuj kod]

Wdzięczność. Ci wikipedyści poprawiali moje błędy językowe lub udzielili innej pomocy w języku polskim:

Mały pomocniczek:

Nieznaczny komentarz[edytuj | edytuj kod]

Ta strona jest przydatna jako moja własna narzędziownia. Jeżeli chodzi o moje userboksy, one po prostu uprzedzają, że polski nie jest moim językiem ojczystym. Nie chcę wprowadzać ludzi w błąd, natomiast nie ma sensu stawiać co raz szablon {{Dopracować|język}}. Dlatego „info” o mnie (zameldowanie=Rosja itd.) zawiadamia: jeśli w jakimś artykule jakaś edycja należy do mnie, to może się znaleźć tam byle jaki Błąd językowy.

Userboks Wikipedysta:Userboksy/Staż na Wikipedii dotyczy tego samego tematu. Mój staż na WP jest dłuższy, a wspomniany userboks mierzy moją znajomość języka polskiego w dniach.

Post scriptum. Prawdę mówiąc, w dzieciństwie przeciętnie mówiłem po polsku. Dostałem od macochy (pochodziła z Ukrainy, a jej ojciec był Polakiem) dużo polskich książek, słowników i podręczników, m. in. podstawowy kurs języka polskiego „Mówimy po polsku” (wersję dla Rosjan). Znałem ten podręcznik, jak własną kieszeń. Ale to było jeszcze w epoce socjalizmu, za „panowania” Gorbaczowa. Szkoda, że nie było wówczas Internetu, i tak się złożyło, że po dlugiej przerwie zupełnie zapomniałem język polski. No cóż, można znów się nauczyć.

Repetitio est mater studiorum[1].

Sentencja łacińska

Więc podałem w szablonie datę: druga połowa stycznia 2011 r. W tym właśnie czasie zacząłem przypominać sobie język polski za pomocą Stanisława Karolaka. Chyba żaden podręcznik języka polskiego nie jest tak ceniony przez Rosjan, jak wspaniały kurs Karolaka i Danilewskiej[2]. Teraz po to, aby dokładnie wiedzieć, ile czasu uczę się języka polskiego, można spojrzeć na stan odpowiedniego licznika: „Staż na polskiej WP”.

Pozdrawiam[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Powtarzanie jest matką uczenia się. (Przekład na jezyk polski należy do Gythy; zob. też: Wybitni uczestnicy (ros.); WP:Wikipedystów portret własny#Gytha).
  2. Np tutaj widać, że napisany przez Karolaka i Danilewską podręcznik cieszy się największym zainteresowaniem.
  3. «Пожалуйста, ещё раз, только по-русски»:
    „pozdrawiam”=«передаю привет», а «поздравить»=„powinszować”, „pogratulować” (ср. англ.: gratulate). (Прим. перев.)

Wikicytaty[edytuj | edytuj kod]

Stefan Kisielewski (1911–1991) pisał: „Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby”, Wisława Szymborska (1923–2012), że „Otacza nas tępota coraz szerszym kręgiem”, Ula Zybura (1952–) powtarzała zaś: „Pamiętaj: zero podniesione do potęgi jest nieobliczalne”. Podobnie jak Hubertowi żal mi jest straconego czasu. // Romuald Wróblewski. „Koniec” --Solus ipse Inc. (dyskusja) 16:24, 15 lis 2012 (CET)[odpowiedz]