Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Wielka Brytania
Kod MKOl GBR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży Kynaston Studd
Liczba zawodników 735 w 24 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
56
Srebro
51
Brąz
38
Razem
145

Wielką Brytanię na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1908 w Londynie reprezentowało 735 sportowców (696 mężczyzn i 39 kobiet) startujących w 24 dyscyplinach. Reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła 145 medali, co jest najlepszym wynikiem w całych dotychczasowych startach[1] na igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg Złoto Harry Thomas Boxing pictogram.svg Boks kategoria do 52,62 kg w finale pokonał swojego rodaka Johna Condona
Gold medal.svg Złoto Richard Gunn Boxing pictogram.svg Boks kategoria 57,15 kg w finale pokonał Charlesa Morrisa
Gold medal.svg Złoto Frederick Grace Boxing pictogram.svg Boks kategoria 63,5 kg w finale pokonał Fredericka Spillera
Gold medal.svg Złoto John Douglas Boxing pictogram.svg Boks kategoria średnia w finale pokonał Snowy'ego Bakera z Australazji
Gold medal.svg Złoto Albert Oldman Boxing pictogram.svg Boks kategoria ciężka w finale pokonał Sydneya Evansa
Gold medal.svg Złoto Louis Baillon
Harry Freeman
Eric Green
Gerald Logan
Alan Noble
Edgar Page
Reginald Pridmore
Percy Rees
John Robinson
Stanley Shoveller
Harvey Wood
Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie turniej mężczyzn (jako drużyna Anglii) w finale pokonali drużynę Irlandii 8-1
Gold medal.svg Złoto Victor Johnson Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo wyścig na 660 jardów mężczyzn 51,2 s
Gold medal.svg Złoto Leon Meredith
Benjamin Jones
Ernest Payne
Clarence Kingsbury
Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo wyścig na dochodzenie na 1980 jardów drużynowo 2:18,60
Gold medal.svg Złoto Benjamin Jones Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo wyścig na 5000 m mężczyzn 8:36,20
Gold medal.svg Złoto Clarence Kingsbury Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo wyścig na 20 km mężczyzn 34:13,60
Gold medal.svg Złoto Charles Bartlett Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo wyścig na 100 km mężczyzn 2:41:48,60 h[2]
Gold medal.svg Złoto Wyndham Halswelle Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 400 m mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Joseph Deakin
Archie Robertson
William Coales
Harold Wilson
Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 3 mile mężczyzn drużynowo
Gold medal.svg Złoto Emil Voigt Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 5 mil mężczyzn 25:11,20
Gold medal.svg Złoto Arthur Russell Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 3200 m z przeszkodami 10:47,80
Gold medal.svg Złoto George Larner Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka chód na 3500 m mężczyzn 14:55,0
Gold medal.svg Złoto George Larner Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka chód na 10 mil mężczyzn 1:15:57,40 h[2]
Gold medal.svg Złoto Timothy Ahearne Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka trójskok mężczyzn 14,92 m[2]
Gold medal.svg Złoto William Dod Archery pictogram.svg Łucznictwo runda podwójna mężczyzn 815 pkt
Gold medal.svg Złoto Sybil Newall Archery pictogram.svg Łucznictwo runda podwójna kobiet 688 pkt
Gold medal.svg Złoto Madge Syers-Cave Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe solistki
Gold medal.svg Złoto Horace Bailey
Walter Corbett
Herbert Smith
Kenneth Hunt
Frederick Chapman
Robert Hawkes
Arthur Berry
Vivian Woodward
Henry Stapley
Clyde Purnell
Harold Hardman
Football pictogram.svg Piłka nożna turniej mężczyzn w finale pokonali drużynę Danii 2:0
Gold medal.svg Złoto George Cornet
Charles Forsyth
George Nevinson
Paul Radmilovic
Charles Smith
Thomas Thould
George Wilkinson
Water polo pictogram.svg Piłka wodna turniej mężczyzn w finale pokonali zespół Belgii 9:2
Gold medal.svg Złoto Henry Taylor Swimming pictogram.svg Pływanie 400 m stylem dowolnym mężczyzn 5:36,80[2]
Gold medal.svg Złoto Henry Taylor Swimming pictogram.svg Pływanie 1500 m stylem dowolnym mężczyzn 22:48,4[2]
Gold medal.svg Złoto Henry Taylor
John Derbyshire
Paul Radmilovic
William Foster
Swimming pictogram.svg Pływanie sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym 10:55,6[2]
Gold medal.svg Złoto Frederick Holman Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem klasycznym 3:09,20[2]
Gold medal.svg Złoto George Miller
Patteson Nickalls
Herbert Wilson
Charles Miller
Polo pictogram.svg Polo turniej mężczyzn (jako drużyna Roehampton)
Gold medal.svg Złoto Edward Barrett
Frederick Goodfellow
William Hirons
Frederick Humphreys
Albert Ireton
Frederick Merriman
Edwin Mills
Jhon Shepherd
Tug of war pictogram.svg Przeciąganie liny drużyna London City Police
Gold medal.svg Złoto Evan Noel Racquets pictogram.svg Rackets gra pojedyncza mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Vane Pennell
John Jacob Astor
Racquets pictogram.svg Rackets gra podwójna mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Thomas Thornycroft
Bernard Redwood
John Field-Richards
Olympic pictogram Water motorsports.png Sporty motorowodne Klasa B poniżej 60 stóp 2:28:58,8 h
Gold medal.svg Złoto Thomas Thornycroft
Bernard Redwood
John Field-Richards
Olympic pictogram Water motorsports.png Sporty motorowodne Klasa C – 6,5 – 8 m 2:28:26 h
Gold medal.svg Złoto Joshua Millner Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin dowolny 1000 jardów mężczyzn 98 pkt
Gold medal.svg Złoto Arthur Carnell Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin małokalibrowy leżąc 50 i 100 jardów mężczyzn 387 pkt
Gold medal.svg Złoto Maurice Matthews
Harry Humby
William Pimm
Edward Amoore
Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin małokalibrowy 50 i 100 jardów drużynowo 771 pkt
Gold medal.svg Złoto William Styles Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin małokalibrowy znikający obiekt 25 jardów 45 pkt
Gold medal.svg Złoto John Fleming Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin małokalibrowy obiekt poruszający się 25 jardów
Gold medal.svg Złoto Alexander Maunder
James Pike
Charles Palmer
John Postans
Frank Moore
Peter Easte
Shooting pictogram.svg Strzelectwo trap mężczyzn drużynowo 407 pkt
Gold medal.svg Złoto Josiah Ritchie Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Arthur Gore Tennis pictogram.svg Tenis ziemny halowa gra pojedyncza mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Arthur Gore
Herbert Barrett
Tennis pictogram.svg Tenis ziemny halowa gra podwójna mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Reginald Doherty
George Hillyard
Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra podwójna mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Dorothea Douglass Chambers Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza kobiet
Gold medal.svg Złoto Gwendoline Eastlake-Smith Tennis pictogram.svg Tenis ziemny halowa gra pojedyncza kobiet
Gold medal.svg Złoto Henry Blackstaffe Rowing pictogram.svg Wioślarstwo jedynka mężczyzn 9:26,00
Gold medal.svg Złoto John Fenning
Gordon Thomson
Rowing pictogram.svg Wioślarstwo dwójka bez sternika 9:41,00
Gold medal.svg Złoto Collier Cudmore
James Angus Gillan
Duncan Mackinnon
John Somers-Smith
Rowing pictogram.svg Wioślarstwo czwórka bez sternika 8:34,00
Gold medal.svg Złoto Albert Gladstone
Frederick Kelly
Banner Johnstone
Guy Nickalls
Charles Burnell
Ronald Sanderson
Raymond Etherington-Smith
Henry Bucknall
Gilchrist Maclagan
Rowing pictogram.svg Wioślarstwo ósemka mężczyzn 7:52,00
Gold medal.svg Złoto George de Relwyskow Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria lekka mężczyzn w finale pokonał Williama Wooda
Gold medal.svg Złoto Stanley Bacon Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria średnia mężczyzn w finale pokonał George'a Relwyskowa
Gold medal.svg Złoto George O'Kelly Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria ciężka mężczyzn w finale pokonał Norwega Jacoba Gundersena
Gold medal.svg Złoto Gilbert Laws
Thomas McMeekin
Charles Crichton
Sailing pictogram.svg Żeglarstwo Klasa jachtów 6 metrowych na łodzi Dormy
Gold medal.svg Złoto Charles Rivett-Carnac
Richard Dixon
Frederick Bingley
Frances Rivett-Carnac
Sailing pictogram.svg Żeglarstwo Klasa jachtów 7 metrowych na łodzi Heroine
Gold medal.svg Złoto Blair Cochrane
Arthur Wood
Henry Sutton
John Rhodes
Charles Campbell
Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa jachtów 8 metrowych na łodzi Cobweb
Gold medal.svg Złoto Thomas Glen-Coats
Arthur Downes
John Downes
John Buchanan
David Dunlop
John Mackenzie
Thomas Tait
James Bunten
Albert Martin
Robert Aspin
Sailing pictogram.svg Żeglarstwo Klasa jachtów 12 metrowych na łodzi Hera
Silver medal.svg Srebro John Condon Boxing pictogram.svg Boks kategoria 52,62 kg w finale uległ rodakowi Henry'emu Thomasowi
Silver medal.svg Srebro Charles Morris Boxing pictogram.svg Boks kategoria 57,15 kg w finale uległ Richardowi Gunnowi
Silver medal.svg Srebro Frederick Spiller Boxing pictogram.svg Boks kategoria do 63,50 kg w finale uległ Frederickowi Grace'owi
Silver medal.svg Srebro Sydney Evans Boxing pictogram.svg Boks kategoria ciężka w finale uległ Albertowi Oldmanowi
Silver medal.svg Srebro Walter Tysall Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka wielobój mężczyzn indywidualnie 312 pkt
Silver medal.svg Srebro Edward Allman-Smith
Henry Brown
Walter Campbell
William Graham
Richard Gregg
Edward Holmes
Robert Kennedy
Harold Murphy
John Preston
Walter Peterson
Charles Power
Franks Robinson
Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie turniej mężczyzn (jako drużyna Iralndii) w finale ulegli drużynie Anglii 1:8
Silver medal.svg Srebro Eustace Miles Jeu de paume pictogram.svg Jeu de paume gra pojedyncza mężczyzn w finale przegrał z Amerykaninem Jayem Goludem 0:3
Silver medal.svg Srebro Benjamin Jones Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo wyścig na 20 km mężczyzn
Silver medal.svg Srebro Frederick Hamlin
Thomas Johnson
Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo wyścig tandemów mężczyzn na 2000 m
Silver medal.svg Srebro Charles Denny Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo wyścig na 100 km mężczyzn
Silver medal.svg Srebro Gustav Alexander
George Buckland
Eric Dutton
S. N. Hayes
Wilfrid Johnson
Edward Jones
Reginald Martin
Gerald Mason
Johnson Parker-Smith
Hubert Ramsey
Charles Scott
Norman Whitley
Lacrosse pictogram.svg Lacrosse turniej mężczyzn w finale ulegli drużynie Kanady 10:14
Silver medal.svg Srebro Harold Wilson Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 1500 m mężczyzn 4:03,6
Silver medal.svg Srebro Edward Owen Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 5 mil mężczyzn 25:24,0
Silver medal.svg Srebro Archie Robertson Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 3200 m z przeszkodami 10:48,8
Silver medal.svg Srebro Ernest Webb Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka chód na 3500 m mężczyzn 15:07,40
Silver medal.svg Srebro Ernest Webb Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka chód na 10 mil mężczyzn 1:17:31,0 h
Silver medal.svg Srebro Cornelius Leahy Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok wzwyż mężczyzn 1,88 m
Silver medal.svg Srebro Denis Horgan Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka pchnięcie kulą mężczyzn 13,62 m
Silver medal.svg Srebro Reginald Brooks-King Archery pictogram.svg Łucznictwo runda podwójna mężczyzn 768 pkt
Silver medal.svg Srebro Lottie Dod Archery pictogram.svg Łucznictwo runda podwójna kobiet 642 pkt
Silver medal.svg Srebro Arthur Cumming Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe pokaz specjalny mężczyzn
Silver medal.svg Srebro Phyllis Johnson
James Johnson
Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe pary
Silver medal.svg Srebro William Robinson Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem klasycznym 3:12,80
Silver medal.svg Srebro Thomas Battersby Swimming pictogram.svg Pływanie 1500 m stylem dowolnym 22:51,20
Silver medal.svg Srebro Hardress Lloyd
John McCann
Auston Rotheram
Percy O'Reilly
Polo pictogram.svg Polo turniej mężczyzn (jako drużyna Irlandii)
Silver medal.svg Srebro Walter Buckmaster
Frederick Freake
Walter Jones
John Wodehouse
Polo pictogram.svg Polo turniej mężczyzn (jako drużyna Hurlingham)
Silver medal.svg Srebro Thomas Butler
James Clark
William Greggan
Alexander Kidd
Daniel Lowey
Patrick Philbin
George Smith
Thomas Swindlehurst
Tug of war pictogram.svg Przeciąganie liny jako drużyna Liverpool Police Team
Silver medal.svg Srebro Henry Leaf Racquets pictogram.svg Rackets gra pojedyncza mężczyzn
Silver medal.svg Srebro Edmund Bury
Cecil Browning
Racquets pictogram.svg Rackets gra podwójna mężczyzn
Silver medal.svg Srebro James Davey
L.F. Dean
Edward Jackett
Richard Jackett
E.J. Jones
James Jose
A. Lawrey
C.R. Marshall
Bert Solomon
Barney Solomon
Nicholas Tregurtha
John Trevaskis
Thomas Wedge
A. Wilcocks
Arthur Wilson
Rugby union pictogram.svg Rugby union turniej mężczyzn w finale przegrali z drużyną Australazji 3:32
Silver medal.svg Srebro Edgar Amphlett
Cyrus Daniell
Cecil Haig
Robert Montgomerie
Martin Holt
Edgar Seligman
Fencing pictogram.svg Szermierka szpada mężczyzn drużynowo
Silver medal.svg Srebro Walter Ellicott
Charles Nix
William Lane-Joynt
Ted Ranken
Shooting pictogram.svg Strzelectwo Strzelanie do sylwetki jelenia pojedynczy strzał drużynowo 85 pkt
Silver medal.svg Srebro Harcourt Ommundsen
Fleetwood Varley
Arthur Fulton
Philip Richardson
Walter Padgett
John Martin
Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin wojskowy 200,500,600,800,900,1000 jardów drużynowo 2496 pkt
Silver medal.svg Srebro Harry Humby Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin małokalibrowy leżąc 50 i 100 jardów 386 pkt
Silver medal.svg Srebro Maurice Matthews Shooting pictogram.svg Strzelectwo karbin małokalibrowy obiekt poruszający się 25 jardów 42 pkt
Silver medal.svg Srebro Harold Hawkins Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin małokalibrowy znikający obiekt 25 jardów
Silver medal.svg Srebro Ted Ranken Shooting pictogram.svg Strzelectwo Strzelanie do sylwetki jelenia pojedynczy strzał
Silver medal.svg Srebro Ted Ranken Shooting pictogram.svg Strzelectwo Strzelanie do sylwetki jelenia runda podwójna
Silver medal.svg Srebro Josiah Ritchie
James Parke
Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra podwójna mężczyzn
Silver medal.svg Srebro George Caridia Tennis pictogram.svg Tenis ziemny halowa gra pojedyncza mężczyzn
Silver medal.svg Srebro George Caridia
George Simond
Tennis pictogram.svg Tenis ziemny halowa gra podwójna mężczyzn
Silver medal.svg Srebro Penelpoe Boothby Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza kobiet
Silver medal.svg Srebro Angela Greene Tennis pictogram.svg Tenis ziemny halowa gra pojedyncza kobiet
Silver medal.svg Srebro Harold Barker
Philip Filleul
John Fenning
Gordon Thomson
Rowing pictogram.svg Wioślarstwo czwórka bez sternika mężczyzn
Silver medal.svg Srebro Alexander McCulloch Rowing pictogram.svg Wioślarstwo jedynka mężczyzn
Silver medal.svg Srebro George Fairbairn
Philip Verdon
Rowing pictogram.svg Wioślarstwo dwójka bez sternika
Silver medal.svg Srebro William Press Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria kogucia mężczyzn w finale uległ Amerykaninowi George'owi Mehnertowi
Silver medal.svg Srebro John Slim Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria piórkowa mężczyzn w finale uległ Amerykaninowi George'owi Dole'owi
Silver medal.svg Srebro William Wood Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria lekka mężczyzn w finale uległ George'owi de Relwyskowowi
Silver medal.svg Srebro George de Relwyskow Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria średnia mężczyzn w finale uległ Stanleyowi Baconowi
Silver medal.svg Srebro Charles MacIver
Charles Ronald MacIver
James Baxter
William Davidson
James Spence
Thomas Littledale
John Jellico
Colin McLeod Robertson
John Graham Kenion
J. A. Gardiner
Sailing pictogram.svg Żeglarstwo Klasa jachtów 12 metrowych na jachcie Mouchette
Bronze medal.svg Brąz William Webb Boxing pictogram.svg Boks kategoria 52,62 kg
Bronze medal.svg Brąz Hugh Roddin Boxing pictogram.svg Boks kategoria 57,15 kg
Bronze medal.svg Brąz Harry Johnson Boxing pictogram.svg Boks kategoria do 63,5 kg
Bronze medal.svg Brąz William Philo Boxing pictogram.svg Boks kategoria średnia
Bronze medal.svg Brąz Francis Parks Boxing pictogram.svg Boks kategoria ciężka
Bronze medal.svg Brąz Alexander Burt
John Burt
Alexander Denniston
Charles Foulkes
Hew Fraser
James Harper-Orr
Ivan Laing
Hugh Neilson
William Orchardson
Norman Stevenson
Hugh Walker
Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie turniej mężczyzn (jako drużyna Szkocji)
Bronze medal.svg Brąz Frederick Connah
Llewellyn Evans
Arthur Law
Robert Lyne
Wilfred Pallott
Frederick Phillips
Edwin Richards
Charles Shepherd
Philip Turnbull
Bertrand Turnbull
James Williams
Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie turniej mężczyzn (jako drużyna Walii)
Bronze medal.svg Brąz Neville Bulwer-Lytton Jeu de paume pictogram.svg Jeu de paume gra pojedyncza mężczyzn w meczu o 3. miejsce pokonał Brytyjczyka Arthura Page'a 3:0
Bronze medal.svg Brąz Colin Brooks
William Isaacs
Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo wyścig tandemów mężczyzn na 2000 m
Bronze medal.svg Brąz Norman Hallows Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 1500 m mężczyzn 4:04,00
Bronze medal.svg Brąz Leonard Tremeer Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 400 m przez płotki 57,0 s
Bronze medal.svg Brąz Edward Spencer Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka chód na 10 mil mężczyzn 1:21:20,2 h
Bronze medal.svg Brąz Beatrice Hill-Lowe Archery pictogram.svg Łucznictwo runda podwójna kobiet 618 pkt
Bronze medal.svg Brąz Madge Syers-Cave
Edgar Syers
Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe pary
Bronze medal.svg Brąz Dorothy Greenhough-Smith Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe solistki
Bronze medal.svg Brąz Herbert Haresnape Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem grzbietowym 1:27,0
Bronze medal.svg Brąz Edward Barrett Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria ciężka (powyżej 73 kg) mężczyźni
Bronze medal.svg Brąz Walter Chaffe
Joseph Dowler
Ernest Ebbage
Thomas Homewood
Alexander Munro
William Slade
William Tammas
James Woodget
Tug of war pictogram.svg Przeciąganie liny jako drużyna K.Division Metropolitan Police Team
Bronze medal.svg Brąz John Jacob Astor Racquets pictogram.svg Rackets gra pojedyncza mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Henry Brougham Racquets pictogram.svg Rackets gra pojedyncza mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Evan Noel
Henry Leaf
Racquets pictogram.svg Rackets gra podwójna mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Jesse Wallingford
Geoffrey Coles
Henry Lynch-Staunton
Walter Ellicott
Shooting pictogram.svg Strzelectwo pistolet dowolny mężczyzn drużynowo 1817 pkt
Bronze medal.svg Brąz Maurice Blood Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin dowolny 1000 jardów mężczyzn 92 pkt
Bronze medal.svg Brąz George Barnes Shooting pictogram.svg Strzelectwo Karabin małokalibrowy leżąc 50 i 100 jardów 385 pkt
Bronze medal.svg Brąz Edward Amoore Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin małokalibrowy znikający obiekt 25 jardów
Bronze medal.svg Brąz William Marsden Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin małokalibrowy obiekt poruszający się 25 jardów
Bronze medal.svg Brąz Alexander Rogers Shooting pictogram.svg Strzelectwo Strzelanie do sylwetki jelenia pojedynczy strzał
Bronze medal.svg Brąz Alexander Maunder Shooting pictogram.svg Strzelectwo trap mężczyzn 57 pkt
Bronze medal.svg Brąz George Whitaker
Gerald Skinner
John Butt
William Morris
Harold Creasey
Richard Hutton
Shooting pictogram.svg Strzelectwo trap mężczyzn drużynowo[3] 372 pkt
Bronze medal.svg Brąz Josiah Ritchie Tennis pictogram.svg Tenis ziemny halowa gra pojedyncza mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Wilberforce Eaves Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Clement Cazalet
Charles Dixon
Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra podwójna mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Joan Winch Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza kobiet
Bronze medal.svg Brąz Frank Jerwood
Eric Powell
Oswald Carver
Edward Williams
Henry Goldsmith
Harold Kitching
John Burn
Douglas Stuart
Richard Boyle
Rowing pictogram.svg Wioślarstwo ósemka mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz William McKie Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria piórkowa mężczyzn w walce o 3. miejsce pokonał rodaka Williama Tagga
Bronze medal.svg Brąz Arthur Gingell Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria lekka mężczyzn w walce o 3. miejsce pokonał Brytyjczyka Williama MacKenziego
Bronze medal.svg Brąz Frederick Beck Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria średnia mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Philip Hunloke
Alfred Hughes
Frederick Hughes
George Ratsey
William Ward
Sailing pictogram.svg Żeglarstwo Klasa jachtów 8 metrowych na łodzi Sorais-2

Przypisy

  1. Stan na 31.03.2012 roku
  2. 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 2,5 2,6 Rekord świata
  3. Jako 2 drużyna Wielkiej Brytanii

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]