World Open 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
World Open

2013   ← 2014 →   2015

Snooker balls triangled.png
Miejsce Chińska Republika Ludowa Hainan International Exhibition Center, Haikou
Zwycięzca Anglia Shaun Murphy
II miejsce Anglia Mark Selby
Najwyższy break 144 Szkocja Anthony McGill

World Open 2014 − dziesiąty rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2013/2014. Rozegrany został w dniach 10 - 16 marca 2014 roku w Hainan International Exhibition Center w mieście Haikou (Chiny).

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Pieniężne[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: £ 85 000
II miejsce: £ 35 000
Półfinalista: £ 21 000
Ćwierćfinalista: £ 12 500
Ostatnia 16: £ 8 000
Ostatnia 32: £ 6 500
Ostatnia 48: £ 3 000

Najwyższy break (turniej): £ 2 000
Break maksymalny (turniej): £ 40 000
Pula nagród: £ 478 000

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Mecze rundy dzikich kart zostały rozegrane w Haikou w dniu 10 marca 2014 roku.

Mecz Wynik
WC1 Szkocja Jamie Burnett w/d-w/o Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun
WC2 Anglia Sanderson Lam 3-5 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan
WC3 Szkocja Scott Donaldson 5-1 Chińska Republika Ludowa Lin Shuai
WC4 Anglia Rory McLeod 5-1 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 5 frame'ów
Runda 2
Do 5 frame'ów
Runda 3
Do 5 frame'ów
Ćwierćfinał
Do 5 frame'ów
Półfinał
Do 6 frame'ów
Finał
Do 10 frame'ów
                                                         
Irlandia Północna  Mark Allen 5  
Anglia  Mike Dunn 2  
  Irlandia Północna  Mark Allen 5  
  Walia  Mark Williams 3  
Chińska Republika Ludowa  Yuan Sijun 1
Walia  Mark Williams 5  
  Irlandia Północna  Mark Allen 5  
  Anglia  Ricky Walden 2  
Irlandia  Ken Doherty 5  
Anglia  Barry Pinches 2  
  Irlandia  Ken Doherty 1
  Anglia  Ricky Walden 5  
Anglia  Alfred Burden 4
Anglia  Ricky Walden 5  
  Irlandia Północna  Mark Allen 5  
  Szkocja  John Higgins 3  
Szkocja  John Higgins 5  
Anglia  Alex Davies 1  
  Szkocja  John Higgins 5
  Walia  Michael White 0  
Indie  Aditya Mehta 3
Walia  Michael White 5  
  Szkocja  John Higgins 5
  Anglia  Judd Trump 4  
Walia  Matthew Stevens 5  
Chińska Republika Ludowa  Yu Delu 0  
  Walia  Matthew Stevens 4
  Anglia  Judd Trump 5  
Chińska Republika Ludowa  Chen Zifan 0
Anglia  Judd Trump 5  
Irlandia Północna  Mark Allen 4  
Anglia  Shaun Murphy 6  
Szkocja  Stephen Maguire 4  
Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 5  
  Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 5  
  Anglia  Andrew Higginson 1  
Anglia  Craig Steadman 2
Anglia  Andrew Higginson 5  
  Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 2  
  Szkocja  Graeme Dott 5  
Walia  Ryan Day 5  
Anglia  Michael Wasley 4  
  Walia  Ryan Day 2
  Szkocja  Graeme Dott 5  
Chińska Republika Ludowa  Tian Pengfei 2
Szkocja  Graeme Dott 5  
  Szkocja  Graeme Dott 4
  Anglia  Shaun Murphy 5  
Anglia  Shaun Murphy 5  
Anglia  Jimmy White 1  
  Anglia  Shaun Murphy 5
  Anglia  Mark King 1  
Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 2
Anglia  Mark King 5  
  Anglia  Shaun Murphy 5
  Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 4  
Chińska Republika Ludowa  Xiao Guodong 4  
Indie  Pankaj Advani 5  
  Indie  Pankaj Advani 4
  Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 5  
Chińska Republika Ludowa  Li Yan 1
Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 5  
Anglia  Shaun Murphy 10
Anglia  Mark Selby 6
Anglia  Mark Selby 5  
Anglia  Anthony Hamilton 3  
  Anglia  Mark Selby 5  
  Tajlandia  Noppon Saengkham 2  
Irlandia Północna  Gerard Greene 2
Tajlandia  Noppon Saengkham 5  
  Anglia  Mark Selby 5  
  Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 1  
Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 5  
Szkocja  Scott Donaldson 1  
  Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 5
  Anglia  Mark Davis 3  
Anglia  Adam Wicheard 0
Anglia  Mark Davis 5  
  Anglia  Mark Selby 5  
  Szkocja  Alan McManus 1  
Anglia  Robert Milkins 5  
Anglia  Rod Lawler 2  
  Anglia  Robert Milkins 3
  Szkocja  Alan McManus 5  
Szkocja  Alan McManus 5
Anglia  Martin Gould 1  
  Szkocja  Alan McManus 5
  Walia  Dominic Dale 1  
Walia  Dominic Dale 5  
Szkocja  Michael Leslie 4  
  Walia  Dominic Dale 5
  Anglia  Stuart Bingham 4  
Anglia  Steve Davis 3
Anglia  Stuart Bingham 5  
Anglia  Mark Selby 6
Hongkong  Marco Fu 4  
Anglia  Barry Hawkins 5  
Anglia  Matthew Selt 4  
  Anglia  Barry Hawkins 4  
  Anglia  Mark Joyce 5  
Anglia  Mark Joyce 5
Irlandia  David Morris 2  
  Anglia  Mark Joyce 5  
  Norwegia  Kurt Maflin 3  
Anglia  Ali Carter 5  
Anglia  David Gilbert 3  
  Anglia  Ali Carter 2
  Norwegia  Kurt Maflin 5  
Norwegia  Kurt Maflin 5
Anglia  Joe Perry 1  
  Anglia  Mark Joyce 3
  Hongkong  Marco Fu 5  
Hongkong  Marco Fu 5  
Szkocja  Anthony McGill 3  
  Hongkong  Marco Fu 5
  Anglia  Michael Holt 3  
Anglia  Nigel Bond 1
Anglia  Michael Holt 5  
  Hongkong  Marco Fu 5
  Australia  Neil Robertson 4  
Anglia  Tom Ford 4  
Anglia  Rory McLeod 5  
  Anglia  Rory McLeod 1
  Australia  Neil Robertson 5  
Walia  Jamie Jones 1
Australia  Neil Robertson 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame'ów
Hainan International Exhibition Center, Haikou, Chiny, 16 marca 2014.
Sędzia: Anglia Colin Humphries
Anglia Shaun Murphy 10-6 Mark Selby Anglia
Sesja południowa: 95–1 (64), 80–46 (80), 81–40, 75–26 (52), 5–83, 13–91 (91), 102–1 (98), 113–1 (105), 112–0 (112)
Sesja wieczorna: 8–92 (78), 53–62, 18–78, 85–4 (60), 43–82, 78–49 (78), 77–54
112 Najwyższy break 91
2 Breaki stupunktowe 0
8 Breaki 50-punktowe 2

Breaki stupunktowe fazy głównej turnieju[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze zostały rozegrane w dniach 13-14 grudnia w Barnsley Metrodome, Barnsley. Każdy mecz był rozgrywany do 5 wygranych frame'ów.

Irlandia Północna Mark Allen 5–4 Anglia Chris Wakelin
Anglia Mike Dunn 5–1 Anglia Paul Davison
Szkocja Jamie Burnett 5–2 Anglia Ryan Clark
Walia Mark Williams 5–3 Anglia Chris Norbury
Irlandia Ken Doherty 5–4 Anglia Allan Taylor
Tajlandia Dechawat Poomjaeng 2–5 Anglia Barry Pinches
Anglia Alfred Burden 5–0 Szkocja Ross Muir
Anglia Ricky Walden 5–1 Anglia John Astley
Szkocja John Higgins 5–3 Anglia Sydney Wilson
Anglia Jimmy Robertson 4–5 Anglia Alex Davies
Indie Aditya Mehta 5–2 Walia Jak Jones
Walia Michael White 5–2 Anglia Shane Castle
Walia Matthew Stevens 5–0 Libia Khalid Belaied
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5–1 Irlandia Josh Boileau
Anglia Dave Harold 1–5 Anglia Sanderson Lam
Anglia Judd Trump 5–3 Tajlandia Ratchayothin Yotharuck
Szkocja Stephen Maguire 5–2 Szkocja Rhys Clark
Anglia Peter Lines 3–5 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh
Irlandia Fergal O'Brien 3–5 Anglia Craig Steadman
Anglia Andrew Higginson 5–0 Anglia Ashley Carty
Walia Ryan Day 5–4 Belgia Luca Brecel
Anglia Jamie Cope 3–5 Anglia Michael Wasley
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 5–1 Anglia Ian Burns
Szkocja Graeme Dott 5–4 Anglia James Cahill
Anglia Shaun Murphy 5–1 Malta Tony Drago
Anglia Jimmy White 5–1 Anglia Dyland Mitchell
Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 5–3 Walia Daniel Wells
Anglia Mark King 5–4 Anglia David Grace
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5–1 Walia Andrew Pagett
Indie Pankaj Advani 5–2 Anglia Mitchell Travis
Anglia Ben Woollaston 1–5 Chińska Republika Ludowa Li Yan
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5–0 Anglia Christopher Keogan
Anglia Mark Selby 5–2 Chińska Republika Ludowa Lu Haotian
Anglia Anthony Hamilton 5–3 Anglia Andrew Norman
Irlandia Północna Gerard Greene 5–0 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Szkocja Marcus Campbell 2–5 Tajlandia Noppon Saengkham
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 5–2 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Anglia Jack Lisowski 3–5 Szkocja Scott Donaldson
Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 2–5 Anglia Adam Wicheard
Anglia Mark Davis 5–4 Tajlandia Thanawat Thirapongpaiboon
Anglia Robert Milkins 5–3 Irlandia Północna Joe Swail
Anglia Rod Lawler 5–1 Anglia Elliot Slessor
Szkocja Alan McManus 5–2 Anglia Jeff Cundy
Anglia Martin Gould 5–2 Anglia Sam Baird
Walia Dominic Dale 5–0 Chińska Republika Ludowa Cao Xinlong
Tajlandia James Wattana 2–5 Szkocja Michael Leslie
Anglia Steve Davis 5–2 Anglia Hammad Miah
Anglia Stuart Bingham 5–1 Anglia Robbie Williams
Anglia Barry Hawkins 5–4 Australia Vinnie Calabrese
Anglia Matthew Selt 5–3 Anglia Liam Highfield
Anglia Mark Joyce 5–2 Szkocja Fraser Patrick
Anglia Peter Ebdon 2–5 Irlandia David Morris
Anglia Ali Carter 5–3 Anglia Stuart Carrington
Anglia David Gilbert 5–4 Anglia Gary Wilson
Norwegia Kurt Maflin 5–1 Finlandia Robin Hull
Anglia Joe Perry 5–4 Chińska Republika Ludowa Li Hang
Hongkong Marco Fu 5–0 Anglia Martin O'Donnell
Szkocja Anthony McGill 5–2 Anglia Adam Duffy
Anglia Nigel Bond 5–0 Anglia Lee Page
Anglia Michael Holt 5–2 Malta Alex Borg
Anglia Tom Ford 5–4 Anglia Joel Walker
Anglia Rory McLeod 5–1 Anglia Kyren Wilson
Walia Jamie Jones 5–4 Anglia Jamie O'Neill
Australia Neil Robertson 5–0 Szwajcaria Alexander Ursenbacher

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]