Algida

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Algida
Ilustracja
Państwo

 Włochy

brak współrzędnych
Strona internetowa
Lody Algida Magnum

Algida – marka lodów należąca do koncernu Unilever. Istnieje od lat 50. XX wieku – jej państwem ojczystym są Włochy.

W Polsce została wprowadzona wraz z zakupem przez koncern fabryki lodów w Baninie w 1993 roku. W ofercie „Algidy” znajdują się lody produkowane dla wszystkich krajów, w których Unilever trudni się ich dystrybucją (m.in. Cornetto, Vienetta), a także te produkowane tylko na rynki lokalne lub grupy krajów (w Polsce np. Big, Kolorki).

Unilever jest jednym z największych producentów lodów na świecie z obrotem sięgającym 5 mld. € rocznie. Posiada obecnie 11 fabryk lodów w Europie, największe z nich znajdują się w: Heppenheim (Bergstraße) w Niemczech, Caivano we Włoszech, Saint-Dizier we Francji oraz Gloucester w Wielkiej Brytanii[1].

Inne nazwy[edytuj | edytuj kod]

Lody reklamowane pod nazwą Ola w Holandii

Po ujednoliceniu w 1999 roku logotypów większości marek lodów Unilever na świecie (do starych nazw dodano charakterystyczne logo w kształcie serca, częściowo zmodyfikowane w 2003 roku), firma rozpoznawana jest na całym świecie również jako Heartbrand (marka-serce). Pod nazwą Algida, poza Polską, Unilever dystrybuuje lody także w Czechach, Słowacji, Rosji, Serbii, Grecji, Włoszech, Turcji, Rumunii, Węgrzech. W innych krajach można spotkać marki bliźniacze, m.in. Wall's, GB Glace, Streets, Frisko, Ola, Eskimo, Langnese[2]:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Strona Unilever. [dostęp 2009-09-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-11-23)].
  2. Heartbrand. Logopedia. (ang.).