Algida

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Algida
Algida
Lokalizacja  Włochy
Branża przemysł spożywczy
Produkty lody
Strona internetowa

Algida – lokalna marka lodów należąca do koncernu Unilever. Istnieje od lat 50. XX wieku - jej państwem ojczystym są Włochy.

W Polsce została wprowadzona wraz z zakupem przez koncern fabryki lodów w Baninie w 1993 roku. W roku 1999, po ujednoliceniu logotypów większości marek lodów Unilever na świecie (do starych nazw dodano charakterystyczny logotyp w kształcie serca, częściowo zmodyfikowany w 2003 roku), rozpoznawana na całym świecie również jako Heartbrand (marka-serce).

Pod marką Algida, poza Polską, Unilever dystrybuuje lody także w Czechach, Słowacji, Rosji, Serbii, Grecji, Włoszech, Turcji, Rumunii oraz na Węgrzech. W pozostałych krajach można spotkać marki bliźniacze, m.in. Wall's, GB Glace, Streets, Frisko, Ola, Eskimo, Langnese. W ofercie "Algidy" znajdują się lody produkowane dla wszystkich krajów, w których Unilever trudni się ich dystrybucją (m.in. Cornetto, Vienetta), a także te produkowane tylko na rynki lokalne lub grupy krajów (w Polsce np. Big, Kolorki).

Unilever jest jednym z największych producentów lodów na świecie z obrotem sięgającym 5 mld. € rocznie. Posiada obecnie 11 fabryk lodów w Europie, największe z nich znajdują się w: Heppenheim (Bergstraße) w Niemczech, Caivano we Włoszech, St. Dizier we Francji oraz Gloucester w Wielkiej Brytanii[1].

Przypisy