Cartoon Network Racing

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cartoon Network Racing
Producent Firebrand Games (NDS)
The Game Factory (PS2)
Wydawca The Game Factory
Data wydania 30 października 2006 (USA)
Gatunek Wyścigowa / Dla dzieci
Tryby gry Gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: E
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 2, Nintendo DS

Cartoon Network Racing – gra wyścigowa wydana na dwie konsole: PlayStation 2 i Nintendo DS. Gra jest dziełem Cartoon Network Interactive, Eutechnyx, Firebrand Games i The Game Factory.

Wersja PS2[edytuj | edytuj kod]

Gracz musi wybrać dwie postacie do jazdy (niekoniecznie z tej samej kreskówki) – jedna prowadzi pojazd, a druga używa wszelkich broni znalezionych w trasie. Główne wyścigi polegają na dojechaniu do mety z największą ilością punktów. Dodatkowo dostępne tryby to: Battle Mode, w którym walczą dwie drużyny w różnych trybach, oraz Cartoon Eliminators, w którym postać która ostatnia dojechała do mety, zostaje wyeliminowana z dalszego wyścigu. Postacie, które używają broni, mogą użyć jednej z super mocy: ochrony, ataku, przyspieszenia lub latania.

Wersja NDS[edytuj | edytuj kod]

Gracz wybiera tylko jedną postać do jazdy, która kieruje wozem i używa znalezionych broni. Główne wyścigi polegają na dojechaniu do mety z największą liczbą punktów. Postacie mają tylko jedną super moc, które różnią się od tych w wersji PS2. Wersja NDS zaopatrzona jest tylko w trzy kreskówki, ale za to do odblokowania są dwie mini-gry, których nie ma na PS2.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

W wersji na PlayStation 2 występują 24 postacie, natomiast w wersji na Nintendo DS występuje tylko 20.

Trasy[edytuj | edytuj kod]

Gracz ma do dyspozycji osiemnaście wyścigowych tras. Dwanaście z nich są wymyślone przez twórców, natomiast pozostałe sześć to trasy stworzone na podstawie kreskówek.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Za zdobycie złotych pucharów w poszczególnych wyścigach, zostają odblokowane dwa wybrane przez twórców odcinki jednej z kreskówek. Wszystkie one pojawiają się w wersji na PS2, na NDS do odblokowania są tylko trzy:

Głosy[edytuj | edytuj kod]

w kolejności alfabetycznej: