Zwyczajny serial

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Zwyczajny serial
Regular Show
Ilustracja
Gatunek

animowany, czarna komedia

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Twórcy

J.G. Quintel

Liczba odcinków

261

Liczba serii

8

Produkcja
Czas trwania odcinka

11 minut

Pierwsza emisja
Data premiery

6 września 2010

Stacja telewizyjna

Cartoon Network

Lata emisji

2010–2017

Status

zakończony

Chronologia
Kontynuacja

Zwyczajny film

Strona internetowa

Zwyczajny serial (ang. Regular Show) – amerykański serial animowany stworzony przez J.G. Quintela (dawnego scenarzystę serialu animowanego Niezwykłe przypadki Flapjacka). Jego światowa premiera odbyła się na amerykańskim Cartoon Network 6 września 2010, natomiast w Polsce odbyła się 26 listopada 2011 roku na kanale Cartoon Network.

Bohaterowie pozytywni[edytuj | edytuj kod]

Główne postacie[edytuj | edytuj kod]

 • Mordechaj (ang. Mordecai) – wysoka na sześć stóp niebieska sójka płci męskiej. Mordechaj ma ok. 190 cm wzrostu i jest sójką błękitną. Ma 23 lata. Główny bohater serialu, który jest najlepszym przyjacielem Rigby’ego. Białe pióra Mordechaja różnią się w poszczególnych odcinkach serialu. Przez większość czasu są śnieżnobiałe, ale zdarza się, że są zabarwione na niebiesko. Mordechaj na co dzień nie nosi ubrań, lubi gry wideo i pije niezdrowe ilości kawy i napojów gazowanych. Jest leniwy, ale trochę mniej niż Rigby. Wymyśla różne wymówki, aby tylko móc pójść do kawiarni i zobaczyć się z Małgosią (w której się podkochiwał). To Mordechaj wypowiedział pierwsze zdanie, w pierwszym odcinku Zwyczajnego serialu (odc. Pierwszy dzień).
 • Rigby – hiperaktywny szop, który jest najlepszym przyjacielem Mordechaja. Również ma 23 lata. Jest głównym bohaterem obok Mordechaja. Rigby jako jedyny w parku nie ma dyplomu ukończenia liceum i nie potrafi nawet odróżnić kwadratu od prostokąta. Jest leniwy i wkurza wszystkich, oprócz tego, jest również niecierpliwy, arogancki i dziecinny. Uwielbia tort czekoladowy (odc. „Tort za darmochę”). Nie dostarczono jego łóżka, ale za to ma trampolinę. Jest najsłabszy i najniższy ze wszystkich pracowników parku. Zawsze zachęca Mordechaja, żeby ten się lenił.
 • Papcio Maellard (ang. Pops Maellard) – przypominający człowieka lizak. Ojciec Papcia jest właścicielem parku oraz domu, w którym mieszkają Mordechaj i Rigby. Pochodzi z Lizakowa (ang. Lolliland). Papcio jest kompletnie łysy, ale za to ma wąsy. Jego rodzina jest bardzo bogata, dlatego Papcio przez całe dzieciństwo był chroniony przed światem zewnętrznym, nigdy nigdzie nie wychodził i nie bawił się z rówieśnikami. Kiedy nie zachowuje się dziecinnie, jest prawdziwym dżentelmenem i zwraca się do wszystkich w bardzo kulturalny sposób.
 • Benson – antropomorficzna maszyna do cukierków, która jest dość wysoka. Szef parku. Przyjaźni się ze swoimi pracownikami, ale nienawidzi gdy Mordechaj i Rigby się lenią i krzyczy na nich. Pracowity i odpowiedzialny pracownik. Jest podatny na ataki wściekłości (zmienia kolor na czerwony, gdy tak się stanie).
 • Hop (ang. Skips) – postać przypominająca yeti. Bardzo mądry i silny. Wiele razy pomagał Mordechajowi i Rigby’emu. Temu drugiemu odzyskał duszę pokonując w jednym z odcinków śmierć. Okazuje się, że śmierć go zna, gdyż ten często upomina się o jego „nieśmiertelną duszę”. Hop zawsze skacze na hołd swojej dawnej miłości z którą skakał radośnie i za jej sprawą zmienił imię na Hop. Wcześniej nazywał się Krok.
 • Mitch „Atleta” Sorenstein (ang. Mitch „Muscle Man” Sorenstein) – otyły, karłowaty człowiek o zielonej skórze. Jego zachowanie wydaje się dość dziwne i niedojrzałe (np. na koncertach zdejmuje swoją koszulkę). Jest znany z opowiadania żartów moja mama, które nie podobają się Mordechajowi i Rigby’emu. Ma dziewczynę Starlę.
 • Duch Piątka (ang. Hi Five Ghost) – duch z ręką na głowie. Najlepszy przyjaciel Atlety. Ma brata Dziesiątkę. Jako jedyny śmieje się z żartów Atlety.
 • Nicolai „Thomas” – najnowszy pracownik parku. Thomas wygląda jak człowiek z głową kozła. Nosi koszulkę w kolorze czarnym, beżowe spodnie i czerwone buty. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku „Zjazd 9B”, gdzie otrzymał pracę w parku, żeby otrzymać dodatkowe punkty kredytowe na studia. Ze względu na to, że nie miał doświadczenia i był przybyszem, w tym samym odcinku często ganiał go Atleta, a on był z tego zadowolony. Jest bardzo związany ze swoją mamą. Thomas jest przyjacielski wobec jego współpracowników i doceniony przez grupę, w której jest. W jednym odcinku dowiadujemy się, że naprawdę ma na imię Nicolai i pochodzi z Druzni (Rosji). Okazało się, że w parku pracował pod przykrywką i jest tajnym agentem który ma ich śledzić i uwięzić jednak kiedy pokonali jego wspólników stał się dobry i odszedł z pracy.
 • Małgosia (ang. Margaret) – czerwona sójka płci żeńskiej. Pracuje w kawiarni. Mordechaj się w niej podkochuje. Podczas serii, ku ubolewaniu Mordechaja wielokrotnie zmienia partnerów.
 • Ilena (ang. Eileen) – koleżanka z pracy Małgosi. Podkochuje się w Rigbym. Ma alergię na kaczy puch.
 • CJ – chmurka. Zaprzyjaźniła się z Mordechajem w odcinku Tak, koleś, tak i była zazdrosna o Małgosię. Powróciła w serii piątej.

Pozostałe postacie[edytuj | edytuj kod]

 • Starla – dziewczyna Atlety. Jest tęga, nosi białą koszulę, ciemną spódnicę i ma brązowe włosy. Tak samo jak Atleta jest obleśna.
 • Don – młodszy brat Rigby’ego, również szop, ale wysoki i dobrze zbudowany. Jest księgowym. Wystąpił w odcinkach Don i O tablicę.
 • Techmo – spec komputerowy. Ma mechaniczną rękę (w 1911 roku Hop zbudował mu drewnianą) oraz oko cyborga. Wystąpił w odcinkach Hop kontra technologia i Hopsanie w czasie.
 • Impra Pete (ang. Party Pete) – pojawił się w odcinku Impra Pete. Mordechaj i Rigby zamówili go na beznadziejną imprezę, żeby ją rozkręcił, jednak nie mieli pieniędzy więc dali mu radicolę, lecz wypił jej tyle że aż zaczął się unosić i świecić energią którą w sobie miał. Mógł zniszczyć cały park, lecz Mordechaj, Rigby i Hop wlewali w niego tyle radicoli aż eksplodował. Miał brązowe włosy, biały garnitur z brązową koszulką pod spodem i ciemne okulary. W odcinku Impra na bis okazuje się, że prawdziwy Impra Pete stanowił protoplast dla maszyny klonującej.
 • kuzyn Małgosi – żółta sójka płci męskiej. Zamiast jednej nogi ma protezę. Wystąpił w odcinkach Tak, koleś, tak i Rodzinny grill.
 • Dr. Henry – doktor rodziny Papcia.
 • John Sorrenstein – brat Atlety, ma własnego tira.
 • Atletatko – ojciec Atlety, który zawsze wspiera go w trudnych w chwilach dzięki pozostawionym liścikom dla syna, które napisał zanim umarł. Za życia lubił żartować i tego samego uczył swojego syna. Opowiadał żarty mówiąc moja Żona tak samo jak Atleta mówi moja mama.

Bohaterowie negatywni[edytuj | edytuj kod]

 • Mistrz tele-wkrętów (ang. Master Prank Caller) – jest mistrzem w robieniu ludziom telewkrętów. Wystąpił w odcinku Telewkręty. Wysłał Mordechaja i Rigby’ego do lat osiemdziesiątych XX wieku. Jednak pokonali go za pomocą poczty głosowej. Był człowiekiem w kostiumie komórki. Jeden z niewielu złoczyńców który przeżył.
 • Peeps – wielka zielona gała oczna. Pojawił się w odcinku Peeps przez Bensona, który założył system monitorujący „Peeps”. Pojawił się on przy czwartym poziomie monitoringu o nazwie Gałowywałuszacz. Peeps śledził wszystkich, a Mordechaj zmierzył się z nim w zawodach gapienia się. Jeśli Peeps przegra, przestanie ich śledzić, a jeśli wygra, zabierze oczy wszystkim w parku. Gdy przegrał Rigby, trafił w jego oko laserem, zaczął się palić i wpadł do wody. Na koniec odcinka mówi „Widzę ciemność”, co oznacza, że oślepł. Jeden z niewielu złoczyńców, który przeżył.
 • Garrett Bobby Ferguson – ogromna lewitująca głowa brodatego mężczyzny. Jest rekordzistą wszechświata w grze „Połamane gnaty”. Nazywany jest przez Mordechaja i Rigby’ego Głową Brodatego Facia. Potrafi wysuwać małe ręce i nogi ze swojej brody. Stoczyli ze sobą pojedynek w grze wideo „Połamane gnaty” aby zyskać powszechny szacunek. Przy schodach Konferencyjnego Centrum Fergusona stał jego pomnik ze złota. Gdy został pokonany przez Mordechaja i Rigby’ego, eksplodował. Wystąpił w odcinku Największy wynik. Został wskrzeszony w odcinku Zjazd 9B, ale został pokonany w tym odcinku i znów eksplodował. Po raz ostatni go widzimy w odcinku 8 serii Nadstawiaj uszu jako świadek przeciwko Mordechajowi i Rigbiemu
 • Jednorożce – białe jednorożce. Są niekulturalne. Lubią nabijać się z innych. Odcinek z ich udziałem nie został wyemitowany w Polsce.
 • Niszczyciel światów (ang. Destroyer of Worlds) – wyglądał jak czerwony diabeł z pikseli, był uwięziony w grze wideo „Niszczyciel światów”. Pojawił się w odcinku Ustawcie te krzesła. Mordechaj, Rigby i Hop zniszczyli go z pomocą gry wideo Budka z lemoniadą. Miał wąsy i brodę.
 • MŁOT (ang. HAMMER) – postać z gry wideo w roli bossa. Pojawił się w odcinku Walka z telewizorem. Jest wzrostu Hopa. Kolor jego skóry jest niebieski, ubiera się w skórzane spodnie i białą koszulkę i ma czarną plerezę. Zwykłe ciosy nic mu nie robiły, więc Mordechaj, Rigby, Hop, Papcio, Atleta i Duch Piątka pobili go meblami. Był półprzezroczysty, a w środku ciała miał telewizor.
 • Parówki (ang. Hot Dogs) – pojawiły się w odcinku Grill ostateczny w którym oszukały Rigby’ego i chciały zjeść pracowników parku, lecz Rigby polał je musztardą i pozjadały się nawzajem.
 • Pan Wola (ang. The Urge) – pojawił się w odcinku Śmieć Łódka, w którym chciał zabić Rigby’ego, bo ten w przyszłości odebrał mu sławę swoim nowym głupim imieniem (Śmieć Łódka). Gdy Śmieć Łódka znowu zmienił imię na Rigby Pana Wolę zastrzelił jakiś inny gitarzysta, a tego inny i tak dalej. Miał czarne spodnie, czarną koszulkę i czarne buty na koturnie oraz czarny kask z ciemnym ochraniaczem na czy i z czerwonym paskiem na środku, a także czerwoną pelerynę i złote ochraniacze.
 • Susan – pojawiła się w odcinku Odejdź Benson. Zmieniła wszystkich w swoje podobizny, lecz Benson kazał im się obijać i wrócili do swoich normalnych form. Wtedy Susan pokazała swoją demoniczną formę, lecz poprzedni menadżer parku Leon oderwał jej obcasy od butów i wtedy wpadła do piekła. Miała jasne włosy koloru blond i garnitur.
 • Śmierć (ang. Death) – ponury żniwiarz, który chce zabrać wszystkim dusze. Wystąpił w kilku odcinkach. Ma syna o imieniu Tomek.
 • Nocna Sowa (ang. Night Owl) – pojawił się w odcinku Nocna Sowa w którym urządził konkurs, którego nagrodą był samochód. Zamroził Mordechaja, Rigby’ego, Atletę i Piątkę. Gdy się odmrozili wrócili do swoich czasów i zniszczyli sławę Nocnej Sowy. Na początku był człowiekiem w niebieskich okularach, różowych dżinsach i koszulce z sową, potem robotem w kształcie sowy z ludzką głową w środku niebieskiego pojemnika na brzuchu robota.
 • Maitre D' – pojawił się w odcinku Elegancka restauracja. Chciał zabić i upokorzyć Atletę na oczach rodziców jego dziewczyny ale Mordechaj, Rigby, Atleta, Starla i rodzice Starli pokonali jego i pracowników Bistro en le Parc. Na koniec wypadł przez okno i zginął spadając na maskę samochodu. Miał czarne wąsy, garnitur i mówił z francuskim akcentem.
 • Śmierćdźwiedź (ang. Death Bear) – pojawił się w odcinku Śmierćdźwiedź, gdy Mordechaj, Rigby, Małgosia i Ilena poszli do opuszczonego zoo chcąc zrobić sobie zdjęcie w jego klatce. Prawie by ich zabił, jednak Mordechaj go pokonał. Na końcu odcinka został przetransportowany do rezerwatu. Był dużym, brązowym niedźwiedziem w czarnym hełmie z kolcem i czerwoną peleryną. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Howard Fightington i Zombie – pojawili się w odcinku Grobowe atrakcje. Mordechaj i Rigby uwolnili ich kiedy włożyli specjalną kasetę do odtwarzacza, większość zabili za pomocą sprzętu sportowego Atlety, lecz Fightington'a, który był wyjątkowo silny musieli przejechać wózkiem. Fightington był łysy, umięśniony, miał dużo tatuaży i szare spodnie na szelkach.
 • Blondyni (ang. Blondes) – pojawili się w odcinku Blondyn z zakładu, w którym zwerbowali Mordechaja, który pomalował sobie włosy na blond. Rigby był o nich zazdrosny i zaczął ich śledzić, ale go złapali i chcieli przefarbować na blond. Jednak Mordechaj go uwolnił i okazało się, że miał perukę. Wtedy blondyni zaatakowali ich za pomocą laserowych pierścieni, lecz Mordechaj i Rigby wysadzili ich kryjówkę. Ich szef nazywał się Cyklop i miał 12 palców, 10 pierścieni, na których miał wyryte „TYLKO BLOND”, oraz wielki pierścień wokół głowy, z którego strzelał laserem. Wszyscy mieli granatowe kurtki, białe koszulki i brązowe spodnie.
 • Koleś Bez Zasad (ang. No Rules Man) – pojawił się w odcinku Domowy regulamin, w którym chciał żeby Mordechaj i Rigby zamieszkali w świecie bez zasad i gdy tam zamieszkali to nie chciał ich wypuścić, więc Mordechaj i Rigby wezwali regulamin i zaczęli wyczytywać zasady. Jednak on nadal nie chciał ich wypuścić, więc Mordechaj wziął wskaźnik laserowy i chciał wycelować w jego zdrowe oko, lecz on pokazał im wyjście. Na koniec spadła na niego zasada, że nie wolno grać na konsoli i eksplodował. Był ubrany we wrotki, podarty garnitur, pelerynę ze ścierki i miał opaskę na prawym oku.
 • Doom Ma Geddon – pojawił się w odcinku Hop kontra technologia. Podawał się za błąd 220, żeby zwabić Techmo i opanować jego ciało, jednak Mordechaj i Rigby bombardowali go plikami, a Hop rozwalił komputer. Był wielkim pomarańczowym bakteriofagiem.
  • Sędzia Broseph Kolowrzućnaluz (ang. Judge Broseph Haillanxton) – pojawił się w odcinku Czadowe rowery. Oskarżył Mordechaja i Rigby’ego o bycie zbyt czadowymi i chciał ich zabić. Wezwał na świadków Atletę, Piątkę i na końcu Bensona. Wszyscy przyznali, że Mordechaj i Rigby są czadowi. Jednak zanim ich zabił pomógł im Benson, wszyscy trzej uciekli na rowerach i wysadzili Cool Planetę. Nie miał głowy tylko perukę sędziego ciemne okulary i czarną szatę sędziego.
 • Kawa i Tłumacz – pojawili się w odcinku Bilet z kofeiną. Dawali Mordechajowi i Rigby’emu kawę niby za darmo, lecz tak naprawdę czekali aż Mordechaj i Rigby się zmęczą i wtedy ukradli im bilety. Jednak na koniec odcinka Mordechaj i Rigby odebrali swoje bilety. Kawa był wielkim ziarnem kawy oraz miał białe majtki, mówił tylko: kawa kawa. Jedni z niewielu złoczyńców którzy przeżyli.
 • Chong – mistrz mini hokeja pojawił się w odcinku Mini hokej. Pobił w grze Mordechaja i Rigby’ego, potem Benson dzięki swojej umiejętności uratował ich i wygrał z mistrzem, ale niestety, Chong umarł, ponieważ gra była na śmierć i życie. Miał czarny warkocz i nosił czerwone szorty. Jego imię pojawia się, gdy Benson zamienia się z Mordechajem i Rigbym. Mówił na Bensona smok.
 • Ladonna – pojawiła się w odcinku Zakaz wstępu. Wprowadziła Mordechaja i Rigby’ego do klubu, gdzie rozmawiała z Mordechajem. Kiedy Rigby tańczył na parkiecie, jego strój się podarł, ale że Ladonna nie lubi niechlujnych ludzi, postanowiła go wyrzucić z klubu. Mordechaj stanął w obronie Rigby’ego i powiedział Ladonnie, że jej ubrania wyglądają jak śmieci, a klub jest do bani. Wtedy Ladonna postanowiła ich zabić, jednak chłopaki uciekły. Miała charakterystycznie wystylizowaną blond fryzurę, ubrana była w czarną sukienkę z neonową żółtą smugą, a także ciemne okulary, czarne wysokie obcasy oraz miała dużo pierścieni. Jej imiona to połączenie Lady Gagi i Madonny. Jedna z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Kolekcjoner kaczek (ang. Duck Collector) – pojawił się w odcinku Stadko kaczuszek, gdy chciał porwać kaczuszki, które znalazł Rigby, kiedy nie udało mu się ich zaadoptować. Porwał je, ale Mordechaj, Rigby i mama kaczek ruszyli za nim w pogoń. Gdy prawie zabił Mordechaja, Rigby’ego i mamę, cztery kaczuszki które porwał, zmieniły się w wielkiego człowieka z głową kaczki i go zabiły. Miał pomarańczową kamizelkę, białą koszulkę z krawatem, okulary, kapelusz myśliwego, buty ze skóry węża i czarne spodnie.
 • Mleczni Ludzie (ang. Milk People) – pojawili się w odcinku Noc kolesi, gdy Papcio wykonał mleczne wyzwanie. Dawali mleko ludziom, którzy wykonali to wyzwanie, a tak naprawdę chcieli ich zjeść. Jednak Papcio ich powstrzymał i wszystkich uratował. Byli cali biali i mieli ochraniacze, które zakrywały ich wielkie paszcze. Jedni z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Alfa i Crew Crew (ang. Alpha Dog and Crew Crew) – Alfa pojawił się w odcinku Dawaj rapu gdy Papcio wyzwał go na rapo bitwę. On i jego kumple Kometa i DeMonika walczyli przeciw Mordechajowi, Rigby’emu i Papciowi. Skończyło się to tym, że Kometa odleciał, DeMonika została przygnieciona a Alfa eksplodował. Alfa był czarnoskóry, miał czarne włosy i kozią bródkę, ubrany był w czerwoną koszule w kratkę, czarne spodnie, białe trampki i biało-niebieską czapkę.
 • Tomek (ang. Thomas Demon) – syn śmierci, pojawił się w odcinku Śmierć o ósmej. Mordechaj i Rigby opiekowali się nim pod nieobecność Śmierci by odzyskać dusze Atlety. Tomek nakłonił swoich opiekunów by uwolnili duszożerną dżdżownicę. Chciał rzucić jej Atletę, lecz Mordechaj i Rigby zamknęli ją w książce, a na Tomka spadł żyrandol po czym zasną. Wyglądał jak małe dziecko ale tak naprawdę miał trzysta lat. Miał włosy koloru skóry, kły i szpiczaste uszy, ubrany był w fioletowe śpiochy. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Wielki mistrz (ang. Sensai's Master) – pojawia się w odcinku Kanapka śmierci, w którym pilnuje kanapki życia oraz kanapki podwójnej śmierci którą chciał zabić Mordechaja, Bensona, Rigby’ego i Senseia, ale Mordechaj i Rigby odbili kanapkę w jego stronę po czym zmarł. Był mistrzem w Śmierć Kwon-Do oraz miał najdłuższą plerezę ze wszystkich wojowników Śmierć Kwon-Do, która była koloru białego. Ubrany był w dżinsowe szorty, posiadał także białą brodę.
 • Ybgir – pojawił się w odcinku Dynks powstał gdy Rigby sam chciał się zdjąć z siebie dynksa. Zamienił wszystkich ludzi z parku w negatywy. Ostatecznie został pokonany, kiedy Mordechaj i Rigby trzy razy wypowiedzieli jego imię. Wyglądał jak wielki czarno-biały Rigby. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Księżycowy stwór (ang. Moon Monster) – pojawił się w odcinku Potęga. Nie wiadomo jak powstał. Wiadomo jednak że przez Rigby’ego znalazł się na księżycu chciał zabić pracowników parku, lecz ci uciekli przed nim na ziemię. Miał głowę i pas zabawkowego zapaśnika, tułów Rigby’ego oraz ogon Mordechaja. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Świadomość Mięśniaka (ang. Body Builder) – pojawił się w odcinku Ciało Rigby’ego w którym zabrał Rigby’emu ciało i chciał z nim uciec jednak pracownicy parku potrącili go samochodem i wylądował w zjeżdżalni. Kiedyś miał ciało, ale się przetrenował i je stracił. Był czerwoną świadomością bez ciała gdy miał jeszcze ciało był muskularnym mężczyzną. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Angielska taksówka „Mat” (ang. British taxi „Matt”) – pojawił się w odcinku Witam szefuniu, w którym ścigał Rigby’ego, by ten oddał w końcu film. Gdy w końcu go dogonił, Rigby go pobił. Był pracownikiem wypożyczalni filmowej, normalnie nosił czerwoną koszulkę, brązowe spodnie i czarne buty, miał brązowe wąsy i włosy, czasem nosił różne stroje, np. angielskiej taksówki. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Jahcedrom i Ybgir (w jęz. ang. Iacedrom and Ybgir) – pojawili się w odcinku zakręcony chcieli w nim zabić Papcia za to że ten wygłosił przemowę, ale Mordechaj i Rigby go uratowali. Byli bardzo realistycznymi sójką i szopem. Ich imiona to lustrzane odbicia Mordechaj i Rigby. Jedni z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Menadżer sklepu z grami (ang. Game Store Manager) – pojawił się w odcinku Ale ja mam paragon, w którym nie chciał oddać Mordechajowi i Rigby’emu pieniędzy za grę Królestwo Darthona, więc zaczęli sabotować jego biznes. Na koniec przeniósł Mordechaja i Rigby’ego do świata gry. Tam po krótkiej walce Mordechaj przebił go mieczem, który po powrocie okazał się linijką. Zmarł próbując odjechać swoim samochodem. Nosił zieloną koszulkę i brązowe spodnie, a świecie gry – zbroję, hełm i pelerynę. Miał brązowe włosy, czarne w grze. Pojawił się wśród złoczyńców tymczasowo wskrzeszonych w odcinku Zjazd 9B.
 • Śnieżny Stwór (ang. Snowballs The Ice Monster) – pojawił się w odcinku Dzień oceny w którym powstał po tym jak Mordechaj i Rigby wpisali go do księgi osiągnięć, chciał zniszczyć cały park i pewnie by to zrobił gdyby nie to, że Mordek i Rigs skleili księgę i go zniszczyli. Wyglądał jak wielka śnieżna kula z długą głową robaka i pomarańczowymi oczami.
 • Piosenka „Latem cię pokochać chcę” (ang. Summer Time Song) – pojawił się w odcinku To moja piosenka. „Wgryzł się” w mózg Rigby’ego a potem się zmaterializował i wyszedł z jego głowy. Ostatecznie pracownicy parku zniszczyli go piosenką „Będzie impreza, zjemy kluchy i pójdziemy spać”. Wyglądał jak wielka biała kaseta z rękami i nogami w okularach przeciwsłonecznych w czerwonej obudowie.
 • CzteroRękgedon (ang. Four-armageddon) – pojawił się w odcinku Prawdziwie prawdziwe zapasy. Poczuł się urażony wypowiedzią Mordechaja i Rigby’ego, że zapasy są na niby, pobił ich i chciał zabić, lecz został pokonany przez Papcia i stracił tytuł mistrza. Nosił czerwone majtki, miał blond włosy oraz cztery ręce i ręce zamiast stóp. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Srebrny Koleś (ang. Silver Dude) – pojawił się w odcinku Srebrny Koleś, dorabiał na występach ulicznych w parku. Kopiował piosenki Mordechaja i Rigby’ego. Powiedział „Ja jestem srebrny to różnica” i rzeczywiście ludzie go popierali, aż farba z niego zeszła.
 • Jack – pojawił się w odcinku Auto Bensona. Benson go wynajął, by znalazł złodziei jego auta. Kiedy poszedł do warsztatu samochodowego, skanował rysunki Mordechaja i Rigby’ego, a kiedy ich znalazł w Parku, rozwalał dom. Potem odpuścił, ale broń odpaliła i rozwaliła samochód Bensona.
 • Mróz i Eskimos – pojawili się w odcinku Mróz do sześcianu. Pojawili się w mózgu Thomasa, gdy ten wypił bardzo zimny koktajl z lodowców i chcieli zamrozić pień mózgu. Mordechaj i Rigby weszli do mózgu Thomasa i udało im się rozmrozić mózg. Skończyło się na tym, że Eskimos spadł do przepaści, a Mróz zginął w eksplozji. Są wzorowani na Kawie i Tłumaczu. Mróz był wielkim, niebieskim koktajlem, który mówił tylko: mróz mróz.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Odcinki 1-7, 9-176[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie wersji polskiej: Studio Sonica
Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
Dialogi: Joanna Krejzler
Dźwięk i montaż: Maciej Brzeziński
Kierownictwo produkcji: Dorota Furtak-Masica
Kierownictwo muzyczne: Marek Krejzler
Udział wzięli:

 • Piotr Bajtlik
  • Mordechaj,
  • Jachedrom (odc. 17),
  • Sherm, ojciec Rigby’ego (odc. 133-134)
 • Krzysztof Szczerbiński
  • Rigby,
  • Ygbir (odc. 17)
 • Waldemar Barwiński
  • Papcio,
  • krasnal (odc. 77),
  • Carter (odc. 107),
  • Srebrny koleś (odc. 122),
  • Barry (odc. 124),
  • Johnny Crasher (odc. 135),
  • członek Samorządu Nieśmiertelnych (strażnik Źródła Młodości) (odc. 144-145),
  • magnetofon (odc. 149)
 • Przemysław Stippa
  • Benson Dunwoody,
  • dyrektor Bennett (przodek Bensona) (odc. 144-145)
 • Miłogost Reczek
  • Hop (Krok),
  • jeden z członków zespołu Metalowe Czaszki (odc. 44-45),
  • strażnik (odc. 58),
  • dr. Henry (odc. 109),
  • policjant #1 (odc. 119),
  • koleś od występów ulicznych (odc. 122),
  • jeden z dziewiętnastowiecznych mieszkańców (odc. 128-129),
  • Rich Buckner (odc. 133-134),
  • Bruce Rock (odc. 143),
  • staruszek (odc. 151),
  • Manny (odc. 167),
  • prezydent Davis (odc. 169-170),
  • Biały Słoń (odc. 171)
 • Jan Aleksandrowicz-Krasko
  • Mitch Sorenstein (Atleta),
  • Kawa Kawa (odc. 3),
  • głos w grze Kopacze (odc. 4),
  • ochroniarz na ślubie (odc. 5),
  • Don (odc. 10),
  • Peeps (odc. 16),
  • pracownik wypożyczalni kaset wideo (odc. 23),
  • Doug (odc. 27),
  • jeden z widzów (odc. 31),
  • Czterorękegon (odc. 32),
  • spiker reklamy Bzikołapska (odc. 33),
  • Chong (odc. 41),
  • Reginald (odc. 43, 137),
  • strażnik (odc. 47),
  • Tuck Packerd (odc. 51),
  • Kostucha (odc. 51),
  • telefon z puszki (odc. 57),
  • Chad (odc. 63),
  • facet w kolejce (odc. 69),
  • sprzedawca pączków (odc. 79),
  • orzeł (wyższa forma kacząt) (odc. 96),
  • spiker programu muzycznego (odc. 97),
  • ochroniarz #1 (odc. 101),
  • komisarz Davis (odc. 107),
  • narrator serialu Carter i Briggs (odc. 107),
  • strażnik formatów #1 (odc. 113),
  • lektor reklamy (odc. 122),
  • Armand (odc. 123),
  • jeden z dziewiętnastowiecznych mieszkańców (odc. 128-129),
  • facet przebrany za kolonistę (odc. 133-134),
  • członek Samorządu Nieśmiertelnych (strażnik Źródła Młodości) (odc. 144-145, 156),
  • narrator Ekstermalnej Baristy (odc. 149),
  • spiker (odc. 149),
  • Thomas, syn Śmierci (odc. 150),
  • surfer z telewizji (odc. 152),
  • Stash (odc. 153),
  • Bob Karpett (odc. 156),
  • ochroniarz (odc. 157),
  • sprzedawca w sklepie (odc. 159),
  • Chaz Melter (odc. 163),
  • staruszek w wiadomościach (odc. 168),
  • Anatolij (odc. 169-170),
  • jeden z robotników (odc. 173),
  • barman (odc. 175),
  • jeden z kierowców samochodu przewożącego kangury (odc. 175)
 • Michał Głowacki
  • Duch Piątka,
  • jedno z dzieci (odc. 2),
  • Simon, jeden z małych graczy (odc. 19),
  • jeden z widzów (odc. 31),
  • lekarz (odc. 33),
  • głos w muzeum (odc. 34),
  • Kevin (odc. 49),
  • dzieciak z reklamy Maksymalnej Rękawicy (odc. 60),
  • kelner (odc. 61),
  • wózek (odc. 72),
  • przywódca parówek (odc. 82),
  • placek (odc. 83),
  • jeden z kolesi (odc. 89),
  • John Moore (odc. 97),
  • RGB 2 (odc. 101),
  • kaczątko #4 (odc. 102),
  • Mróz do sześcianu (odc. 109),
  • kuzyn Małgosi (odc. 112),
  • Robo Kolo (odc. 119),
  • student #1 (odc. 121),
  • jeden z Autologów (odc. 140),
  • jeden z widzów (odc. 176)
 • Tomasz Błasiak
  • koń (odc. 2),
  • tłumacz (odc. 3),
  • świadomość kulturysty (odc. 11),
  • gitarzysta (odc. 12),
  • pan Maellard, ojciec Papcia (odc. 17, 22, 104, 143, 152, 154, 162, 164-165),
  • policjant (odc. 18),
  • Mikey, drugi z małych graczy (odc. 19),
  • Impra Pete (odc. 21),
  • sprzedawca w sklepie z grami (odc. 24),
  • ojciec Ducha Piątki (odc. 29),
  • pracownik wypożyczalni kaset wideo (odc. 31),
  • jeden z widzów (odc. 31),
  • sędzia walk (odc. 32),
  • ojciec z reklamy Bzikołapska (odc. 33),
  • strażnik muzeum #1 (odc. 34),
  • Gatko-ninja (odc. 39),
  • Dave (odc. 41),
  • jeleń (odc. 46),
  • oskarżyciel (odc. 48),
  • ojciec Bensona (odc. 55),
  • aktor z Najdłuższego weekendu (odc. 95),
  • Ace Balthazar (odc. 97),
  • Kłop, kuzyn Hopa (odc. 99, 158),
  • ochroniarz #2 (odc. 101),
  • Briggs (odc. 107),
  • robot testujący stres (odc. 108),
  • tłumacz (odc. 109),
  • Frank Jones (odc. 110),
  • Frank Smith, tata Małgosi (odc. 112),
  • Laserdysk (Bibliotekarz) (odc. 113),
  • przywódca elitarnego klubu (odc. 114),
  • agent Costello (odc. 120),
  • policjant (odc. 121),
  • mechanik (odc. 123),
  • Jimbo (odc. 124),
  • Jebediah Townhouse (odc. 128-129),
  • prezenter wiadomości (odc. 128-129),
  • Scotty (odc. 128-129),
  • Don (odc. 131),
  • prezenter (odc. 132),
  • farmer Jimmy (odc. 133-134),
  • Timmy (odc. 135),
  • sędzia turnieju zbijaka (odc. 137),
  • Wesley (odc. 139),
  • Archibald, członek Samorządu Nieśmiertelnych (strażnik Źródła Młodości) (odc. 144-145),
  • Benny Harris (odc. 147),
  • Bert Coleman (odc. 151),
  • Hurl Hurlbutt (odc. 152),
  • Tango (odc. 153),
  • Gene (odc. 157, 172),
  • sędzia Błotomanii (odc. 159),
  • William, tata Mordechaja (odc. 161),
  • Carl Putter, ojciec C.J. (odc. 163),
  • brat Atlety (odc. 164-166),
  • dr. Henry (odc. 166),
  • staruszek wypchnięty z samochodu przez Joanne (odc. 168),
  • asystent prezydenta Davisa (odc. 169-170),
  • Karpow (odc. 169-170),
  • muzyczny telegrafista (odc. 173),
  • premier Australii (odc. 175),
  • Wally Tharah (odc. 175),
  • Kyle Garrity (odc. 176)
 • Agnieszka Kunikowska
  • Małgosia Smith,
  • matka Bensona (odc. 55),
  • sweter Małgosi (odc. 121)
 • Lidia Sadowa
  • Scabitha (odc. 51),
  • Denise Smith, mama Małgosi (odc. 112),
  • członkini elitarnego klubu (odc. 114),
  • Starla (odc. 117-118, 130, 133-134, 158, 162, 166, 172, 176),
  • agentka Kessler (odc. 120),
  • Ilena Roberts (odc. 130, 138, 145, 148, 150, 154-155, 159-160, 163, 167-168, 172-173),
  • Basia, mama Rigby’ego (odc. 140),
  • Mona (odc. 144-145),
  • Sheena (odc. 157),
  • Monica (odc. 158),
  • jedna z uczennic (odc. 162),
  • szefowa jednego z parków (odc. 174),
  • reżyserka castingu do programu „Spłukane małżeństwo” (odc. 176)
 • Natalia Sikora
  • Starla (odc. 26, 73, 88, 95, 99, 102),
  • DeMonica (odc. 50),
  • Trash (odc. 51),
  • kelnerka (odc. 54),
  • urzędniczka (odc. 64),
  • aktorka z Najdłuższego weekendu (odc. 95)
 • Aleksander Czyż
  • Nikołaj/Thomas,
  • mistrz tele-wkrętów (odc. 10),
  • Matt, pracownik wypożyczalni kaset wideo (odc. 13),
  • Jimmy (odc. 20),
  • Alpha (odc. 50),
  • pracownik kafejki internetowej #1 (odc. 56),
  • nastolatek z reklamy Maksymalnej Rękawicy (odc. 60),
  • Biggs (odc. 61),
  • Maitre 'd (odc. 73),
  • Ricky Grant (odc. 97),
  • przywódca Krokietów (odc. 105),
  • bracia ochroniarze (odc. 114),
  • sprzedawca hot dogów (odc. 117),
  • student #2 (odc. 121),
  • policjant (odc. 123-124),
  • nastolatek (odc. 128-129),
  • pilot sterowca (odc. 133-134),
  • Johnny (odc. 140),
  • prezenter (odc. 143),
  • telefon z puszki (odc. 148),
  • Yuji (odc. 148),
  • jeden z surferów z filmu (odc. 151),
  • Merle (odc. 151),
  • głos w reklamie firmy „Skrycie” (odc. 154),
  • Jimmy Jamzz (odc. 156),
  • jeden z kolegów staruszka (odc. 157),
  • lektor zapowiadający program „Spłukane małżeństwo” (odc. 176),
  • Teddy (odc. 176)

W pozostałych rolach:

 • Joanna Pach-Żbikowska
  • CJ,
  • żona Śmierci (odc. 68)
 • Jakub Wieczorek
  • klaun (odc. 2),
  • mistrz Śmierć Kwon Do (odc. 4, 96),
  • astronauta #2 (odc. 7),
  • Garrett Bobby Ferguson (odc. 19, 81-82),
  • ochroniarz (odc. 29),
  • główny bohater filmu Zombikalipsa 3D (odc. 31),
  • ochroniarz #1 (odc. 32),
  • Śmierć (odc. 33, 43, 68, 82, 117),
  • Nocna Sowa (odc. 34),
  • Skunksołak (odc. 39),
  • pracownik King Thrift (odc. 41),
  • Bóg koszykówki (odc. 46),
  • Sędzia Broseph Kolowrzućnaluz (odc. 48),
  • Masakra (odc. 51),
  • manager restauracji (odc. 58),
  • ochroniarz #2 (odc. 61),
  • Ajay Maldonaldo (odc. 62),
  • pan Wola (odc. 64),
  • strażnik Źródła Młodości (odc. 65),
  • pan Maellard, tata Papcia (odc. 67),
  • Atletata (odc. 71),
  • koleś w pubie (odc. 72),
  • ojciec Starli (odc. 73),
  • niedźwiedź (odc. 78),
  • Garrett Bobby Ferguson Jr. (odc. 81-82),
  • kierowca Impra Busu (odc. 84-85),
  • Gunner Von Strauss (odc. 87),
  • jeden z wrotkarzy (odc. 89),
  • Russell (odc. 89),
  • gęś (odc. 96),
  • sobowtór Ace’a Balthazara (odc. 97),
  • Reginald (odc. 99),
  • Greg (odc. 100),
  • Donny G (odc. 106),
  • brat Atlety (odc. 110),
  • pilot helikoptera (odc. 112),
  • LP (odc. 113),
  • Impra Pete (odc. 119),
  • Jack (odc. 123),
  • strach na wróble (odc. 128-129),
  • Brock Stettman (odc. 133-134),
  • Frank Smith, tata Małgosi (odc. 133-134)
 • Aleksander Wysocki
  • Niszczyciel Światów (odc. 2),
  • strażnik Źródła Młodości (odc. 5),
  • astronauta #1 (odc. 7),
  • Ojciec Czas (odc. 14),
  • brat Atlety (odc. 18),
  • Jack Farley (odc. 19),
  • czarodziej (odc. 44-45),
  • Easton (odc. 57),
  • spiker (odc. 57),
  • Klorgbane Niszczyciel (odc. 65),
  • Thomas, syn Śmierci (odc. 68),
  • jeden z duchów tirowców (odc. 71),
  • pracownik Baw Baw Zone (odc. 78),
  • Oggy Ogostrom (odc. 87),
  • Hector (odc. 94),
  • ochroniarz (odc. 97)
 • Michał Świechowski
  • Slasher (odc. 3),
  • sprzedawca w Sklepie dla ubogich (odc. 5),
  • Gary/Gareth (odc. 5, 43, 64, 99, 137, 144-145, 156),
  • policjant (odc. 27),
  • Duch Dziesiątka (odc. 29, 124),
  • jeden z widzów (odc. 31),
  • gliniarz z serialu (odc. 32),
  • ochroniarz #2 (odc. 32),
  • strażnik muzeum #2 (odc. 34),
  • Percy (odc. 44-45),
  • policjant (odc. 44-45),
  • Scottie (odc. 44-45),
  • strażnik lasu (odc. 46),
  • Chad „Żelazna Klata” (odc. 51),
  • dozorca (odc. 54),
  • przechodzień (odc. 55),
  • Techmo (Samson) (odc. 56, 126, 156),
  • magnetofon (odc. 57),
  • Manetti (odc. 58),
  • spiker reklamy Maksymalnej Rękawicy (odc. 60),
  • ochroniarz #1 (odc. 61),
  • spiker reklamy Ulti-Mięcha (odc. 62),
  • prezenter programu muzycznego (odc. 64),
  • John, kuzyn Małgosi (odc. 66, 112),
  • pracownik warsztatu (odc. 67),
  • ochroniarz (odc. 69),
  • strażnik (odc. 71),
  • kelner (odc. 73),
  • pracownik wypożyczalni kaset wideo (odc. 75),
  • lekarz (odc. 76),
  • Jim (odc. 76),
  • narrator filmu instruktażowego (odc. 83),
  • Pierce Gesner (odc. 97),
  • pracownik sklepu elektronicznego (odc. 113),
  • strażnik formatów #4 (odc. 113),
  • członek elitarnego klubu (odc. 114),
  • złodziej z bajki dla dzieci (odc. 118),
  • policjant #3 (odc. 119),
  • manifestant (odc. 121),
  • mężczyzna z filmu Cheerleaderki Zombie (odc. 123),
  • Jimmy (odc. 124),
  • Johnny Imbusik (odc. 128-129),
  • jeden z siłaczy (odc. 132),
  • facet przebrany za Indianina (odc. 133-134),
  • jeden z widzów (odc. 133-134),
  • spiker (odc. 133-134),
  • prowadzący teleturniej Powiedz to słowo (odc. 151),
  • jeden z surferów z filmu (odc. 152),
  • tajny agent firmy „Skrycie” (odc. 154),
  • ochroniarz (odc. 155),
  • głos mężczyzny z filmu (odc. 156),
  • pracownik Wing Kingdom (odc. 158),
  • właściciel samochodu z rozbitą szybą (odc. 163),
  • pracownik firmy Podnoś plecami (odc. 167)
 • Bartłomiej Magdziarz
  • przywódca parówek (odc. 6),
  • mały Don (odc. 9)
 • Agnieszka Kudelska
  • kasjerka (odc. 7),
  • kolega Rigby’ego z dzieciństwa (odc. 9),
  • kaczątko #3 (odc. 102),
  • mama Thomasa (odc. 133-134),
  • Celia (odc. 139),
  • mama Mordechaja (odc. 161, 172)
 • Miriam Aleksandrowicz
  • dr Asinoskovich (odc. 7),
  • staruszka z filmu z udziałem mistrza tele-wkrętów (odc. 9),
  • strażniczka Internetu (odc. 38),
  • Peggy, siostra Starli (odc. 118),
  • staruszka w wiadomościach (odc. 168)
 • Dorota Furtak-Masica
  • klientka przepuszczająca astronautów (odc. 7),
  • mama kaczek (odc. 35),
  • jedno z kacząt (odc. 35),
  • jedna z pań nieudolnie podrywanych przez Mordechaja i Rigby’ego (odc. 51),
  • kaczka (odc. 78),
  • fanka Ace’a (odc. 97),
  • kaczątko #1 (odc. 102),
  • studentka (odc. 121),
  • kobieta (odc. 128-129),
  • członkini Intergalaktycznej Rady Zbijaka (odc. 137),
  • kobieta czekająca po odbiór ciasta (odc. 154),
  • głos kobiety z filmu (odc. 156),
  • jedna z uczennic (odc. 162),
  • kobieta w wiadomościach (odc. 168),
  • sekretarka Clifton (odc. 169-170),
  • Tina (odc. 176)
 • Małgorzata Szymańska
  • Ilena Roberts (odc. 22, 30, 35, 39, 46, 51, 69, 77, 79, 84-85, 88, 90, 93, 95, 97, 111-112),
  • Susan (odc. 23),
  • kobieta (odc. 44-45),
  • siostra Bensona (odc. 55),
  • Natasza (odc. 169-170)
 • Aleksander Kupisiewicz
  • komentator (odc. 43),
  • kometa (odc. 50),
  • narrator kasety terapeutycznej (odc. 55),
  • pracownik kafejki internetowej #2 (odc. 56),
  • Jeremy (odc. 63),
  • prezenter wiadomości (odc. 168),
  • reporter (odc. 175)
 • Anna Rusiecka
  • pogodynka (odc. 46),
  • Audrey (odc. 52),
  • głos telefonu (odc. 57),
  • pracowniczka Baw Baw Zone (odc. 78),
  • sprzedawczyni w cukierni (odc. 154)
 • Wojciech Chorąży
  • właściciel sklepu (odc. 48),
  • Koleś Bez Zasad (odc. 49),
  • dostawca paczek (odc. 84-85),
  • Steve, wujek Mordechaja (odc. 84-85),
  • Skoczny Jim (odc. 140)
 • Grzegorz Falkowski
  • detektyw z serialu #1 (odc. 51),
  • Filbert (odc. 59),
  • Dukan Kabel (odc. 64)
 • Zbigniew Kozłowski
  • detektyw z serialu #2 (odc. 51),
  • parkowy graficiarz (odc. 52),
  • lekarz (odc. 58),
  • Mulligan (odc. 59)
 • Krystyna Kozanecka
  • Ladonna (odc. 69),
  • matka Starli (odc. 73)
 • Wojciech Szymański
  • Jan (odc. 84-85),
  • Tony (odc. 88),
  • fan Ace’a (odc. 97),
  • gospodarz zlotu fanów serialu To mój telewizor (odc. 101),
  • mechanik (odc. 104),
  • kioskarz (odc. 105),
  • Raymond, mechanik (odc. 105),
  • Sammy (odc. 107),
  • farmaceuta (odc. 108),
  • strażnik Strefy Kumpli (odc. 111),
  • SP (odc. 113),
  • policjant #2 (odc. 119),
  • nauczyciel (odc. 144),
  • ojciec Mony (odc. 145),
  • nauczyciel filmoznawstwa (odc. 148),
  • dr. Henry (odc. 152),
  • policjant (odc. 153),
  • pan T-Shirt Man (odc. 156),
  • staruszek (odc. 157),
  • głos telefonu (odc. 160),
  • właściciel Miłosnej Zagrody (odc. 160),
  • dziadek Hanatronic (odc. 168),
  • premier Koskhow (odc. 169-170),
  • szef jednego z parków (odc. 174),
  • Australijczyk (odc. 175),
  • Maurice (odc. 176)
 • Karolina Muszalak
  • komputer (odc. 102),
  • C.Z.A.D.Z.I.O.R. DJ 3000 (odc. 106),
  • Impra Zoe (odc. 119)
 • Rafał Fudalejczłonek elitarnego klubu (odc. 114)
 • Beata Deskur
  • listonoszka (odc. 121),
  • Tracey (odc. 136)
 • Robert Jarociński
  • szef spółki Stodnie (odc. 130),
  • Atle-tata (odc. 132),
  • członek Intergalaktycznej Rady Zbijaka (odc. 137),
  • Wes (odc. 139),
  • strażnik (odc. 143),
  • członek Samorządu Nieśmiertelnych (strażnik Źródła Młodości) (odc. 144-145),
  • byk (odc. 150),
  • Burl (odc. 152),
  • prowadzący konkurs tańca (odc. 168),
  • Smutny Sax (odc. 173),
  • Steffen (odc. 174),
  • jeden z kierowców samochodu przewożącego kangury (odc. 175),
  • jeden z widzów (odc. 176)
 • Stanisław Biczyskoprowadzący zawodów kulturystycznych (odc. 132)
 • Krzysztof Nowik
  • członek Intergalaktycznej Rady Zbijaka (odc. 137),
  • jeden z Autologów (odc. 140),
  • Śmierć (odc. 143, 150, 166),
  • Clorgbane Niszczyciel (odc. 144-145),
  • Garrett Bobby Ferguson (odc. 151),
  • skrzydełko (odc. 158),
  • generał Pat McMurphy (odc. 169-170),
  • jeden z robotników (odc. 173),
  • Angus (odc. 175)
 • Anna Ułas
  • matka Mony (odc. 144),
  • Peggy, siostra Starli (odc. 158),
  • pani Sorenstein (odc. 164-165),
  • pracowniczka Urzędu Pracy (odc. 167),
  • Joana Hanatronic (odc. 168),
  • pracowniczka lotniska (odc. 175)
 • Krzysztof Pluskota
  • Kid Krunchy Z (odc. 148),
  • Cody (odc. 150),
  • jeden z surferów z filmu (odc. 151),
  • spiker reklamy „Skrycie” (odc. 154)
 • Maksymilian Michasiów
  • Reggie (odc. 162),
  • jeden z uczniów (odc. 162),
  • duch pełnomocnika rodziny Hanatronic (odc. 168),
  • jeden z żołnierzy marynarki wojennej (odc. 169-170),
  • jeden z widzów (odc. 176),
  • małżonek adoptujący szczeniaki z programu „Spłukane małżeństwo” (odc. 176)
 • Maksymilian Bogumił
 • Dominika Malczyńska

Tekst piosenki:

Piosenki śpiewali:

Lektor: Jan Aleksandrowicz-Krasko

Odcinki 177-179, 181-261, S2-S5[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Dialogi:

Kierownictwo muzyczne: Juliusz Kamil
Kierownictwo produkcji: Walentyna An
Dźwięk:

Udział wzięli:

 • Piotr BajtlikMordechaj
 • Krzysztof Szczerbiński
  • Rigby,
  • dyrektor Dean (jedna scena w odc. 214)
 • Przemysław Stippa
  • Benson Dunwoody,
  • Pan Szefunio (odc. 201)
 • Miłogost ReczekHop (Krok) (odc. 177-179, 181-250)
 • Jacek Król
  • Kot Masterson (odc. 199),
  • sprzedawca w telewizji (odc. 201),
  • MacCreedy (odc. 204),
  • aktor (odc. 209),
  • strażnik w YZB (odc. 210),
  • Sean-Ben Pimento (odc. 212),
  • Leniwy Dave (odc. 213),
  • Ziggy (odc. 217),
  • Generał Rawls (odc. 233, 236, 238, 240, 242-243, 245),
  • Hop (Krok) (odc. 251-260)
 • Jakub WieczorekMitch Sorenstein (Atleta)
 • Michał GłowackiDuch Piątka
 • Waldemar Barwiński
  • Papcio Maellard,
  • Anty-Papcio (odc. 237, 245, 252-253, 256, 259-261),
  • jeden z innych mieszkańców Lizakowa (odc. 259)
 • Joanna Pach-Żbikowska
  • C.J.,
  • mama Mikey’ego, uczestniczka konkursu na piosenkę urodzinową (odc. 179)
 • Lidia Sadowa
  • Ilena Roberts,
  • Starla (odc. 191),
  • kelnerka przyjmująca zamówienie Rigby’ego (odc. 214)
 • Agnieszka KunikowskaMałgosia Smith (odc. 177, 182, 188, 191, 195, 203, 205, 207, 211, 226, 229-230)
 • Joanna Węgrzynowska-Cybińska
  • konferansjerka na gali rozdania Parkoskarów (odc. 193),
  • Victoria, martwa menadżer parku (odc. 193),
  • Starla (odc. 200),
  • Krysia, córka Dyrektora Impra-Konia (odc. 203),
  • Basia, mama Rigby’ego (odc. 205, 220, 230),
  • kelnerka w Chinach (odc. 207),
  • osa (odc. 217),
  • Małgosia Smith (odc. 231),
  • Sally Wykałaczka (odc. 232, 234-237, 241, 243-245, 249-250, 260),
  • sąsiadka Bensona (odc. 233)
 • Krzysztof Cybiński
  • strażnik 1 (odc. 177),
  • Maury Moto (odc. 181),
  • doktor Matthews (odc. 189),
  • jeden ze współlokatorów Mordechaja w Koszogrodzie (odc. 192),
  • Jared Polaski, jeden z martwych menadżerów parku (odc. 193),
  • szef Kanału 6 (odc. 195),
  • lekarz (odc. 200),
  • prokurator (odc. 201),
  • jeden z organizatorów imprez na planecie Impra-Koń (odc. 203),
  • policjant w serialu (odc. 204),
  • Sherm, ojciec Rigby’ego (odc. 205),
  • Liroy / Szarloteczek (odc. 206),
  • dyrektor Zhang (odc. 207),
  • pracownik YZB #3 (odc. 210),
  • Billy (odc. 213),
  • Łowca nagród (odc. 213),
  • puszka kukurydzy (odc. 217),
  • szef Atlety (odc. 218),
  • pracownik sklepu I zwycięstwo! (odc. 222),
  • jeden z członków kapeli Merkurowy skwar (odc. 226),
  • astronauta (odc. 227),
  • latarnik złapany przez superancki gang (odc. 237),
  • jeden ze sługusów Anty-Papcia (odc. 245),
  • jeden z wampirów (odc. 249),
  • Kosmiczny Mikołaj (odc. 254-255),
  • taśma magnetyczna (odc. 257),
  • Streaming (odc. 257, 260)
 • Mikołaj Klimek
  • Frank Smith, tata Małgosi (odc. 177, 182, 195, 230),
  • jedna z gęsi (odc. 186-187),
  • kanapka #6 (odc. 190),
  • Apollo (odc. 204),
  • Harry Roughauser (odc. 206),
  • agent (odc. 215),
  • prokurator (odc. 241),
  • stary nietoperz (odc. 242),
  • Wallace Murco, jeden z pracowników Kopuły Alfa (odc. 248),
  • Lektor powtarzający „Kolejny poziom” (odc. 253)
 • Marek Robaczewski
  • Hank (odc. 177),
  • farmer Jimmy (odc. 179),
  • szef Playco #1 (odc. 186-187),
  • Sherm, ojciec Rigby’ego (odc. 190),
  • Gene (odc. 193, 212),
  • John Silverman, jeden z martwych menadżerów parku (odc. 193),
  • pracownik YZB #2 (odc. 210),
  • lew uwięziony w telewizorze (odc. 217),
  • jeden z członków kapel Merkurowy skwar (odc. 226),
  • Małżolina (odc. 241),
  • John Murrow, jeden z pracowników Kopuły Alfa (odc. 248),
  • Neil deGrasse Tyson (odc. 250)
 • Paweł Szczesny
  • jeden z klientów (odc. 177),
  • żółw (odc. 177),
  • jeden ze strażników formatów (odc. 178),
  • sprzedawca kanapek (odc. 183),
  • strażnik (odc. 184),
  • zwiedzający park (odc. 184),
  • rycerz (odc. 185),
  • klient szukający drzwi (odc. 185),
  • astronauta Jones (odc. 186-187),
  • dostawca pizzy (odc. 190),
  • Ted Nelson, jeden z martwych menadżerów parku (odc. 193),
  • serwisant (odc. 202),
  • ksiądz (odc. S4)
 • Janusz Wituch
  • Glenn (odc. 177),
  • strażnik 2 (odc. 177),
  • Wielka Głowa (odc. 184),
  • Briggs (odc. 186-187),
  • jedna z gęsi (odc. 186-187),
  • Atletata (odc. 191),
  • Zaxon (odc. 198),
  • jeden z nastolatków (odc. 202),
  • Wayne (odc. 205),
  • Carter (odc. 210, 260),
  • bezdomny (odc. 214),
  • pilot helikoptera (odc. 215),
  • facet ze strzałą uwięziony w telewizorze (odc. 217),
  • sprzedawca kanapek (odc. 219),
  • Earl (odc. 251-253, 256)
 • Adam Bauman
  • Laserdysk (Bibliotekarz) (odc. 178),
  • pan Sengley (odc. 193, 212),
  • John Wolfhard (odc. 201)
 • Zbigniew Konopka
  • Internet (odc. 178),
  • Niech nam żyje (odc. 179),
  • dyrektor Impra-Koń (odc. 183, 203),
  • szef Playco #2 (odc. 186-187)
 • Karol Wróblewski
  • DVD (odc. 178),
  • strażnik złotego żołądka (odc. 189)
 • Bartosz Martynagłos z Centrum Pomocy Technicznej (odc. 178)
 • Anna Apostolakisjedna z uczestniczek konkursu na piosenkę urodzinową (odc. 179)
 • Julia Kołakowska-Bytner
  • mama chłopca (odc. 179),
  • Denise Smith (odc. 182),
  • Samantha (odc. 186-187),
  • pielęgniarka (odc. 189),
  • matka Roya (odc. 230)
 • Juliusz Kamil
  • jeden z uczestników konkursu na piosenkę urodzinową (odc. 179),
  • Andy (odc. 186-187),
  • jedna z kaczek (odc. 186-187)
 • Krzysztof Szczepaniakjeden z kelnerów (odc. 179)
 • Anna Sztejner
  • koleżanka Susan z pracy (odc. 179),
  • kelnerka w restauracji (odc. 179),
  • chłopiec (odc. 179),
  • kobieta z budki z hot dogami (odc. 181),
  • kuzyn Małgosi (odc. 182),
  • kobieta zwiedzająca park (odc. 184),
  • dzieciak z reklamy (odc. 186-187),
  • wiedźma (odc. 202),
  • Apple (odc. 207),
  • profesor Jessica Jacobs (odc. 234),
  • córka króla modliszek (odc. 235)
 • Łukasz Węgrzynowski
  • Mikey (odc. 179),
  • Impra-Koń 42699 (odc. 183, 203, 260),
  • Gene (odc. 184),
  • jedna z gęsi (odc. 186-187),
  • Mega Gęś X (odc. 186-187),
  • RGB2 (odc. 190),
  • Smutny Sax (odc. 192),
  • jeden z braci Jabłońskich (odc. 214),
  • jeden ze współpracowników Atlety (odc. 218),
  • jeden z naukowców (odc. 221),
  • kelnerka w stroju astronauty (odc. 227),
  • R-566 (odc. 232),
  • Król modliszek (odc. 235),
  • Kiff (odc. 238),
  • Bożek breaku (odc. S5)
 • Mieczysław Morańskistrażnik (odc. 181, 185)
 • Jakub Szydłowski
  • Del Hanlon (odc. 182, 188, 195, 226),
  • gość na przyjęciu pana Maellarda (odc. 194),
  • policjant w sądzie (odc. 201),
  • jeden z nastolatków (odc. 202),
  • Charlie (odc. 203),
  • Koko (odc. 204),
  • policjant #1 (odc. 206),
  • RGB2 (odc. 209-210),
  • pracownik wypożyczalni VHS (odc. 213),
  • Thomas w przebraniu (odc. 215),
  • strażnik wysypiska (odc. 217)
 • Tomasz Błasiakpan Maellard, ojciec Papcia (odc. 184, 194, 197, 219, 221, 224, 231, 251)
 • Artur Kaczmarski
  • sprzedawca drzwi (odc. 185),
  • Carter (odc. 186-187, 205),
  • lektor reklamy (odc. 186-187),
  • narrator (odc. 186-187),
  • głos Całusokamery i Rzutokamery (odc. 188),
  • mistrz Śmierć Kwon-Do (odc. 189),
  • lektor reklamy płatków (odc. 190),
  • lektor zapowiedzi filmowej Cartera i Briggsa 7 (odc. 205),
  • konferansjer na akademii (odc. 207),
  • lektor w telewizji (odc. 209),
  • Briggs (odc. 210, 250, 260),
  • głos w reklamie wywiadu z kapelą Merkurowy skwar (odc. 226),
  • lektor filmu instruktażowego (odc. 233),
  • lektor reklamy Kosmobutów (odc. 234),
  • lektor Szach TV (odc. 238),
  • lektor reklamy koncertu „Pięściuchów” (odc. 242),
  • komentator wyścigu (odc. 243),
  • lektor filmu o duchach (odc. 245)
 • Robert Jarociński
  • Jerry (odc. 189),
  • Mękuś (odc. 201-202),
  • Gary (odc. 204, 216, 258),
  • Daisuke (odc. 205),
  • Gary (odc. 217),
  • Doktor Reuben Langer (odc. 221-222, 225-226, 228, 230)
 • Agnieszka Fajlhauer
  • Jackie Carmichael (odc. 195),
  • Mary Lee (odc. 205),
  • pani Kessler (odc. 208)
 • Piotr Bąkdoktor Kopuła (odc. 197)
 • Wojciech Chorąży
  • sprzedawca w sklepie z grami (odc. 198),
  • Dale (odc. 199),
  • adwokat (odc. 201),
  • doktor Sheldon Weatherberry (odc. 204),
  • Briggs (odc. 205),
  • policjant #2 (odc. 206),
  • mężczyzna w kawiarni (odc. 209)
 • Michał Podsiadło
  • Duch Dziesiątka (odc. 200, 206),
  • pracownik wypożyczalni (odc. 202),
  • głos stacji telewizyjnej (odc. 204),
  • jeden z licealistów (odc. 208),
  • David (odc. 216),
  • Don (odc. 220),
  • naukowiec #1 (odc. 222, 228),
  • jeden z mieszkańców Parklandii (odc. 223),
  • jeden z członków kapeli Merkurowy skwar (odc. 226)
 • Anna Wodzyńska
  • sędzia (odc. 201),
  • Celia (odc. 202),
  • Morales (odc. 204),
  • artystka (odc. 209),
  • naukowiec #3 (odc. 228),
  • pani fotograf (odc. 230),
  • jedna z pracownic Kopuły Alfa (odc. 248)
 • Stefan Knothedyrektor Dean (odc. 207-208, 214, 229-230)
 • Wojciech Paszkowski
  • pracownik YZB #1 (odc. 210),
  • dyrektor YZB (odc. 210),
  • Ziggy (w jednej scenie odc. 217),
  • Sherm, ojciec Rigby’ego (odc. 220, 230),
  • ojciec Roya (odc. 230),
  • Mózg złych mocy (odc. 238),
  • Śmierć (odc. 258, 260),
  • Bóg (odc. S2)
 • Jarosław BoberekAndrew Aaronson (odc. 212)
 • Sebastian Cybulski
  • chłopak (odc. 213),
  • Milton (odc. 214, 220),
  • Steward (odc. 219),
  • pracownik laboratorium (odc. 222),
  • sprzedawca t-shirtów (odc. 222),
  • jeden ze strażników (odc. 225),
  • pracownik Wing Kingdom (odc. 225)
 • Bożena Furczyk
  • jedna z koleżanek Rigby’ego (odc. 214),
  • zebra uwięziona w telewizorze (odc. 217),
  • pracownica firmy kurierskiej (odc. 219),
  • kelnerka w Cheezers (odc. 217)
 • Maksymilian Bogumił
  • Thomas / Nikolai (odc. 215),
  • jeden z dziennikarzy (odc. 231)
 • Cezary Kwieciński
  • jeden z dziennikarzy (odc. 231),
  • modliszka-strażnik (odc. 235),
  • jeden ze strażników (odc. 236),
  • Kanadyjczyk #2 (odc. 240),
  • Spacey McDrzewko (odc. 240)
 • Maksymilian MichasiówStreszczo-robot (odc. 232-237, 241, 245, 249-250, 260)
 • Kamil PrubanChance Sureshot (odc. 232-233, 235-237, 241, 244-245, 249-250, 260)
 • Sebastian Perdekkasjer (odc. 234)
 • Monika PikułaRoxy (odc. 239)
 • Przemysław NiedzielskiKanadyjczyk #1 (odc. 240)
 • Karol OsentowskiSteven Mikulski, jeden z pracowników Kopuły Alfa (odc. 248)
 • Izabella Bukowska-ChądzyńskaWyrocznia (odc. 257, 261)

Wykonanie piosenek:

Lektor: Artur Kaczmarski

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

S. Odc. Premiera ANG. Finał ANG. Premiera PL. Finał PL.
1 12 6 sierpnia 2010 22 listopada 2010 26 listopada 2011 18 grudnia 2011
2 28 29 listopada 2010 1 sierpnia 2011 18 grudnia 2011 20 maja 2012
3 40 19 września 2011 3 września 2012 23 sierpnia 2012 7 lutego 2013
4 40 1 października 2012 12 sierpnia 2013 7 czerwca 2013 1 grudnia 2013
5 40 2 września 2013 14 sierpnia 2014 7 kwietnia 2014 12 grudnia 2014
6 31 9 października 2014 25 czerwca 2015 27 kwietnia 2015 6 lutego 2016
7 39 26 czerwca 2015 30 czerwca 2016 4 lipca 2016 31 października 2016
8 31 26 września 2016 16 stycznia 2017 13 marca 2017 31 października 2017
Stany Zjednoczone Premiera odcinka Polska Premiera odcinka Nr Polski tytuł Angielski tytuł
ODCINEK PILOTOWY
11.07.2009 nie emitowany[a] P1 Pierwszy dzień Regular Show
Seria pierwsza
06.08.2010 26.11.2011[1][2] 01 Potęga The Power
13.08.2010 26.11.2011 02 Ustawcie te krzesła Just Set Up the Chairs
20.08.2010 04.02.2011 03 Bilety z kofeiną Caffeinated Concert Tickets
27.08.2010 27.11.2011 04 Kuksy śmierci Death Punchies
04.09.2010 18.12.2011 05 Tort za darmochę Free Cake
11.09.2010 03.12.2011 06 Grill ostateczny Meat Your Maker
18.09.2010 17.12.2011 07 Ser z grilla deluxe Grilled Cheese Deluxe
25.09.2010 [b] 08 Jednorożce Muszą Odejść The Unicorns Have Got to Go
01.11.2010 27.11.2011 09 Tele-wkręty Prank Callers
08.11.2010 10.12.2011 10 Don Don
15.11.2010 03.12.2011 11 Ciało Rigby’ego Rigby’s Body
22.11.2010 11.12.2011 12 Mordechaj and the Rigbys Mordecai and the Rigbys
Seria druga
29.11.2010 04.12.2011 13 Witam szefuniu Ello Gov’nor
03.01.2011 17.12.2011 14 Już czas It’s Time
10.01.2011 10.12.2011 15 Dzień oceny Appreciation Day
17.01.2011 11.12.2011 16 Peeps Peeps
21.01.2011 18.12.2011 17 Zakręcony Dizzy
31.01.2011 24.12.2011 18 Moja mama My Mom
07.02.2011 24.12.2011 19 Najlepszy wynik High Score
14.02.2011 25.12.2011 20 Walka z telewizorem Rage Against the TV
21.02.2011 14.04.2012[3] 21 Impra Pete Party Pete
25.02.2011 15.04.2012 22 Odmóżdżacz Brain Eraser
28.02.2011 14.04.2012 23 Odejdź Benson Benson Be Gone
07.03.2011 15.04.2012 24 Ale ja mam paragon But I Have a Receipt
28.03.2011 21.04.2012 25 To moja piosenka This Is My Jam
04.04.2011 21.04.2012 26 Atletowa Muscle Woman
11.04.2011 22.04.2012 27 Zastępca Temp Check
18.04.2011 22.04.2012 28 Dynks Jinx
25.04.2011 05.05.2012 29 To na razie See You There
02.05.2011 12.05.2012 30 Zrób coś dla mnie Do Me a Solid
09.05.2011 29.04.2012 31 Grobowe atrakcje Grave Sights
16.05.2011 29.04.2012 32 Prawdziwie prawdziwe zapasy Really Real Wrestling
23.05.2011 28.04.2012 33 Przegięcie Over the Top
30.05.2011 28.04.2012 34 Nocna Sowa The Night Owl
06.06.2011 06.05.2012 35 Stadko kaczuszek A Bunch of Baby Ducks
13.06.2011 06.05.2012 36 Bardziej mądrzejszy More Smarter
11.07.2011 19.05.2012 37 Pierwszy dzień First Day
18.07.2011 19.05.2012 38 Sława w sieci Go Viral
25.07.2011 20.05.2012 39 Zaskunksiony Skunked
01.08.2011 13.05.2012 40 Film z karaoke Karaoke Video
Seria trzecia
19.09.2011 23.08.2012[4][5] 41 Mini hokej Stick Hockey
26.09.2011 23.08.2012 42 Blondyn z zakładu Bet to Be Blonde
03.10.2011 26.08.2012 43 Strajk Hopa Skips Strikes
10.10.2011 31.10.2014 44 Przerażające opowieści z parku Terror Tales of the Park
45
17.10.2011 26.08.2012 46 Uroki biwakowania Camping Can Be Cool
24.10.2011 06.09.2012 47 Wsad Slam Dunk
07.11.2011 06.09.2012 48 Czadowe rowery Cool Bikes
14.11.2011 13.09.2012 49 Domowy regulamin House Rules
21.11.2011 13.09.2012 50 Dawaj rapu Rap It Up
28.11.2011 20.09.2012 51 Podryw Cruisin’
12.12.2011 20.09.2012 52 Pod kapturem Under the Hood
16.01.2012 27.09.2012 53 Weekend u Bensona Weekend at Benson’s
23.01.2012 27.09.2012 54 Ciastko z wróżbą Fortune Cookie
30.01.2012 04.10.2012 55 Myśl pozytywnie Think Positive
06.02.2012 04.10.2012 56 Hop kontra technologia Skips vs. Technology
13.02.2012 06.12.2012 57 Połączenie pośladkowe Butt Dial
27.02.2012 11.10.2012 58 Jajcarz Eggscellent
05.03.2012 11.10.2012 59 Brzuchowy model Gut Model
26.03.2012 14.10.2012 60 Czarodzieje gier wideo Video Game Wizards
02.04.2012 03.12.2012 61 Wielki zwycięzca Big Winner
09.04.2012 14.10.2012 62 Najlepszy hamburger na świecie The Best Burger in the World
16.04.2012 06.12.2012 63 Zwolnieni Replaced
23.04.2012 13.12.2012 64 Śmieć Łódka Trash Boat
30.04.2012 13.12.2012 65 Pięści Sprawiedliwości Fists of Justice
07.05.2012 20.12.2012 66 Tak, koleś, tak Yes Dude Yes
14.05.2012 20.12.2012 67 Na zbity wózek Busted Cart
28.05.2012 27.12.2012 68 Śmierć o ósmej Dead at Eight
04.06.2012 10.01.2013 69 Zakaz wstępu Access Denied
11.06.2012 27.12.2012 70 Atleta szkoleniowiec Muscle Mentor
18.06.2012 03.01.2013 71 Tirowy Dwór Sławy Trucker Hall of Fame
25.06.2012 10.01.2013 72 Do kasacji Out of Commission
16.07.2012 17.01.2013 73 Elegancka restauracja Fancy Restaurant
23.07.2012 17.01.2013 74 Pamiętnik Diary
30.07.2012 31.01.2013 75 Najlepszy VHS w historii The Best VHS in the World
06.08.2012 24.01.2013 76 Bez jaj Prankless
13.08.2012 24.01.2013 77 Śmierćdźwiedź Death Bear
20.08.2012 31.01.2013 78 Pluszowe kostki Fuzzy Dice
27.08.2012 07.02.2013 79 Cukrowy kop Sugar Rush
03.09.2012 07.02.2013 80 Nieświeży pocałunek Bad Kiss
SERIA CZWARTA
01.10.2012 07.06.2013 81 Zjazd 9B Exit 9B
82
08.10.2012 20.08.2013 83 Żółtodziób Starter Pack
15.10.2012 31.10.2014 84 Przerażające opowieści z parku II Terror Tales of the Park II
85
22.10.2012 14.06.2013 86 Konkurs placków Pie Contest
29.10.2012 14.06.2013 87 150-elementowy zestaw 150 Piece Kit
12.11.2012 26.07.2013 88 Łysina Bald Spot
19.11.2012 21.06.2013 89 Noc kolesi Guy’s Night
26.11.2012 21.06.2013 90 Jedno podciągnięcie One Pull Up
03.12.2012 23.12.2013 91 Odcinek Gwiazdkowy The Christmas Special
92
07.01.2013 28.06.2013 93 Wtorkowa impreza T.G.I. Tuesday
14.01.2013 28.06.2013 94 Fajerwerkowa jazda Firework Run
21.01.2013 05.07.2013 95 Najdłuższy weekend The Longest Weekend
28.01.2013 12.07.2013 96 Kanapka śmierci Sandwich of Death
04.02.2013 12.07.2013 97 Ace Balthazar żyje Ace Balthazar Lives
11.02.2013 19.07.2013 98 Całus albo pielucha Do or Diaper
18.02.2013 19.07.2013 99 Kłop Quips
25.02.2013 02.11.2013[6][7] 100 Jaskiniowiec Caveman
04.03.2013 02.11.2013 101 To mój telewizor That’s My Television
25.03.2013 05.07.2013 102 Stado wyrośniętych gęsi A Bunch of Full Grown Geese
01.04.2013 24.11.2013 103 Wyroluj dwa razy Fool Me Twice
08.03.2013 03.11.2013 104 Lunch w limuzynie Limousine Lunchtime
15.03.2013 03.11.2013 105 Jazda po Małgosię Picking Up Margaret
22.03.2013 09.11.2013 106 Radio Czadzior K.I.L.I.T. Radio
06.05.2013 09.11.2013 107 Carter i Briggs Carter and Briggs
13.05.2013 10.11.2013 108 Stres Hopa Skips’ Stress
20.05.2013 10.11.2013 109 Mróz do sześcianu Cool Cubed
27.05.2013 16.11.2013 110 Na przyczepkę Trailer Trashed
10.06.2013 16.11.2013 111 Meteorowe kroki Meteor Moves
17.06.2013 23.11.2013 112 Rodzinny grill Family BBQ
24.06.2013 17.11.2013 113 Ostatni odtwarzacz płyt LD The Last LaserDisc Player
01.07.2013 17.11.2013 114 Elitarny klub Country Club
15.07.2013 30.11.2013 115 Ślepe zaufanie Blind Trust
15.07.2013 23.11.2013 116 Najlepszy szef na świecie World’s Best Boss
22.07.2013 24.11.2013 117 Ostatni posiłek Last Meal
29.07.2013 01.12.2013 118 Bokser lunatyk Sleep Fighter
05.08.2013 01.12.2013 119 Impra na bis Party Re-Pete
12.08.2013 30.11.2013 120 Klastek Amadeusz Steak Me Amadeus
SERIA PIĄTA
02.09.2013 07.04.2014[8] 121 Pralniowe żale Laundry Woes
02.09.2013 15.04.2014 122 Srebrny koleś Silver Dude
09.09.2013 08.04.2014 123 Auto Bensona Benson’s Car
16.09.2013 09.04.2014 124 Wszystko Mięsne Burritos Every Meat Burritos
23.09.2013 14.04.2014 125 Ścianokumpel Wall Buddy
30.09.2013 16.04.2014 126 Hopsanie w czasie A Skips in Time
14.10.2013 21.04.2014 127 Szkoła przetrwania Survival Skills
21.10.2013 31.10.2014 128 Przerażające opowieści z parku III Terror Tales of the Park III
129
04.11.2013 18.04.2014 130 Stodnie Tants
11.11.2013 22.04.2014 131 O tablicę Bank Shot
18.11.2013 23.04.2014 132 Wieża Mocy Power Tower
25.11.2013 10.04.2014 133 Święto Dziękczynienia The Thanksgiving Special
134
02.12.2013 24.04.2014 135 Serce kaskadera The Heart of a Stuntman
31.12.2013 11.04.2014 136 Noworoczny pocałunek New Year’s Kiss
13.01.2014 17.04.2014 137 Unik Dodge This
27.01.2014 25.04.2014 138 Toi Toi Portable Toilet
10.02.2014 02.12.2014 139 Pocztówka The Postcard
24.02.2014 28.04.2014 140 Rigby w powietrzu z Burrito Rigby in the Sky with Burrito
03.03.2014 29.04.2014 141 Podróż na dno mega dołu Journey to the Bottom of the Crash Pit
10.03.2014 03.12.2014 142 Oszczędność czasu Saving Time
17.03.2014 01.12.2014[9] 143 Gitara Rocka Guitar of Rock
14.04.2014 04.12.2014 144 Historia Hopa Skips’ Story
145
21.04.2014 01.12.2014 146 Powrót kapeli Mordecai and the Rigbys Return of Mordecai and the Rigbys
28.04.2014 02.12.2014 147 Kiepski portret Bad Portrait
05.05.2014 03.12.2014 148 Podstawy filmowania Video 101
12.05.2014 05.12.2014 149 Lubię Cię, hej! I Like You Hi
05.06.2014 05.12.2014 150 Niańkorandka Play Date
12.06.2014 08.12.2014 151 Ekspert czy kłamca Expert or Liar
19.06.2014 11.12.2014 152 Łapanie fali Catching the Wave
26.06.2014 08.12.2014 153 Złoty zegarek Gold Watch
03.07.2014 09.12.2014 154 Malowanie Paint Job
10.07.2014 09.12.2014 155 Akcja tort Take the Cake
17.07.2014 10.12.2014 156 Hop wraca do gry Skips in the Saddle
24.07.2014 10.12.2014 157 Thomas się broni Thomas Fights Back
31.07.2014 12.12.2014 158 Wieczór kawalerski! Zingo!! Bachelor Party! Zingo!!
07.08.2014 12.12.2014 159 Kłopot z namiotem Tent Trouble
14.08.2014 11.12.2014 160 Prawdziwa randka Real Date
SERIA SZÓSTA
09.10.2014 27.04.2015 161 Granie i luzowanie Maxin’ and Relaxin’
16.10.2014 28.04.2015 162 Nowy koleś na kampusie New Bro on Campus
23.10.2014 29.04.2015 163 Problemy z tatą Daddy Issues
29.10.2014 31.10.2015 164 Przerażające opowieści z parku IV[c] Terror Tales of the Park IV
165
30.10.2014 01.05.2015 166 Koniec Atlety The End of Muscle Man
06.11.2014 30.04.2015 167 Odnoś plecami Lift with Your Back
13.11.2014 07.05.2015 168 Plazma Ilenki Eileen Flat Screen
20.11.2014 05.05.2015 169 Prawdziwy Thomas The Real Thomas: An Intern Special
170
04.12.2014 04.05.2015 171 Wieczór prezentów Białego Słonia The White Elephant Gift Exchange
04.12.2014 08.05.2015 172 Wesołych świat, Mordechaj! Merry Christmas Mordecai
08.01.2015 12.05.2015 173 Smutny Sax Sad Sax
15.01.2015 06.05.2015 174 Lunch szefów parku Park Managers’ Lunch
22.01.2015 11.05.2015 175 Mordechaj i Rigby w Australii Mordecai and Rigby Down Under
29.01.2015 13.05.2015 176 Spłukane małżeństwo Married and Broke
05.02.2015 26.12.2015 177 Widzę żółwie I See Turtles
12.02.2015 27.12.2015 178 Wojny formatów 2 Format Wars II
19.02.2015 26.12.2015 179 Konkurs na piosenkę urodzinową Happy Birthday Song Contest
26.02.2015 180 Benson’s Suit
05.03.2015 27.12.2015 181 Gracz nigdy nie umiera Gamers Never Say Die
12.03.2015 02.01.2016 182 Świętowanie tysięcznego lotu Helika 1000th Chopper Flight Party
19.03.2015 02.01.2016 183 Impra-Koń Party Horse
26.03.2015 03.01.2016 184 Faceci w uniformach Men in Uniform
02.04.2015 06.02.2016[d] 185 Drzwi do garażu Garage Door
09.04.2015 16.01.2016 186 Cudowny wiek kaczego kryzysu Brilliant Century Duck Crisis Special
187
22.06.2015 03.01.2016 188 Nieudana podwójna randka Not Great Double Date
23.06.2015 10.01.2016 189 Śmierć Kwon-Do-stawa Death Kwon Do-Livery
24.06.2015 10.01.2016 190 Przerwa na lunch Lunch Break
25.06.2015 30.01.2016[d] 191 Rzucona przed ołtarzem Dumped at the Altar
SERIA SIÓDMA
26.06.2015 04.07.2016[10] 192 Koszogród USA Dumptown U.S.A.
13.08.2015 05.07.2016 193 Parkoskary The Parkie Awards
13.08.2015 06.07.2016 194 Klub lunchowy The Lunch Club
20.08.2015 08.07.2016 195 Legendy lokalnych wiadomości Local News Legend
27.08.2015 07.07.2016 196 Eksperyment pod kopułą – odcinek specjalny The Dome Experiment Special
197
03.09.2015 11.07.2016 198 Prezent urodzinowy Birthday Gift
10.09.2015 29.07.2016[e] 199 Kocie filmiki Cat Videos
17.09.2015 13.07.2016 200 Porażeni piorunem Struck by Lightning
29.10.2015 31.10.2016 201 Przerażające opowieści z parku V Terror Tales of the Park V
202
09.11.2015 14.07.2016 203 Powrót Impra-Konia The Return of Party Horse
10.11.2015 15.07.2016 204 Rytm spania Sleep Cycle
11.11.2015 18.07.2016 205 Tylko kumple Just Friends
12.11.2015 19.07.2016 206 Świnka Bensona Benson’s Pig
13.11.2015 21.07.2016 207 Dzień dobry, Chiny Hello China
30.11.2015 20.07.2016 208 Ilenkowy plan The Eileen Plan
01.12.2015 25.07.2016 209 Pogięty plan zmyły Crazy Fake Plan
02.12.2015 26.07.2016 210 Wygraj nagrodę Win That Prize
03.12.2015 22.07.2016 211 Sanko-oponki Snow Tubing
05.03.2016 26.09.2016 212 Konkurs chili Chili Cook Off
12.03.2016 26.09.2016 213 Wakacje w fabryce ciasteczek Donut Factory Holiday
19.03.2016 27.09.2016 214 Trener Jabłoński Gymblonski
26.03.2016 27.09.2016 215 Noc kolesi 2 Guys Night 2
02.04.2016 28.09.2016 216 Syntezator Gary’ego Gary’s Synthesizer
09.04.2016 29.09.2016 217 Król wysypiska California King
16.04.2016 29.09.2016 218 Kumple z boksu Cube Bros
23.04.2016 30.09.2016 219 Paczka Maellarda Maellard’s Package
05.05.2016 28.09.2016 220 Rigby idzie na studniówkę Rigby Goes to the Prom
12.05.2016 30.09.2016 221 Przycisk The Button
19.05.2016 03.10.2016 222 Ulubiona koszula Favorite Shirt
26.05.2016 03.10.2016 223 Czarownik Marvolo Marvolo the Wizard
02.06.2016 04.10.2016 224 Ulubiona planeta Papcia Pops’ Favorite Planet
02.06.2016 04.10.2016 225 Mam Pam Pam I Am
09.06.2016 06.10.2016 226 Areszt domowy Lame Lockdown
16.06.2016 06.10.2016 227 Tylko dla VIP-ów VIP Members Only
23.06.2016 07.10.2016 228 Kluczyki Deez Keys
30.06.2016 05.10.2016 229 Odcinek specjalny Rigby’s Graduation Day Special
230
SERIA ÓSMA
26.09.2016 13.03.2017 231 Kosmiczny dzień po dniu One Space Day at a Time
26.09.2016 14.03.2017 232 Super kumploboty Cool Bro Bots
27.09.2016 15.03.2017 233 Witamy w kosmosie Welcome to Space
27.09.2016 16.03.2017 234 Kosmozłote Space Creds
28.09.2016 20.03.2017 235 Rzeczy znalezione Lost and Found
29.09.2016 21.03.2017 236 Ohydne zadki Ugly Moons
30.09.2016 22.03.2017 237 Senny wojownik The Dream Warrior
03.10.2016 17.03.2017 238 Mózg złych mocy The Brain of Evil
04.10.2016 23.03.2017 239 Frytkowy wieczór Fries Night
05.10.2016 24.03.2017 240 Spacey McDrzewko Spacey McSpaceTree
06.10.2016 27.03.2017 241 Nadstawiaj uszu Can You Ear Me Now?
07.10.2016 28.03.2017 242 Uwięzieni w windzie Stuck in an Elevator
10.10.2016 29.03.2017 243 Kosmiczny wyścig The Space Race
11.10.2016 17.07.2017 244 Operacja: Zatkać uszy Operation: Hear No Evil
12.10.2016 18.07.2017 245 Kosmiczna ucieczka Space Escape
13.10.2016 19.07.2017 246 Nowe łóżka New Beds
14.10.2016 20.07.2017 247 Mordeby i Rigbecai Mordeby and Rigbecai
20.10.2016 24.07.2017 248 Kopuła Alfa Alpha Dome
27.10.2016 31.10.2017 249 Przerażające opowieści z parku VI Terror Tales of the Park VI
250
03.11.2016 26.07.2017 251 Lodowa taśma The Ice Tape
10.11.2016 27.07.2017 252 Klucz do wszechświata The Key to the Universe
17.11.2016 31.07.2017 253 Praca popłaca No Train No Gain
01.12.2016 25.07.2017 254 Święta w kosmosie Christmas in Space
255
14.01.2017 01.08.2017 256 Zniszcz ich uprzejmością Kill ’Em with Kindness
14.01.2017 02.08.2017 257 Spotkanie z Wyrocznią Meet the Seer
16.01.2017 03.08.2017 258 Rozchmurz się Papciu Cheer Up Pops
16.01.2017 07.08.2017 259 Zwyczajna epicka walka finałowa A Regular Epic Final Battle
08.08.2017 260
261
ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE
15.04.2011 S1 Mordecai and Rigby: Ringtoneers
06.07.2015 10.07.2016 S2 USA! USA! USA! USA!
01.09.2015 02.07.2016 S3 Zabawobieg Fun Run
01.10.2015 17.07.2016 S4 Ooo! OOOHH!!!
08.10.2015 24.07.2016 S5 Przerwa Break Time
26.03.2016 S6 Ninja Shoes
02.04.2016 S7 Coming Soon
09.04.2016 S8 Sick Day
16.04.2016 S9 Pizza Pouch Drop
23.04.2016 S10 The 1973 Tetherball Championship Trophy
23.09.2016 S11 2001: A Nap Odyssey
19.12.2016 S12 Time Loop
23.12.2016 S13 Synth Buttons
26.12.2016 S14 Robot Rap Battle
02.01.2017 S15 Space Worm

Piosenki[edytuj | edytuj kod]

Błędy w emisji[edytuj | edytuj kod]

 • Dnia 9 stycznia 2016 roku odcinki 185 i 191 zostały wyemitowane przez pomyłkę ze złą wersją językową (angielską) niezgodną z polską emisją. Na powtórce odcinka 191 z dnia 30 stycznia 2016 roku Cartoon Network usunął wyżej wymieniony błąd i wyemitował go z polskim dubbingiem. Natomiast na powtórce odcinka 185 z dnia 6 lutego 2016 roku nadawca zrobił to samo co na powtórce tego drugiego.
 • Dnia 12 lipca 2016 roku odcinek 199 został wyemitowany przez pomyłkę ze złą wersją językową (rumuńską) niezgodną z polską premierą. Na kolejnej powtórce z dnia 29 lipca 2016 roku Cartoon Network usunął wyżej wymieniony błąd i wyemitował ten odcinek z polskim dubbingiem.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. Odcinek 37 jest dłuższą wersją nieemitowanego w Polsce odcinka pilotażowego.
 2. Ten odcinek został pominięty na CN Polska. Powody są nieznane.
 3. Pododcinek Scary Movie Night nie został wyemitowany.
 4. a b Odcinki 185 i 191 miały zostać wyemitowane po raz pierwszy dnia 9 stycznia 2016 roku, lecz Cartoon Network wyemitował je przez pomyłkę w oryginalnej wersji językowej co nie jest zgodne z premierą. Premiera odcinka 191 z polskim dubbingiem odbyła się dopiero trzy tygodnie później - 30 stycznia 2016 roku. Natomiast premiera odcinka 185 z polskim dubbingiem miała miejsce dopiero miesiąc później - 6 lutego 2016 roku.
 5. Odcinek 199 miał zostać wyemitowany po raz pierwszy dnia 12 lipca 2016 roku, lecz Cartoon Network wyemitował go przez pomyłkę w złej wersji językowej co nie jest zgodne z premierą. Po usunięciu usterek odcinek został wyemitowany z polskim dubbingiem dnia 29 lipca 2016 roku.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. 'Zwyczajny serial' w Cartoon Network, wirtualnemedia.pl, 8 listopada 2011 [dostęp 2023-03-08] (pol.).
 2. Cartoon Network (PL) – program tv na 26.11.2011, Telemagazyn.pl [dostęp 2023-03-08] (pol.).
 3. Łukasz Knapik, „Zwyczajny serial” wraca do Cartoon Network, SATKurier.pl, 28 marca 2012 [dostęp 2023-03-08].
 4. Łukasz Szewczyk, "Looney Tunes Show", "Zwyczajny serial" - nowe sezony w Cartoon Network, Media2.pl, 29 lipca 2012 [dostęp 2023-03-08] (pol.).
 5. Cartoon Network (PL) – program tv na 23.08.2015, Telemagazyn.pl [dostęp 2023-03-08] (pol.).
 6. Łukasz Szewczyk, "Zwyczajny serial" wraca do Cartoon Network, Media2.pl, 27 października 2013 [dostęp 2023-03-08] (pol.).
 7. Cartoon Network (PL) – program tv na 02.11.2013, Telemagazyn.pl [dostęp 2023-03-08] (pol.).
 8. Nowe odcinki „Zwyczajnego serialu” w Cartoon Network, wirtualnemedia.pl, 26 marca 2014 [dostęp 2023-03-08] (pol.).
 9. Zwyczajny serial - Nowe odcinki | Zwyczajny serial | Cartoon Network. Cartoon Network Polska Youtube. 26 lis 2014. [dostęp 2023-03-08].
 10. Nowe odcinki „Zwyczajnego serialu 7” w Cartoon Network, wirtualnemedia.pl, 24 czerwca 2016 [dostęp 2023-03-08] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]