Zwyczajny serial

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zwyczajny serial
Regular Show
Zwyczajny serial
Gatunek serialu animowany
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Twórcy J. G. Quintel
Liczba odcinków 231
Liczba serii 7 (8 w produkcji)
Produkcja
Czas trwania odcinka 11 minut
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna Cartoon Network
Lata emisji Stany Zjednoczone 2010-
Polska 2011-
Data premiery Ziemia 6 września 2010
Polska 26 listopada 2011
Chronologia
Kontynuacja Zwyczajny serial: Film
Oficjalna strona serialu

Zwyczajny serial (ang. Regular Show) – amerykański serial animowany stworzony przez J. G. Quintela (dawnego scenarzystę serialu animowanego Niezwykłe przypadki Flapjacka). Jego światowa premiera odbyła się na amerykańskim Cartoon Network 6 września 2010, natomiast w Polsce odbyła się 26 listopada 2011 roku na kanale Cartoon Network.

Bohaterowie pozytywni[edytuj | edytuj kod]

Główne postacie[edytuj | edytuj kod]

 • Mordechaj (ang. Mordecai) – wysoka na sześć stóp niebieska sójka płci męskiej. Mordechaj ma ok. 190 cm wzrostu i jest sójką błękitną. Ma 23 lata. Główny bohater serialu, który jest najlepszym przyjacielem Rigby’ego. Białe pióra Mordechaja różnią się w poszczególnych odcinkach serialu. Przez większość czasu są śnieżnobiałe, ale zdarza się, że są zabarwione na niebiesko. Mordechaj nie nosi ubrań, lubi gry wideo i pije niezdrowe ilości kawy i napojów gazowanych. Mordechaj jest leniwy, ale trochę mniej niż Rigby. Wymyśla różne wymówki, aby tylko móc pójść do kawiarni i zobaczyć się z Małgosią (w której się podkochiwał). To Mordechaj wypowiedział pierwsze zdanie, w pierwszym odcinku Zwyczajnego serialu (odc. Pierwszy dzień).
 • Rigby – hiperaktywny szop, który jest najlepszym przyjacielem Mordechaja. Również ma 23 lata, tyle samo ma Mordechaj. Jest głównym bohaterem obok Mordechaja. Rigby jako jedyny w parku nie ma dyplomu ukończenia liceum i nie potrafi nawet odróżnić kwadratu od prostokąta. Rigby jest leniwy i wkurza wszystkich, oprócz tego, jest również niecierpliwy, arogancki i dziecinny. Uwielbia tort czekoladowy (odc. "Tort za darmochę"). Nie dostarczono jego łóżka, ale za to ma trampolinę. Jest on najsłabszy i najniższy ze wszystkich pracowników parku. Zawsze zachęca Mordechaja, żeby ten się lenił.
 • Papcio Maellard (ang. Pops Maellard) – Papcio to przypominający człowieka lizak. Ojciec Papcia jest właścicielem parku oraz domu, w którym mieszkają Mordechaj i Rigby. Pochodzi z Lizakowa (ang. Lolliland). Papcio jest kompletnie łysy, ale za to ma wąsy. Jego rodzina jest bardzo bogata, dlatego Papcio przez całe dzieciństwo był chroniony przed światem zewnętrznym, nigdy nigdzie nie wychodził i nie bawił się z rówieśnikami. Kiedy nie zachowuje się dziecinnie, jest prawdziwym dżentelmenem i zwraca się do wszystkich w bardzo kulturalny sposób.
 • Benson – antropomorficzna maszyna do cukierków, która jest dość wysoka. Szef parku. Przyjaźni się ze swoimi pracownikami, ale nienawidzi gdy Mordechaj i Rigby się lenią. Krzyczy na nich. Pracowity i odpowiedzialny pracownik. Jest podatny na ataki wściekłości (zmienia kolor na czerwony, gdy tak się stanie).
 • Hop (ang. Skips) – postać przypominająca yeti. Bardzo mądry i silny. Wiele razy pomagał Mordechajowi i Rigby’emu. Temu drugiemu odzyskał duszę pokonując w jednym z odcinków śmierć. Okazuję się, że śmierć go zna, gdyż ten często upomina się o jego „Nieśmiertelną duszę”. Hop nie umie chodzić ani biegać; może poruszać się tylko za pomocą skoków. Potrafi naprawić wszystko, oprócz komputerów.
 • Mitch „Atleta” Sorenstein (ang. Mitch „Muscle Man” Sorenstein) – otyły, karłowaty o zielonej skórze człowiek. Jego zachowanie wydaje się dość dziwne i niedojrzałe (np. na koncertach zdejmuje swoją koszulkę). Jest znany z opowiadania żartów Moja mama. Żarty, które on mówi, nie podobają się Mordechajowi i Rigby’emu. Ma dziewczynę Starlę.
 • Duch Piątka (ang. Hi Five Ghost) – duch z ręką na głowie. Najlepszy przyjaciel Atlety. Ma brata Dziesiątkę. Jako jedyny śmieje się z żartów Atlety.
 • Nicolai "Thomas" - najnowszy pracownik parku. Thomas wygląda jak człowiek z głową kozła. Nosi koszulkę o kolorze czarnym, beżowe spodnie i czerwone buty. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku "Zjazd 9B", gdzie otrzymał pracę w parku, żeby otrzymać dodatkowe punkty kredytowe na studia. Ze względu na to, że nie miał doświadczenia i był przybyszem, w tym samym odcinku często ganiał Thomasa Atleta, a on był z tego zadowolony. Jest bardzo związany ze swoją mamą. Thomas jest przyjacielski wobec jego współpracowników i doceniony przez tą grupę, w której jest. W jednym odcinku dowiadujemy się że naprawdę ma na imię Nicolai i pochodzi z Druzni (Rosji). Okazało się, że w parku pracował pod przykrywką i jest tajnym agentem który ma ich śledzić i uwięzić jednak kiedy pokonali jego wspólników stał się dobry i odszedł z pracy.
 • Małgosia (ang. Margaret) – czerwona sójka płci żeńskiej. Pracuje w kawiarni. Mordechaj się w niej podkochuje. Podczas serii, ku ubolewaniu Mordechaja wielokrotnie zmienia partnerów.
 • Ilena (ang. Eileen) – koleżanka z pracy Małgosi. Podkochuje się w Rigbym. Ma alergię na kaczy puch.
 • CJ – chmurka. Zaprzyjaźniła się z Mordechajem w odcinku Tak, koleś, tak i była zazdrosna o Małgosię. Powróciła w serii piątej.

Pozostałe postacie[edytuj | edytuj kod]

 • Starla - dziewczyna Atlety. Jest tęga, nosi białą koszulę, ciemną spódnicę i ma brązowe włosy. Tak samo jak Atleta jest obleśna.
 • Don – młodszy brat Rigby’ego, również szop, ale wysoki i dobrze zbudowany. Jest księgowym. Wystąpił w odcinkach Don i O tablicę.
 • Techmo – spec komputerowy. Ma mechaniczną rękę (w 1911 roku Hop zbudował mu drewnianą) oraz oko cyborga. Wystąpił w odcinkach Hop kontra technologia i Hopsanie w czasie.
 • Impra Pete (ang. Party Pete) – pojawił się w odcinku Impra Pete. Mordechaj i Rigby zamówili go na beznadziejną imprezę, żeby ją rozkręcił, jednak nie mieli pieniędzy więc dali mu radicolę, lecz wypił jej tyle że aż zaczął się unosić i świecić energią którą w sobie miał. Mógł zniszczyć cały park, lecz Mordechaj, Rigby i Hop wlewali w niego tyle radicoli aż eksplodował. Miał brązowe włosy, biały garnitur z brązową koszulką pod spodem i ciemne okulary. W odcinku Impra na bis okazuje się, że prawdziwy Impra Pete stanowił protoplast dla maszyny klonującej.
 • kuzyn Małgosii – żółta sójka płci męskiej. Zamiast jednej nogi ma protezę. Wystąpił w odcinkach Tak, koleś, tak i Rodzinny grill.
 • Dr. Henry - doktor rodziny Papcia.
 • John Sorrenstein -
 • Atletatko - ojciec Atlety, który zawsze wspiera go w trudnych w chwilach dzięki pozostawionym liścikom dla syna, które napisał zanim umarł. Za życia lubił żartować i tego samego uczył swojego syna. Opowiadał żarty mówiąc Moja Żona tak samo jak Atleta mówi Moja mama.

Bohaterowie negatywni[edytuj | edytuj kod]

 • Mistrz tele-wkrętów (ang. Master Prank Caller) – jest mistrzem w robieniu ludziom telewkrętów. Wystąpił w odcinku Telewkręty. Wysłał Mordechaja i Rigby’ego do lat osiemdziesiątych XX wieku. Jednak pokonali go za pomocą poczty głosowej. był człowiekiem w kostiumie komórki. Jeden z niewielu złoczyńców który przeżył.
 • Peeps – wielka zielona gała oczna. Pojawił się w odcinku Peeps przez Bensona, który założył system monitorujący "Peeps". Pojawił się on przy czwartym poziomie monitoringu o nazwie Gałowywałuszacz. Peeps śledził wszystkich, a Mordechaj zmierzył się z nim w zawodach gapienia się. Jeśli Peeps przegra, przestanie ich śledzić, a jeśli wygra, zabierze oczy wszystkim w parku. Gdy przegrał Rigby, trafił w jego oko laserem, zaczął się palić i wpadł do wody. Na koniec odcinka mówi "Widzę ciemność", co oznacza, że oślepł. Jeden z niewielu złoczyńców, który przeżył.
 • Garrett Bobby Ferguson – ogromna lewitująca głowa brodatego mężczyzny. Jest rekordzistą wszechświata w grze "Połamane gnaty". Nazywany jest przez Mordechaja i Rigby’ego Głową Brodatego Facia. Potrafi wysuwać małe ręce i nogi ze swojej brody. Stoczyli ze sobą pojedynek w grze wideo "Połamane gnaty" aby zyskać powszechny szacunek. Przy schodach Konferencyjnego Centrum Fergusona stał jego pomnik ze złota. Gdy został pokonany przez Mordechaja i Rigby’ego, eksplodował. Wystąpił w odcinku Największy wynik.
 • Jednorożce – białe jednorożce. Są niekulturalne. Lubią nabijać się z innych.
 • Niszczyciel światów (ang. Destroyer of Worlds) – wyglądał jak czerwony diabeł z pikseli, był uwięziony w grze wideo "Niszczyciel światów". Pojawił się w odcinku Ustawcie te krzesła. Mordechaj, Rigby i Hop zniszczyli go z pomocą gry wideo Budka z lemoniadą. Miał wąsy i brodę.
 • MŁOT (ang. HAMMER) – postać z gry wideo w roli bossa. Pojawił się w odcinku Walka z telewizorem. Jest wzrostu Hopa. Kolor jego skóry jest niebieski, ubiera się w skórzane spodnie i białą koszulkę i ma czarną plerezę. Zwykłe ciosy nic mu nie robiły, więc Mordechaj, Rigby, Hop, Papcio, Atleta i Duch Piątka pobili go meblami. Był półprzezroczysty, a w środku ciała miał telewizor.
 • Parówki (ang. Hot Dogs) – pojawiły się w odcinku Grill ostateczny w którym oszukały Rigby’ego i chciały zjeść pracowników parku, lecz Rigby polał je musztardą i pozjadały się nawzajem.
 • Pan Wola (ang. The Urge) – pojawił się w odcinku Śmieć Łódka, w którym chciał zabić Rigby’ego, bo ten w przyszłości odebrał mu sławę swoim nowym głupim imieniem (Śmieć Łódka). Gdy Śmieć Łódka znowu zmienił imię na Rigby Pana Wolę zastrzelił jakiś inny gitarzysta, a tego inny i tak dalej. Miał czarne spodnie, czarną koszulkę i czarne buty na koturnie oraz czarny kask z ciemnym ochraniaczem na czy i z czerwonym paskiem na środku, a także czerwoną pelerynę i złote ochraniacze.
 • Susan – pojawiła się w odcinku Odejdź Benson. Zmieniła wszystkich w swoje podobizny, lecz Benson kazał im się obijać i wrócili do swoich normalnych form. Wtedy Susan pokazała swoją demoniczną formę, lecz poprzedni menadżer parku Leon oderwał jej obcasy od butów i wtedy wpadła do piekła. Miała jasne włosy koloru blond i garnitur.
 • Śmierć -
 • Nocna Sowa (ang. Night Owl) – pojawił się w odcinku Nocna Sowa w którym urządził konkurs, którego nagrodą był samochód. Zamroził Mordechaja, Rigby’ego, Atletę i Piątkę. Gdy się odmrozili wrócili do swoich czasów i zniszczyli sławę Nocnej Sowy. Na początku był człowiekiem w niebieski okularach w różowych dżinsach i w koszulce z sową, potem robotem w kształcie sowy z ludzką głową w środku niebieskiego pojemnika na brzuchu robota.
 • Maitre D' – pojawił się w odcinku Elegancka restauracja. Chciał zabić i upokorzyć Atletę na oczach rodziców jego dziewczyny ale Mordechaj, Rigby, Atleta, Starla i rodzice Starli pokonali jego i pracowników Bistro en le Parc. Na koniec wypadł przez okno i zginął spadając na maskę samochodu. Miał czarne wąsy, garnitur i mówił z francuskim akcentem.
 • Śmierćdźwiedź (ang. Death Bear) – pojawił się w odcinku Śmierćdźwiedź, gdy Mordechaj, Rigby, Małgosia i Ilena poszli do opuszczonego zoo chcąc zrobić sobie zdjęcie w jego klatce. Prawie by ich zabił, jednak Mordechaj go pokonał. Na końcu odcinka został przetransportowany do rezerwatu. Był dużym, brązowym niedźwiedziem w czarnym hełmie z kolcem i czerwoną peleryną. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Howard Fightington i Zombie – pojawili się w odcinku Grobowe atrakcje. Mordechaj i Rigby uwolnili ich kiedy włożyli specjalną kasetę do odtwarzacza, większość zabili za pomocą sprzętu sportowego Atlety, lecz Fightington'a, który był wyjątkowo silny musieli przejechać wózkiem. Fightington był łysy umięśniony miał dużo tatuaży i szare spodnie na szelkach.
 • Blondyni (ang. Blondes) – pojawili się w odcinku Blondyn z zakładu, w którym zwerbowali Mordechaja, który pomalował sobie włosy na blond. Rigby był o nich zazdrosny i zaczął ich śledzić, ale go złapali i chcieli przefarbować na blond. Jednak Mordechaj go uwolnił i okazało się, że miał perukę. Wtedy blondyni zaatakowali ich za pomocą laserowych pierścieni, lecz Mordechaj i Rigby wysadzili ich kryjówkę. Ich szef nazywał się Cyklop i miał 12 palców, 10 pierścieni, na których miał wyryte "TYLKO BLOND", oraz wielki pierścień wokół głowy, z którego strzelał laserem. Wszyscy mieli granatowe kurtki, białe koszulki i brązowe spodnie.
 • Koleś Bez Zasad (ang. No Rules Man) – pojawił się w odcinku Domowy regulamin, w którym chciał żeby Mordechaj i Rigby zamieszkali w świecie bez zasad i gdy tam zamieszkali to nie chciał ich wypuścić, więc Mordechaj i Rigby wezwali regulamin i zaczęli wyczytywać zasady. Jednak on nadal nie chciał ich wypuścić, więc Mordechaj wziął wskaźnik laserowy i chciał wycelować w jego zdrowe oko, lecz on pokazał im wyjście. Na koniec spadła na niego zasada, że nie wolno grać na konsoli i eksplodował. Był ubrany w wrotki, podarty garnitur, pelerynę ze ścierki i miał opaskę na prawym oku.
 • Doom Ma Geddon – pojawił się w odcinku Hop kontra technologia. Podawał się za błąd 220, żeby zwabić Techmo i opanować jego ciało, jednak Mordechaj i Rigby bombardowali go plikami, a Hop rozwalił komputer. Był wielkim pomarańczowym bakteriofagiem.
 • Sędzia Broseph Kolowrzućnaluz (ang. Judge Broseph Haillanxton) – pojawił się w odcinku Czadowe rowery. Oskarżył Mordechaja i Rigby’ego o bycie zbyt czadowymi i chciał ich zabić. Wezwał na świadków Atletę, Piątkę i na końcu Bensona. Wszyscy przyznali, że Mordechaj i Rigby są czadowi. Jednak zanim ich zabił pomógł im Benson, wszyscy trzej uciekli na rowerach i wysadzili COOL PLANETĘ. Nie miał głowy tylko perukę sędziego ciemne okulary i czarną szatę sędziego.
 • Kawa i Tłumacz – pojawili się w odcinku Bilet z kofeiną. Dawali Mordechajowi i Rigby’emu kawę niby za darmo, lecz tak naprawdę czekali aż Mordechaj i Rigby się zmęczą i wtedy ukradli im bilety. Jednak na koniec odcinka Mordechaj i Rigby odebrali swoje bilety. Kawa był wielkim ziarnem kawy oraz miał białe majtki, mówił tylko: kawa kawa. Jedni z niewielu złoczyńców którzy przeżyli.
 • Chong – mistrz mini hokeja pojawił się w odcinku Mini hokej. Pobił w grze Mordechaja i Rigby’ego, potem Benson dzięki swojej umiejętności uratował ich i wygrał z mistrzem, ale niestety, Chong umarł, ponieważ gra była na śmierć i życie. Miał czarny warkocz i nosił czerwone szorty. Jego imię pojawia się, gdy Benson zamienia się z Mordechajem i Rigbym. Mówił na Bensona smok.
 • Ladonna – pojawiła się w odcinku Zakaz wstępu. Wprowadziła Mordechaja i Rigby’ego do klubu, gdzie rozmawiała z Mordechajem. Kiedy Rigby tańczył na parkiecie, jego strój się podarł, ale że Ladonna nie lubi niechlujnych ludzi, postanowiła go wyrzucić z klubu. Mordechaj stanął w obronie Rigby’ego i powiedział Ladonnie, że jej ubrania wyglądają jak śmieci, a klub jest do bani. Wtedy Ladonna postanowiła ich zabić, jednak chłopaki uciekli. Miała charakterystycznie wystylizowaną blond fryzurę, ubrana była w czarną sukienkę z neonową żółtą smugą, a także ciemne okulary, czarne wysokie obcasy oraz miała dużo pierścieni. Jej imiona to połączenie Lady Gagi i Madonny. Jedna z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Kolekcjoner kaczek (ang. Duck Collector) – pojawił się w odcinku Stadko kaczuszek, gdy chciał porwać kaczuszki, które znalazł Rigby, kiedy nie udało mu się ich zaadoptować. Porwał je, ale Mordechaj, Rigby i mama kaczek ruszyli za nim w pogoń. Gdy prawie zabił Mordechaja, Rigby’ego i mamę, cztery kaczuszki które porwał, zmieniły się w wielkiego człowieka z głową kaczki i go zabiły. Miał pomarańczową kamizelkę, białą koszulkę z krawatem, okulary, kapelusz myśliwego, buty ze skóry węża i czarne spodnie.
 • Mleczni Ludzie (ang. Milk People) – pojawili się w odcinku Noc kolesi, gdy Papcio wykonał mleczne wyzwanie. Dawali mleko ludziom, którzy wykonali to wyzwanie, a tak naprawdę chcieli ich zjeść. Jednak Papcio ich powstrzymał i wszystkich uratował. Byli cali biali i mieli ochraniacze, które zakrywały ich wielkie paszcze. Jedni z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Alfa i Crew Crew (ang. Alpha Dog and Crew Crew) – Alfa pojawił się w odcinku Dawaj rapu gdy Papcio wyzwał go na rapo bitwę. On i jego kumple Kometa i DeMonika walczyli przeciw Mordechajowi, Rigby’emu i Papciowi. Skończyło się to tym, że Kometa odleciał, DeMonika została przygnieciona a Alfa eksplodował. Alfa był czarnoskóry, miał czarne włosy i kozią bródkę, ubrany był w czerwoną koszule w kratkę, czarne spodnie, białe trampki i biało - niebieską czapkę.
 • Tomek (ang. Thomas Demon) – syn śmierci, pojawił się w odcinku Śmierć o ósmej. Mordechaj i Rigby opiekowali się nim pod nieobecność Śmierci by odzyskać dusze Atlety. Tomek nakłonił swoich opiekunów by uwolnili duszożerną dżdżownicę. Chciał rzucić jej Atletę, lecz Mordechaj i Rigby zamknęli ją w książce, a na Tomka spadł żyrandol po czym zasną. Wyglądał jak małe dziecko ale tak naprawdę miał trzysta lat. Miał włosy koloru skóry, kły i szpiczaste uszy, ubrany był w fioletowe śpiochy. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Wielki mistrz (ang. Sensai's Master) – pojawia się w odcinku Kanapka śmierci, w którym pilnuje kanapki życia oraz kanapki podwójnej śmierci którą chciał zabić Mordechaja, Bensona, Rigby’ego i Senseia, ale Mordechaj i Rigby odbili kanapkę w jego stronę po czym zmarł. Był mistrzem w Śmierć Kwon-Do oraz miał najdłuższą plerezę ze wszystkich wojowników Śmierć Kwon-Do, która była koloru białego. Ubrany był w dżinsowe szorty, posiadał także białą brodę.
 • Ybgir – pojawił się w odcinku Dynks powstał gdy Rigby sam chciał się zdjąć z siebie dynksa. Zamienił wszystkich ludzi z parku w negatywy. Ostatecznie został pokonany, kiedy Mordechaj i Rigby trzy razy wypowiedzieli jego imię. Wyglądał jak wielki czarno-biały Rigby. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Księżycowy stwór (ang. Moon Monster) – pojawił się w odcinku Potęga. Nie wiadomo jak powstał. Wiadomo jednak że przez Rigby’ego znalazł się na księżycu chciał zabić pracowników parku, lecz ci uciekli przed nim na ziemię. Miał głowę i pas zabawkowego zapaśnika, tułów Rigby`ego oraz ogon Mordechaja. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Świadomość Mięśniaka (ang. BodyBuilder) – pojawił się w odcinku Ciało Rigby’ego w którym zabrał Rigby’emu ciało i chciał z nim uciec jednak pracownicy parku potrącili go samochodem i wylądował w zjeżdżalni. Kiedyś miał ciało, ale się przetrenował i je stracił. Był czerwoną świadomością bez ciała gdy miał jeszcze ciało był muskularnym mężczyzną. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Angielska taksówka "Mat" (ang. British taxi "Matt") – pojawił się w odcinku Witam szefuniu, w którym ścigał Rigby’ego, by ten oddał w końcu film. Gdy w końcu go dogonił, Rigby go pobił. Był pracownikiem wypożyczalni filmowej, normalnie nosił czerwoną koszulkę, brązowe spodnie i czarne buty, miał brązowe wąsy i włosy, czasem nosił różne stroje, np. angielskiej taksówki. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Jachedrom i Ybgir (w jęz. ang. Iacedrom and Ybgir) – pojawili się w odcinku zakręcony chcieli w nim zabić papcia za to że ten wygłosił przemowę, ale Mordechaj i Rigby go uratowali. Byli bardzo realistycznymi sójką i szopem. Ich imiona to lustrzane odbicia Mordechaj i Rigby. Jedni z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Menadżer sklepu z grami (ang. Game Store Manager) – pojawił się w odcinku Ale ja mam paragon, w którym nie chciał oddać Mordechajowi i Rigby’emu pieniędzy za grę Królestwo Darthona, więc zaczęli sabotować jego biznes. Na koniec przeniósł Mordechaja i Rigby’ego do świata gry. Tam po krótkiej Mordechaj przebił go mieczem, który po powrocie okazał się linijką. Zmarł próbując odjechać swoim samochodem. Nosił zieloną koszulkę i brązowe spodnie, a świecie gry – zbroję, hełm i pelerynę. Miał brązowe włosy, czarne w grze. Pojawił się wśród złoczyńców tymczasowo wskrzeszonych w odcinku Zjazd 9B.
 • Śnieżny Stwór (ang. Snowballs The Ice Monster) – pojawił się w odcinku Dzień oceny w którym powstał po tym jak Mordechaj i Rigby wpisali go do księgi osiągnięć, chciał zniszczyć cały park i pewnie by to zrobił gdyby nie to, że Mordek i Rigs skleili księgę i go zniszczyli. Wyglądał jak wielka śnieżna kula z długą głową robaka i pomarańczowymi oczami.
 • Piosenka "Latem cię pokochać chcę" (ang. Summer Time Song) – pojawił się w odcinku To moja piosenka. "Wgryzł się" w mózg Rigby’ego a potem się zmaterializował i wyszedł z jego głowy. Ostatecznie pracownicy parku zniszczyli go piosenką "Będzie impreza, zjemy kluchy i pójdziemy spać". Wyglądał jak wielka biała kaseta z rękami i nogami w okularach przeciwsłonecznych w czerwonej obudowie.
 • CzteroRękgedon (ang. Four - armageddon) – pojawił się w odcinku Prawdziwie prawdziwe zapasy. Poczuł się urażony wypowiedzią Mordechaja i Rigby’ego, że zapasy są na niby, pobił ich i chciał zabić, lecz został pokonany przez Papcia i stracił tytuł mistrza. Nosił czerwone majtki, miał blond włosy oraz cztery ręce i ręce zamiast stóp. Jeden z niewielu złoczyńców, którzy przeżyli.
 • Srebrny Koleś (ang. Silver Dude) – pojawił się w odcinku Srebrny Koleś, dorabiał na występach ulicznych w parku. Kopiował piosenki Mordechaja i Rigby’ego. Powiedział "Ja jestem srebrny to różnica" i rzeczywiście ludzie go popierali, aż farba z niego zeszła.
 • Jack – pojawił się w odcinku Auto Bensona. Benson go wynajął, by znalazł złodziei jego auta. Kiedy poszedł do warsztatu samochodowego, skanował rysunki Mordechaja i Rigby’ego, a kiedy ich znalazł w Parku, rozwalał dom. Potem odpuścił, ale broń odpaliła i rozwaliła samochód Bensona.
 • Mróz i Eskimos – pojawili się w odcinku Mróz do sześcianu. Pojawili się w mózgu Thomasa, gdy ten wypił bardzo zimny koktajl z lodowców i chcieli zamrozić pień mózgu. Mordechaj i Rigby weszli do mózgu Thomasa i udało im się rozmrozić mózg. Skończyło się na tym, że Eskimos spadł do przepaści, a Mróz zginął w eksplozji. Są wzorowani na Kawie i Tłumaczu. Mróz był wielkim, niebieskim koktajlem, który mówił tylko: mróz mróz.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

i inni

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie wersji polskiej: Studio Sonica
Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
Dialogi: Joanna Krejzler
Dźwięk i montaż: Maciej Brzeziński
Kierownictwo produkcji: Dorota Furtak
Kierownictwo muzyczne: Marek Krejzler
Udział wzięli:

i inni

Lektor: Jan Aleksandrowicz-Krasko

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Polska Premiera odcinka Stany Zjednoczone Premiera odcinka Nr Polski tytuł Angielski tytuł
ODCINEK PILOTOWY
19.05.2012[a] 11.07.2011[a] P1 Pierwszy dzień Regular Show
SERIA PIERWSZA
26.11.2011 06.08.2010 01 Potęga The Power
26.11.2011 13.08.2010 02 Ustawcie te krzesła Just Set Up the Chairs
04.02.2011 20.08.2010 03 Bilety z kofeiną Caffeinated Concert Tickets
27.11.2011 27.08.2010 04 Kuksy śmierci Death Punchies
18.12.2011 04.09.2010 05 Tort za darmochę Free Cake
03.12.2011 11.09.2010 06 Grill ostateczny Meat Your Maker
17.12.2011 18.09.2010 07 Ser z grilla deluxe Grilled Cheese Deluxe
[b] 25.09.2010 08 Jednorożce Muszą Odejść The Unicorns Have Got to Go
27.11.2011 01.11.2010 09 Tele-wkręty Prank Callers
10.12.2011 08.11.2010 10 Don Don
03.12.2011 15.11.2010 11 Ciało Rigby’ego Rigby’s Body
11.12.2011 22.11.2010 12 Mordechaj and the Rigbys Mordecai and the Rigbys
SERIA DRUGA
04.12.2011 29.11.2010 13 Witam szefuniu Ello Gov’nor
17.12.2011 03.01.2011 14 Już czas It’s Time
10.12.2011 10.01.2011 15 Dzień oceny Appreciation Day
11.12.2011 17.01.2011 16 Peeps Peeps
18.12.2011 21.01.2011 17 Zakręcony Dizzy
24.12.2011 31.01.2011 18 Moja mama My Mom
24.12.2011 07.02.2011 19 Najlepszy wynik High Score
25.12.2011 14.02.2011 20 Walka z telewizorem Rage Against the TV
14.04.2012 21.02.2011 21 Impra Pete Party Pete
15.04.2012 25.02.2011 22 Odmóżdżacz Brain Eraser
14.04.2012 28.02.2011 23 Odejdź Benson Benson Be Gone
15.04.2012 07.03.2011 24 Ale ja mam paragon But I Have a Receipt
21.04.2012 28.03.2011 25 To moja piosenka This Is My Jam
21.04.2012 04.04.2011 26 Atletowa Muscle Woman
22.04.2012 11.04.2011 27 Zastępca Temp Check
22.04.2012 18.04.2011 28 Dynks Jinx
05.05.2012 25.04.2011 29 To na razie See You There
12.05.2012 02.05.2011 30 Zrób coś dla mnie Do Me a Solid
29.04.2012 09.05.2011 31 Grobowe atrakcje Grave Sights
29.04.2012 16.05.2011 32 Prawdziwie prawdziwe zapasy Really Real Wrestling
28.04.2012 23.05.2011 33 Przegięcie Over the Top
28.04.2012 30.05.2011 34 Nocna Sowa The Night Owl
06.05.2012 06.06.2011 35 Stadko kaczuszek A Bunch of Baby Ducks
06.05.2012 13.06.2011 36 Bardziej mądrzejszy More Smarter
19.05.2012 11.07.2011 37 Pierwszy dzień First Day
19.05.2012 18.07.2011 38 Sława w sieci Go Viral
20.05.2012 25.07.2011 39 Zaskunksiony Skunked
13.05.2012 01.08.2011 40 Film z karaoke Karaoke Video
SERIA TRZECIA
23.08.2012 19.09.2011 41 Mini hokej Stick Hockey
23.08.2012 26.09.2011 42 Blondyn z zakładu Bet to Be Blonde
26.08.2012 03.10.2011 43 Strajk Hopa Skips Strikes
31.10.2014 10.10.2011 44 Przerażające opowieści z parku Terror Tales of the Park
45
26.08.2012 17.10.2011 46 Uroki biwakowania Camping Can Be Cool
06.09.2012 24.10.2011 47 Wsad Slam Dunk
06.09.2012 07.11.2011 48 Czadowe rowery Cool Bikes
13.09.2012 14.11.2011 49 Domowy regulamin House Rules
13.09.2012 21.11.2011 50 Dawaj rapu Rap It Up
20.09.2012 28.11.2011 51 Podryw Cruisin'
20.09.2012 12.12.2011 52 Pod kapturem Under the Hood
27.09.2012 16.01.2012 53 Weekend u Bensona Weekend at Benson’s
27.09.2012 23.01.2012 54 Ciastko z wróżbą Fortune Cookie
04.10.2012 30.01.2012 55 Myśl pozytywnie Think Positive
04.10.2012 06.02.2012 56 Hop kontra technologia Skips vs. Technology
06.12.2012 13.02.2012 57 Połączenie pośladkowe Butt Dial
11.10.2012 27.02.2012 58 Jajcarz Eggscellent
11.10.2012 05.03.2012 59 Brzuchowy model Gut Model
14.10.2012 26.03.2012 60 Czarodzieje gier wideo Video Game Wizards
03.12.2012 02.04.2012 61 Wielki zwycięzca Big Winner
14.10.2012 09.04.2012 62 Najlepszy hamburger na świecie The Best Burger in the World
06.12.2012 16.04.2012 63 Zwolnieni Replaced
13.12.2012 23.04.2012 64 Śmieć Łódka Trash Boat
13.12.2012 30.04.2012 65 Pięści Sprawiedliwości Fists of Justice
20.12.2012 07.05.2012 66 Tak, koleś, tak Yes Dude Yes
20.12.2012 14.05.2012 67 Na zbity wózek Busted Cart
27.12.2012 28.05.2012 68 Śmierć o ósmej Dead at Eight
10.01.2013 04.06.2012 69 Zakaz wstępu Access Denied
27.12.2012 11.06.2012 70 Atleta szkoleniowiec Muscle Mentor
03.01.2013 18.06.2012 71 Tirowy Dwór Sławy Trucker Hall of Fame
10.01.2013 25.06.2012 72 Do kasacji Out of Commission
17.01.2013 16.07.2012 73 Elegancka restauracja Fancy Restaurant
17.01.2013 23.07.2012 74 Pamiętnik Diary
31.01.2013 30.07.2012 75 Najlepszy VHS w historii The Best VHS in the World
24.01.2013 06.08.2012 76 Bez jaj Prankless
24.01.2013 13.08.2012 77 Śmierćdźwiedź Death Bear
31.01.2013 20.08.2012 78 Pluszowe kostki Fuzzy Dice
07.02.2013 27.08.2012 79 Cukrowy kop Sugar Rush
07.02.2013 03.09.2012 80 Nieświeży pocałunek Bad Kiss
SERIA CZWARTA
07.06.2013 01.10.2012 81 Zjazd 9B Exit 9B
82
20.08.2013 08.10.2012 83 Żółtodziób Starter Pack
31.10.2014 15.10.2012 84 Przerażające opowieści z parku II Terror Tales of the Park II
85
14.06.2013 22.10.2012 86 Konkurs placków Pie Contest
14.06.2013 29.10.2012 87 150-elementowy zestaw 150 Piece Kit
26.07.2013 12.11.2012 88 Łysina Bald Spot
21.06.2013 19.11.2012 89 Noc kolesi Guy’s Night
21.06.2013 26.11.2012 90 Jedno podciągnięcie One Pull Up
23.12.2013 03.12.2012 91 Odcinek Gwiazdkowy The Christmas Special
92
28.06.2013 07.01.2013 93 Wtorkowa impreza T.G.I. Tuesday
28.06.2013 14.01.2013 94 Fajerwerkowa jazda Firework Run
05.07.2013 21.01.2013 95 Najdłuższy weekend The Longest Weekend
12.07.2013 28.01.2013 96 Kanapka śmierci Sandwich of Death
12.07.2013 04.02.2013 97 Ace Balthazar żyje Ace Balthazar Lives
19.07.2013 11.02.2013 98 Całus albo pielucha Do or Diaper
19.07.2013 18.02.2013 99 Kłop Quips
02.11.2013 25.02.2013 100 Jaskiniowiec Caveman
02.11.2013 04.03.2013 101 To mój telewizor That’s My Television
05.07.2013 25.03.2013 102 Stado wyrośniętych gęsi A Bunch of Full Grown Geese
24.11.2013 01.04.2013 103 Wyroluj dwa razy Fool Me Twice
03.11.2013 08.03.2013 104 Lunch w limuzynie Limousine Lunchtime
03.11.2013 15.03.2013 105 Jazda po Małgosię Picking Up Margaret
09.11.2013 22.03.2013 106 Radio Czadzior K.I.L.I.T. Radio
09.11.2013 06.05.2013 107 Carter i Briggs Carter and Briggs
10.11.2013 13.05.2013 108 Stres Hopa Skips’ Stress
10.11.2013 20.05.2013 109 Mróz do sześcianu Cool Cubed
16.11.2013 27.05.2013 110 Na przyczepkę Trailer Trashed
16.11.2013 10.06.2013 111 Meteorowe kroki Meteor Moves
23.11.2013 17.06.2013 112 Rodzinny grill Family BBQ
17.11.2013 24.06.2013 113 Ostatni odtwarzacz płyt LD The Last LaserDisc Player
17.11.2013 01.07.2013 114 Elitarny klub Country Club
30.11.2013 15.07.2013 115 Ślepe zaufanie Blind Trust
23.11.2013 15.07.2013 116 Najlepszy szef na świecie World’s Best Boss
24.11.2013 22.07.2013 117 Ostatni posiłek Last Meal
01.12.2013 29.07.2013 118 Bokser lunatyk Sleep Fighter
01.12.2013 05.08.2013 119 Impra na bis Party Re-Pete
30.11.2013 12.08.2013 120 Klastek Amadeusz Steak Me Amadeus
SERIA PIĄTA
07.04.2014 02.09.2013 121 Pralniowe żale Laundry Woes
15.04.2014 02.09.2013 122 Srebrny koleś Silver Dude
08.04.2014 09.09.2013 123 Auto Bensona Benson’s Car
09.04.2014 16.09.2013 124 Wszystko Mięsne Burritos Every Meat Burritos
14.04.2014 23.09.2013 125 Ścianokumpel Wall Buddy
16.04.2014 30.09.2013 126 Hopsanie w czasie A Skips in Time
21.04.2014 14.10.2013 127 Szkoła przetrwania Survival Skills
31.10.2014 21.10.2013 128 Przerażające opowieści z parku III Terror Tales of the Park III
129
18.04.2014 04.11.2013 130 Stodnie Tants
22.04.2014 11.11.2013 131 O tablicę Bank Shot
23.04.2014 18.11.2013 132 Wieża Mocy Power Tower
10.04.2014 25.11.2013 133 Święto Dziękczynienia The Thanksgiving Special
134
24.04.2014 02.12.2013 135 Serce kaskadera The Heart of a Stuntman
11.04.2014 31.12.2013 136 Noworoczny pocałunek New Year’s Kiss
17.04.2014 13.01.2014 137 Unik Dodge This
25.04.2014 27.01.2014 138 Toi Toi Portable Toilet
02.12.2014 10.02.2014 139 Pocztówka The Postcard
28.04.2014 24.02.2014 140 Rigby w powietrzu z Burrito Rigby in the Sky with Burrito
29.04.2014 03.03.2014 141 Podróż na dno mega dołu Journey to the Bottom of the Crash Pit
03.12.2014 10.03.2014 142 Oszczędność czasu Saving Time
01.12.2014 17.03.2014 143 Gitara Rocka Guitar of Rock
04.12.2014 14.04.2014 144 Historia Hopa Skips’ Story
145
01.12.2014 21.04.2014 146 Powrót kapeli Mordecai and the Rigbys Return of Mordecai and the Rigbys
02.12.2014 28.04.2014 147 Kiepski portret Bad Portrait
03.12.2014 05.05.2014 148 Podstawy filmowania Video 101
05.12.2014 12.05.2014 149 Lubię Cię, hej! I Like You Hi
05.12.2014 05.06.2014 150 Niańkorandka Play Date
08.12.2014 12.06.2014 151 Ekspert czy kłamca Expert or Liar
11.12.2014 19.06.2014 152 Łapanie fali Catching the Wave
08.12.2014 26.06.2014 153 Złoty zegarek Gold Watch
09.12.2014 03.07.2014 154 Malowanie Paint Job
09.12.2014 10.07.2014 155 Akcja tort Take the Cake
10.12.2014 17.07.2014 156 Hop wraca do gry Skips in the Saddle
10.12.2014 24.07.2014 157 Thomas się broni Thomas Fights Back
12.12.2014 31.07.2014 158 Wieczór kawalerski! Zingo!! Bachelor Party! Zingo!!
12.12.2014 07.08.2014 159 Problem z namiotem Tent Trouble
11.12.2014 14.08.2014 160 Prawdziwa randka Real Date
SERIA SZÓSTA
27.04.2015 09.10.2014 161 Granie i luzowanie Maxin’ and Relaxin’
28.04.2015 16.10.2014 162 Nowy koleś na kampusie New Bro on Campus
29.04.2015 23.10.2014 163 Problemy z tatą Daddy Issues
31.10.2015 29.10.2014 164 Przerażające opowieści z parku IV[c] Terror Tales of the Park IV
165
01.05.2015 30.10.2014 166 Koniec Atlety The End of Muscle Man
30.04.2015 06.11.2014 167 Odnoś plecami Lift with Your Back
07.05.2015 13.11.2014 168 Plazma Ilenki Eileen Flat Screen
05.05.2015 20.11.2014 169 Prawdziwy Thomas The Real Thomas
170
04.05.2015 04.12.2014 171 Wieczór prezentów Białego Słonia The White Elephant Gift Exchange
08.05.2015 04.12.2014 172 Wesołych świat, Mordechaj! Merry Christmas Mordecai
12.05.2015 08.01.2015 173 Smutny Sax Sad Sax
06.05.2015 15.01.2015 174 Lunch szefów parku Park Managers’ Lunch
11.05.2015 22.01.2015 175 Mordechaj i Rigby w Australii Mordecai and Rigby Down Under
13.05.2015 29.01.2015 176 Spłukane małżeństwo Married and Broke
29.12.2015 05.02.2015 177 I See Turtles
12.02.2015 178 Format Wars II
19.02.2015 179 Happy Birthday Song Contest
26.02.2015 180 Benson's Suit
05.03.2015 181 Gamers Never Say Die
12.03.2015 182 1000th Chopper Flight Party
19.03.2015 183 Party Horse
26.03.2015 184 Men in Uniform
02.04.2015 185 Garage Door
09.04.2015 186 Brilliant Century Duck Crisis Special
187
22.06.2015 188 Not Great Double Date
23.06.2015 189 Death Kwon Do-Livery
24.06.2015 190 Lunch Break
25.06.2015 191 Dumped at the Altar
SERIA SIÓDMA
26.06.2015 192 Dumptown U.S.A.
06.08.2015 193 The Parkie Awards
13.08.2015 194 The Lunch Club
20.08.2015 195 Local News Legend
27.08.2015 196 The Dome Experiment
197
03.09.2015 198 Birthday Gift
10.09.2015 199 Cat Videos
17.09.2015 200 Struck by Lightning
29.10.2015 201 Przerażające opowieści z parku V Terror Tales of The Park V
202
09.11.2015 203 Return of the Party Horse
10.11.2015 204 Sleep Cycle
11.11.2015 205 Just Friends
12.11.2015 206 Benson’s Pig
13.11.2015 207 Hello China
30.11.2015 208 The Eileen Plan
01.12.2015 209 Crazy Fake Plan
02.12.2015 210 Win That Prize
03.12.2015 211 Snow Tubing

Piosenki[edytuj | edytuj kod]

Uwagi

 1. a b Chodzi o premierę odcinka 37, który jest dłuższą wersją nieemitowanego odcinka pilotażowego.
 2. Ten odcinek został pominięty na CN Polska. Powody są nieznane.
 3. Pododcinek Scary Movie Night nie został wyemitowany.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]