Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Dania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Sztokholm
Chorąży Arne Højme
Liczba zawodników 152 w 46 konkurencjach w 13 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 14..
Złoto
1
Srebro
6
Brąz
5
Razem
12

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 po raz czwarty wystartowała w igrzyskach. W skład reprezentacji weszło 153 zawodników, w tym jedna kobieta.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Gold medal-2008OB.svg Złoto[edytuj | edytuj kod]

Wioślarstwo

Silver medal-2008OB.svg Srebro[edytuj | edytuj kod]

Gimnastyka

Piłka nożna

Strzelectwo

Szermierka

Tenis ziemny

Żeglarstwo

Bronze medal-2008OB.svg Brąz[edytuj | edytuj kod]

Gimnastyka

Strzelectwo

Wioślarstwo

Zapasy

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Arvor Hansen wielobój indywidualnie 107,50 26.
Axel Andersen 98,75 33.
Carl Pedersen 97,25 34.
Charles Jensen 103,75 30.
Ejnar Møbius 86,75 40.
Niels Petersen 97,25 34.
Axel Andersen, Hjalmart Andersen, Halvor Birch, Wilhelm Grimmelmann, Arvor Hansen, Christian Hansen, Marius Hansen, Charles Jensen, Hjalmar Johansen, Poul Jørgensen, Carl Krebs, Vigo Madsen, Lukas Nielsen, Rikard Nordstrøm, Steen Olsen, Oluf Olsson, Carl Pedersen, Kristian Pedersen, Niels Petersen, Christian Svendsen wielobój drużynowo w systemie wolnym 106,25 Bronze medal.svg
Peter Andersen, Søren Peter Christensen, Ingvald Eriksen, George Falcke, Torkild Garp, Hans Trier Hansen, Johannes Hansen, Rasmus. Hansen, Jens Kristian Jensen, Alfred Jensen, Valdemar Bøggild, Karl Kirk, Jens Kirkegaard, Olaf Kjems, Carl Larsen, Jens Laursen, Marius Lefevre, Poul Mark, Einar Olsen, Hans Pedersen, Hans Eiler Pedersen, Olaf Pedersen, Peder Pedersen, Jørgen Ravn, Aksel Sørensen, Søren Thorborg, Kristen Vadgaard, Johannes Vinther wielobój w systemie szwedzkim 4494,20 Silver medal.svg

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Rudolf Keyper Kinley Princess 111 16.
Carl Saunte Streg 120 18.
Konkurencja Zawodnik Koń Próba jeździecka Próba terenowa Bieg z przeszkodami Skoki Ujeżdżenie Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Carl Adolph Kraft Grom 10,00 10,00 10,00 Nie stanął na starcie Nie ukończył konkurencji
Carl Høst Saunte Streg Nie stanął na starcie Nie ukończył konkurencji
Frode Kirkebjerg Dibbe-Lippe 10,00 5,69 10,00 Nie stanął na starcie Nie ukończył konkurencji
WKKW drużynowo Carl Adolph Kraft
Carl Høst Saunte
Frode Kirkebjerg
jak wyżej punktacja jak wyżej Nie ukończyli konkurencji

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Olaf Meyland-Smith jazda indywidualna na czas (m) 11:32:24,2 25.
Charles Hansen 11:40:04,0 32.
Johannes Reinwaldt 11:57:20,0 48.
Godtfred Olsen 12:06:18,8 53.
Valdemar Nielsen 12:33:09,2 72.
Otto Jensen Nie ukończył wyścigu
Valdemar Chistoffer Nielsen Nie ukończył wyścigu
Hans Olsen Nie ukończył wyścigu
Olaf Meyland-Smith
Charles Hansen
Johannes Reinwaldt
Godtfred Olsen
jazda drużynowa na czas (m) 47:16:07,0 8.

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
bieg przełajowy Lauritz Christiansen 49:06,4 14.
Viggo Petersen 53:00,8 23.
Gerhard Topp 54:24,9 26.
Steen Rasmussen 55:27,0 28.
Holger Baden Nie ukończył biegu
Fritz Danild Nie ukończył biegu
Karl Jensen Nie ukończył biegu
bieg przełajowy drużynowo Lauritz Christiansen
Viggo Petersen
Gerhard Topp
63 5.
maraton Johannes Christensen 3:21:57,4 29.
Olaf Lodal 3:21:57,6 30.
chód na 10 km Aage Rasmussen 48:15,8 3. 48:00,0 4.
Vilhelm Gylche 51:13,8 4. Nie ukończył wyścigu
Niels Petersen Dyskwalifikacja Nie awansował

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Fritz Vikke skok o tyczce 3,40 16.
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Svend Langkjær dziesięciobój bieg 100 m 12,0 714,4 16.
skok w dal 5,89 610,45 21.
pchnięcie kulą 9,86 506,00 21.
skok wzwyż Nie stanął na starcie
bieg 400 m - - -
rzut dyskiem - - -
bieg na 110 m przez płotki - - -
skok o tyczce - - -
rzut oszczepem - - -
bieg na 1500 m - - -
Finał Nie ukończył konkurencji

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Vilhelm Laybourn idywidualnie 140 25 25. 12:09,6 29. 29 6 24. 24 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Theodor Zeilau 93 28 28. 7:59,4 22. 22 4 26. 26 Nie ukończył przejazdu Nie ukończył konkurencji
Johannes Ussing 57 31 31. 7:40,2 20. 20 6 23. 23 0 9. 9 Nie ukończył biegu Nie ukończył konkurencji
Kai Jølver 52 32 32. 9:32,6 26. 26 7 22. 22 14 21. 21 26:0,6 22. 22 123 22.

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja mężczyzn

Reprezentacja Danii rozpoczęła udział w turnieju olimpijskim od II rundy. Ostatecznie reprezentanci Danii zdobyli srebrny medal.

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

30 czerwca 1912
16:30
Dania  7 : 0
(3:0)
 Norwegia Idrottsplats Råsunda, Sztokholm  
Anthon Olsen Gol 4'70'88'
Vilhelm Wolfhagen Gol 25'
Nils Middelboe Gol 37'
Sophus Nielsen Gol 60'85'
Widzów: 700
Sędzia: Szwecja Ruben Gelbord

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

2 lipca 1912
19:00
Dania  4 : 1
(3:0)
 Holandia Stadion Olimpijski, Sztokholm  
Emil Jørgensen Gol 7'
Anthon Olsen Gol 14'87'
Poul Nielsen Gol 37'
Gol 85' (sam) Harald Hansen Widzów: 6 000
Sędzia: Królestwo Węgier Ede Herczog

Finał[edytuj | edytuj kod]

4 lipca 1912
19:00
Wielka Brytania  4 : 2
(4:1)
 Dania Stadion Olimpijski, Sztokholm  
Harold Walden Gol 10'
Gordon Hoare Gol 22'41'
Arthur Berry Gol 43'
Gol 27'81' Anthon Olsen Widzów: 25 000
Sędzia: Holandia Christiaan J. Groothoff

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 600 m Hans Schultz 75 44.
Rasmus Friis 74 48.
karabin wojskowy trzy pozycje 300 m Hans Schultz 82 36.
Niels Larsen 70 63.
Povl Gerlow 64 74.
karabin wojskowy drużynowo Niels Andersen
Lars Jørgen Madsen
Hans Schultz
Niels Larsen
Jens Hajslund
Rasmus Friis
1419 8.
karabin dowolny 3 pozycje Lars Jørgen Madsen 981 Silver medal.svg
Niels Larsen 962 Bronze medal.svg
Ole Olsen 926 12.
Hans Tauson 921 16.
Laurits Larsen 894 33.
Frants Nielsen 851 46.
Anders Peter Nielsen 849 47.
Hans Schultz 808 52.
Povl Gerlow 772 60.
Hans Denver Nie ukoończył konkurencji
Jens Hajslund Nie ukoończył konkurencji
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Ole Olsen
Lars Jørgen Madsen
Niels Larsen
Niels Andersen
Laurits Larsen
Jens Hajslund
5570 Bronze medal.svg
karabin małokalibrowy znikająca tarcza 25 m Povl Gerlow 174 31.
karabin małokalibrowy dowolna pozycja 50 m Frants Nielsen 180 26.
Povl Gerlow 167 38.
karabin małokalibrowy 50 m leżąc drużynowo Povl Gerlow
Lars Jørgen Madsen
Frants Nielsen
Hans Denver
708 5.
pistolet dowolny indywidualnie Lars Jørgen Madsen 452 14.
Laurits Larsen 432 21.
Frants Nielsen 406 40.
Niels Larsen 405 41.
Peter Nielsen 397 43.
Anders Peter Nielsen 355 50.

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Einar Levison Holandia Hendrik de Iongh
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Grecja Sotirios Notaris
Belgia Victor Willems
Szwecja Åke Grönhagen
Wielka Brytania Gordon Alexander
Imperium Rosyjskie Pawel Guworskij
Czechy (kraina) František Kříž
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Cesarstwo Niemieckie Hans Thomson
Belgia Jacques Ochs
Norwegia Lars Aas
Grecja Georgios Petropoulos
Wielka Brytania Martin Holt
Szwecja Georg Branting
Belgia Philippe Le Hardy
Czechy (kraina) Vilém Goppold Jr.
Nie awansował
Jens Berthelsen Belgia Paul Anspach
Grecja Petros Manos
Cesarstwo Niemieckie Friedrich Schwarz
Szwecja Knut Enell
Imperium Rosyjskie Aleksandr Soldatenkow
Sułtanat Egiptu A. M. Hassanein
Czechy (kraina) Vilém Goppold Jr.
Grecja Trifon Triantafyllakos
Szwecja Gustaf Lindblom
Wielka Brytania Charles Vanderbyl
Belgia Victor Boin
P
P
P
P
P
Nie awansował
Ivan Osiier Czechy (kraina) Zdeněk Bárta
Stany Zjednoczone William Bowman
Wielka Brytania Ernest Stenson-Cooke
W
W
W
Czechy (kraina) Zdeněk Vávra
Wielka Brytania Edgar Seligman
Belgia Orphile de Montigny
Stany Zjednoczone Fredric Schenck
Holandia Hendrik de Iongh
Belgia Victor Boin
Belgia Henri Anspach
Szwecja Gustaf Lindblom
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Czechy (kraina) František Kříž
Belgia Paul Anspach
Belgia Philippe le Hardy
Belgia Léon Tom
Szwecja Einar Sörensen
Wielka Brytania Edgar Seligman
Belgia Victor Boin
Wielka Brytania Martin Holt
P
W
W
W
W
P
W
Silver medal.svg
Hans Olsen Szwecja Gustaf Lindblom
Holandia Adrianus de Jong
Grecja Georgios Versis
Wielka Brytania Sydney Martineau
Belgia Marcel Berré
Stany Zjednoczone John Gignoux
Cesarstwo Niemieckie Hermann Plaskuda
Nie awansował
Oluf Berntsen Szwecja Georg Branting
Grecja Trifon Triantafyllakos
Holandia Willem van Blijenburgh
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Wielka Brytania John Blake
Królestwo Węgier Béla Békessy
Stany Zjednoczone James Moore
Nie awansował
Lauritz Østrup Grecja Georgios Petropoulos
Wielka Brytania Gerald Ames
Czechy (kraina) Karel Goppold
Cesarstwo Niemieckie Walther Meienreis
Holandia Willem Molijn
P
P
P
W
W
Nie awansował
floret indywidualnie Jens Berthelsen Wielka Brytania Arthur Fagan
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Stany Zjednoczone Graeme Hammond
Belgia Gaston Salmon
Szwecja Gustaf Armgarth
Imperium Rosyjskie Władimir Kejser
Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Czechy (kraina) Vilém Tvrzský
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Pietrasanta
Stany Zjednoczone Albertson van zo Post
P
P
P
W
-
Nie awansował
Hans Olsen Stany Zjednoczone Sherman Hall
Zjednoczone Królestwo Włoch Pietro Speciale
Wielka Brytania Sydney Martineau
Imperium Rosyjskie Aleksandr Mordowin
Belgia Victor Willems
Szwecja Carl Personne
Nie awansował
Einar Levison Cesarstwo Niemieckie Hermann Plaskuda
Królestwo Węgier Pál Pajzs
Cesarstwo Austrii Josef Puhm
Stany Zjednoczone William Bowman
Czechy (kraina) Zdeněk Vávra
W
W
W
W
W
Królestwo Węgier Lázsló Berty
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Norwegia Bjarne Eriksen
Belgia Paul Anspach
Belgia Jacques Ochs
Nie awansował
Ivan Osiier Szwecja Axel Jöhncke
Cesarstwo Austrii Friedrich Golling
Imperium Rosyjskie Gawrił Bertrain
W
W
W
Belgia Victor Willems
Królestwo Węgier Péter Tóth
Cesarstwo Niemieckie Wilhelm Löffler
Grecja Sotirios Notaris
Stany Zjednoczone Harold Rayner
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Królestwo Węgier Béla Békessy
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Belgia Paul Anspach
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Nie awansował
Oluf Berntsen Szwecja Carl Hjorth
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Belgia Paul Anspach
Imperium Rosyjskie Leonid Martuczew
Norwegia Christopher von Tangen
Cesarstwo Austrii Reinhold Trampler
Nie awansował
Lauritz Østrup Królestwo Węgier László Berti
Cesarstwo Niemieckie Heinrich Ziegler
Belgia Jacques Ochs
Cesarstwo Austrii Rudolf Cvetko
Czechy (kraina) František Kříž
Cesarstwo Niemieckie Hermann Plaskuda
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Cesarstwo Austrii Richard Verderber
Czechy (kraina) Vilém Goppold Jr.
Belgia Robert Hennet
Nie awansował
szabla indywidualnie Jens Berthelsen Cesarstwo Austrii Karl Münich
Cesarstwo Niemieckie Hans Thomson
Imperium Rosyjskie Boris Niepokupnoj
P
P
W
Królestwo Węgier Jenő Fuchs
Wielka Brytania Alfred Syson
Imperium Rosyjskie Boris Arsenjew
Holandia Hendrik de Iongh
Czechy (kraina) Josef Javůrek
P
P
P
-
-
Nie awansował
Oluf Bertnsen Zjednoczone Królestwo Włoch Edoardo Alaimo
Cesarstwo Austrii Albert Bogen
Czechy (kraina) Zdeněk Bárta
Imperium Rosyjskie Aleksandr Szkylew
Królestwo Węgier Béla Békessy
Królestwo Węgier Dezső Földes
Imperium Rosyjskie Nikołaj Kuzniecow
Zjednoczone Królestwo Włoch Aristide Pontenani
Cesarstwo Austrii Karl Münich
Królestwo Węgier Lajos Werkner
Królestwo Węgier Zoltán Schenker
Królestwo Węgier László Berti
Imperium Rosyjskie Apollon Guiber von Greifenfels
Wielka Brytania William Marsh
P
P
P
P
P
Nie awansował
Einar Levison Wielka Brytania Alfred Ridley-Martin
Imperium Rosyjskie Anatolij Timofiejew
Holandia Johannes Kolling
W
W
W
Królestwo Węgier László Berti
Królestwo Węgier Bertalan Dunay
Imperium Rosyjskie Władimir Andriejew
Zjednoczone Królestwo Włoch Giovanni Benfratello
Cesarstwo Niemieckie Georg Stöhr
Nie awansował
szpada drużynowo Ejnar Levison
Hans Olsen
Ivan Osiier
Lauritz Christian Østrup
 Grecja
 Stany Zjednoczone
W
W
 Holandia
 Wielka Brytania
 Bohemia
P
P
W
Nie awansowali
szabla drużynowo Jens Berthelsen
Ejnar Levison
Hans Olsen
Ivan Osiier
Lauritz Christian Østrup
 Cesarstwo Austrii
 Holandia
P
P
Nie awansowali

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Ludvig Rovsing Szwecja Charles Wennergren
P 2:3
(6:4,7:9,8:6,1:6,1:6)
Nie awansował 17.
Victor Hansen Królestwo Węgier Béla von Kehrling
P 1:3
(2:6,1:6,8:6,4:6)
Nie awansował 17.
Vagn Ingerslev Dania Jørgen Arneholt
W 3:1
(6:2,1:6,6:0,6:4)
Szwecja Thorsten Grönfors
W 3:0
(6:1,6:2,6:2)
Związek Południowej Afryki Charles Winslow
P 0:3
(4:6,6:8,4:6)
Nie awansował 9.
Jørgen Arneholt Dania Vagn Ingerslev
P 1:3
(2:6,6:1,0:6,4:6)
Nie awansował 31.
Ove Frederiksen Cesarstwo Niemieckie Otto von Müller
P 0:3
(2:6,1:6,4:4)
Nie awansował 31.
Axel Thayssen Dania Aage Madsen
W 3:1
(6:1,6:3,3:6,6:3)
Związek Południowej Afryki Charles Winslow
P 1:3
(4:6,6:3,4:6,4:6)
Nie awansował 17.
Aage Madsen Dania Axel Thayssen
P 1:3
(1:6,3:6,6:3,3:6)
Nie awansował 31.
Ernst Frigast Związek Południowej Afryki Charles Winslow
P 0:3
(5:7,2:6,3:6)
Nie awansował 31.
debel (m) Ludvig Rovsing
Victor Hansen
Rosja Michaił Sumarokow-Elston
Rosja Aleksandr Alejnicyn
P 1:3
(6:2,3:6,5:7,3:6)
Nie awansowali 9.
Axel Thayssen
Aage Madsen
Czechy (kraina) Josef Šebek
Czechy (kraina) Bohuslav Hykš
W 3:0
(6:3,6:4,6:4)
Szwecja Charles Wennergren
Szwecja Carl-Olof Nylén
P 0:3
(1:6,2:6,4:6)
Nie awansowali 9.
Ernst Frigast
Ove Frederiksen
Cesarstwo Niemieckie Robert Spiess
Cesarstwo Niemieckie Luis Maria Heyden
P 0:3
(2:6,5:7,3:6)
Nie awansowali 9.
Vagn Ingerslev
Jørgen Arenholt
Związek Południowej Afryki Harold Kitson
Związek Południowej Afryki Charles Winslow
P 0:3
(4:6,1:6,4:6)
Nie awansowali 15.
singiel mężczyzn w hali Erik Larsen Francja André Gobert
P 1:3
(6:8,1:6,7:5,6:8)
Nie awansował 16.
singiel kobiet w hali Sofie Castenschiold Wielka Brytania Helen Aitchison
W 2:1
(2:6,6:2,6:1)
Szwecja Sigrid Fick
W 2:0
(6:4,6:4)
Wielka Brytania Edith Hannam
P 0:2
(4:6,3:6)
Silver medal.svg
mikst w hali Sofie Castenschiold
Erik Larsen
Wielka Brytania Helen Aitchison
Wielka Brytania Herbert Barrett
P 0:2
(0:6,3:6)
Nie awansowali 5.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Pólfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Mikael Simonsen 8:14,0 1. Nie stanął na starcie Nie awansował
Czwórka ze sternikiem Erik Bisgaard
Rasmus Frandsen
Mikael Simonsen
Poul Thymann
Ejgil Clemmensen
7:20,0 1. 7:09,0 1. b.d 2. Nie awansowali Bronze medal.svg
Marius Jørgensen
Knud Gøtke
Johan Praem
Theodor Eyrich
Silva Smedberg
b.d 2. Nie awansowali
Czwórka ze sternikiem (łodzie z takielunkiem) Ejler Allert
Jørgen Hansen
Carl Møller
Poul Hartmann
7:52,0 1. 7:59,5 1. 7:44,6 1. Gold medal.svg

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Runda 5 Runda 6 Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Verner Hetmar Wielkie Księstwo Finlandii Risto Mustonen
W
Imperium Rosyjskie Aleksanders Meesits
W
Wielkie Księstwo Finlandii Lauri Haapanen
p
Cesarstwo Austrii Friedrich Schärer
W
Wielkie Księstwo Finlandii Kaarlo Koskelo
p
nie awansował
Carl Hansen Szwecja Carl-Georg Andersson
p
Wielkie Księstwo Finlandii Kaarlo Koskelo
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka Frederik Hansen Królestwo Węgier Árpád Szántó
W
Królestwo Węgier Ernő Márkus
W
Cesarstwo Austrii Viktor Fischer
p
Wielkie Księstwo Finlandii Johan Urvikko
W
Królestwo Węgier Ödön Radvány
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Hvitfeldt Hansen Szwecja Frits Johansson
p
Holandia Jan Sint
p
Nie awansował
Anders Andersen Cesarstwo Niemieckie Adolf Kurz
p
Wielkie Księstwo Finlandii Mikko Holm
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Otto Nagel Cesarstwo Niemieckie Peter Oehler
p
Wielkie Księstwo Finlandii Anders Rajala
p
Nie awansował
Sigurjón Pétursson Wielkie Księstwo Finlandii Gustaf Lind
W
Wielkie Księstwo Finlandii Johan Salila
W
Wielkie Księstwo Finlandii Oscar Wiklund
p
Wielkie Księstwo Finlandii Anders Rajala
W
Królestwo Węgier Béla Varga
p
Nie awansował
Johannes Eriksen Wielkie Księstwo Finlandii Oskar Wiklund
p
Szwecja Ragnar Fogelmark
W
Wielkie Księstwo Finlandii Johan Salila
W
Cesarstwo Niemieckie Peter Oehler
W
Wielkie Księstwo Finlandii Anders Rajala
p
Nie awansował
Jens Christensen Szwecja Ernst Nilsson
W
Szwecja Anders Ahlgren
p
Cesarstwo Austrii Karl Barl
W
wolny los Rosja Ivar Böhling
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Søren Marinus Jensen Wielka Brytania Edward Barrett
W
Wielkie Księstwo Finlandii Adolf Lindfors
W
Wielkie Księstwo Finlandii Gustaf Pelander
W
Wielkie Księstwo Finlandii Yrjö Saarela
p
Wielkie Księstwo Finlandii Emil Backenius
W
wolny los Wielkie Księstwo Finlandii Yrjö Saarela p
Wielkie Księstwo Finlandii Johan Olin
W
Bronze medal.svg

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
Wyscig I
miejsce
Wyscig II
miejsce
Wyscig III
miejsce
Hans Meulengracht-Madsen
Steen Herschend
Sven Thomsen
klasa 6 metrów 1. 2. 10 Silver medal.svg[1]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. O medalu złotym decydowała dogrywka.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]