Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Sztokholm
Chorąży George Bonhag
Liczba zawodników 174 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
25
Srebro
19
Brąz
19
Razem
63

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912, reprezentowane były przez 174 sportowców - samych mężczyzn. Zawodnicy amerykańscy zdobyli łącznie 63 medale (25 złotych, 19 srebrnych i 19 brązowych).

Gold medal-2008OB.svg Złote medale[edytuj]

Lekkoatletyka

Zawodnicy USA podczas otwarcia V LIO w Sztokholmie.

Pływanie

Strzelectwo

  • Alfred Lane - Pistolet szybkostrzelny - 25 m
  • Alfred Lane - Pistolet - 50 m
  • Pistolet wojskowy drużynowo - 50 m
  • Frederick Hird - Karabin 50 m - leżąc
  • Karabin wojskowy drużynowo
  • James Graham - Trap indywidualnie
  • Drużynowo - Runda "Clay Pigeons"

Silver medal-2008OB.svg Srebrne medale[edytuj]

Lekkoatletyka

Pływanie

Strzelectwo

Bronze medal-2008OB.svg Brązowe medale[edytuj]

Jeździectwo

Kolarstwo

Lekkoatletyka

Pływanie

Strzelectwo

Skład kadry[edytuj]

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Guy Henry Chiswell 93 13.
John Montgomery Deceive 130 20.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Zdobyte punkty Miejsce
Skoki drużynowo John Montgomery
Guy Henry
Benjamin Lear
Deceive
Chiswell
Poppy
-
-
-
527 4.
Konkurencja Zawodnik Koń Próba jeździecka Próba terenowa Bieg z przeszkodami Skoki Ujeżdżenie Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Benjamin Lear Poppy 10,00 10,00 10,00 9,07 6,84 45,91 7.
John Montgomery Deceive 10,00 10,00 10,00 9,40 6,48 45,88 9.
Guy Henry Chiswell 10,00 9,46 10,00 9,13 6,96 45,54 11.
Ephraim Graham Connie 10,00 9,62 10,00 9,40 6,28 45,30 12.
WKKW drużynowo Benjamin Lear
John Montgomery
Guy Henry
Ephraim Graham
jak wyżej punktacja jak wyżej 137,33 Bronze medal.svg

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj]

Kolarstwo szosowe[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Carl Schutte jazda indywidualna na czas (m) 10:52:38,8 Bronze medal.svg
Alvin Loftes 11:13:51,3 11.
Albert Kruschel 11:17:30,2 13.
Walter Martin 11:23:55,2 17.
Joseph Kopsky 11:27:06,0 20.
John Becht 11:35:04,8 28.
Jesse Pike 12:06:21,6 54.
Jerome Steinert 12:08:32,3 56.
Frank Meissner 12:29:09,0 70.
Carl Schutte
Alvin Loftes
Albert Kruschel
Walter Martin
jazda drużynowa na czas (m) 44:47:55,5 Bronze medal.svg

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Ira Courtney 11,2 1. b.d 2. Nie awansował
Alvah Meyer 11,6 1. 10,7 1. 10,9 Silver medal.svg
Clement Wilson b.d 2. b.d 2. Nie awansował
Frank Belote 11,0 1. 11,1 1. 11,0 5.
Peter Gerhardt 11,2 1. b.d 3. Nie awansował
Harold Heiland b.d 3. Nie awansował
Rupert Thomas b.d 2. b.d 2 Nie awansował
Howard Drew 11,0 1. 11,0 1. Nie stanął na starcie
Donald Lippincott 10,6 1. 10,7 1. 10,9 Bronze medal.svg
Ralph Craig 11,2 1. 10,7 1. 10,8 Gold medal.svg
200 m Charles Reidpath 22,6 1. 22,1 1. 22,3 5.
Ralph Craig 22,8 1. 21,9 1. 21,7 Gold medal.svg
Ira Courtney 22,7 1. b.d 2. Nie awansował
Harold Heiland 24,7 2. b.d 2. Nie awansował
Carl Cooke 22,5 1. b.d 2. Nie awansował
Peter Gerhardt 22,9 1. b.d 2. Nie awansował
Donald Lippincott 22,8 1. 21,8 1. 21,8 Silver medal.svg
Alvah Meyer 24,1 1. b.d 2. Nie awansował
Donnell Young 22,8 1. 21,9 1. 22,3 6.
Clement Wilson b.d 2. b.d 2. Nie awansował
400 m James Rosenberger 50,6 1. Nie ukończył biegu Nie awansował
Mel Sheppard 1:06,6 2. 48,7 2. Nie awansował
Ted Meredith b.d 2. 48,8 1. 49,2 4.
Donnell Young 50,4 2. Dyskwalifikacja Nie awansował
Carroll Haff 50,4 1. 49,7 1. 49,5 5.
Edward Lindberg 50,6 1. 48,9 1. 48,4 Bronze medal.svg
Clarence Edmundson 50,2 1. b.d 2. Nie awansował
Ira Davenport b.d 2. b.d 2. Nie awansował
Charles Reidpath 51,2 2. 48,7 1. 48,2 Gold medal.svg
800 m David Caldwell 1:58,6 1. 1:55,9 3. 1:52,8 4.
Walter McClure b.d 3. Nie awansował
Herbert Putnam b.d 2. 1:55,0 4. b.d 8.
John Paul Jones 2:01,8 1. Nie stanął na starcie Nie awansował
Clarence Edmundson 1:56,5 1. 1:55,8 2. b.d 7.
Ira Davenport 1:59,0 1. 1:55,9 4. 1:52,0 Bronze medal.svg
Harlan Holden 1:58,1 1. b.d 6. Nie awansował
Mel Sheppard b.d 2. 1:54,8 2. 1:52,0 Silver medal.svg
Ted Meredith b.d 2. 1:54,4 1. 1:51,9 Gold medal.svg
Thomas Halpin 1:59,2 4. Nie awansował
1500 m Mel Sheppard 4:27,6 1. b.d 9.
Louis Madeira 4:27,9 2. b.d 9.
Norman Taber 4:25,5 1. 3:56,9 3.
Abel Kiviat 4:04,4 1. 3:56,9 2.
Norman Patterson 4:05,5 3. Nie awansował
John Paul Jones 4:12,4 2. 3:57,2 4.
Lewis Anderson b.d 4. Nie awansował
Herbert Putnam 4:07,6 3. Nie awansował
Frederick Hedlund 4:10,8 2. b.d 9.
Walter McClure 4:07,3 2. b.d 8.
5000 m George Bonhag 15:22,6 1. 15:09,8 4.
Louis Scott 15:23,5 1. Nie ukończył biegu
Eddie Fitzgerald Nie ukończył biegu Nie awansował
Garnett Wikoff Nie ukończył biegu Nie awansował
Tell Berna 15:53,3 3. 15:10,0 5.
Wallace McCurdy Nie ukończył biegu Nie awansował
10 000 m William Kramer Nie ukończył biegu Nie awansował
Harry Hellawell Nie ukończył biegu Nie awansował
Lewis Tewanima 32:31,4 2. 32:06,6 Silver medal.svg
Louis Scott 34:14,2 3. Nie ukończył biegu
Hugh Maguire 34:32,0 5. Nie ukończył biegu
110 m przez płotki George Chisholm 15,4 1. 15,7 2. Nie awansował
John Eller 16,0 1. 15,7 2. Nie awansował
Martin Hawkins 16,1 1. 15,7 1. 15,3 Bronze medal.svg
Vaughn Blanchard 16,0 2. 15,7 1. Nie awansował
Edwin Pritchard 16,4 1. 15,6 2. Nie awansował
John Nicholson 15,5 1. 15,4 1. Nie ukończył biegu
Frederick Kelly 16,4 1. 15,6 1. 15,1 Gold medal.svg
John Case 16,3 1. 15,6 1. 15,3 4.
James Wendell 15,7 2. 15,5 1. 15,2 Silver medal.svg
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Ira Courtney
Frank Belote
Clement Wilson
Carl Cooke
43,7 1. Dyskwalifikacja Nie awansowali
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Mel Sheppard
Edward Lindberg
Ted Meredith
Charles Reidpath
3:23,3 1. 3:16,6 Gold medal.svg
bieg przełajowy Harry Hellawell 48:12,0 12.
Louis Scott 53:51,4 24.
Tell Berna Nie ukończył biegu
George Bonhag Nie ukończył biegu
William Kramer Nie ukończył biegu
bieg 3000 m drużynowo Abel Kiviat
Tell Berna
Norman Taber
George Bonhag
9 1. 9 Gold medal.svg
bieg przełajowy drużynowo Harry Hellawell
Louis Scott
Tell Berna[1]
Nie sklasyfikowani
maraton Gaston Strobino 2:38:42,4 Bronze medal.svg
Andrew Sockalexis 2:42:07,9 4.
John Gallagher 2:44:19,4 7.
Joseph Erxleben 2:445:47,2 8.
Richard Piggott 2:46:40,7 9.
Joseph Forshaw 2:49:49,4 10.
Clarence DeMar 2:50:46,6 12.
Lewis Tewanima 2:52:41,4 16.
Harry Smith 2:52:53,8 17.
Thomas Lilley 2:59:35,4 18.
John Reynolds Nie ukończył biegu
Michael J. Ryan Nie ukończył biegu
chód na 10 km Samuel Schwartz 53:30,8 6. Nie awansował
Edward Renz 53:30,8 7. Nie awansował
Frederick Kaiser 51:13,8 5. Nie ukończył wyścigu
Alfred Voellmeke 52:29,0 6. Nie awansował

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Alma Richards skok wzwyż 1,93 Gold medal.svg
George Horine 1,89 Bronze medal.svg
Egon Erickson 1,87 4.
Jim Thorpe 1,87 4.
Harry Grumpelt 1,85 6.
John Johnstone 1,85 6.
Jervis Burdick 1,80 12.
Wesley Oler 1,75 13.
Harold Enright 1,75 13.
Platt Adams 1,70 23.
John Nicholson Nie zaliczył żadnej wysokości
Platt Adams trójskok 14,09 5.
Charles Brickley 13,88 9.
Edward Farrell 13,57 13.
Albert Gutterson skok w dal 7,60 Gold medal.svg
Harry Worthington 7,03 4.
Eugene Mercer 6,97 5.
Fred Allen 6,94 6.
Jim Thorpe 6,89 7.
Frank Irons 6,80 9.
Edward Farrell 6,71 13.
Harry Babcock skok o tyczce 3,95 Gold medal.svg
Frank Nelson 3,85 Silver medal.svg
Marc Wright 3,85 Silver medal.svg
Frank Murphy 3,80 Bronze medal.svg
Samuel Bellah 3,75 7.
Frank Coyle 3,65 8.
Gordon Dukes 3,65 8.
William Fritz 3,65 8.
Platt Adams skok w dal z miejsca 3,36 Silver medal.svg
Benjamin Adams 3,28 Bronze medal.svg
Leo Goehring 3,14 5.
Richard Byrd 3,12 8.
Forest Fletcher 3,11 9.
Platt Adams skok wzwyż z miejsca 1,63 Gold medal.svg
Benjamin Adams 1,60 Silver medal.svg
Leo Goehring 1,50 4.
Richard Byrd 1,50 4.
Forest Fletcher 1,45 7.
Frank Belote 1,45 7.
Matt McGrath rzut młotem 54,74 Gold medal.svg
Clarence Childs 48,17 Bronze medal.svg
Ralph Rose 42,58 8.
Ben Sherman 38,77 12.
Simon Gillis b.d 14.
Patrick McDonald pchnięcie kulą 15,34 Gold medal.svg
Ralph Rose 15,25 Silver medal.svg
Lawrence Whitney 13,93 Bronze medal.svg
George Philbrook 13,13 5.
Ralph Rose pchnięcie kulą oburącz 27,70 Gold medal.svg
Patrick McDonald 27,53 Silver medal.svg
Lawrence Whitney 24,09 4.
Richard Byrd rzut dyskiem 42,32 Silver medal.svg
James Duncan 42,28 Bronze medal.svg
Arlie Mucks 40,93 6.
George Philbrook 40,92 7.
Ralph Rose 39,65 11.
Emil Muller 39,65 12.
Lawrence Whitney 37,91 20.
Avery Brundage 37,85 22.
James Duncan rzut dyskiem oburącz 71,13 5.
Emil Muller 69,56 6.
Arlie Mucks 63,83 15.
Richard Byrd 62,32 17.
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Jim Thorpe pięciobój skok w dal 7,07 1 1.
rzut oszczepam 46,71 3 3.
Bieg na 200 m 22,9 1 1.
rzut dyskiem 35,57 1 1.
Bieg na 1500 m 4:44,8 1 1.
Finał 7 Gold medal.svg
James Donahue skok w dal 6,83 3 3.
rzut oszczepam 38,28 16 16.
Bieg na 200 m 23,0 2 2.
rzut dyskiem 29,64 11 11.
Bieg na 1500 m 4:51,0 3 3.
Finał 29 Silver medal.svg
Avery Brundage skok w dal 6,58 4 4.
rzut oszczepam 42,85 9 9.
Bieg na 200 m 24,2 15 15.
rzut dyskiem 34,72 2 2.
Bieg na 1500 m Nie ukończył biegu
Finał 31 6.
James Menaul skok w dal 6,40 11 11.
rzut oszczepam 35,85 20 20.
Bieg na 200 m 23,0 2 2.
rzut dyskiem 31,38 6 6.
Bieg na 1500 m 4:49,6 2 2.
Finał 30 5.
John Eller skok w dal 6,17 18 18.
rzut oszczepam 33,36 25 25.
Bieg na 200 m 23,1 4 4.
rzut dyskiem Nie stanął na starcie
Bieg na 1500 m - - -
Finał Nie ukończył konkurencji
Jim Thorpe dziesięciobój bieg 100 m 11,2 904,8 3.
skok w dal 6,79 830,95 3.
pchnięcie kulą 12,89 809 1.
skok wzwyż 1,87 958 1.
bieg 400 m 52,2 857,12 4.
rzut dyskiem 36,98 829,76 3.
bieg na 110 m przez płotki 15,6 943,00 1.
skok o tyczce 3,25 751,6 3.
rzut oszczepem 45,70 748,925 4.
bieg na 1500 m 4:40,1 779,8 1.
Finał 8412,955 Gold medal.svg
James Donahue bieg 100 m 11,8 762,0 13.
skok w dal 6,48 755,00 5.
pchnięcie kulą 9,67 487 24.
skok wzwyż 1,65 650 13.
bieg 400 m 51,6 879,68 2.
rzut dyskiem 29,95 562,62 14.
bieg na 110 m przez płotki 16,2 886,00 2.
skok o tyczce 3,40 832,6 2.
rzut oszczepem 37,09 512,150 13.
bieg na 1500 m 4:44,0 576,4 5.
Finał 7083,450 5.
Eugene Mercer bieg 100 m 11,0 952,4 1.
skok w dal 6,84 843,20 2.
pchnięcie kulą 9,76 496 23.
skok wzwyż 1,65 650 13.
bieg 400 m 49,9 943,60 1.
rzut dyskiem 2,195 258,62 18.
bieg na 110 m przez płotki 16,4 867,00 4.
skok o tyczce 3,60 940,6 1.
rzut oszczepem 32,32 380,975 14.
bieg na 1500 m 4:46,3 742,6 7.
Finał 7074,995 6.
George Philbrook bieg 100 m 12,4 619,2 26.
skok w dal 6,34 720,70 10.
pchnięcie kulą 12,79 799 3.
skok wzwyż 1,80 860 2.
bieg 400 m 56,7 687,92 16.
rzut dyskiem 41,56 1038,00 1.
bieg na 110 m przez płotki 16,8 829,00 7.
skok o tyczce 2,50 346,6 15.
rzut oszczepem 41,67 638,100 8.
bieg na 1500 m Nie stanął na starcie
Finał Nie ukończył konkurencji
Avery Brundage bieg 100 m 12,2 666,8 20.
skok w dal 6,40 735,40 9.
pchnięcie kulą 11,12 632 8.
skok wzwyż 1,70 720 7.
bieg 400 m 55,2 744,32 13.
rzut dyskiem 34,07 719,18 7.
bieg na 110 m przez płotki 17,1 800,50 10.
skok o tyczce 2,90 562,6 10.
rzut oszczepem Nie stanął na starcie
bieg na 1500 m - - -
Finał Nie ukończył konkurencji
Harry Babcock bieg 100 m 11,6 809,6 10.
skok w dal 6,29 708,45 11.
pchnięcie kulą 10,16 536 17.
skok wzwyż Nie stanął na starcie
bieg 400 m - - -
rzut dyskiem - - -
bieg na 110 m przez płotki - - -
skok o tyczce - - -
rzut oszczepem - - -
bieg na 1500 m - - -
Finał Nie ukończył konkurencji

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
George S. Patton idywidualnie 150 21. 21 5:55,6 7. 7 20 4. 4 0 6. 6 20.01,3 3. 3 41 5.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Nicholas Nerich 1:07,6 2. 1:08,8 3. Nie awansował
Perry McGillivray 1:04,8 1. 1:04,4 2. 1:06,2 3. Nie awansował
Kenneth Huszagh 1:06,2 3. 1:04,2 1. 1:06,2 2. 1:05,6 Bronze medal.svg
Duke Kahanamoku 1:02,6 1. 1:03,8 1. 1:02,4 1. 1:03,4 Gold medal.svg
Harry Hebner 1:10,4 3. Nie awansował
James Reilly b.d 4. Nie awansował
400 m dowolnym James Reilly 6:10,2 3. Nie awansował
Nicholas Nerich 5:50,4 3. 5:51,0 4. Nie awansował
100 m grzbietowym Harry Hebner 1:21,0 1. 1:20,8 1. 1:21,2 Gold medal.svg
200 m klasycznym Michael McDermott Dyskwalifikacja Nie awansował
400 m klasycznym Dyskwalifikacja Nie awansował
4 × 200 m dowolnym Kenneth Huszagh
Duke Kahanamoku
Harry Hebner
Perry McGillivray
10:26,4 1. 10:20,2 Silver medal.svg

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m George Gaidzik 36,2 2. Nie awansował
Arthur McAleenan 34,9 5. Nie awansował
trampolina 3m Arthur McAleenan 68,02 3. Nie awansował
George Gaidzik 74,03 3. 68,01 8.
skoki standard i dowolne George Gaidzik 62,56 6. Nie awansował
Arthur McAleenan Nie ukończył konkurencji Nie sklasyfikowany

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 600 m Carl Osburn 94 Silver medal.svg
John Jackson 94 Bronze medal.svg
Allan Briggs 94 4.
Cornelius Burdette 87 8.
Harry Adams 86 12.
Warren Sprout 85 14.
Harold Bartlett 83 19.
Frederick Hird 81 26.
William McDonnell 80 32.
karabin wojskowy trzy pozycje 300 m Carl Osburn 95 Silver medal.svg
Harold Bartlett 90 9.
Harry Adams 89 12.
Allan Briggs 85 25.
Frederick Hird 84 28.
William McDonnell 82 31.
John Jackson 82 33.
Warren Sprout 81 37.
Cornelius Burdette 75 52.
karabin wojskowy drużynowo Cornelius Burdette
Allan Briggs
Harry Adams
John Jackson
Carl Osburn
Warren Sprout
1687 Gold medal.svg
karabin dowolny 3 pozycje Carl Osburn 915 17.
Cornelius Burdette 912 21.
Harry Adams 903 28.
Warren Sprout 896 32.
Allan Briggs 888 35.
Harold Bartlett 884 36.
Frederick Hird 875 38.
karabin małokalibrowy znikająca tarcza 25 m Frederick Hird 221 8.
William McDonnell 212 14.
Edwin Anderson 208 16.
Warren Sprout 205 17.
William Leushner 206 24.
Carl Osburn 146 34.
karabin małokalibrowy dowolna pozycja 50 m Frederick Hird 194 Gold medal.svg
William Leushner 189 7.
Warren Sprout 187 12.
Carl Osburn 187 13.
William McDonnell 186 18.
Edwin Anderson 185 23.
karabin małokalibrowy znikająca tarcza drużynowo Frederick Hird
Warren Sprout
William McDonnell
William Leushner
881 Bronze medal.svg
karabin małokalibrowy 50 m leżąc drużynowo Warren Sprout
William Leushner
Frederick Hird
Carl Osburn
744 Bronze medal.svg
runda pojedyncza - sylwetka jelenia William Leushner 37 8.
Walter Winans 24 29.
runda podwójna - sylwetka jelenia Walter Winans 59 11.
William Leushner 49 15.
runda pojdyncza - sylwetka jelenia drużynowo Walter Winans
William Leushner
William Libbey
William McDonnell
132 Silver medal.svg
pistolet pojedynkowy 30 m Alfred Lane 287 Gold medal.svg
John Dietz 283 4.
Walter Winans 276 8.
Hans Roedder 275 10.
Peter Dolfen 274 16.
Reginald Sayre 268 19.
pistolet dowolny indywidualnie Alfred Lane 499 Gold medal.svg
Peter Dolfen 474 Silver medal.svg
Henry Sears 459 7.
John Dietz 454 9.
Reginald Sayre 452 13.
Hans Roedder 431 22.
Walter Winans 356 49.
pistolet pojedynkowy drużynowo Alfred Lane
Reginald Sayre
Walter Winans
John Dietz
1097 4.
pistolet dowolny drużynowo Alfred Lane
Henry Sears
Peter Dolfen
John Dietz
1916 Gold medal.svg
trap indywidualnie James Graham 96 Gold medal.svg
Ralph Spotts 87 9.
Edward Gleason 87 9.
Daniel McMahon 36 35.
Charles Billings 14 41.
John H. Hendricksonn 14 41.
Frank Hall 86 12.
trap drużynowo James Graham
Charles Billings
Ralph Spotts
John H. Hendrickson
Frank Hall
Edward Gleason
532 Gold medal.svg

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Sherman Hall Czechy (kraina) Vilém Goppold Jr.
Szwecja Einar Sörensen
Norwegia Severin Finne
Holandia George van Rossem
Imperium Rosyjskie Wladimir de Sarnawskij
Nie awansowała
George Breed Czechy (kraina) Zdeněk Vávra
Imperium Rosyjskie Gawriil Bertrain
Norwegia Christopher von Tangen
Szwecja Einar Sörensen
Wielka Brytania Gerald Ames
Grecja Petros Manos
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Norwegia Sigurd Mathiesen
Nie awansował
Alfred Sauer Norwegia Lars Aas
Wielka Brytania Martin Holt
Belgia Philippe Le Hardy
Czechy (kraina) Josef Javůrek
Holandia Albertus Perk
Związek Południowej Afryki Walter Gate
Nie awansował
Marc Larimer Wielka Brytania Robert Montgomerie
Czechy (kraina) František Kříž
Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schrader
Belgia Orphile de Montigny
Norwegia Harald Platou
Nie awansował
John MacLaughlin Holandia Jan de Beaufort
Szwecja Louis Sparre
Cesarstwo Niemieckie Hans Thomson
Wielka Brytania Percival Davson
Czechy (kraina) Josef Pfeiffer
Belgia Gaston Salmon
Nie awansował
Fredric Schenck Wielka Brytania Edgar Amphlett
Belgia Henri Anspach
Dania Ivan Osiier
Czechy (kraina) Zdeněk Vávra
Wielka Brytania Edgar Seligman
Belgia Orphile de Montigny
Holandia Hendrik de Iongh
Nie awansował
William Bowman Czechy (kraina) Zdeněk Bárta
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Ernest Stenson-Cooke
Grecja Sotirios Notaris
Belgia Philippe Le Hardy
Czechy (kraina) Miloš Klika
Imperium Rosyjskie Gavriil Bertrain
Wielka Brytania Arthur Everitt
Szwecja Einar Sörensen
Grecja Petros Manos
Belgia Léon Tom
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Czechy (kraina) Zdeněk Vávra
Nie awansował
John Gignoux Szwecja Gustaf Lindblom
Holandia Adrianus de Jong
Grecja Georgios Versis
Wielka Brytania Sydney Martineau
Belgia Marcel Berré
Dania Hans Olsen
Cesarstwo Niemieckie Hermann Plaskuda
Nie awansował
Albertson van zo Post Królestwo Węgier Pál Rosty
Wielka Brytania Charles Vanderbyl
Grecja Georgios Versis
Szwecja Georg Branting
Wielka Brytania Martin Holt
Czechy (kraina) Zdeněk Bárta
Belgia Léon Tom
Nie awansował
James Moore Szwecja Georg Branting
Grecja Trifon Triantafyllakos
Holandia Willem van Blijenburgh
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Wielka Brytania John Blake
Królestwo Węgier Béla Békessy
Dania Oluf Berntsen
Nie awansował
szpada drużynowo Albertson Van Zo Post
George Breed
John MacLaughlin
Scott Breckinridge
Sherman Hall
William Bowman
 Dania
 Grecja
P
P
Nie awansowali
floret indywidualnie Marc Larimer Cesarstwo Niemieckie Johannes Adam
Belgia Marcel Berré
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Imperium Rosyjskie Feliks Leparskij
Królestwo Węgier Zoltán Schenker
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Wielka Brytania Gordon Alexander
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Belgia Léon Tom
Nie awansował
Albertson van zo Post Wielka Brytania Gordon Alexander
Czechy (kraina) Josef Pfeiffer
Królestwo Węgier Bertalan Dunay
Imperium Rosyjskie Paweł Gurowskij
Nie stanął na starcie Nie awansował
Scott Breckenridge Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Królestwo Węgier Zoltán Schenker
Cesarstwo Niemieckie Julius Thomson
Czechy (kraina) Miloš Klika
Związek Południowej Afryki Walter Gates
Wielka Brytania Percival Davson
Włochy Pietro Speciale
Królestwo Węgier Dezső Földes
Wielka Brytania Edgar Seligman
Belgia Marcel Berré
Czechy (kraina) Josef Pfeiffer
Nie awansował
John MacLaughlin Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Pietrasanta
Grecja Sotirios Notaris
Norwegia Lars Aas
Wielka Brytania Ernest Stenson-Cooke
Belgia Orphile de Montigny
Imperium Rosyjskie Nikołaj Goredeckij
Nie awansował
Sherman Hall Belgia Victor Willems
Zjednoczone Królestwo Włoch Pietro Speciale
Wielka Brytania Sydney Martineau
Imperium Rosyjskie Aleksandr Mordowin
Dania Hans Olsen
Szwecja Carl Personne
Zjednoczone Królestwo Włoch Edoardo Alaimo
Królestwo Węgier Béla Békessy
Belgia Orphile de Montigny
Szwecja Axel Jöhncke
Cesarstwo Niemieckie Adolf Davids
Królestwo Węgier László Berti
Belgia Victor Willems
Cesarstwo Austrii Richard Verderber
Zjednoczone Królestwo Włoch Fernando Cavallini
Królestwo Węgier Desző Földes
Nie awansował
Harold Raynor Cesarstwo Niemieckie Adolf Davids
Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Szwecja Nils Grönvall
Imperium Rosyjskie Władimir Samojłow
W
W
W
W
Dania Ivan Osiier
Królestwo Węgier Péter Tóth
Cesarstwo Niemieckie Wilhelm Löffler
Grecja Sotirios Notaris
Belgia Victor Willems
Nie awansował
John Gignoux Królestwo Węgier Béla Békessy
Wielka Brytania Edgar Seligman
Czechy (kraina) Josef Javůrek
Cesarstwo Austrii Franz Dereani
Cesarstwo Niemieckie Wilhelm Löffler
P
P
P
P
P
Nie awansował
William Bowman Dania Einar Levison
Królestwo Węgier Pál Pajzs
Cesarstwo Austrii Josef Puhm
Cesarstwo Niemieckie Hermann Plaskuda
Czechy (kraina) Zdeněk Vávra
Nie awansował
Alfred Sauer Zjednoczone Królestwo Włoch Edoardo Alaimo
Królestwo Węgier Péter Tóth
Czechy (kraina) Vilém Goppold Jr.
Cesarstwo Niemieckie Albert Naumann
Imperium Rosyjskie Władimir de Sarnawskij
P
P
P
W
W
Nie awansował
George Breed Zjednoczone Królestwo Włoch Fernando Cavallini
Belgia Robert Hennet
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Imperium Rosyjskie Leonid Griniow
Szwecja Gunnar Böös
P
P
P
W
W
Nie awansował
Graeme Hammond Wielka Brytania Arthur Fagan
Dania Jens Berthelsen
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Belgia Gaston Salmon
Szwecja Gustaf Armgarth
Imperium Rosyjskie Władimir Kejser
Nie awansował
szabla indywidualnie Albertson van zo Post Królestwo Węgier Oszkár Gerde
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Wielka Brytania Archibald Corble
P
P
W
Nie stanął na starcie Nie awansował
Alfred Sauer Królestwo Węgier Dezső Földes
Wielka Brytania Alfred Keene
Królestwo Węgier Lajos Werkner
Królestwo Węgier Oszkár Gerde
Imperium Rosyjskie Anatolij Timofiejew
Wielka Brytania Harry Butterworth
Cesarstwo Austrii Albert Bogen
Nie awansował

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Theodore Pell Francja Albert Canet
W 3:0
(6:2,6:3,6:4)
Cesarstwo Niemieckie Luis Maria Heyden
P 1:3
(6:2,5:7,6:8,5:7)
Nie awansował 9.

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Runda 5 Runda 6 Runda 7 Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa William Lysohn Królestwo Węgier József Pongrácz
p
Szwecja Hugo Johansson
p
Nie awansował
George Retzer Cesarstwo Austrii Friedrich Schärer
p
Cesarstwo Austrii Hans Rauss
p
Nie awansował

Przypisy

  1. Nie ukończył biegu.

Bibliografia[edytuj]