Droga nr 754 (Izrael)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
DK754
Długość 7 km
Dystrykty Północny

Droga regionalna nr 754 (hebr. כביש 754) – droga regionalna położona w Dolnej Galilei, na północy Izraela. Biegnie ona z miasta Nazaret do miejscowości Kefar Kanna.

Przebieg[edytuj | edytuj kod]

Droga nr 754 przebiega przez Poddystrykt Jezreel w Dystrykcie Północnym Izraela. Biegnie południkowo z południa na północ, od miasta Nazaret do miejscowości Kefar Kanna.

Hare Nacerat[edytuj | edytuj kod]

Swój początek bierze w aglomeracji miejskiej Nazaretu, która leży w masywie górskim Hare Nacerat. Rozpoczyna się na skrzyżowaniu Hanuk z drogą nr 700, która prowadzi na północny zachód do drogi nr 79. Natomiast droga nr 754 kieruje się ze skrzyżowania Hanuk w kierunku północno-wschodnim i jako ulica ha-Galil dociera do skrzyżowania z drogą nr 75 (umożliwia dojechanie do południowej części miasta w rejon skrzyżowania z drogą nr 60). Droga nr 754 prowadzi wzdłuż opadającego zbocza, zjeżdżając z wysokości około 440 m n.p.m. do 360 m n.p.m. Na tym odcinku wije się ona krętymi zakrętami i opuszcza obszar gęstej miejskiej zabudowy Nazaretu. Następnie wykręca na północ i po około 1 km dociera do miejscowości Ar-Rajna. Przecina ją pośrodku i wykręca w kierunku północno-wschodnim, by przy wyjeździe z miasta dotrzeć do skrzyżowania z drogą nr 79 (prowadzi na wschód do miejscowości Ilut) i drogą nr 6400 (prowadzi na zachód do miasta Nacerat Illit). Natomiast droga nr 754 prowadzi dalej na północny wschód i dociera do miejscowości Maszhad[1].

Dolina Bikat Turan[edytuj | edytuj kod]

Po opuszczeniu miejscowości Meszded droga nr 754 zjeżdża do niewielkiej Doliny Bikat Turan, gdzie dociera do miejscowości Kefar Kanna. Po przejechaniu tego gęsto zaludnionego obszaru miejskiego dociera się do skrzyżowania z drogą nr 77 (prowadzi na wschód do miejscowości Turan i na zachód do kibucu Bet Rimmon), gdzie jest koniec drogi nr 754[1].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Opis z map Google