Przejdź do zawartości

Dziupla Cezara

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Dziupla Cezara
Ilustracja
Piotr Adamczyk, odtwórca roli tytułowego Cezara
Gatunek

sitcom

Kraj produkcji

Polska

Oryginalny język

polski

Główne role

Piotr Adamczyk
Małgorzata Socha
Grzegorz Wons
Bogdan Kalus

Liczba odcinków

13

Liczba serii

1

Produkcja
Produkcja

Studio A FremantleMedia Polska

Reżyseria

Wojciech Adamczyk

Scenariusz

Johnnie Mortimer
Brian Cooke

Muzyka

Hadrian Filip Tabęcki

Scenografia

Janusz Sosnowski

Czas trwania odcinka

30 min

Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji

Polska

Data premiery

20 marca 2004

Stacja telewizyjna

Polsat

Lata emisji

2004

Status

zakończony

Format obrazu

4:3

Format dźwięku

stereo

Dziupla Cezara − 13-odcinkowy polski serial komediowy w reżyserii Wojciecha Adamczyka, emitowany w soboty o godz. 21:40 na Polsacie od 20 marca do 12 czerwca 2004 i nagrywany w oparciu o brytyjski format Robin's Nest.

Okres zdjęciowy rozpoczął się w styczniu 2004.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Główni bohaterowie:

Wystąpili także:

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Numer Tytuł Opis odcinka
1 Francuskie bistro Madzia i Cezary to para narzeczeństwa, którym nieśpieszno do ślubu. Mieszkają razem, ale muszą znaleźć środki na życie. Tata Magdy, Jerzy, jest dość bogaty i inwestuje w restaurację. Niedługo potem przekazuje ją we władanie młodej parze, ale ma połowę udziałów. Cezar jest dyplomowanym kucharzem kuchni francuskiej po praktyce w Paryżu. Madzia – znacznie od niego młodsza – usiłuje przemienić pewną bankrutującą chińską restaurację w najlepszą francuską knajpkę w mieście. Cezar wnosi do spółki swoją pracę i doświadczenie, Madzia pomaga mu dzielnie jako kelnerka. Z czasem ojca Madzi i Cezarego zaczyna łączyć nie tylko miłość do Magdy, ale i restauracja.
2 Pierwszy klient Szczęśliwa para, Madzia i Cezar, urządza swoje nowe bistro. Oboje decydują, że lokal będzie nosić nazwę Dziupla Cezara. Na ich drodze stają jednak liczne przeszkody. Cezar jeszcze nie dorobił się własnego samochodu, więc by przewieźć połowę świni z rzeźni musi wykorzystać zwykły miejski tramwaj, ale niezbyt zachwycony motorniczy Karol Krawczyk go wyprasza z tramwaju.
3 Konkurencja Dziupli Cezara przybywa groźny konkurent. W okolicy zostaje otwarty bar szybkiej obsługi należący do potężnej amerykańskiej korporacji Texas Hamburger. Sytuację pogarsza fakt, że jego menadżerem jest Edward Holzman, były narzeczony Magdy. Pan Jerzy do dziś go wspomina i nie miałby nic przeciwko temu, by to on został jego zięciem.
4 Mamusia Magdę i Cezara odwiedza dawno niewidziana mama dziewczyny, która przyjeżdża z Portugalii. Biedny mężczyzna znajduje się w epicentrum konfliktu pomiędzy byłymi małżonkami, rodzicami jego ukochanej Madzi. Sytuacja z każdą chwilą staje się coraz bardziej niezręczna. Jednocześnie pracę w bistro zaczyna Ewald Kokott, niezdarny górnik strzałowy ze Śląska.
5 Nos w nie swoje sprawy Jerzy zapałał miłością do pewnej młodej artystki, Sandry. Magda jest przeciwna temu związkowi. Prosi Cezara, by ten poważnie porozmawiał z przyszłym teściem. Jej narzeczony ma wyjaśnić Jerzemu, że jego uczucie jest bezsensowne i, w jego wieku, niestosowne. Rozmowa nie przynosi żadnych skutków. Jerzy coraz bardziej zniechęca się do Cezarego.
6 Fałszywy banknot Jeden z klientów Dziupli Cezara płaci za skonsumowane dania fałszywym banknotem. Wkrótce potem Cezar dostaje wezwanie na komisariat policji. Podczas konfrontacji rozpoznaje fałszerza. Po wyjściu z komisariatu zaczyna obawiać się, że mężczyzna się na nim zemści.
7 Ciocia Zuzia W mieszkaniu Madzi i Cezarego zjawia się niespodziewany gość. Jest nim krewna Cezara – ciocia Zuzia z Krakowa. Cezary zapamiętał ją z dzieciństwa jako osobę o konserwatywnych i dość staroświeckich poglądach. Boi się jej przyznać, że żyje z Magdą bez ślubu. Jednocześnie Cezar zatrudnia niejakiego DJ Bodzia na stanowisku pomocy kucharza.
8 Szczęśliwy dzień Magda, ku zaskoczeniu Cezarego, zgadza się na szybki ślub. Nalega jednak, by uroczystość odbyła się w tajemnicy, bo nie lubi zbędnych ceremonii. Ewald wygaduje wszystko Jerzemu. Mężczyzna jest bardzo rozczarowany decyzją córki. Młoda para rezygnuje z zawarcia związku tuż przed samą uroczystością. Oboje dochodzą do wniosku, że odpowiada im życie na tzw. kocią łapę. Gdy wracają do domu, czeka ich wielka niespodzianka.
9 Dopóki będzie mnie potrzebował Jerzy uskarża się na straszliwe bóle pleców. Magda zamartwia się stanem ojca. Okazuje się, że nie jest on poważnie chory. Symuluje dolegliwość, by zatrzymać córkę przy sobie. Denerwuje to Cezara.
10 Szwindel Pewnego dnia Jerzy stwierdza, że ktoś wyjął pieniądze z kasy. Jego podejrzenia padają na Ewalda. Ślązak traci pracę w trybie natychmiastowym. Gdy zaginiona gotówka się odnajduje, Cezar wraz z niedoszłym teściem poszukują bezrobotnego kucharza. Poproszony o pomoc aspirant Burza sugeruje, że Ewald został zamordowany. Zamieszanie sięga zenitu, gdy wszyscy, łącznie z Ewaldem, znajdują się na komendzie policji.
11 Płytki grób Cezar odkrył ukryte wejście do tajemniczej piwnicy. Chce dowiedzieć się, co się w niej znajduje. Prosi o pomoc Jerzego. Razem otwierają właz i schodzą do ciemnego pomieszczenia. Gdy są na dole, na zaplecze wchodzą Ewald i dostawca warzyw i przypadkiem zatrzaskują klapę. Kładą na niej ciężkie skrzynki z warzywami. Jerzy i Cezar zostają uwięzieni. Są skazani na swoje towarzystwo. Wokół jest pełno pająków, których panicznie boi się Jerzy. Okazuje się też, że Cezar cierpi na klaustrofobię.
12 Niemoralna propozycja Cezar wpadł na pomysł urządzenia przed restauracją ogródka. Józef Holzman, ojciec Edwarda, właściciel konkurencyjnej restauracji szybkiej obsługi Texas Hamburger chce wykupić Dziuplę Cezara. Ze swą propozycją zwraca się do Jerzego. Zamierza powiększyć swój lokal. Tymczasem również otwiera ogródek. Rozpoczyna się bezlitosna walka o klientów. Jerzy zamierza nakłonić Madzię i Cezara, by sprzedali lokal.
13 Wielkie nadzieje Jerzy postanawia wstawić do restauracji jednorękiego bandytę. Cezar jest temu zdecydowanie przeciwny. Jerzy jednak stawia na swoim. Tymczasem Madzia ma zupełnie inne problemy. Test wykazał, że jest w ciąży. Jerzy zaczyna planować wychowanie dziecka. Zastanawia się, jakie nadać mu imię.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]