Harley Quinn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Harley Quinn
Osoba ucharakteryzowana na podobieństwo Harley Quinn

Osoba ucharakteryzowana na podobieństwo Harley Quinn

Wydawnictwo DC Comics
Pierwszy występ The Batman Adventures #12 (wrzesień 1993)
Twórca postaci Paul Dini, Bruce Timm
Świat przedstawiony
Prawdziwa tożsamość Harleen Frances Quinzel
Płeć kobieta
Teren działania Gotham City
Główni sojusznicy Joker
Przynależność Injustice Gang

Harley Quinn właśc. "Harleen Quinzel" — fikcyjna postać z Batmana. Kiedyś psychiatra, lecz została pomocnicą i ulubioną dziewczyną Jokera. Jest roześmiana, ale czasami zachowuje się jak dziecko i z czasem płacze, kiedy Joker jest na nią wściekły.

Życiorys[edytuj]

Doktor Harleen Quinzel była psychiatrą w szpitalu Arkham, o którym mówili, że każdego człowieka może uczynić szaleńcem. Harleen jest tego żywym dowodem. Wszystko zaczęło się od tego, gdy po raz pierwszy poznała Jokera i zamiast uciekać, zakochała się w nim. Jej imię przykuło uwagę szaleńca, gdyż kojarzyło mu się ze imieniem "Arlekin". Łatwowierność Harleen tylko ułatwiła niecne plany Jokera. Użył on dziewczyny, by uwolnić wielu więźniów. Ale nie trwało to długo. Administrator Jeremiasz Arkham cofnął Harleen licencję lekarską, a ona sama została umieszczona w Arkham pośród szaleńców, których niegdyś leczyła.

Zanim Gotham odcięto od reszty kraju, wszyscy zostali uwolnieni z Arkham — między innymi Harley. Dziewczyna wędrowała trochę podczas No Man's Land, aż znalazła odpowiedni kostium i przywdziała go, następnie wytropiła Jokera. Ten rozpoznał w niej dawną lekarkę i trzymał siłą w pobliżu, dopóki go bawiła (myślała, ze robi to dobrowolnie, by uszczęśliwić Jokera) Kiedy Harleen zaczęła już nudzić "Pana J"(tak Harleen nazywała Jokera), to wtedy przykuł ją do rakiety i wystrzelił. Pocisk miał eksplodować i zabić dziewczynę, ale została ona uratowana przez Poison Ivy, która uleczyła ją jednym ze swych chemicznych "koktajli". Napój nie tylko pozwolił Harleen wyzdrowieć, wzmocnił jej system immunologiczny, ale także zwiększył siłę i refleks. Harley postanowiła wrócić i zemścić się na Jokerze, ale wybaczyła mu, gdy ten ją przeprosił i została przy nim, pomagając we wszelkich szalonych przedsięwzięciach w trakcie No Man's Land.

Po skończeniu No Man's Land, wróciła do "pana J." Szaleniec ponownie postanowił się jej pozbyć, ale Harley zdecydowała, że będzie to ostatni raz. Wraz z Poison Ivy udała się do Metropolis, ale w wyniku interwencji Supermana dziewczyny zostały rozdzielone. Później Harley zginęła w eksplozji odrzutowego plecaka.Jednak wróciła do życia i wraz z Poison Ivy i Catwoman stworzyła grupę Gotham Sirens