Harley Quinn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Harley Quinn
Wydawnictwo DC Comics
Pierwszy występ Batman: The Animated Series "Joker's Favor" (wrzesień 1992)
Twórca postaci Paul Dini, Bruce Timm
Odtwórca roli Mia Sara, Margot Robbie
Świat przedstawiony
Prawdziwa tożsamość Harleen Frances Quinzel
Płeć kobieta
Teren działania Gotham City
Główni sojusznicy Joker, Poison Ivy
Przynależność Injustice Gang, Suicide Squad, Gotham City Sirens
Moce i umiejętności Nadludzka zwinność, zwiększona siła i inteligencja
Harley Quinn w oryginalnej wersji, z Batman (serial animowany 1992).

Harley Quinn właśc. "Harleen Quinzel" — fikcyjna postać z Batmana. Kiedyś psychiatra, lecz została pomocnicą i dziewczyną Jokera. Jest silnie emocjonalna, lecz również bardzo inteligentna.

Życiorys[edytuj]

Doktor Harleen Quinzel była psychiatrą w szpitalu Arkham, o którym mówili, że każdego człowieka może uczynić szaleńcem. Harleen jest tego żywym przykładem. Wszystko zaczęło się od tego, gdy po raz pierwszy poznała Jokera i zamiast uciekać, zakochała się w nim. Jej imię przykuło uwagę szaleńca, gdyż kojarzyło mu się z imieniem "Arlekin". Łatwowierność Harleen tylko ułatwiła niecne plany Jokera. Użył on dziewczyny, by uwolnić wielu więźniów. Ale nie trwało to długo. Administrator Jeremiasz Arkham cofnął Harleen licencję lekarską, a ona sama została umieszczona w Arkham pośród szaleńców, których niegdyś leczyła.

Zanim Gotham odcięto od reszty kraju, wszyscy zostali uwolnieni z Arkham — między innymi Harley. Dziewczyna wędrowała trochę podczas No Man's Land, aż znalazła odpowiedni kostium i przywdziała go, następnie wytropiła Jokera. Ten rozpoznał w niej dawną lekarkę i trzymał siłą w pobliżu, dopóki go bawiła (myślała, że robi to dobrowolnie, by uszczęśliwić Jokera). Kiedy Harley zaczęła już nudzić "Pana J" (tak nazywała Jokera), to wtedy przykuł ją do rakiety i wystrzelił. Pocisk miał eksplodować i zabić dziewczynę, ale została ona uratowana przez Poison Ivy, która uleczyła ją jednym ze swych chemicznych "koktajli". Napój nie tylko pozwolił jej wyzdrowieć, wzmocnił jej system immunologiczny, ale także zwiększył siłę i refleks. Harley postanowiła wrócić i zemścić się na Jokerze, ale wybaczyła mu, gdy ten ją przeprosił i została przy nim, pomagając we wszelkich szalonych przedsięwzięciach w trakcie No Man's Land.

Po skończeniu No Man's Land, wróciła do "Pana J." Szaleniec ponownie postanowił się jej pozbyć, ale Harley zdecydowała, że będzie to ostatni raz. Wraz z Poison Ivy udała się do Metropolis, ale w wyniku interwencji Supermana dziewczyny zostały rozdzielone. Później dziewczyna zginęła w eksplozji odrzutowego plecaka. Jednak wróciła do życia i wraz z Poison Ivy i Catwoman stworzyła grupę Gotham Sirens.