Joseph Odermatt

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Piotr III
Petrus PP. III
Joseph Odermatt
Markus Josef Odermatt
Papież Kościoła Palmariańskiego
Ilustracja
Papież Piotr III (2016)
Pro Glória Ecclésiæ
Na chwałę Kościoła
Kraj działania

Hiszpania

Data i miejsce urodzenia

13 marca 1966
Stans

Papież Kościoła Palmariańskiego
Okres sprawowania

od 22 kwietnia 2016 roku

Kardynał Kościoła Palmariańskiego
Okres sprawowania

2005–2016

Wyznanie

konklawizm

Kościół

palmariański

Inkardynacja

Zakon Karmelitów od Najświętszego Oblicza w braterstwie z Jezusem i Maryją

Prezbiterat

2 maja 1985

Sakra biskupia

1991

Kreacja kardynalska

2005
Piotr II

Pontyfikat

22 kwietnia 2016

Joseph Odermatt właśc. Markus Josef Odermatt (ur. 13 marca 1966 w Stans) – szwajcarski duchowny, czwarty papież Kościoła Palmariańskiego jako Piotr III, od 22 kwietnia 2016 roku. Następca Grzegorza XVIII.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Markus Josef Odermatt urodził się w Stans, w kantonie Nidwalden. Twierdzi, że jest potomkiem św. Mikołaja z Flüe. Wstąpił do Kościoła Palmariańskiego w 1985 roku i przez osiemnaście lat pracował jako misjonarz w Ameryce Południowej. Był sekretarzem stanu Grzegorza XVIII w latach 2011-2016. 22 kwietnia 2016 roku zastąpił Grzegorza XVIII na stanowisku papieża, przyjmując imię Piotra III.

Kilka miesięcy później opublikował encyklikę, w której oskarżył swojego poprzednika o zdyskredytowanie swego byłego Kościoła i kradzież dwóch milionów euro z Kościoła Palmariańskiego, a także różnych aktywów (w tym BMW X6): później ogłosił go apostatą, ekskomunikował i uznał za nieważne wszystkie jego czyny. Były papież Grzegorz XVIII zaprzeczył oskarżeniom o kradzież.

Piotr III rozwiązał ustanowiony przez swojego poprzednika korpus gwardii papieskiej, uznając go za zbędny dla swojego bezpieczeństwa. W 2018 roku po raz pierwszy udał się do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w Kongresie Eucharystycznym, Mariologicznym i Józefologicznym.

Za jego pontyfikatu Kościół Palmariański po raz pierwszy pojawił się w Internecie, otwierając stronę internetową i konta na Facebooku, Instagramie, Twitterze, Pintereście oraz kanał na YouTube.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]