Przejdź do zawartości

Kubuś Puchatek: Czas prezentów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Kubuś Puchatek: Czas prezentów
Winnie the Pooh: Seasons of Giving
Gatunek

animowany
fantasy

Rok produkcji

1999

Data premiery

8 listopada 1999
13 lutego 2005 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

70 minut

Reżyseria

Harry Arends
Jun Falkenstein
Karl Geurs

Scenariusz

Barbara Slade

Główne role

Jim Cummings
Steve Schatzberg
Brady Bluhm
Ken Sansom

Muzyka

Carl Johnson

Wytwórnia

Walt Disney Video Premiere
Walt Disney Television Animation

Dystrybucja

Walt Disney Home Video (USA)
Imperial Entertainment (Polska)

Poprzednik

Winnie the Pooh: A Valentine for You (1999)

Kontynuacja

Tygrys i przyjaciele (2000)

Strona internetowa

Kubuś Puchatek: Czas prezentów (ang. Winnie the Pooh: Seasons of Giving) – amerykańska antologia filmowa z 1999 roku produkcji Walt Disney Video Premiere i Walt Disney Television Animation.

W skład tej kompilacji wchodzą dwa odcinki serialu Nowe przygody Kubusia Puchatka: Dzień Prosiaczka i Znaleziątko (wydane z drugą wersją dubbingu) oraz odcinek specjalny A Winnie the Pooh Thanksgiving z 1998 roku.

Film został wydany w Polsce na DVD i wideo 13 lutego 2005 roku przez Imperial Entertainment. Film wydany na DVD w Polsce z dystrybucją Imperial CinePix na 10-lecie powstania filmu w 2009 roku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Dzień Prosiaczka (1989)[edytuj | edytuj kod]

Tygrys chciałby pojeździć na nartach, nie ma jednak śniegu. Udaje się więc z Puchatkiem i Prosiaczkiem do Królika. Gdy wchodzą do jego domku, wpuszczają wiatr, który przez przypadek wywiewa kartki z kalendarza. Wszyscy są przekonani, że jest 2 lutego, czyli Dzień Świstaka, choć tak naprawdę jest 13 listopada. Prosiaczek udaje świstaka, który przepowiada rychłe nadejście wiosny. Na drugi dzień spada śnieg i Królik ma pretensje do Prosiaczka. Ten postanawia znaleźć prawdziwego świstaka.

A Winnie the Pooh Thanksgiving (1998)[edytuj | edytuj kod]

Mieszkańcy Stumilowego Lasu przygotowują się do obchodów Dnia Dziękczynienia. Organizują ucztę, na którą przynoszą swoje ulubione potrawy: Kubuś Puchatek miód, Prosiaczek żołędzie, Kłapouchy oset, Gofer lemoniadę, Sowa biszkopty, a Tygrys lody czekoladowe. Wszystko przerywa jednak Królik, który nie chce, żeby to było jakaś zwykła uczta, a tradycyjny obiad z indykiem, żurawinami i plackiem z dyni. Przydziela więc swoim przyjaciołom zadania do wykonania: Puchatek i Prosiaczek mają złapać indyka, Kłapouchy i Tygrys zebrać żurawiny, Gofer zrobić placek z dyni, Pan Sowa umyć naczynia, a Królik przez ten czas udekoruje stół. W końcu jednak Królik przekona się, że tradycja nie jest najważniejsza, a świętowanie z najbliższymi przyjaciółmi.

Przyjaciele spędzają Wigilię Bożego Narodzenia w domu Królika. Pan Sowa gra na pianinie, Kangurzyca i Maleństwo wieszają skarpety na kominku, Królik szykuje dekoracje, ale idąc z kartonem, potyka się i wysypuje lampki na Kłapouchego, Puchatek i Prosiaczek próbują zrobić łańcuch z popcornu, ale miś wyjada cały popcorn. Tymczasem Królik próbuje odwiązać lampki z osiołka. Maleństwo z niecierpliwością wyczekuje i wypytuje mamę o Świętego Mikołaja. Nagle do domu wpada Tygrys w czapce Mikołaja i workiem prezentów, z którego wyciąga list do Królika. Okazuje się, że wiadomość wysłała ptaszyna Kessie, z którą Królik ma wielką więź. Maleństwo nie wie, o kim mowa, więc Królik opowiada wszystkim długą historię z jej udziałem.

Znaleziątko (1988)[edytuj | edytuj kod]

Królik ratuje z zamieci śnieżnej małego osieroconego ptaszka – Kessie. Opiekuje się pisklątkiem przez całą zimę i bardzo się do niego przywiązuje. Przychodzi jednak czas, gdy mały ptaszek, nauczywszy się samodzielnie latać, musi opuścić swego opiekuna. Królik bardzo przeżywa rozstanie z Kessie.

Po zakończeniu historii przyjaciele są bardzo wzruszeni, a Tygrys zaczyna płakać. Nagle wybija zegar i przyjaciele wychodzą na dwór, aby ubrać choinkę. Wkrótce choinka jest już ubrana, a do przyjaciół dołącza też Krzyś. Nagle Królik zauważa, że zapomniał o najważniejszej ozdobie, czyli gwiazdce na czubku. Królik jest załamany, a przyjaciele próbują pocieszyć. Wtem Maleństwo dostrzega spadającą gwiazdę. Krzyś zwołuje wszystkich, aby zrobili koło wokół choinki i pomyśleli życzenie. Ale okazuje się, że to wcale nie jest spadająca gwiazda, tylko Kessie z brakującą gwiazdą. Ptaszyna wpada Królikowi w objęcia. Wszyscy życzą sobie wesołych świąt.

Obsada głosowa[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]