Lekkoatletyka na Letniej Uniwersjadzie 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lekkoatletyka na Letniej Uniwersjadzie 2015 – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w dniach od 8 do 12 lipca 2015. Areną zmagań zawodników i zawodniczek był Gwangju World Cup Stadium w Gwangju.

Rywalizacja w dziesięcioboju mężczyzn oraz siedmioboju kobiet zaliczana była do cyklu IAAF Combined Events Challenge[1].

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold FISU.svg 1. miejsce Rezultat Silver FISU.svg 2. miejsce Rezultat Bronze FISU.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Południowa Afryka Akani Simbine 9,97 =NR Jamajka Kemarley Brown 10,12 Turcja Ramil Quliyev 10,16
Bieg na 200 m Wybrzeże Kości Słoniowej Wilfried Koffi 20,41 Stany Zjednoczone Bryce Robinson 20,51 Turcja Ramil Quliyev 20,59
Bieg na 400 m Dominikana Luguelín Santos 44,91 Botswana Gaone Maotoanong 45,63 PB Czechy Jan Tesař 45,73 PB
Bieg na 800 m Stany Zjednoczone Shaquille Walker 1:49,05 Maroko Abdellatif El Guesse 1:49,29 Południowa Afryka Ryhardt van Rensburg 1:49,30
Bieg na 1500 m Rosja Aleksiej Charitonow 3:39,13 PB Maroko Abdelali Razyn 3:39,20 PB Szwecja Staffan Ek 3:39,68 PB
Bieg na 5000 m Azerbejdżan Hayle İbrahimov 13:44,28 Maroko Zouhair Talbi 14:02,06 Rosja Rinas Achmadijew 14:05,88
Bieg na 10 000 m Rosja Igor Maksimow 29:15,30 Rumunia Nicolae Alexandru Soare 29:18,71 Japonia Keisuke Nakatani 29:19,30
Półmaraton Japonia Yusuke Ogura 64:41 Japonia Tadashi Isshiki 64:52 Japonia Yuta Takahashi 65:29
Bieg na 110 m przez płotki Barbados Greggmar Swift 13,43 Rosja Konstantin Szabanow 13,57 Japonia Genta Masuno 13,69
Bieg na 400 m przez płotki Irlandia Thomas Barr 48,78 Algieria Abdelmalik Lahoulou 48,99 NR Rosja Iwan Szablujew 49,04 PB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Niemcy Martin Grau 8:31,55 Estonia Kaur Kivistik 8:32,23 PB Rosja Jurij Kłopcow 8:33,09
Sztafeta 4 x 100 m  Japonia
Kazuma Ōseto
Takuya Nagata
Tatsuro Suwa
Kotaro Taniguchi
Yuki Koike (elim.)
39,08  Polska
Adam Pawłowski
Grzegorz Zimniewicz
Artur Zaczek
Kamil Kryński
Jakub Adamski (el.)
39,50  Południowa Afryka
Ncincilili Titi
Shebatian Trotter
Eckhardt Rossouw
Akani Simbine
39,68
Sztafeta 4 x 400 m  Dominikana
Juander Santos
Gustavo Cuesta
Máximo Mercedes
Luguelín Santos
Leonel Bonon (elim.)
3:05,05  Japonia
Julian Jrummi Walsh
Nobuya Katō
Takamasa Kitagawa
Kentaro Sato
3:07,75  Polska
Mateusz Zagórski
Michał Pietrzak
Kamil Gurdak
Rafał Omelko
Robert Bryliński (el.)
3:07,77 SB
Chód na 20 km Australia Dane Bird-Smith 1:21:30 Kanada Benjamin Thorne 1:21:33 Japonia Daisuke Matsunaga 1:22:06
Skok wzwyż Rosja Daniił Cypłakow 2,31 Słowacja Matúš Bubeník 2,28 PB Chińskie Tajpej Hsiang Chun-hsien 2,28 NR
Skok o tyczce Kazachstan Nikita Filippow 5,50 Rosja Ilja Mudrow 5,50 Polska Robert Sobera 5,50
Skok w dal Rosja Pawieł Szalin 8,29 Rosja Wasilij Kopiejkin 8,13 Południowa Afryka Rudolph Pienaar 7,98
Trójskok Rosja Dmitrij Sorokin 17,29 PB Burkina Faso Fabrice Zango Hugues 16,76 PB Chińska Republika Ludowa Xu Xiaolong 16,76
Pchnięcie kulą Indie Indrajit Singh 20,27 Rumunia Andrei Gag 19,92 Rosja Aleksandr Bułanow 19,84
Rzut dyskiem Belgia Philip Milanov 64,15 Australia Matt Denny 62,58 PB Litwa Andrius Gudžius 62,54
Rzut młotem Polska Paweł Fajdek 80,05 Białoruś Pawieł Barejsza 75,75 Białoruś Siarhiej Kałamojec 74,68
Rzut oszczepem Estonia Tanel Laanmäe 81,71 Chińskie Tajpej Huang Shih-feng 81,27 Łotwa Zigismunds Sirmais 79,37
Dziesięciobój Belgia Thomas Van der Plaetsen 7952 pkt. Francja Bastien Auzeil 7913 pkt. Niemcy René Stauß 7791 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold FISU.svg 1. miejsce Rezultat Silver FISU.svg 2. miejsce Rezultat Bronze FISU.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Kazachstan Wiktorija Ziabkina 11,23 Jamajka Shimayra Williams 11,46 Rosja Jelena Czernajewa 11,47
Bieg na 200 m Kazachstan Wiktorija Ziabkina 22,77 NR Stany Zjednoczone A'Keyla Mitchell 22,95 PB Jamajka Kedisha Dallas 23,24 PB
Bieg na 400 m Południowa Afryka Justine Palframan 51,27 PB Polska Małgorzata Hołub 51,93 Chińska Republika Ludowa Yang Huizhen 51,98 PB
Bieg na 800 m Nowa Zelandia Angie Petty 1:59,06 PB Jamajka Simoya Campbell 1:59,26 PB Niemcy Fabienne Kohlmann 1:59,54 PB
Bieg na 1500 m Uganda Dorcus Ajok 4:18,53 Kanada Gabriela Stafford 4:19,27 Rosja Kristina Ugarowa 4:19,78
Bieg na 5000 m Czechy Kristiina Mäki 16:03,29 Nowa Zelandia Camille Buscomb 16:03,72 Kirgistan Daria Masłowa 16:04,09
Bieg na 10 000 m Rosja Ałła Kułatina 32:52,27 PB Rosja Gulszat Fazlitdinowa 32:55,35 Chińska Republika Ludowa Zhang Yingying 32:56,60
Półmaraton Chińska Republika Ludowa Zhang Yingying 75:06 Japonia Nanako Kanno 75:24 Japonia Ayumi Uehara 75:35
Bieg na 100 m przez płotki Jamajka Danielle Williams 12,78 Rosja Nina Morozowa 12,83 Australia Michelle Jenneke 12,94
Bieg na 400 m przez płotki Polska Joanna Linkiewicz 55,62 =PB Polska Emilia Ankiewicz 56,55 PB Rosja Irina Takuncewa 56,57 PB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Rosja Jekatierina Sokolenko 9:25,77 PB Rosja Natalija Własowa 9:35,99 Turcja Özlem Kaya 9:37,79
Sztafeta 4 x 100 m  Kazachstan
Anastasija Tułapina
Swietłana Goldenowa
Julija Rachmanowa
Wiktorija Ziabkina
44,28  Stany Zjednoczone
Ana Holland
Kylie Price
Jade Barber
Nataliyah Friar
44,95  Tajlandia
Supawan Thipat
Phensri Chairoek
Tassaporn Wannakit
Wanwisa Kongthong
Khanrutai Pakdee
45,03
Sztafeta 4 x 400 m  Polska
Małgorzata Hołub
Monika Szczęsna
Joanna Linkiewicz
Justyna Święty
3:31,98  Rosja
Lilija Gafijatulina
Kristina Malwinowa
Irina Takuncewa
Jelena Zujkiewicz
3:32,46  Stany Zjednoczone
A'Keyla Mitchell
Madeline Kopp
Kim MacKay
Shea Martinez
3:37,20
Chód na 20 km Rosja Anisia Kirdiapkina 1:28:18 Rosja Marina Pandakowa 1:29:52 Chińska Republika Ludowa Hou Yongbo 1:32:42
Skok wzwyż Litwa Airinė Palšytė 1,84 Stany Zjednoczone Elizabeth Boyer 1,80 Łotwa Madara Onuzane 1,80
Skok o tyczce Chińska Republika Ludowa Li Ling 4,45 Nowa Zelandia Eliza McCartney 4,40 Belgia Chloé Henry 4,40
Skok w dal Rosja Julija Pidłużna 6,79 Polska Anna Jagaciak-Michalska 6,57 Australia Naa Anang 6,55 PB
Trójskok Rosja Jekatierina Koniewa 14,60 Niemcy Jenny Elbe 13,86 Polska Anna Jagaciak-Michalska 13,81
Pchnięcie kulą Niemcy Lena Urbaniak 18,00 PB Polska Paulina Guba 17,94 PB Kanada Brittany Crew 17,27 PB
Rzut dyskiem Rosja Julija Malcewa 59,37 Niemcy Marike Steinacker 58,83 Włochy Stefania Strumillo 58,22
Rzut młotem Azerbejdżan Hanna Skydan 70,67 Polska Joanna Fiodorow 69,69 Nowa Zelandia Julia Ratcliffe 67,54
Rzut oszczepem Białoruś Tacciana Chaładowicz 60,45 Łotwa Līna Mūze 60,26 Czechy Irena Šedivá 59,89 PB
Siedmiobój Niemcy Anna Maiwald 5965 pkt. Norwegia Ida Marcussen 5865 pkt. Rosja Anna Pietricz 5795 pkt. PB

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. IAAF Combined Events Challenge, iaaf.org [dostęp 2015-07-09] (ang.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]