Mistrzostwa Świata Juniorów w Skeletonie 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Skeletonie 2018
2017 2019
Data 25 stycznia 2018
Gospodarz Szwajcaria Sankt Moritz
Organizator FIBT
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Kobiety Niemcy Anna Fernstädt
Mężczyźni Rosja Nikita Triegubow


Mistrzostwa Świata Juniorów w Skeletonie 2018 odbyły się 26 stycznia 2018 roku w szwajcarskim Sankt Moritz. Rozegrano po dwa ślizgi kobiet i mężczyzn. W zawodach zwyciężyła Niemka Anna Fernstädt wśród kobiet oraz Rosjanin Nikita Triegubow wśród mężczyzn.

Wyniki juniorów[edytuj | edytuj kod]

Ślizg kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Kraj 1 ślizg 2 ślizg Czas Strata
Gold medal icon.svg Anna Fernstädt  Niemcy 1:10,01 1:10,06 2:20,07 -
Silver medal icon.svg Julia Kanakina  Rosja 1:10.42 1:10,46 2:20,88 +0,81
Bronze medal icon.svg Susanne Kreher  Niemcy 1:10,56 1:10,52 2:21,08 +1,01
4. Janine Becker  Niemcy 1:10,69 1:10,63 2:21,32 +1,25
5. Alina Tararyczenkowa  Rosja 1:11,02 1:10,35 2:21,37 +1,30
6. Madelaine Smith  Wielka Brytania 1:10,72 1:10,71 2:21,43 +1,36
7. Madison Charney  Kanada 1:11,10 1:10,95 2:22,05 +1,98
8. Alena Frołowa  Rosja 1:11,42 1:10,91 2:22,33 +2,26
9. Ashleigh Fay Pittaway  Wielka Brytania 1:11,43 1:10,99 2:22,42 +2,35
10. Agathe Bessard  Francja 1:11,79 1:11,62 2:23,41 +3,34
11. Darta Zunte  Łotwa 1:12,77 1:12,40 2:25,17 +5,10
12. Alena Huber  Szwajcaria 1:12,84 1:12,34 2:25,18 +5,11
13. Alessia Crippa  Włochy 1:12.81 1:12.45 2:25,26 +5,19
14. Endija Terauda  Łotwa 1:12,74 1:12,61 2:25.35 +5,28
15. Wu Xinwei  Chiny 1:12,93 1:12,77 2:25,70 +5,63
16. Yang Danxia  Chiny 1:13,37 1:12,43 2:25,80 +5,73
17. Elise Nilseng Barben  Norwegia 1:12,80 1:13,09 2:25,89 +5,82
18. Qi Jinghua  Chiny 1:12,99 1:12,94 2:25.93 +5,86
19. Julia Simmchen  Szwajcaria 1:13,41 1:12,83 2:26,24 +6,17
20. Katrien de Neve  Belgia 1:14,84 1:14,52 2:29,36 +9,29
21. Sofie Falkensteiner  Włochy 1:16,74 1:16,74 -

Ślizg mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj 1 ślizg 2 ślizg Czas Strata
Gold medal icon.svg Nikita Triegubow  Rosja 1:08,05 1:08,31 2:16,36 -
Silver medal icon.svg Władisław Marczenkow  Rosja 1:08,53 1:08,76 2:17,29 +0,93
Bronze medal icon.svg Felix Keisinger  Niemcy 1:08,68 1:08,78 2:17,46 +1,10
4. Jewgienij Rukosułew  Rosja 1:08,74 1:09,05 2:17,79 +1,43
5. Katsuyuki Miyajima  Japonia 1:08,92 1:09,19 2:18,11 +1,75
6. Felix Seibel  Niemcy 1:09,28 1:09,45 2:18,73 +2,37
7. Krists Netlaus  Łotwa 1:09,53 1:09,41 2:18,94 +2,58
8. Geng Wenqiang  Chiny 1:09,65 1:09,62 2:19,27 +2,91
9. Yan Wengang  Chiny 1:09,65 1:09,68 2:19,33 +2,97
10. Mihail Sebastian Enache  Rumunia 1:09,58 1:09,86 2:19,44 +3,08
11. Samuel Maier  Austria 1:09,66 1:09,84 2:19,50 +3,14
12. Władisław Heraszkiewicz  Ukraina 1:09,83 1:10,04 2:19,87 +3,51
13. Samuel Keiser  Szwajcaria 1:10,00 1:09,95 2:19,95 +3,59
14. Manuel Schwärzer  Włochy 1:09,89 1:10,26 2:20,15 +3,79
15. Basil Sieber  Szwajcaria 1:09,89 1:10,49 2:20,38 +4,02
16. Mihai Daniel Pacioianu  Rumunia 1:10,51 1:10,58 2:21,09 +4,73
17. Alexander Schlintner  Austria 1:10,18 1:10,96 2:21,14 +4,78
18. Chen Wenhao  Chiny 1:10,18 1:11,08 2:21,26 +4,90
19. Lucas Defayet  Francja 1:10,71 1:10,60 2:21,31 +4,95
20. Alexander Hestengen  Norwegia 1:10,92 1:10,73 2:21,65 +5,29
21. Michał Jakóbczyk  Polska 1:10,94 1:10,94 -
22. Hakon Scheie  Norwegia 1:11,42 1:11,42 -
23. Bram Zeegers  Holandia 1:11,52 1:11,52 -
24. Władysław Poływacz  Polska 1:11,68 1:11,68 -
25. Sergi Bellver Catalan  Hiszpania 1:11,96 1:11,96 -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]