Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2018
2017 2019
Data 27 - 29 października 2017
Gospodarz Tomaszów Mazowiecki
Dyscyplina łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
500 metrów Artur Waś
1000 metrów Konrad Niedźwiedzki
1500 metrów Konrad Niedźwiedzki
5000 metrów Jan Szymański
10000 metrów Jan Szymański
Start masowy Konrad Niedźwiedzki
Kobiety
500 metrów Natalia Czerwonka
1000 metrów Natalia Czerwonka
1500 metrów Natalia Czerwonka
3000 metrów Katarzyna Bachleda-Curuś
5000 metrów Magdalena Czyszczoń
Start masowy Luiza Złotkowska

32. Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2018 odbyły się w dniach 27-29 października 2017 roku na torze Arena Lodowa Tomaszów Mazowiecki. Były to pierwsze w historii mistrzostwa Polski rozegrane w hali.

W porównaniu z ubiegłorocznymi mistrzostwami z programu wypadły zawody drużynowe.

Obrońcy tytułów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Mężczyźni Kobiety
500 metrów Artur Nogal Natalia Czerwonka
1000 metrów Zbigniew Bródka Natalia Czerwonka
1500 metrów Konrad Niedźwiedzki Natalia Czerwonka
5000 metrów / 3000 metrów Jan Szymański Katarzyna Woźniak
10 000 metrów / 5000 metrów Adrian Wielgat Magdalena Czyszczoń
Start masowy Marcin Bachanek Karolina Bosiek

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
500 m Natalia Czerwonka
(MKS Zagłębie Lubin)
39.52 Kaja Ziomek
(MKS Cuprum Lubin)
40.06 Andżelika Wójcik
(AZS-AWF Katowice)
40.67
1000 m Natalia Czerwonka
(MKS Zagłębie Lubin)
1:17.44 Katarzyna Bachleda-Curuś
(AZS-AWF Katowice)
1:18.86 Karolina Bosiek
(Pilica Tomaszów Mazowiecki)
1:20.04
1500 m Natalia Czerwonka
(MKS Zagłębie Lubin)
1:59.17 Katarzyna Bachleda-Curuś
(AZS-AWF Katowice)
2:01.03 Luiza Złotkowska
(UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki)
2:02.14
3000 m Katarzyna Bachleda-Curuś
(AZS-AWF Katowice)
4:15.17 Karolina Bosiek
(Pilica Tomaszów Mazowiecki)
4:16.04 Katarzyna Woźniak
(AZS-AWF Katowice)
4:17.08
5000 m Magdalena Czyszczoń
(AZS-AWF Katowice)
7:22.03 Aleksandra Goss
(Stoczniowiec Gdańsk)
7:28.91 Katarzyna Woźniak
(AZS-AWF Katowice)
7:32.00
Start masowy Luiza Złotkowska
(UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki)
60 Katarzyna Bachleda-Curuś
(AZS-AWF Katowice)
40 Magdalena Czyszczoń
(AZS-AWF Katowice)
20

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
500 m Artur Waś
(Fundacja ŁiSW Legia Warszawa)
35.13 Piotr Michalski
(SKŁ Górnik Sanok)
35.96 Artur Nogal
(Fundacja ŁiSW Legia Warszawa)
36.03
1000 m Konrad Niedźwiedzki
(AZS-AWF Katowice)
1:10.08 Artur Waś
(Fundacja ŁiSW Legia Warszawa)
1:10.56 Sebastian Kłosiński
(Orzeł Elbląg)
1:10.83
1500 m Konrad Niedźwiedzki
(AZS-AWF Katowicee)
1:48.11 Jan Szymański
(AZS-AWF Poznań)
1:49.16 Sebastian Kłosiński
(Orzeł Elbląg)
1:50.50
5000 m Jan Szymański
(AZS-AWF Poznań)
6:37.50 Konrad Niedźwiedzki
(AZS-AWF Katowice)
6:38.11 Adrian Wielgat
(Orzeł Elbląg)
6:38.67
10 000 m Jan Szymański
(AZS-AWF Poznań)
13:51.55 Adrian Wielgat
(Orzeł Elbląg)
13:52.05 Roland Cieślak
(Pilica Tomaszów Mazowiecki)
13:53.73
Start masowy Konrad Niedźwiedzki
(AZS-AWF Katowice)
60 Marcin Bachanek
(Stoczniowiec Gdańsk)
40 Roland Cieślak
(Pilica Tomaszów Mazowiecki)
20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]