Mistrzostwa Polski w szermierce

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Polski w szermierce – rozgrywki sportowe organizowane przez Polski Związek Szermierczy w trzech typach broni: floret, szabla i szpada. Pierwsze mistrzostwa Polski zorganizowano we Lwowie w dniach 29–31 maja 1924 r. tylko dla mężczyzn, w 1928 r. po raz pierwszy zawody we florecie rozegrały również kobiety.

Rywalizacja drużynowa po raz pierwszy zorganizowana została w dniach od 25-26 maja 1932 r. w Ciechocinku.

Medaliści indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rok Floret Szabla Szpada
Mężczyźni Kobiety Mężczyźni Kobiety Mężczyźni Kobiety
I 1924 Konrad Winkler
(AZS Kraków)
Konrad Winkler
(AZS Kraków)
Aleksander Małecki
(AZS Kraków)
II 1925 Władysław Segda
(Legia Warszawa)
Tadeusz Friedrich
(Lwowski KSz)
Tadeusz Friedrich
(Lwowski KSz)
III 1926 Tadeusz Friedrich
(Lwowski KSz)
Adam Papée
(AZS Kraków)
Tadeusz Friedrich
(Lwowski KSz)
IV 1927 Władysław Segda
(Legia Warszawa)
Adam Papée
(AZS Kraków)
Leon Berski
(AZS Warszawa)
V 1928 Władysław Segda
(Legia Warszawa)
Antonina Latinikówna
(AZS Kraków)
Tadeusz Friedrich
(Warszawianka)
Aleksander Małecki
(AZS Kraków)
VI 1929 Władysław Segda
(Legia Warszawa)
Wanda Dubieńska
(AZS Kraków)
Adam Papée
(AZS Kraków)
Kazimierz Laskowski
(AZS Warszawa)
VII 1930 Władysław Segda
(Legia Warszawa)
nie odbyły się Kazimierz Laskowski
(AZS Warszawa)
Kazimierz Szempliński
(Legia Warszawa)
VIII 1931 Władysław Segda
(Legia Warszawa)
Gertruda Gronowska
(AZS Poznań)
Leszek Lubicz-Nycz
(CIWF Warszawa)
Kazimierz Laskowski
(AZS Warszawa)
IX 1932 Tadeusz Friedrich
(Warszawianka)
Mira Lanżanka
(AZS Poznań)
Adam Papée
(AZS Kraków)
Władysław Segda
(Legia Warszawa)
X 1933 Tadeusz Friedrich
(Warszawianka)
Gertruda Gronowska
(AZS Poznań)
Władysław Segda
(Legia Warszawa)
Władysław Segda
(Legia Warszawa)
XI 1934 Tadeusz Friedrich
(Warszawianka)
Jadwiga Duch-Markowska
(Polonia Warszawa)
Władysław Segda
(Legia Warszawa)
Jerzy Mirowski
(AZS Warszawa)
XII 1935 Tadeusz Friedrich
(Warszawianka)
Herta Stanoszkówna
(Śląski Klub Sportowy)
Władysław Segda
(Legia Warszawa)
nie odbyły się
XIII 1936 Bolesław Banaś
(Łódzki Klub Sportowy)
Herta Stanoszkówna
(Śląski Klub Sportowy)
Antoni Sobik
(Policyjny Klub Sportowy Katowice)
Antoni Sobik
(Policyjny Klub Sportowy Katowice)
XIV 1937 Antoni Sobik
(Policyjny Klub Sportowy Katowice)
Herta Stanoszkówna
(Śląski Klub Sportowy)
Władysław Segda
(Legia Warszawa)
Jan Nawrocki
(AZS Warszawa)
XV 1938 Bolesław Banaś
(Łódzki Klub Sportowy)
Herta Stanoszkówna
(Śląski Klub Sportowy)
Władysław Segda
(Legia Warszawa)
Teodor Zaczyk
(Policyjny Klub Sportowy Katowice)
XVI 1939 Antoni Sobik
(Policyjny Klub Sportowy Katowice)
Jadwiga Duch-Markowska
(Polonia Warszawa)
Władysław Segda
(Legia Warszawa)
Bolesław Banaś
(Łódzki Klub Sportowy)
1940–1945 MP przerwane przez II wojnę światową
XVII 1946 Bolesław Banaś
(ZZK Łódź)
Anna Skupień
(Pogoń Katowice)
Teodor Zaczyk
(Pogoń Katowice)
Bolesław Banaś
(ZZK Łódź)
XVIII 1947 Bolesław Banaś
(ZZK Łódź)
Irena Nawrocka
(Ogniwo Warszawa)
Antoni Sobik
(Pogoń Katowice)
Jan Nawrocki
(Pogoń Katowice)
XIX 1948 Stanisław Sołtan
(Sokół Kraków)
Irena Nawrocka
(Ogniwo Warszawa)
Antoni Sobik
(Pogoń Katowice)
Jan Nawrocki
(Pogoń Katowice)
XX 1949 Antoni Sobik
(Pogoń Katowice)
Herta Liszkowska
(Pogoń Katowice)
Antoni Sobik
(Pogoń Katowice)
Tadeusz Mroczek
(Budowlani Kraków)
XXI 1950 Zbigniew Czajkowski
(Budowlani Kraków)
Anna Skupień
(Stal Katowice)
Marian Suski
(AZS Wrocław)
Jan Nawrocki
(Stal Katowice)
XXII 1951 Jerzy Twardokens
(Stal Katowice)
Irena Nawrocka
(Ogniwo Warszawa)
Wojciech Zabłocki
(Budowlani Kraków)
Zygmunt Grodner
(Gwardia Warszawa)
XXIII 1952 Jerzy Twardokens ( Gwardia Warszawa) Anna Włodarczyk
(Stal Katowice)
Wojciech Zabłocki
(Budowlani Kraków)
Wojciech Rydz
(Stal Katowice)
XXIV 1953 Jerzy Twardokens
(Gwardia Warszawa)
Anna Włodarczyk
(Stal Katowice)
Jerzy Pawłowski
(Legia Warszawa)
Dariusz Jaroń
(Legia Warszawa)
XXV 1954 Bohdan Szrejder
(Legia Warszawa)
Anna Włodarczyk
(Stal Katowice)
Wojciech Zabłocki
(Budowlani Kraków)
Mieczysław Czypionka
(Górnik Katowice)
XXVI 1955 Wojciech Rydz
(Stal Katowice)
Anna Adamczyk
(Górnik Katowice)
Jerzy Twardokens
(Budowlani Kraków)
Wojciech Rydz
(Stal Katowice)
XXVII 1956 Kazimierz Reychman
(Górnik Katowice)
Barbara Orzechowska
(AZS Warszawa)
Jerzy Pawłowski
(CWKS Warszawa)
Wojciech Rydz
(Stal Katowice)
XXVIII 1957 Jerzy Twardokens
(Krakowski Klub Szermierzy)
Sylwia Julito
(Górnik Katowice)
Wojciech Zabłocki
(Krakowski Klub Szermierczy)
Wojciech Rydz
(KS Baildon Katowice)
XXIX 1958 Henryk Nielaba
(Legia Warszawa)
Sylwia Julito
(Górnik Katowice)
Jerzy Pawłowski
(CWKS Warszawa)
Wiesław Glos
(Krakowski Klub Szermierzy)
XXX 1959 Ryszard Parulski
(Marymont Warszawa)
Sylwia Julito
(Górnik Katowice)
Emil Ochyra
(Warszawianka)
Wiesław Glos
(Krakowski Klub Szermierzy)
XXXI 1960 Janusz Różycki
(Legia Warszawa)
Barbara Orzechowska
(Legia Warszawa)
Emil Ochyra
(Warszawianka)
Andrzej Kryński
(Legia Warszawa)
XXXII 1961 Zbigniew Skrudlik
(AZS Warszawa)
Genowefa Kusznir-Wojtasik
(AZS Warszawa)
Jerzy Pawłowski
(Legia Warszawa)
Janusz Kurczab
(Legia Warszawa)
XXXIII 1962 Egon Franke
(GKS Gliwice)
Sylwia Julito
(Górnik Katowice)
Wojciech Zabłocki
(Marymont Warszawa)
Jerzy Strzałka
(Legia Warszawa)
XXXIV 1963 Zbigniew Skrudlik
(AZS Warszawa)
Elżbieta Cymerman
(GKS Gliwice)
Jerzy Pawłowski
(Legia Warszawa)
Michał Butkiewicz
(Warszawianka)
XXXV 1964 Witold Woyda
(Marymont Warszawa)
Elżbieta Cymerman
(GKS Gliwice)
Emil Ochyra
(Warszawianka)
Bohdan Gonsior
(AZS Rokitnica)
XXXVI 1965 Witold Woyda
(Marymont Warszawa
Elżbieta Cymerman
(GKS Gliwice)
Jerzy Pawłowski
(Legia Warszawa)
Janusz Kurczab
(Legia Warszawa)
XXXVII 1966 Ryszard Parulski
(Marymont Warszawa)
Elżbieta Cymerman
(GKS Gliwice)
Andrzej Piątkowski
(Legia Warszawa)
Ryszard Rutkowski
(Krakowski Klub Szermierzy)
XXXVIII 1967 Adam Lisewski
(AZS Warszawa)
Elżbieta Cymerman
(GKS Gliwice)
Jerzy Pawłowski
(Legia Warszawa)
Michał Butkiewicz
(Warszawianka)
XXXIX 1968 Ryszard Parulski
(Marymont Warszawa)
Elżbieta Cymerman
(GKS Piast Gliwice)
Jerzy Pawłowski
(Legia Warszawa)
Bohdan Andrzejewski
(Legia Warszawa)
XL 1969 Ryszard Parulski
(Marymont Warszawa)
Elżbieta Cymerman
(GKS Piast Gliwice)
Jerzy Pawłowski
(Legia Warszawa)
Janusz Kurczab
(Legia Warszawa)
XLI 1970 Marek Dąbrowski
(AZS Warszawa)
Kamilla Składanowska
(AZS-AWF Warszawa)
Jerzy Pawłowski
(Legia Warszawa)
Bohdan Gonsior
(GKS Piast Gliwice)
XLII 1971 Adam Lisewski
(AZS Warszawa)
Halina Balon
(Krakowski Klub Szermierzy)
Jerzy Pawłowski
(Legia Warszawa)
Bohdan Andrzejewski
(Legia Warszawa
XLIII 1972 Witold Woyda
(Marymont Warszawa)
Elżbieta Franke
(GKS Piast Gliwice)
Jerzy Pawłowski
(Legia Warszawa)
Henryk Nielaba
(Legia Warszawa)
XLIV 1973 Arkadiusz Godel
(Marymont Warszawa)
Jolanta Bebel
(Legia Warszawa)
Franciszek Sobczak
(GKS Katowice)
Bohdan Gonsior
(GKS Piast Gliwice)
XLV 1974 Ziemowit Wojciechowski
(AZS Warszawa)
Ludmiła Bortnowska
(AZS-AWF Warszawa)
Jerzy Pawłowski
(Legia Warszawa)
Kazimierz Barburski
(Legia Warszawa)
XLVI 1975 Ziemowit Wojciechowski
(AZS Warszawa)
Grażyna Staszak
(GKS Katowice)
Józef Nowara
(Legia Warszawa)
Zbigniew Matwiejew
(GKS Piast Gliwice)
XLVII 1976 Marek Dąbrowski
(AZS Warszawa)
Grażyna Staszak
(GKS Katowice)
Jacek Bierkowski
(GKS Piast Gliwice)
Henryk Fabian
(GKS Katowice)
XLVIII 1977 Ziemowit Wojciechowski
(AZS Warszawa)
Barbara Wysoczańska
(AZS-AWF Warszawa)
Jacek Bierkowski
(GKS Piast Gliwice)
Jerzy Janikowski
(GKS Katowice)
XLIX 1978 Arkadiusz Godel
(Marymont Warszawa)
Krystyna Urbańska
(Baildon Katowice)
Leszek Jabłonowski
(AZS-AWF Warszawa)
Leszek Swornowski
(AZS Wrocław)
L 1979 Przemysław Jabłoński
(Warta Poznań)
Barbara Wysoczańska
(AZS-AWF Warszawa)
Dariusz Wódke
(AZS-AWF Warszawa)
Henryk Fabian
(GKS Katowice)
LI 1980 Lech Koziejowski
(Marymont Warszawa)
Barbara Wysoczańska
(AZS-AWF Warszawa)
Leszek Jabłonowski
(AZS-AWF Warszawa)
Ludomir Chronowski
(Cracovia)
LII 1981 Leszek Bandach
(GKS Katowice)
Agnieszka Dubrawska
(AZS-AWF Warszawa)
Tadeusz Piguła
(Zagłębie Konin)
Jerzy Janikowski
(GKS Katowice)
LIII 1982 Marian Sypniewski
(Legia Warszawa)
Agnieszka Dubrawska
(AZS-AWF Warszawa)
Andrzej Kostrzewa
(Zagłębie Konin)
Andrzej Lis
(AZS Wrocław)
LIV 1983 Bogusław Zych
(Legia Warszawa)
Jolanta Królikowska
(Marymont Warszawa)
Dariusz Wódke
(AZS-AWF Warszawa)
Jerzy Janikowski
(GKS Katowice)
LV 1984 Bogusław Zych
(Legia Warszawa)
Krystyna Rachel
(GKS Katowice)
Tadeusz Piguła
(Zagłębie Konin)
Robert Felisiak
(AZS Politechnika Wrocławska)
LVI 1985 Bogusław Zych
(Legia Warszawa)
Jolanta Królikowska
(Marymont Warszawa)
Tadeusz Piguła
(Zagłębie Konin)
Piotr Sozański
(AZS Politechnika Wrocławska)
LVII 1986 Marian Sypniewski
(Legia Warszawa)
Joanna Stanisławska
(AZS-AWF Gdańsk)
Janusz Olech
(Legia Warszawa)
Leszek Swornowski
(AZS Politechnika Wrocławska)
LVIII 1987 Waldemar Ciesielczyk
(Warta Poznań)
Agnieszka Dubrawska
(AZS-AWF Warszawa)
Andrzej Kostrzewa
(Zagłębie Konin)
Robert Felisiak
(AZS Kolejarz Wrocław)
LIX 1988 Marian Sypniewski
(Legia Warszawa)
Jolanta Królikowska
(Marymont Warszawa)
Janusz Olech
(Legia Warszawa)
Mariusz Strzałka
(Kolejarz Wrocław)
Ewa Kowalczyk
(Marymont Warszawa)
LX 1989 Bogusław Zych
(Legia Warszawa)
Anna Sobczak
(AZS-AWF Gdańsk)
Robert Kościelniakowski
(Legia Warszawa)
Marek Stępień
(AZS-AWF Warszawa)
Ewa Kowalczyk
(Marymont Warszawa)
LXI 1990 Cezary Siess
(AZS-AWF Gdańsk)
Anna Sobczak
(AZS-AWF Gdańsk)
Leszek Gajda
(Baildon Katowice)
Marek Stępień
(AZS-AWF Warszawa)
Renata Wójcicka
(Marymont Warszawa)
LXII 1991 Leszek Bandach
(AZS-AWF Katowice)
Hanna Prusakowska
(AZS-AWF Gdańsk)
Paweł Postek
(AZS-AWF Warszawa)
Sławomir Nawrocki
(Kolejarz Zielona Góra)
Anita Iwańska
(AZS Politechnika Wrocławska)
LXIII 1992 Piotr Kiełpikowski
(Legia Warszawa)
Anna Sobczak
(AZS-AWF Gdańsk)
Janusz Olech
(Legia Warszawa)
Witold Gadomski
(AZS-AWF Warszawa)
Dorota Słomińska
(AZS-AWF Warszawa)
LXIV 1993 Ryszard Sobczak
(AZS-AWF Gdańsk)
Anna Rybicka
(AZS-AWF Gdańsk)
Marek Gniewkowski
(AZS-AWF Warszawa)
Marek Jendryś
(Piast Gliwice)
Magdalena Jeziorowska
(AZS-AWF Katowice)
LXV 1994 Ryszard Sobczak
(AZS AWF Gdańsk)
Monika Maciejewska
(Warszawianka)
Robert Kościelniakowski
(Legia Warszawa)
Witold Gadomski
(AZS-AWF Warszawa)
Anna Rotkiewicz
(Warszawianka)
LXVI 1995 Ryszard Sobczak
(AZS AWF Gdańsk)
Anna Rybicka
(AZS AWF Gdańsk)
Janusz Olech
(Legia Warszawa)
Bartłomiej Kurowski
(Piast Gliwice)
Anna Medyńska
(AZS AWF Wrocław)
LXVII 1996 Adam Krzesiński
(AZS-AWF Warszawa)
Anna Stokłosa
(AZS AWF Gdańsk)
Janusz Olech
(Legia Warszawa)
Tomasz Szklarski
(Piast Gliwice)
Iwona Kowalewska
(Legia Warszawa)
LXVIII 1997 Adam Krzesiński
(AZS-AWF Warszawa)
Katarzyna Felusiak
(AZS AWF Gdańsk)
Tomasz Stusiński
(AZS-AWF Warszawa)
Aleksander Koczergin
(Start Jarosław)
Barbara Ciszewska
(AZS-AWF Warszawa)
LXIX 1998 Jarosław Rodzewicz
(AZS AWF Gdańsk)
Anna Rybicka
(AZS AWF Gdańsk)
Rafał Sznajder
(MOSiR Sosnowiec)
Tomasz Szklarski
(Piast Gliwice)
Olga Cygan
(Warszawianka)
LXX 1999 Wojciech Szuchnicki
(AZS AWF Gdańsk)
Sylwia Gruchała
(AZS AWF Gdańsk)
Norbert Jaskot
(AZS Poznań)
Aleksandra Socha
(AZS-AWF Warszawa)
Robert Andrzejuk
(AZS AWF Wrocław)
Monika Maciejewska
(Warszawianka)
LXXI 2000 Tomasz Ciepły
(Warta Poznań)
Magdalena Mroczkiewicz
(AZS AWF Gdańsk)
Marcin Sobala
(Legia Warszawa)
Katarzyna Piguła
(KKSz Konin)
Robert Andrzejuk
(AZS AWF Wrocław)
Magdalena Jeziorowska
(AZS-AWF Katowice)
LXXII 2001 Przemysław Fogt
(Polonia Leszno)
Magdalena Mroczkiewicz
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Rafał Sznajder
(MOSiR Sosnowiec)
Irena Więckowska
(AZS-AWF Warszawa)
Marek Petraszek
(Piast Gliwice)
Monika Maciejewska
(Warszawianka)
LXXIII 2002 Sławomir Mocek
(Polonia Leszno)
Sylwia Gruchała
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Rafał Sznajder
(MOSiR Sosnowiec)
Aleksandra Socha
(AZS-AWF Warszawa)
Tomasz Motyka
(AZS AWF Wrocław)
Beata Tereba
(Warszawianka)
LXXIV 2003 Sławomir Mocek
(Polonia Leszno)
Sylwia Gruchała
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Marcin Koniusz
(MOSiR Sosnowiec)
Aleksandra Socha
(AZS-AWF Warszawa)
Tomasz Motyka
(AZS AWF Wrocław)
Monika Lampkowska
(IKS Warszawa)
LXXV 2004 Tomasz Ciepły
(Warta Poznań)
Sylwia Gruchała
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Adam Skrodzki
(AZS-AWF Katowice)
Bogna Jóźwiak
(AZS Poznań)
Tomasz Motyka
(AZS AWF Wrocław)
Danuta Dmowska
(Legia Warszawa)
LXXVI 2005 Wojciech Szuchnicki
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Anna Rybicka
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Bartłomiej Olejnik
(Legia Warszawa)
Irena Więckowska
(AZS-AWF Warszawa)
Krzysztof Mikołajczak
(Legia Warszawa)
Małgorzata Stroka
(Legia Warszawa)
LXXVII 2006 Sławomir Mocek
(LKS Leszno)
Sylwia Gruchała
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Patryk Pałasz
(KKSz Konin)
Bogna Jóźwiak
(AZS Poznań)
Rubén Limardo
(Piast Gliwice)
Danuta Dmowska
(Legia Warszawa)
LXXVIII 2007 Michał Majewski
(AZS-AWF Warszawa)
Sylwia Gruchała
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Patryk Pałasz
(KKSz Konin)
Bogna Jóźwiak
(AZS Poznań)
Tomasz Motyka
(AZS AWF Wrocław)
Olga Cygan
(Warszawianka)
LXXIX 2008 Radosław Glonek
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Sylwia Gruchała
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Marcin Koniusz
(AZS-AWF Katowice)
Aleksandra Socha
(AZS-AWF Warszawa)
Rubén Limardo
(Piast Gliwice)
Danuta Dmowska-Andrzejuk
(AZS-AWF Warszawa)
LXXX 2009 Radosław Glonek
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Małgorzata Wojtkowiak
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Adam Skrodzki
(AZS-AWF Katowice)
Aleksandra Socha
(AZS-AWF Warszawa)
Tomasz Motyka
(AZS AWF Wrocław)
Danuta Dmowska-Andrzejuk
(AZS-AWF Warszawa)
LXXXI 2010 Leszek Rajski
(Wrocławianie)
Karolina Chlewińska
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Marcin Koniusz
(AZS-AWF Katowice)
Marta Wątor
(TMS Sosnowiec)
Piotr Sadowy
(Legia Warszawa)
Małgorzata Stroka
(AZS-AWF Warszawa)
LXXXII 2011 Marcin Zawada
(AZS-AWF Warszawa)
Sylwia Gruchała
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Marcin Koniusz
(AZS-AWF Katowice)
Katarzyna Kędziora
(|OŚ AZS Poznań)
Robert Andrzejuk
(AZS AWF Wrocław)
Danuta Dmowska-Andrzejuk
(AZS-AWF Warszawa)
LXXXIII 2012 Paweł Kawiecki
(AZS AWFiS Gdańsk)
Sylwia Gruchała
(AZS Sietom AWFiS Gdańsk)
Adam Skrodzki
(AZS-AWF Katowice)
Bogna Jóźwiak
(|OŚ AZS Poznań)
Piotr Kruczek
(AZS-AWF Kraków)
Renata Knapik
(KKS Kraków)
LXXXIV 2013 Filip Płocharski
(AZS AWFiS Gdańsk)
Martyna Synoradzka
(AZS AWF Poznań)
Adam Skrodzki
(AZS-AWF Katowice)
Katarzyna Kędziora
(|OŚ AZS Poznań)
Tomasz Motyka
(AZS AWF Wrocław)
Renata Knapik
(KKS Kraków)
LXXXV 2014 Leszek Rajski
(Wrocławianie)
Martyna Synoradzka
(AZS AWF Poznań)
Adam Skrodzki
(AZS-AWF Katowice)
Bogna Jóźwiak
(|OŚ AZS Poznań)
Marcel Baś
(KKS Kraków)
Magdalena Piekarska
(AZS-AWF Warszawa)
LXXXVI 2015 Filip Płocharski
(AZS AWFiS Gdańsk)
Marta Łyczbińska
(Budowlani Toruń)
Adam Skrodzki
(AZS-AWF Katowice)
Aleksandra Socha
(|AZS-AWF Warszawa)
Mateusz Nycz
(Piast Gliwice)
Danuta Dmowska-Andrzejuk
(AZS-AWF Katowice)
LXXXVII 2016 Michał Janda
(AZS AWFiS Gdańsk)
Hanna Łyczbińska
(KU AZS-UAM Poznań)
Adam Skrodzki
(AZS-AWF Katowice)
Katarzyna Kędziora
(|OŚ AZS Poznań)
Radosław Zawrotniak
(AZS-AWF Kraków)
Magdalena Piekarska
(AZS-AWF Warszawa)
LXXXVIII 2017 Leszek Rajski
(Wrocławianie)
Martyna Synoradzka
(AZS-AWF Poznań)
Jakub Ociński
(AZS AWF Katowice)
Marta Puda
(TM Sosnowiec)
Karol Kostka
(AZS-AWF Kraków)
Aleksandra Zamachowska
(Wisła Kraków)

Medaliści drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rok Floret Szabla Szpada
Mężczyźni Kobiety Mężczyźni Kobiety Mężczyźni Kobiety
I 1932 Legia Warszawa
II 1933 Lwowski KSz
III 1934 Warszawianka
IV 1935 Warszawianka Policyjny Klub Sportowy Katowice
V 1936 Warszawianka nie odbyły się
VI 1937 AZS Warszawa nie odbyły się nie odbyły się
VII 1938 Śląski Klub Sportowy nie odbyły się Polonia Warszawa
VIII 1939 AZS Warszawa AZS Warszawa nie odbyły się
1940-1947 MP przerwane przez II wojnę światową
IX 1948 nie odbyły się Pogoń Katowice nie odbyły się
X 1949 Budowlani Kraków nie odbyły się Pogoń Katowice nie odbyły się
XI 1950 nie odbyły się Ogniwo Warszawa Stal Katowice nie odbyły się
XII 1951 Budowlani Kraków Ogniwo Warszawa Budowlani Kraków Stal Katowice
XIII 1952 Budowlani Kraków CRZZ Katowice Budowlani Kraków Stal Katowice
XIV 1953 Legia Warszawa Gwardia Warszawa Legia Warszawa Legia Warszawa
1954 MP nie odbyły się
XV 1955 Legia Warszawa CRZZ Katowice Legia Warszawa Legia Warszawa
XVI 1956 Legia Warszawa Legia Warszawa Legia Warszawa Legia Warszawa
XVII 1957 Legia Warszawa Górnik Katowice Legia Warszawa Legia Warszawa
XVIII 1958 Marymont Warszawa Górnik Katowice Legia Warszawa Kolejarz Wrocław
XIX 1959 Legia Warszawa Górnik Katowice Legia Warszawa Marymont Warszawa
XX 1960 Piast Gliwice Górnik Katowice Legia Warszawa Legia Warszawa
XXI 1961 Marymont Warszawa Górnik Katowice Legia Warszawa Legia Warszawa
XXII 1962 Marymont Warszawa Górnik Katowice Legia Warszawa Legia Warszawa
XXIII 1963 Marymont Warszawa Górnik Katowice Legia Warszawa Legia Warszawa
XXIV 1964 Marymont Warszawa GKS Katowice Legia Warszawa Legia Warszawa
XXV 1965 Legia Warszawa GKS Katowice Legia Warszawa Legia Warszawa
XXVI 1966 Marymont Warszawa GKS Katowice Legia Warszawa Legia Warszawa
XXVII 1967 Marymont Warszawa GKS Katowice Warszawianka Legia Warszawa
XXVIII 1968 Marymont Warszawa GKS Katowice Legia Warszawa Legia Warszawa
XXIX 1969 Legia Warszawa AZS-AWF Warszawa Legia Warszawa Legia Warszawa
XXX 1970 Marymont Warszawa Legia Warszawa Legia Warszawa Legia Warszawa
XXXI 1971 AZS-AWF Warszawa Legia Warszawa Warszawianka Legia Warszawa
XXXII 1972 AZS-AWF Warszawa GKS Katowice Legia Warszawa Legia Warszawa
XXXIII 1973 AZS-AWF Warszawa Legia Warszawa Warszawianka Legia Warszawa
XXXIV 1974 AZS-AWF Warszawa GKS Katowice Legia Warszawa GKS Katowice
XXXV 1975 AZS-AWF Warszawa AZS-AWF Warszawa GKS Katowice Legia Warszawa
XXXVI 1976 AZS-AWF Warszawa GKS Katowice AZS-AWF Warszawa GKS Katowice
XXXVII 1977 AZS-AWF Warszawa GKS Katowice Marymont Warszawa AZS Politechn. Wrocławska
XXXVIII 1978 AZS-AWF Warszawa AZS-AWF Warszawa Marymont Warszawa AZS Politechn. Wrocławska
XXXIX 1979 AZS-AWF Warszawa AZS-AWF Warszawa GKS Katowice AZS Politechn. Wrocławska
XL 1980 AZS-AWF Warszawa AZS-AWF Warszawa AZS-AWF Warszawa AZS Politechn. Wrocławska
XLI 1981 Warta Poznań AZS-AWF Warszawa AZS-AWF Warszawa AZS Politechn. Wrocławska
XLII 1982 Legia Warszawa AZS-AWF Warszawa AZS-AWF Warszawa AZS Politechn. Wrocławska
XLIII 1983 Warta Poznań AZS-AWF Warszawa Zagłębie Konin AZS Politechn. Wrocławska
XLIV 1984 Legia Warszawa AZS-AWF Warszawa Zagłębie Sosnowiec AZS Politechn. Wrocławska
XLV 1985 Legia Warszawa AZS AWF Gdańsk Zagłębie Sosnowiec AZS Politechn. Wrocławska
XLVI 1986 Legia Warszawa AZS AWF Gdańsk Legia Warszawa AZS Politechn. Wrocławska
XLVII 1987 Legia Warszawa AZS AWF Gdańsk Legia Warszawa Kolejarz Wrocław
XLVIII 1988 Kolejarz Wrocław AZS AWF Gdańsk Legia Warszawa Legia Warszawa AZS-AWF Katowice
XLIX 1989 Legia Warszawa AZS AWF Gdańsk Legia Warszawa Legia Warszawa Legia Warszawa
L 1990 Legia Warszawa AZS AWF Gdańsk Legia Warszawa Legia Warszawa Warszawianka
LI 1991 Legia Warszawa AZS AWF Gdańsk AZS-AWF Warszawa AZS-AWF Warszawa Legia Warszawa
LII 1992 Legia Warszawa AZS AWF Gdańsk Legia Warszawa Legia Warszawa AZS-AWF Warszawa
LIII 1993 AZS AWF Gdańsk AZS AWF Gdańsk Legia Warszawa AZS-AWF Warszawa AZS-AWF Warszawa
LIV 1994 AZS AWF Gdańsk Polonia Leszno Legia Warszawa Piast Gliwice AZS-AWF Katowice
LV 1995 AZS AWF Gdańsk AZS AWF Gdańsk Legia Warszawa AZS AWF Wrocław Warszawianka
LVI 1996 AZS AWF Gdańsk AZS AWF Gdańsk Legia Warszawa Piast Gliwice Warszawianka
LVII 1997 AZS AWF Gdańsk AZS AWF Gdańsk KKSz Konin Piast Gliwice AZS-AWF Katowice
LVIII 1998 AZS AWF Gdańsk AZS AWF Gdańsk AZS-AWF Katowice Piast Gliwice AZS-AWF Katowice
LIX 1999 AZS AWF Gdańsk AZS AWF Gdańsk Legia Warszawa KKSz Konin Piast Gliwice Warszawianka
LX 2000 AZS AWF Gdańsk AZS AWF Gdańsk AZS Poznań AZS-AWF Warszawa AZS AWF Wrocław Legia Warszawa
LXI 2001 AZS-AWF Warszawa AZS AWF Gdańsk Legia Warszawa AZS-AWF Warszawa Piast Gliwice Legia Warszawa
LXII 2002 Polonia Leszno AZS AWF Gdańsk KKSz Konin AZS-AWF Warszawa AZS AWF Wrocław Warszawianka
LXIII 2003 AZS Sietom AWFiS Gdańsk AZS Sietom AWFiS Gdańsk MOSiR Sosnowiec AZS-AWF Warszawa AZS AWF Kraków Legia Warszawa
LXIV 2004 AZS-AWF Warszawa AZS Sietom AWFiS Gdańsk KKSz Konin AZS-AWF Warszawa AZS AWF Wrocław AZS-AWF Katowice
LXV 2005 AZS Sietom AWFiS Gdańsk AZS Sietom AWFiS Gdańsk AZS-AWF Katowice AZS-AWF Warszawa AZS AWF Kraków Legia Warszawa
LXVI 2006 AZS Sietom AWFiS Gdańsk AZS Sietom AWFiS Gdańsk AZS-AWF Katowice OŚ AZS Poznań AZS AWF Wrocław Legia Warszawa
LXVII 2007 AZS Sietom AWFiS Gdańsk AZS Sietom AWFiS Gdańsk KKSz Konin AZS-AWF Warszawa Piast Gliwice AZS-AWF Warszawa
LXVIII 2008 AZS-AWF Warszawa AZS Sietom AWFiS Gdańsk AZS-AWF Katowice OŚ AZS Poznań AZS AWF Wrocław AZS-AWF Warszawa
LXIX 2009 Wrocławianie AZS Sietom AWFiS Gdańsk AZS-AWF Katowice AZS-AWF Warszawa AZS AWF Kraków AZS-AWF Warszawa
LXX 2010 Wrocławianie AZS Sietom AWFiS Gdańsk AZS-AWF Katowice OŚ AZS Poznań AZS AWF Wrocław AZS-AWF Warszawa
LXXI 2011 Wrocławianie AZS Sietom AWFiS Gdańsk KKSz Konin OŚ AZS Poznań AZS AWF Kraków AZS-AWF Warszawa
LXXII 2012 Wrocławianie AZS-AWF Warszawa AZS-AWF Katowice OŚ AZS Poznań AZS AWF Kraków AZS-AWF Warszawa
LXXIII 2013 Wrocławianie AZS Sietom AWFiS Gdańsk KKSz Konin AZS-AWF Warszawa AZS AWF Wrocław AZS-AWF Warszawa
LXXIV 2014 Wrocławianie AZS Sietom AWFiS Gdańsk AZS-AWF Katowice AZS-AWF Warszawa AZS AWF Kraków AZS-AWF Warszawa
LXXV 2015 Wrocławianie AZS AWF Poznań AZS-AWF Katowice AZS-AWF Warszawa AZS AWF Wrocław AZS-AWF Warszawa
LXXVI 2016 AZS-AWFiS Gdańsk Budowlani Toruń AZS-AWF Katowice OŚ AZS Poznań AZS-AWF Kraków AZS-AWF Katowice
LXXVII 2017 Wrocławianie KU AZS-UAM Poznań MUKS VICTOR Warszawa AZS AWF Warszawa Legia Warszawa AZS AWF I Warszawa

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]