Mortal Kombat II

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mortal Kombat II
Ilustracja
Logo gry
Producent Midway Games
Wydawca Midway Games
Data wydania listopad 1993
Gatunek bijatyka
Tryby gry gra jednoosobowa, wieloosobowa
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma automat do gry, Amiga, DOS, Game Boy, Sega Game Gear, Sega Mega Drive, SNES, PlayStation, Sega Saturn
Nośniki dyskietka 3,5 cala, kartridż lub CD
Kontrolery dżojstik, gamepad, klawiatura

Mortal Kombat IIgra komputerowa z gatunku bijatyk wydana w 1993 roku. Stanowi kontynuację pierwszej gry z serii.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Pięćset lat temu zły czarownik Shang Tsung został wysłany na Ziemię celem zawładnięcia światem. Przy pomocy Goro stał się niezmiernie potężny, a los Ziemi stał się zagrożony. Siedmioro ziemskich wojowników zniweczyło jednak jego plany, a on sam został pokonany przez Liu Kanga. Shang Tsung miał zostać skazany przez swego pana, Shao Kahna, za porażkę, jednak prosi go o jeszcze jedną szansę i otrzymuje ją. Wymyśla nowy plan, w którym zwabia swoich nieprzyjaciół do krainy Outworld (dosłownie "Zaświaty"), gdzie sami zginą z rąk Shao Kahna i jego pozostałych sług.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

W grze dostępnych jest 15 postaci, w tym trzy ukryte. W porównaniu z pierwszą częścią gry, w MKII zwiększono liczbę możliwości zakończenia walki. Każda z postaci została wyposażona w dwa rodzaje Fatality (brutalna egzekucja pokonanego przeciwnika), a oprócz tego wprowadzono Babality (zmiana przeciwnika w płaczące niemowlę) lub Friendship (okazanie gestu przyjaźni pokonanemu przeciwnikowi).

Zabrakło w niej też dwóch postaci z pierwowzoru: Soni i Kano, którzy według fabuły byli wtedy uwięzieni (dlatego nie można nimi grać, choć są widoczni w tle na jednej planszy).