Narodowosocjalistyczna Japońska Partia Robotnicza

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Narodowosocjalistyczna Japońska Partia Robotnicza
国家社会主義日本労働者党
Kokka Shakaishugi Nippon Rōdōsha-Tō
Ilustracja
Państwo

 Japonia

Skrót

NSJAP

Lider

Kazunari Yamada

Data założenia

1982

Adres siedziby

Tokio
Japonia

Ideologia polityczna

Neonazizm, Japoński ultranacjonalizm, Turanizm[1]

Członkostwo
międzynarodowe

Światowy Związek Narodowych Socjalistów
(World Union of National Socialists (WUNS))

Barwy

    czerń
    czerwień
    biel

Obecni posłowie
0/465
Obecni senatorowie
0/245
Strona internetowa

Narodowosocjalistyczna Japońska Partia Robotnicza (jap. 国家社会主義日本労働者党 Kokka Shakaishugi Nippon Rōdōsha-Tō; skrót NSJAP)skrajnie prawicowa neonazistowska partia polityczna w Japonii. Gloryfikująca sojusz między Cesarstwem Japońskim a III Rzeszą[2][3].

Na czele partii stoi Kazunari Yamada, negujący Holokaust, wywołał kontrowersje, gdy na jednej ze stron internetowych znaleziono jego zdjęcia, na których pozuje z minister gabinetu Sanae Takaichi i pełniącą funkcję przewodniczącej Rady ds. Badań nad Polityką LDP Tomomi Inadą. Yamada, prowadzi stronę internetową i blog wychwalający Adolfa Hitlera i ataki z 11 września[4][5].

Ideologia[edytuj | edytuj kod]

Partia opowiada się za jednym z założeń nacjonalizmu — państwem korporacyjnym, które powraca do szogunatu. Jest antysemicka i wierzy w międzynarodowy żydowski spisek mający na celu wykorzystanie masonerii do kontrolowania Japonii. Partia kieruje się zasadą turanizmu, która wzywa do jedności z innymi grupami „turańskiego” lub ałtajskiego pochodzenia rasowego, takimi jak Koreańczycy, Mongołowie, Turcy, Azjaci z Azji Środkowej, Rosjanie, Węgrzy, a nawet Finowie i Estończycy. Wyrażali również poparcie dla innych krajów azjatyckich przeciwko Chińskiej Republice Ludowej i uważają, że ich geopolityczne plany wyzwolenia Azji Wschodniej opierają się na sojuszu między Japonią a Mandżurią, Tybetem, Ujgurem, Tajwanem i Mongolią[4][5].

Oprócz zaprzeczania Holokaustowi partia uznała masakrę w Nanking za „kłamstwo” i zakwestionowała autentyczność książki Iris Chang „The Rape of Nanking”[6].

Historia[edytuj | edytuj kod]

W latach 90. partia prowadziła kampanię na rzecz wydalenia z Japonii osób przedłużających wizę[7]. NSJWP prowadzi kampanię przeciwko żydowskim wpływom na świat i japońskie sprawy wewnętrzne. Partia opowiada się za zniesieniem monarchii i przywróceniem szogunatu, ponieważ uważa, że po II wojnie światowej japońska rodzina cesarska stała się podporządkowana międzynarodowemu żydostwu, a szogunat jest odpowiednikiem japońskiego Führera. NSJWP prowadzi również kampanię przeciwko uchodźcom ekonomicznym, mieszaniu ras i masonerii. Partia prowadzi także kampanię przeciwko temu, co nazywa „korporacjonistyczną autarkią[4][5].

NSJWP jest partią turanistyczną, antykapitalistyczną, antykomunistyczną i antysyjonistyczną o silnych antykoreańskich, antychińskich, antyrosyjskich i antyamerykańskich nastrojach[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]