WWE '12

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
WWE '12
Producent Yuke's
Wydawca THQ
Dystrybutor PL: CD Projekt
Data wydania Am.Płn.: 22 listopada 2011
EU: 25 listopada 2011
PL: 9 grudnia 2011
Gatunek sportowa / bijatyka
Tryby gry gra jedno- i wieloosobowa
Kategorie wiekowe CERO: C
ESRB: Teen (13+)
PEGI: 16+
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 3, Wii, Xbox 360

WWE '12komputerowa gra sportowa o tematyce wrestlingu, stworzona przez Yuke's Future Media Creators i wydana przez THQ na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz Wii. Gra powstała głównie z myślą o kontynuacji serii gier wrestlingowych oraz promocji organizacji World Wrestling Entertainment.

22 listopada 2011 roku gra została oficjalnie wypuszczona na rynek w Ameryce Północnej, a 25 listopada – w Wielkiej Brytanii. Dopiero 26 stycznia 2012 gra została wypuszczona w Japonii. 2 kwietnia THQ ogłosiło, że na rynek wyjdzie nowa edycja WWE '12 – Wrestlemania Edition, która ostatecznie wyszła w maju 2012 roku tylko w Europie i nie była sprzedawana w Ameryce.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

W grze WWE '12, w stosunku do poprzednich części serii, zostało znacznie zmienione sterowanie, w szczególności łapanie przeciwnika. W poprzednich seriach gry przeciwnika łapało się prawą gałką analogową, jednak w tej wersji robi się to przyciskiem A / X (w zależności od konsoli Xbox 360 lub PlayStation 3). Gra używa nowego silnika nazwanego Predator Technology, który ma sprawić większą płynność rozgrywki. Sztuczna inteligencja komputera również została bardziej dopracowana, przez co zawodnicy nie powtarzają ciągle tych samych akcji. Inną nowością w grze jest opcja Dynamic Comeback pozwalająca na atak na przeciwnika, mimo zmęczenia zawodnika, którym prowadzi się rozgrywkę.

Tryby gry[edytuj | edytuj kod]

W grze WWE '12 istnieją dwa tryby gry:

  • WWE Universe 2.0 – w tym trybie pojedynki odbywają się według prawdziwego kalendarza wszystkich gal World Wrestling Entertainment na cały rok, m.in. WWE Raw, WWE SmackDown i gal PPV. Na każdej gali dobór przeciwników może być losowy lub dostosowany przez gracza. Główną zmianą z porównaniem do trybu Universe z gry Smackdown vs. Raw 2011 jest możliwość zmiany terminarzu wszystkich gal.
  • Road To WrestleMania – jest to tryb, w którym gracz wciela się w jedną z postaci, a jego celem jest występowanie na tygodniówkach, rozmowa na kulisach oraz uczestnictwo w wielu walkach, aż do WrestleManii.