Wikipedia:Mediacja/Mediatorzy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poniżej znajduje się lista ochotników, którzy wyrazili gotowość prowadzenia mediacji. Strony mogą umówić się, kto zostanie mediatorem, i nie musi być to osoba z poniższej listy.

Przy wyborze mediatora warto zwrócić uwagę, czy potrzebny byłby mu wgląd w trwale usunięte edycje lub hasła. W takim wypadku poleca się wybrać mediatora z uprawnieniami administratorskimi.

Z mediatorami można rozmawiać na kanale #wikipedia-pl-mediacja. Do toczenia poufnych rozmów w czasie mediacji utworzono podkanały #wikipedia-pl-mediacja-1, #wikipedia-pl-mediacja-2 oraz #wikipedia-pl-mediacja-3.

Lista mediatorów[edytuj | edytuj kod]

Na własnej stronie można dopisać {{User mediator}}, co daje ramkę:

Plwiki mediation.png Ten wikipedysta jest mediatorem i gotów jest pomóc w rozwiązywaniu konfliktów.


Mediator O sobie Kontakt Administrator
Adamt Administrator od 2008, wielokrotny członek KA (sprawdź, czy jestem)

napisz do mnie
T
Alioreks Zarejestrowałem się w maju 2014 roku, ale moja pierwsza edycja nastąpiła prawie rok później, 1 marca 2015. Od lipca 2015 posiadam uprawnienia redaktora. Preferuję dyplomatyczne rozwiązywanie sporów, tzn. wysłuchanie obu stron, znalezienie problemu i próbę złagodzenia kontaktu. Jeśli istnieje jakiś konflikt, chętnie podejmę się jego rozwiązania :) (sprawdź, czy jestem)

napisz do mnie
N
Kicior99
Wikipedysta (z przerwami) od 2007 r. Były administrator i członek Komitetu Arbitrażowego. Mogę pomóc w:
  • rozwiązywaniu konfliktów personalnych w Wikipedii
  • rozwiązywaniu sporów dotyczących zawartości artykułów
  • przygotowaniu wniosku do Komitetu Arbitrażowego

Staram się być bezstronny, działam z poszanowaniem obowiązujących zasad i zdrowego rozsądku

(sprawdź, czy jestem)

napisz do mnie
bywam na kanale IRC Wikipedii
N
Mozarteus Jestem tutaj (w ogóle – jako osoba zarejestrowana) praktycznie od początku roku 2015, mam uprawnienia redaktora, natomiast do grona mediatorów zdecydowałem się dołączyć pod koniec września 2016 roku. Oprócz mojego muzycznego hobby dysponuję też, jak sądzę, sporą wiedzą ogólną przydatną w rozstrzyganiu sporów, a przede wszystkim całkiem dobrze orientuję się w panujących tutaj regułach. Stykam się także z mniejszymi lub większymi konfliktami na co dzień, "w realu" z racji mojego zawodu, gdzie najważniejsze jest działanie i żadna rutyna nie wchodzi w grę. Chętnie pomogę ludziom chcącym konstruktywnie rozwiązać dowolny spór. Maile do mnie prosiłbym jednak w miarę możliwości kierować przez tutejszy system, wtedy jest praktycznie gwarancja mojej szybkiej reakcji, bo choć skrzynkę regularnie sprawdzam, to najczęściej jednak bywam na naszych stronach i coś edytuję. (sprawdź, czy jestem)

napisz do mnie
N
Pundit Adminem jestem od 2007 roku. Z racji wykształcenia mam pojęcie o mediacji i negocjacjach. Zapraszam szczególnie serdecznie strony, które zgodnie zgadzają się na wybór mediatora :) (sprawdź, czy jestem)

napisz do mnie
T

Osoby nieaktywne w ostatnim czasie[edytuj | edytuj kod]


Mediator O sobie Kontakt Administrator
HochErik od 2017 posiadam uprawnienia redaktora
  • oferuję bezstronność, cierpliwość, sumienność i pomoc w rozwiązaniu konfliktu,
  • Jestem zwolennikiem osiągania kompromisów za pomocą dyplomatycznych metod
(sprawdź, czy jestem)

napisz do mnie
N
Rw23
Wikipedię edytuję od stycznia 2009 roku. Od 2010 roku jestem redaktorem oraz Przewodnikiem po Wikipedii. Przez trzy lata zapoznałem się z zasadami panującymi na Wiki, zwłaszcza z chłodnym nastawieniem i sposobem rozwiązywaniem konfliktów wśród Wikipedystów. Moja działka na Wikipedii to głównie artykuły o tematyce religijnej, artykuły związane z miastami(głównie z woj. wielkopolskim) oraz opieka nad WP:PDA. (sprawdź, czy jestem)

napisz do mnie
bywam na kanale IRC Wikipedii
N
Sebk.
No cóż, wikipedysta od 2006, ale z trzyletnią przerwą. Niemniej jednak były administrator i członek (sekretarz) Komitetu Arbitrażowego (KA). Jeśli masz jakieś pytania odnośnie:
  • rozwiązywania sporów w Wikipedii, nawet hipotetycznych
  • mediacji w jakimś konkretnym sporze, w czym chętnie pomogę
  • sformułowania lub zasadności napisania wniosku do Komitetu Arbitrażowego,

Napisz do mnie (najlepiej na adres e-mail), pomogę jak tylko dam radę, w oparciu o zasady, zalecenia i praktykę wiki społeczności. Zapraszam bardzo ;) Przy czym, pamiętaj, nie traktuj mnie, jako obrońcę swoich praw, a jedynie jako mediatora lub przewodnika w kontekście zasad, zaleceń i dobrej praktyki wiki społeczności.

(sprawdź, czy jestem)

napisz do mnie
N