Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce
Ilustracja
Państwo

 Polska

Siedziba

rondo ONZ 1, Warszawa

Data założenia

21 maja 2009

Prezes

Piotr Dziwok[1]

brak współrzędnych
Strona internetowa

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ang. Association of Business Service Leaders in Poland, ABSL) – ogólnopolska organizacja z siedzibą w Warszawie zrzeszająca przedstawicieli przedsiębiorstw z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwszym prezesem ABSL został w 2009 roku Jacek Levernes. Był on pomysłodawcą powstania stowarzyszenia w czasie, kiedy w Polsce funkcjonowało 300 centrów usług wspólnych, zatrudniających łącznie 40 tys. osób[2]. Zaprosił do współpracy polskie filie korporacji transnarodowych z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Członkowie założyciele[edytuj | edytuj kod]

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Doroczna Konferencja ABSL[edytuj | edytuj kod]

Od 2009 roku ABSL organizuje swoją doroczną konferencję. Wydarzenie gromadzi średnio 1000 osób – menedżerów wysokiego szczebla, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, analityków i liderów opinii. Stanowi cenną platformę wymiany idei i doświadczeń liderów sektora nowoczesnych usług biznesowych i jego interesariuszy. Tematyka konferencji oscyluje wokół kondycji sektora usług nowoczesnych, polskiej gospodarki oraz bieżących wyzwań w globalnej polityce i makroekonomii. W minionych edycjach gośćmi konferencji byli m.in.:

Goście polscy[edytuj | edytuj kod]

Goście zagraniczni[edytuj | edytuj kod]

Międzynarodowa Konferencja ABSL[edytuj | edytuj kod]

Kolejnym przedsięwzięciem ABSL jest Międzynarodowa Konferencja ABSL, którą Związek organizuje w partnerstwie z Bloomberg L.P. Jej pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku w Nowym Jorku, a druga – w 2016 roku w Londynie. Podczas spotkań z politykami i biznesmenami z całej Europy omawiane są bieżące tematy gospodarcze oraz status Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjności inwestycyjnej, na rynku europejskim i światowym. Partnerem medialnym ABSL, w kontekście dorocznej Konferencji ABSL, jak i Międzynarodowej Konferencji, jest także Financial Times.

ABSL Tech Lab[edytuj | edytuj kod]

Od 2016 Związek organizuje co roku konkurs dla startupów, pierwotnie ABSL Start-Up Challenge[3], a od 2020 roku – ABSL Tech Lab[4]. Celem programu jest zainspirowanie i zachęcenie członków ABSL do wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz wniesienia wkładu w rozwój polskiego ekosystemu startupowego[3].

Come CloSeR – deklaracja Biznes Bliżej Niepełnosprawności[edytuj | edytuj kod]

W 2016 roku ABSL objął patronatem Come CloSeR Show, stworzony przez Fundację Menedżerowie Jutra MOFFIN, ogłaszając przy tym deklarację Biznes Bliżej Niepełnosprawności[5]. Celem programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych w obecności na rynku pracy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ABSL - Rada Strategiczna. [dostęp 2021-01-25].
  2. Centra usług się jednoczą, „pb.pl” [dostęp 2017-01-30] (pol.).
  3. a b Adrian Grycuk. Wybrane narzędzia wspierania startupów w Polsce. „Studia BAS”. 2(58), s. 171, 2019. 
  4. ABSL Tech Lab | Homepage [online], absltechlab.pl [dostęp 2020-09-16].
  5. Super User, Informacje – Come CloSeR Show [online], comeclosershow.eu [dostęp 2016-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2018-08-08].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]