Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce
Ilustracja
Państwo  Polska
Siedziba rondo ONZ 1, Warszawa
Data założenia 21 maja 2009
Prezes Marcin Nowak
brak współrzędnych
Strona internetowa

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ang. Association of Business Service Leaders in Poland, ABSL) – ogólnopolska organizacja z siedzibą w Warszawie zrzeszająca przedstawicieli przedsiębiorstw z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwszym prezesem ABSL został w 2009 roku został Jacek Levernes. Był on pomysłodawcą powstania stowarzyszenia w czasie, kiedy w Polsce funkcjonowało 300 centrów usług wspólnych, zatrudniających łącznie 40 tys. osób[1]. Zaprosił do współpracy polskie filie korporacji transnarodowych z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Członkowie założyciele[edytuj | edytuj kod]

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Doroczna Konferencja ABSL[edytuj | edytuj kod]

Od 2009 roku ABSL organizuje swoją doroczną konferencję. Wydarzenie gromadzi średnio 1000 osób – menedżerów wysokiego szczebla, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, analityków i liderów opinii. Stanowi cenną platformę wymiany idei i doświadczeń liderów sektora nowoczesnych usług biznesowych i jego interesariuszy. Tematyka konferencji oscyluje wokół kondycji sektora usług nowoczesnych, polskiej gospodarki oraz bieżących wyzwań w globalnej polityce i makroekonomii. W minionych edycjach gośćmi konferencji byli m.in.:

Goście polscy[edytuj | edytuj kod]

Goście zagraniczni[edytuj | edytuj kod]

Międzynarodowa Konferencja ABSL[edytuj | edytuj kod]

Kolejnym przedsięwzięciem ABSL jest Międzynarodowa Konferencja ABSL, którą Związek organizuje w partnerstwie z Bloomberg L.P. Jej pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku w Nowym Jorku, a druga – w 2016 roku w Londynie. Podczas spotkań z politykami i biznesmenami z całej Europy omawiane są bieżące tematy gospodarcze oraz status Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjności inwestycyjnej, na rynku europejskim i światowym. Partnerem medialnym ABSL, w kontekście dorocznej Konferencji ABSL, jak i Międzynarodowej Konferencji, jest także Financial Times.

ABSL Start-Up Challenge[edytuj | edytuj kod]

Od 2016 Związek organizuje co roku konkurs dla startupów pod nazwą ABSL Start-Up Challenge[2]. Jego celem jest zainspirowanie i zachęcenie członków ABSL do wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz wniesienia wkładu w rózwój polskiego ekosystemu startupowego[2].

Come CloSeR – deklaracja Biznes Bliżej Niepełnosprawności[edytuj | edytuj kod]

W 2016 roku ABSL objął patronatem Come CloSeR Show, stworzony przez Fundację Menedżerowie Jutra MOFFIN, ogłaszając przy tym deklarację Biznes Bliżej Niepełnosprawności[3]. Celem programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych w obecności na rynku pracy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Centra usług się jednoczą, „pb.pl” [dostęp 2017-01-30] (pol.).
  2. a b Adrian Grycuk. Wybrane narzędzia wspierania startupów w Polsce. „Studia BAS”. 2(58), s. 171, 2019. 
  3. Super User, Informacje – Come CloSeR Show, comeclosershow.eu [dostęp 2016-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2018-08-08].