High League

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
High League Bielski S.K.A.
Ilustracja
Państwo

 Polska

Siedziba

Warszawa

Adres

ul. Pańska 98/52

Data założenia

28 stycznia 2021

Data likwidacji

2 czerwca 2023[a]

Forma prawna

spółka komandytowo-akcyjna

Udziałowcy

Chazbi Edelbiew (30%)
Sławomir Bielski (20%)
Magdalena Rzewnicka (20%)
Diana Edelbiewa (30%)

Nr KRS

0000940900

Dane finansowe
Kapitał zakładowy

50 000 zł

brak współrzędnych
Strona internetowa

High League – zawieszona polska federacja organizująca gale typu freak show fight, działająca w latach 2021–2023. Pojedynki toczone były głównie na zasadach MMA, czasami odbywały się w boksie czy kick-boxingu, podczas których walczyli celebryci, youtuberzy, raperzy, influencerzy oraz inne osoby ze świata mediów. Twarzą federacji był raper – Malik Montana[1].

Zawieszenie działalności[edytuj | edytuj kod]

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 29 maja 2023 spółka została wpisana na listę podmiotów, których środki zostały zamrożone ze względu na sankcje nałożone na beneficjentów spółki, którymi są obywatele Rosji pochodzenia czeczeńskiego i którzy rzekomo mają utrzymywać relacje z Ramzanem Kadyrowem[2][3][4][5], w związku z czym organizatorzy gal ogłosili, że ich działalność „zostaje tymczasowo zawieszona”[5][6].

Historia[edytuj | edytuj kod]

High League 1: Lexy vs. Natsu

Pierwsza edycja High League odbyła się 28 sierpnia 2021 w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Main Eventem gali było starcie kobiet pomiędzy Lexy Chaplin i Natalią „Natsu” Karczmarczyk. Pojedynek zwyciężyła Natsu, poprzez jednogłośną decyzję sędziów[7]. Co-Main Eventem gali był zaś następny pojedynek kobiet, w którym brała udział pięściarka, Ewa „Kleo” Brodnicka oraz influencerka, Aniela „Lil Masti” Bogusz. Batalię wygrała „Lil Masti” przez TKO w trzeciej rundzie[8]. Na gali była też walka trzech zawodników na raz (1 vs. 1 vs. 1), w którym wzięli udział Łukasz „Lukas TV” Wdowiak, Sebastian „Bunio” Szabunio i Kamil Kossakowski, w tej walce najpierw Kossakowski został wyeliminowany i walka toczyła się dalej między „Lukasem TV” i „Buniem”, to starcie wygrał Lukas TV przez TKO w trzeciej rundzie[9]. Na gali mogliśmy też zobaczyć starcie niskorosłych, pomiędzy Maciejem „Big Jackiem” Jaremą oraz Jakubem „Carlito” Olewińskim, zwycięstwo poprzez TKO w drugiej rundzie odniósł Big Jack[10].

High League 2: pashaBiceps vs. Owca

Druga edycja High League odbyła się 5 lutego 2022 w Krakowskiej Tauron Arenie. Walką wieczoru tego wydarzenie był pojedynek bokserski w rękawicach MMA pomiędzy e-sportowcem, Jarosławem „pashąBiceps” Jarząbkowskim oraz kulturystą uczestniczącym w projekcie Warszawski Koks, Michałem „Owcą WK” Owczarzakiem[11]. W drugiej rundzie tego starcia „pashaBiceps” znokautował rywala[12]. W drugiej walce wieczoru (tzw. Co-Main Evencie) wystąpiła bohaterka poprzedniej gali Lexy Chaplin, która już w pierwszej rundzie pokonała przez techniczny nokaut inną influencerkę, Agatę „Fagatę” Fąk[13][14]. Podczas tej edycji wystąpił ponownie wracający po zwycięstwie Maciej „Big Jack” Jarema, który zawalczył z Mateuszem „Mini Majkiem” Krzyżanowskim, o pas niskorosłych[15]. Pierwszym mistrzem federacji po pojedynku na pełnym dystansie został „Mini Majk”[16]. Dodatkowo zgromadzona publiczność zobaczyła starcie w kick-boxingu na zasadach K-1, pomiędzy bohaterem programu Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy, Alanem „Alanikiem” Kwiecińskim oraz niebojącym się wyzwań podjęcia walki, Denisem „Bad Boyem” Załęckim[17], który zwyciężył jednogłośną decyzją oraz finału[18].

High League 3: Alberto vs. Dubiel

Trzecia edycja High League odbyła się 4 czerwca 2022 w Gdańsko-Sopockiej Ergo Arenie. Main Eventem tej gali było starcie pomiędzy raperem, Alberto Simao oraz youtuberem, Marcinem Dubielem. Walkę po trzech rundach jednogłośną decyzją sędziowską zwyciężył faworyzowany raper. W Co-Main Evencie tego wydarzenia Robert „Robur” Orzechowski ekspresowa zwyciężył walkę z Robertem „Hardkorowym Koksem” Burneiką, przez kontuzję nogi Litwina. Po raz pierwszy w historii freak show fightów doszło do pojedynku na zasadach boksu birmańkiego, w którym zmierzyły się popularne w mediach społecznościowych kobiety m.in. uczestniczka pierwszej gali High League – Aniela „Lil Masti” Bogusz oraz znana z federacji FAME MMA – Kamila Smogulecka, przedstawiana jako „Zusje Astafiewa”, a dawniej jako „Luxuria Astaroth”. Walkę zwyciężyła po pełnym dystansie jednogłośnie popularna „Lil Masti”. Na tej gali miało dojść także do zestawienia Denisa „Bad Boya” Załęckiego z Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem, dla obu zawodników byłby to debiut w formule MMA, jednak walka została odwołana podczas gali (starcie zostało przeniesione na galę High League 3: Extra[19]). W pozostałych walkach zwyciężali m.in.: Dawid „Crazy” Załęcki, Ewa „Kleo” Brodnicka, Kamil Kossakowski, Mateusz „Tarzan” Leśniak czy Alan „Alan Człowieku” Godziński[20].

High League 3: Extra

Specjalna gala High League 3: Extra odbyła się 20 czerwca 2022 w opuszczonej Fabryce Samochodów Osobowych (FSO) w osiedlu Żerań w Warszawie[21]. Jednorazową walką wieczoru tego wydarzenia było odwołane starcie z poprzedniej gali (High League 3: Alberto vs. Dubiel) pomiędzy Denisem „Bad Boyem” Załęckim oraz Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem[22]. Walkę po trzech rundach jednogłośnie zwyciężył faworyzowany „Don Diego”[23].

High League 4: Lexy vs. Natsu 2

Czwarta edycja High League odbyła się 17 września 2022 w Arenie Gliwice. Walką wieczoru gali było rewanżowe starcie topowych influencerek, Lexy Chaplin i Natalii „Natsu" Karczmarczyk. Stawką pojedynku był pas kobiet wagi muszej. Po pełnych 9 minutach walki zwyciężczynią oraz mistrzynią federacji została Lexy. Co-main eventem było starcie toruńskiego zadymiarza Denisa „Bad Boya" Załęckiego z polskim pięściarzem Arturem Szpilką. Walkę zwyciężył pięściarz po kontuzji nogi Załęckiego. Mini Majk obronił pas mistrzowski niskorosłych w walce z francuzem, Salimem Chiboubem, po walce zakończonej poprzez TKO w 1 rundzie. Największy zadymiarz Amadeusz Ferrari został wypożyczony z konkurencyjnej federacji Fame MMA na jedną walkę, podczas której znokautował Pawła Bombę już w pierwszej rundzie. Lewicowa aktywistka Maja Staśko pokonała streamerkę Ewę „Mrs. Honey” Wyszatycka po walce na pełnym dystansie. Członek drugiego Teamu X Cezary „Czaro” Nykiel przegrał z przyjacielem Tromby z Ekipy Friza, Jakubem Nowaczkiewiczem. Podopieczny Malika Montany i brat Alberto, Josef Bratan ciężko znokautował członka grupy muzycznej – White Widow, Krystian „Maciasa” Maciaszczyka w pierwszej rundzie, w formule kick-bokserskiej na zasadach K-1 w rękawicach MMA. Były członek Xayoo Industries, Jakub „Holak” Krawczyk-Holak pokonał Jakuba „Kubxa” Świtałę przez TKO w trzeciej rundzie. Strongman oraz członek Strong Ekipy Konrad Karwat błyskawicznie rozprawił się z kulturystą Radosławem Słodkiewiczem.

High League 5: Alberto vs. Tybori

Piąta edycja High League odbyła się 10 grudnia 2022 w łódzkiej Atlas Arenie. Walką wieczoru gali była walka rapera GM2l Alberto Simao oraz doświadczonego Pawła „Tybori" Tyburskiego. Walkę wygrał ten drugi po TKO w drugiej rundzie. Natalia „Natsu” Karczmarczyk powróciła do oktagonu po porażce z Lexy na poprzedniej gali, aby tym razem wygrać z Fagatą, lecz ostatecznie po pełnej 3-rundowej walce zwyciężyła werdyktem jednogłośnym Fagata. Mateusz Murański zostaje zdyskwalifikowany w walce z Pawłem „Scarfacem” Bombą, obalając go w pojedynku na zasadach K-1. Zapaśnik olimpijski Damian Janikowski pokonuje zawodnika Gromdy, Mateusza „Don Diego” Kubiszyna poprzez jednogłośną decyzję sędziów. Maja Staśko youtuberkę i infuencerkę Maszę w pierwszej rundzie, w starciu na zasadach K-1 w rękawicach MMA. Powracający Zony po porażce z Norbertem „Disem” Gierczakiem z High League 2, wychodzi tym razem zwycięsko ze starcia z Holakiem-Krawczykiem. Streamer Leh pokonuje Diablesa w boksie w rękawicach MMA. Czarnogórski zawodnik MMA Vaso Bakočević zostaje pokonany przez Dawida „Crazy'ego” Załęckiego, ojca Denisa Załęckiego już w pierwszej rundzie. Andrzej Gazda niejednogłośnie wygrał z tancerzem z TikToka Sequento. Były zawodnik Fame MMA Kamil „Hassi” Hassan przegrał z byłym zawodnikiem amatorskiego boksu, Wojciechem Sobierajskim[24].

High League 6: pashaBiceps vs. Dubiel

Szósta edycja High League odbyła się 18 marca 2023 w katowickim Spodku. Podczas walki wieczoru po raz drugi do oktagonu wszedł legendarny polski e-sportowiec Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, który po wygranej walce z Michałem „Owcą WK” Owczarzakiem w formule bokserskiej zadebiutował w MMA. Jarząbkowski tym razem poległ w oktagonie z bardziej doświadczonym w tej formule, Marcinem Dubielem. Podczas co-main eventu popularna influencerka Lexy Chaplin triumfowała z członkinią Natsu World oraz byłą zawodniczką innej federacji freak fight, Prime Show MMA – Pauliną Hornik (1-0). Dziennikarz portalu MMA.pl oraz były zawodnik i konferansjer Prime Show MMA Michał Cichy skrzyżował rękawice z niedoszłym rywalem Jacka Murańskiego - Tomaszem „Szalonym Reporterem” Matysiakiem. Marcin „El Testosteron” Najman, który miał zmierzyć się z Jackiem Murańskim, zmierzył się z Pawłem „Prezesem FEN” Jóźwiakiem. Zmiana przeciwnika była spowodowana śmiercią syna „Starego Murana”, Mateusza „Murana” Murańskiego. Denis „Bad Boy” Załęcki został zdyskwalifikowany po nielegalnym kopnięciu w walce z Pawłem „Tyborim” Tyborskim, oddając mu w ten sposób zwycięstwo.

High League 7: Grand Prix; wpis na listę sankcyjną

Siódma edycja High League, zatytułowana High League 7: Grand Prix, miała odbyć się 17 czerwca 2023 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Podczas gali miało dojść do ćwierćfinałów turnieju High League Grand Prix, w którym mieli zmierzyć się m.in. Marcin Najman, Jacek Murański, Japczan, Szalony Reporter czy Daro Lew. Oprócz walk turniejowych, na gali miało dojść do pięciu tzw. super fightów, podczas których skrzyżować rękawice mieli Koro i Edzio, Dawid Załęcki i Denis Labryga, Tomasz Sarara i Michał Pasternak, Jakub Nowaczkiewicz i Josef Bratan, a w walce wieczoru miało dojść do walki między Alberto a Kubańczykiem. Ostatecznie wydarzenie to nie odbyło się w związku z wpisaniem na listę sankcyjną spółki – organizatora gali oraz jej udziałowców, jak również zamrożenia środków w związku z domniemanymi powiązaniami zarządu z Ramzanem Kadyrowem[2][3][4][5]. Organizatorzy zapowiedzieli pełny zwrot pieniędzy za zakupione bilety[6]. Niektóre pojedynki pierwotnie mające się odbyć podczas High League 7 odbyły się na galach innych organizacji: Koro vs Edzio, Nowaczkiewicz vs Josef Bratan oraz Kubańczyk vs Alberto odbyły się w trakcie gali Fame Friday Arena 1, a walka między Załęckim a Labrygą podczas Clout MMA 1.

Lista gal i rozpiska[edytuj | edytuj kod]

Nr Gala Data Miejsce Frekwencja widowni

(przybliżona)

Transmisja[25]
1 High League 1: Lexy vs. Natsu 28 sierpnia 2021 Gdańsk/Sopot, Ergo Arena 10 000 widzów PPV – HighLive.tv
2 High League 2: pashaBiceps vs. Owca 5 lutego 2022 Kraków, Tauron Arena 19 000 widzów
3 High League 3: Alberto vs. Dubiel 4 czerwca 2022 Gdańsk/Sopot, Ergo Arena 10 000 widzów
High League 3: Extra 20 czerwca 2022 Fabryka Samochodów Osobowych, Warszawa, Żerań[21] Brak widzów
4 High League 4: Natsu vs. Lexy 2 17 września 2022 Gliwice, Arena Gliwice 12 000 widzów PPV – HighLive.tv, Polsat Box, Polsat Box Go
5 High League 5: Alberto vs. Tybori 10 grudnia 2022 Łódź, Atlas Arena 12 000 widzów
6 High League 6: pashaBiceps vs. Dubiel 18 marca 2023 Katowice, Spodek 11 000 widzów PPV – HighLive.tv

Mistrzowie[edytuj | edytuj kod]

Aktualni[edytuj | edytuj kod]

Kategoria Waga (kg) Mistrz Od Obrony tytułu
Niskorośli OPEN Polska Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski 5 lutego 2022 1
Musza kobiety do 56,7 kg Polska Lexy Chaplin 17 września 2022 0

Historia mistrzów[edytuj | edytuj kod]

OPEN Niskorośli[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski
(pokonał Macieja „Big Jacka” Jareme)
5 lutego 2022 (High League 2) aktualnie
  • pokonał Salima Chibouba 17 września 2022 (High League 4)

Musza kobiety[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Lexy Chaplin
(pokonała Natalię „Natsu” Karczmarczyk)
17 września 2022 (High League 4) aktualnie

Wyniki gal High League[edytuj | edytuj kod]

High League 1: Lexy vs. Natsu[edytuj | edytuj kod]

  • Walka kobiet w kategorii open: (Main Event) Polska Lexy ChaplinPolska Natalia „Natsu” Karczmarczyk
Zwycięstwo Natsu przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Lil Masti przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie
  • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Adrian „Medusa” Salamon – Polska Maciej Rataj
Zwycięstwo Medusy przez poddanie (kimura) w 3 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Piotr „Bonus BGC” Witczak – Polska Jakub „Japczan” Piotrowicz
Zwycięstwo Japczana przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Josefa Bratana przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: (Walka trzech na raz-1 vs. 1 vs. 1) Polska Łukasz „Lukas TV” Wdowiak – Polska Sebastian „Bunio” Szabunio – Polska Kamil Kossakowski
Zwycięstwo Lukasa TV przez TKO (kolana) w 2 rundzie (z Kosakowskim) i (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie (z Buniem)
  • Walka niskorosłych w kategorii open: Polska Maciej „Big Jack” Jarema – Polska Jakub „Carlito” Olewiński
Zwycięstwo Big Jacka przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Jakub Nowaczkiewicz – Polska Przemysław „Kolar” Kolarczyk
Zwycięstwo Nowaczkiewicza przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 1 rundzie
[26]

High League 2: pashaBiceps vs. Owca[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo pashyBicepsa przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 2 rundzie
Zwycięstwo Chaplin przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Norbert „Dis” Gierczak – Polska Maciej „Zony” Zoniuk
Zwycięstwo Disa przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Mini Majka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: (Kick-boxing/K-1) Polska Alan „Alanik” Kwieciński – Polska Denis „Bad Boy” Załęcki
Zwycięstwo Bad Boya przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Piotr „czuuX” Czupryn – Polska Piotr „Edzio” Bylina
Zwycięstwo Edzia przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii piórkowej: Polska Jakub Nowaczkiewicz – Polska Hubert „Dredziasty” Węzka
Zwycięstwo Nowaczkiewicza przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Konrad Karwat – Polska Mateusz „Tarzan” Leśniak
Zwycięstwo Karwata przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
[27]

High League 3: Alberto vs. Dubiel[edytuj | edytuj kod]

  • Walka w kategorii średniej: (Main Event) Polska Alberto SimaoPolska Marcin Dubiel
Zwycięstwo Simao przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Robura przez TKO (kontuzja kolana) w 1 rundzie
Zwycięstwo Lil Masti przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: (Super Fight, Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA) Polska Alan „Alanik” Kwieciński – Polska Dawid „Crazy” Załęcki
Zwycięstwo Crazy'ego przez TKO (trzykrotne liczenie) w 1 rundzie
Zwycięstwo Kleo przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Łukasz „Lukas TV” Wdowiak – Polska Kamil Kossakowski
Zwycięstwo Kossakowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Mateusz „Tarzan" Leśniak – Polska Paweł „Scarface" Bomba
Zwycięstwo Tarzana przez KO (cios pięścią) w 1 rundzie
  • Walka w limicie umownym -72 kg: Polska Przemysław „Kolar” Kolarczyk – Polska Alan „Alan Człowieku" Godziński
Zwycięstwo Alana Człowieku przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
[28]

High League 3: Extra[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Don Diego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
[23]

High League 4: Natsu vs. Lexy 2[edytuj | edytuj kod]

  • Walka o pas mistrzowski kobiet w kategorii muszej: (Main Event) Polska Natalia „Natsu” Karczmarczyk – Polska Lexy Chaplin
Zwycięstwo Chaplin przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Szpilki przez TKO (kontuzja kolana) w 1 rundzie
Zwycięstwo Mini Majka przez TKO (ciosy w parterze z krucyfiksu) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: (Specjalne zasady: zasady Pride FC, No Rules: Dozwolone soccer kicki, kopnięcia na głowę w parterze, łokcie oraz stompy) Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik – Polska Paweł „Scarface” Bomba
Zwycięstwo Ferrariego przez KO (prawy sierpowy) w 1 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii open: Polska Maja StaśkoPolska Ewa „Mrs. Honey” Wyszatycka
Zwycięstwo Staśko przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Jakub Nowaczkiewicz – Polska Cezary „Czaro” Nykiel
Zwycięstwo Nowaczkiewicza przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
Zwycięstwo Josefa Bratana przez KO (prawy podbródkowy) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: Polska Jakub „Holak” Krawczyk-Holak – Polska Jakub „Kubx” Świtała
Zwycięstwo Holaka przez TKO (kolana) w 3 rundzie
Zwycięstwo Karwata przez TKO (ciosy w parterze z krucyfiksu) w 1 rundzie
[29]

High League 5: Alberto vs. Tybori[edytuj | edytuj kod]

  • Walka w umownym limicie -88,5 kg: (Main Event) Polska Alberto SimaoPolska Paweł „Tybori” Tyburski
Zwycięstwo Tyboriego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
Zwycięstwo Fagaty przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Scarface przez dyskwalifikację (sprowadzenie do parteru) w 3 rundzie
Zwycięstwo Janikowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka kobiet w kategorii open: (Kick-boxing/K-1 w rękawicach MMA) Polska Maja StaśkoPolska Maria „Masza” Graczykowska
Zwycięstwo Staśko przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki po nokdaunie) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii średniej: Polska Maciej „Zony” Zoniuk – Polska Jakub „Holak” Krawczyk-Holak
Zwycięstwo Zonego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
  • Walka w kategorii open: (Boks w rękawicach MMA) Polska Dawid „Diables” Porwisiak – Polska Paweł „Leh” Lehmann
Zwycięstwo Leha przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Crazy'ego przez TKO (kontuzja nogi po nokdaunie) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii średniej: Polska Przemysław „Sequento” Skulski – Polska Andrzej „Andrew” Gazda
Zwycięstwo Andrew przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w umownym limicie -74 kg: Polska Kamil „Hassi” Hassan – Polska Wojciech „Rekordzista” Sobierajski
Zwycięstwo Rekordzisty przez większościową decyzję sędziów po 3 rundach

High League 6: pashaBiceps vs. Dubiel[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Dubiela przez techniczne poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii koguciej: (Co-Main Event) Polska Lexy Chaplin – Polska Paulina Hornik
Zwycięstwo Chaplin przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
Zwycięstwo El Testosterona przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Don Diego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Konrad Karwat – Polska Denis Labryga
Zwycięstwo Labrygi przez KO (prawy podbródkowy + ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: (Boks w rękawicach MMA) Polska Denis „Bad Boy” Załęcki – Polska Paweł „Tybori” Tyburski
Zwycięstwo Tyboriego przez dyskwalifikacje rywala (nielegalne kopnięcie) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: Polska Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk – Polska Kacper „Ludwiczek” Bociański
Zwycięstwo Dara Lwa przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: Polska Tomasz „Szalony Reporter” Matysiak – Polska Michał „Zadymiarz” Cichy
Zwycięstwo Szalonego Reportera przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Salli przez TKO (prawy sierpowy i ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie

Skład[edytuj | edytuj kod]

Aktualni członkowie Funkcja Dawni członkowie
Mosa „Malik Montana” Ghawsi Twarz federacji
Chazbi Edelbiew Właściciele
Sławomir Bielski
Magdalena Rzewnicka
Diana Edelbiewa
Arkadiusz Pawłowski Ring announcer Jeff Houston
Arkadiusz Pawłowski Prowadzący konferencje
Mateusz Kaniowski
Dominik Durniat Komentatorzy Artur „Kornik” Sowiński, Paweł Derlacz
Mateusz Kaniowski
Piotr „Izak” Skowyrski
Mateusz Kaniowski Prowadzący studio Karolina Owczarz, Łukasz „Yoczook” Walaszek
Arkadiusz Pawłowski Wywiady po walkach Dominik „Mr. Polska” Czajka-Groot
Arkadiusz Pawłowski Prowadzący program "Rundki"
Mateusz Kaniowski
Arkadiusz Pawłowski Prowadzący ważenie i media trening
Szymon Bońkowski Sędzia główny Michał Wlazło

Sponsorzy[edytuj | edytuj kod]

Sponsor Praca Początek współpracy Koniec współpracy
Fortuna Bukmacher 2021 2023
Smoke Story Group (SSG) Partner techniczny
Super Express Patron mediowy
Radio Eska
Kredens Smaku Partner dietetyczny 2021 2022
Kuchnia Wikinga 2022 2023
Hotpay Operator płatności 2021 2023
Genesis Inne 2021
Team X 2021 2021
WKDzik 2022 2023
Plente 2023
O'la Voga 2023
Key-drop ? 2023
Fazicars ? 2023
Overlord ? 2023
Payskin Operator płatności 2022 2023

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Spółka tymczasowo zawieszona.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. High League – nowa gala Malika Montany: typy i kursy na walki! [online], zagranie.com [dostęp 2022-01-06] (pol.).
  2. a b Lista osób i podmiotów objętych sankcjami - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - Portal Gov.pl [online], Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji [dostęp 2023-06-19] (pol.).
  3. a b Decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wpisu na listę sankcyjną (DPP-TPZ.0272.55.2023(2)) [online], Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji [dostęp 2023-06-19] (pol.).
  4. a b Antoni Zubek, HIGH League na liście sankcyjnej MSWiA na wniosek ABW? [online], Silesion.PL, 29 maja 2023 [dostęp 2023-05-29] (pol.).
  5. a b c Jest oficjalna decyzja ws. gali High League. Wydali oświadczenie [online], Sport.pl, 2 czerwca 2023 [dostęp 2023-06-03] (pol.).
  6. a b High League wydało oświadczenie w sprawie dalszej działalności! Wiadomo, co z galą High League 7, wszystko jasne [online], sport.se.pl [dostęp 2023-06-21].
  7. Natsu wygrała z Lexy! Oto wyniki pierwszej gali High League [online], Onet Sport, 29 sierpnia 2021 [dostęp 2022-01-06] (pol.).
  8. Maciej Zimny, High League 1: „Lil Masti” rozpracowała Ewę Brodnicką! Bogusz rozbiła mistrzynię świata ciosami w parterze | MMAROCKS [online], MMA Rocks!, 28 sierpnia 2021 [dostęp 2022-01-06] (pol.).
  9. High League: Lukas TV wygrywa walkę trzech zawodników w klatce! Publiczność niezadowolona! [online], MMA PL, 28 sierpnia 2021 [dostęp 2022-01-06] (pol.).
  10. Maciej Zimny, High League 1: Starcie niskorosłych zakończone technicznym nokautem! „Big Jack” wygrywa z „Carlito” | MMAROCKS [online], MMA Rocks!, 28 sierpnia 2021 [dostęp 2022-01-06] (pol.).
  11. Maksymilian Kotowski, pashaBiceps vs Owca walką wieczoru High League 2! [online], 6 grudnia 2021.
  12. Jarek „Pasha” światło zgasza! Brutalny nokaut. „Najlepszy w historii” [online], Sport.pl [dostęp 2022-02-05] (pol.).
  13. High League 2: Lexy Chaplin zawalczy z Agatą „Fagatą” Fąk! [online], Onet Sport, 17 grudnia 2021 [dostęp 2022-01-08] (pol.).
  14. Wirtualna Polska Media, Udany powrót Lexy Chaplin. „Fagata” bez szans – WP SportoweFakty [online], sportowefakty.wp.pl, 5 lutego 2022 [dostęp 2022-02-05] (pol.).
  15. Big Jack i Mini Majk powalczą o pas niskorosłych na gali High League 2! [online], MMA PL, 5 stycznia 2022 [dostęp 2022-01-08] (pol.).
  16. Wirtualna Polska Media, Niesamowita walka niskorosłych. „Mini Majk” pierwszym zdobywcą pasa! – WP SportoweFakty [online], sportowefakty.wp.pl, 5 lutego 2022 [dostęp 2022-02-05] (pol.).
  17. W tej walce będą dymy! Alan Kwieciński i Denis Załęcki wyjaśnią konflikt na High League 2 [online], Onet Sport, 4 stycznia 2022 [dostęp 2022-01-08] (pol.).
  18. High League Grand Prix w 2022 roku! Ośmiu uczestników, 500 tys. zł dla zwycięzcy [online], MMA PL, 12 stycznia 2022 [dostęp 2022-01-12] (pol.).
  19. High League - 20 czerwca (poniedziałek) o godz. 20:00 podczas High League 3: Extra zmierzą się Denis BAD BOY Załęcki i Mateusz DON DIEGO Kubiszyn [online], www.facebook.com [dostęp 2022-06-10] (pol.).
  20. Maciej Zimny, High League 3 - wyniki gali | MMAROCKS [online], MMA Rocks!, 4 czerwca 2022 [dostęp 2022-06-10] (pol.).
  21. a b Wiemy, kiedy do klatki wróci Denis Załęcki! „Bad Boy” zdradził to w wywiadzie! [online], MMA PL, 23 czerwca 2022 [dostęp 2022-07-26] (pol.).
  22. Antoni Zubek, Denis Załęcki vs Mateusz Kubiszyn 20 czerwca na High League 3: Extra! [online], Silesion.PL, 10 czerwca 2022 [dostęp 2022-06-13] (pol.).
  23. a b Maciej Zimny, Miała być walka pełna wymian, były zapasy i parter! "Don Diego" wygrywa z Denisem Załęckim na punkty | MMAROCKS [online], MMA Rocks!, 20 czerwca 2022 [dostęp 2022-06-20] (pol.).
  24. High League 5: Wyniki! Sprawdź, kto wygrał swoje pojedynki? [online], MMA PL, 10 grudnia 2022 [dostęp 2022-12-10] (pol.).
  25. Gala High League transmisje online i live stream na żywo • Gdzie oglądać? [online], Estadios24.pl [dostęp 2023-02-15].
  26. Maciej Zimny, High League 1 – wyniki gali | MMAROCKS [online], MMA Rocks!, 28 sierpnia 2021 [dostęp 2022-10-03] (pol.).
  27. High League 2. Wyniki gali. "PashaBiceps" nowym królem High League, „Sport.pl” [dostęp 2022-10-03] (pol.).
  28. High League 3 - WYNIKI wszystkich walk. Kto wygrał walkę wieczoru? | Sport Radio ZET [online], sport.radiozet.pl, 4 czerwca 2022 [dostęp 2022-10-03] (pol.).
  29. Kto wygrał High League 4? WYNIKI wszystkich WALK High League na żywo 17.09.2022 [online], www.eska.pl [dostęp 2022-10-03].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]