Fame MMA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fame MMA sp. z o.o.
Logo
Państwo  Polska
Siedziba Swarzędz
Adres ul. Dworcowa 4B/3
Data założenia 22 maja 2018
Forma prawna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Prezes Rafał Pasternak
Udziałowcy Rafał Pasternak (30%)
Krzysztof Rozpara (30%)
Wojciech Gola (20%)
Michał Baron (20%)
Nr KRS 0000733311
Dane finansowe
Kapitał zakładowy 5000 zł
brak współrzędnych
Strona internetowa

Fame MMApolska federacja organizująca gale typu freak fight z siedzibą w Swarzędzu (k. Poznania). Pojedynki toczone są głównie na zasadach MMA, choć odbywają się także w innych dyscyplinach sportowych (boks, kick-boxing, itp.), podczas których walczą celebryci, youtuberzy, raperzy, influencerzy czy inne znane osoby ze świata mediów[1].

Federacja posiada łącznie aż czterech zarządców – Wojciecha „WG” Golę, Michała „Boxdela” Barona, Krzysztofa Rozparę oraz Rafała Pasternaka[2]. Głównym prowadzącym i konferansjerem gal był Arkadiusz „Pan” Pawłowski w latach 2018-2021. Podczas dwóch pierwszych gal Pawłowskiemu towarzyszył piosenkarz znany pod pseudonimem „Chwytak”[3]. Z kolei pierwszą konferencję przed galą Fame MMA 5, poprowadził youtuber Maciej „Człowiek Warga” Dąbrowski z kanału „Z Dvpy”[4]. Od gali Fame MMA 8 część obowiązków „Pana" Pawłowskiego przejął Michał Rogoziński oraz nowym konferansjerem od lutego 2021 został Hubert Mściwujewski.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Dawne logo Fame MMA

Komentatorzy[edytuj | edytuj kod]

Skład komentatorów gal w Fame MMA ulegał zmianom. Pierwszą, trzecią oraz większość czwartej edycji wydarzenia komentowali Paweł „Trybson” Trybała oraz Marek „AdBuster” Hoffmann[5]. Na drugiej gali w tej roli mogliśmy zobaczyć zawodowego kick-boksera oraz zawodnika MMA, Marcina „Różala” Różalskiego wraz z youtuberem „Mistrzem Gry”[6]. Na czwartej gali podczas pojedynku Adriana „Polaka" Polańskiego z Amadeuszem „Ferrarim" Roślikiem, „Adbustera" zastąpił dziennikarz Mateusz Kaniowski[7]. Duet Trybała/Kaniowski skomentował jeszcze piątą, szóstą oraz siódmą edycję, z wyjątkiem Main Eventu na Fame MMA 5, gdzie „Trybsona" zastąpił komentator Karol Matuszczak[8]. Fame MMA 8 komentowali Mateusz Kaniowski wraz z Marcinem Malczyńskim, jednak na dwa pojedynki tego drugiego zastąpił Jakub „Kubańczyk" Flas. Gala Fame MMA UK również była komentowana przez duet Kaniowski/Malczyński, jednak walkę Dawida Malczyńskiego z Adrianem „Polakiem" Polańskim zamiast Malczyńskiego skomentował główny prowadzący gali – Arkadiusz Pawłowski. Wydarzenie Fame MMA 9: Let's Play! komentowali Karol Matuszczak oraz Mateusz Kaniowski.

Gale Fame MMA[edytuj | edytuj kod]

Fame MMA 1: Boxdel vs. Guzik

Pierwsza edycja Fame MMA odbyła się 30 czerwca 2018 w Hali Widowskowo – Sportowej w Koszalinie. Main eventem gali było starcie o pas kategorii ciężkiej pomiędzy jednym z włodarzy federacji, Michałem „Boxdelem” Baronem oraz streamerem Jakubem „Guzikiem” Szymańskim. Pojedynek zwyciężył Boxdel już w pierwszej rundzie, pokonując Guzika przez TKO i tym samym zdobywając pierwszy historyczny pas mistrzowski. Co-main eventem gali był pojedynek bokserski, w którym wzięli udział Adrian „Polak” Polański oraz Daniel „Magical” Zwierzyński. Batalię wygrał „Polak”. Niecodziennym widokiem dla fanów była walka rycerska, w której Krzysztof Olczak pokonał Piotra Celeja.

Fame MMA 2: Rafonix vs. Magical

Gala Fame MMA 2 odbyła się 13 października 2018 w Hali Arena w Poznaniu. W main evencie youtuber Marcin „Rafonix” Krasucki pokonał streamera Daniela „Magicala” Zwierzyńskiego. Z kolei w co-main evencie pas Fame MMA w wadze półśredniej zdobył Dawid Malczyński, który pokonał Adriana „Polaka” Polańskiego[9]. Była to jedyna walka, w której decyzję musieli podejmować sędziowie. Większość pojedynków kończyła się bowiem przez TKO w pierwszej rundzie[9][10]. Ciekawą walką było nietypowe dla MMA starcie – 2 vs. 2, w której bliźniacy Piotr i Paweł Tyburscy pokonali bliźniaków Piotra i Pawła Kluk.

Fame MMA 3: IsAmU vs. DeeJayPallaside

Walki w ramach Fame MMA 3 odbywały się 30 marca 2019 w łódzkiej Atlas Arenie. W walce wieczoru Szymon „IsAmU” Kasprzyk pokonał Daniela „DeeJayaPallasida” Pawlaka[11]. Pas wagi półśredniej obronił Dawid Malczyński w starciu z Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem. Pierwszą w historii Fame MMA walką kobiet był pojedynek Marty „Linkimaster” Linkiewicz z Moniką „Esmeraldą” Godlewską. Zwyciężyła ta pierwsza[12][13][14]. Aż 5 walk musiało się zakończyć decyzją sędziów. Fame MMA 3 było pierwszą galą, podczas której odbyło się dziewięć starć pomiędzy zawodnikami, zamiast standardowych ośmiu.

Fame MMA 4: Linkimaster vs. Lil Masti

Fame MMA 4 odbyło się 22 czerwca 2019 w Hali Sportowej Częstochowa. W walce wieczoru znalazła się walka kobiet. Znana z występu na Fame MMA 3, Marta „Linkimaster” Linkiewicz zmierzyła się z piosenkarką Anielą „Lil Masti” Bogusz, znaną wcześniej jako Sexmasterka. Wygrała ta druga, zdobywając inauguracyjny pas mistrzowski kobiet. Na gali zawalczył również jeden z włodarzy FAME MMA – Michał „Boxdel” Baron. Przegrał on z raperem Jakubem „Kubańczykiem” Flasem. Na karcie walk znalazł się również pojedynek youtubera Adriana „Medusy” Salamona z Piotrem „Knaziem” Knasiem, znanym też jako „Klaun z Koszalina”, który wygrał ten pierwszy. Największym konfliktem gali było starcie Adriana „Polaka” Polańskiego z Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem. Batalię wygrał Adrian „Polak” Polański.

Marcin Najman oraz Piotr Witczak przed walką na gali Fame MMA 5

Fame MMA 5: Bonus BGC vs. Najman

Piąta gala odbyła się 26 października 2019 w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie i była zapowiadana jako „Największe wydarzenie widowiskowo-sportowe w Polsce w 2019 roku”. W walce wieczoru znaleźli się raper Piotr „Bonus BGC” Witczak oraz polski bokser wagi ciężkiej Marcin „El Testosteron” Najman. Pojedynek ten wygrał dzięki swojemu doświadczeniu „El Testosteron”. Najbardziej medialnym oraz oczekiwanym przez fanów starciem była walka zapowiadana jako „Super Freak Fight” – czyli starcie karła znanego z ekipy youtubera Friza – Mateusza „Mini Majka” Krzyżanowskiego oraz youtubera Marka „Lorda Kruszwila” Kruszela. Pojedynek zwyciężył Marek Kruszel. Podczas gali miały miejsce dwa pojedynki o pasy mistrzowskie. Dawid Malczyński drugi raz obronił pas wagi półśredniej w walce z Tomaszem Olejnikiem. Natomiast brat Dawida – Marcin Malczyński zdobył inauguracyjny pas wagi średniej pokonując w co-main evencie znanego z występu na gali Fame MMA 2 Marka „AdBustera” Hoffmanna. Najpiękniejszy nokaut w historii Fame MMA może zanotować Kamil „Hassi” Hassan na zawodniku z Ukrainy, Olehu „Olegu” Riashentsevie.

Fame MMA 6: Zusje vs. Linkimaster

Kolejna edycja Fame MMA, czyli Fame MMA 6 odbyła się 28 marca 2020. Początkowo miała odbyć się w Hali Sportowej Częstochowa, jednak jej lokalizacja została zmieniona na wytwórnię filmową Alvernia Studios we wsi Nieporazw związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Również z tego powodu wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. W walce wieczoru zobaczyliśmy znaną z występu na trzeciej oraz czwartej gali Martę „Linkimaster” Linkiewicz, z debiutującą w MMA, Kamilą „Zusje” Smogulecką, znaną także jako „#twoja siostra” Astafiewa. Zwyciężyła bardziej doświadczona Linkimaster. Podczas co-main eventu ujrzeliśmy starcie jednego z włodarzy Fame MMA, Wojtka „WG” Goli, z youtuberem oraz influencerem Marcinem „Rafonixem” Krasuckim, które wygrał ten pierwszy. Batalia polskiego pięściarza Marcina „El Testosterona” Najmana z kulturystą Piotrem „Bestią” Piechowiakiem zakończyła się sensacyjnym zwycięstwem Piotra Piechowiaka. Na gali doszło też do rozwiązania wielu konfliktów między zawodnikami.

Fame MMA 7: Popek Monster vs. Stifler

Fame MMA 7 odbyło się 5 września 2020 w Łodzi. W main evencie rękawice skrzyżowali celebryta Damian „Stifler” Zduńczyk oraz znany z walk w federacji KSW, raper Paweł „Popek Monster” Mikołajuw, który zwyciężył tą walkę przed czasem. Co-main eventem był rewanż z gali Fame MMA 4, pomiędzy Adrianem „Polakiem” Polańskim oraz Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem, który zakończył się kontrowersyjną dyskwalifikacją tego drugiego. Mistrz kategorii półśredniej Dawid Malczyński pokonał Wojciecha „WG" Golę. Na szali nie było jednak pasa mistrzowskiego. W karcie walk znalazło się aż 10 pojedynków, co z czasem stało się nowym standardem w Fame MMA.

Fame MMA 8: Dubiel vs. Blonsky

Ósma gala Fame MMA odbyła się 21 listopada 2020 w Łodzi. W walce wieczoru z udziałem dwóch youtuberów Kacper „Blonsky" Błoński pokonał Marcina Dubiela. Co-main event w formule bokserskiej z udziałem Kasjusza „Don Kasjo" Życińskiego oraz Marcina „El Testosteron" Najmana zakończył się dyskwalifikacją tego drugiego. Podczas wydarzenia mogliśmy również oglądać walkę dwóch raperów – Filipa „Filipka" Marcinka oraz Michała „Soboty" Sobolewskiego, która zakończyła się zwycięstwem „Filipka". W walce kobiet między Kamilą „Zusje" Smogulecką, a Dagmarą Szewczyk to ta pierwsza zwyciężyła poprzez ciosy pięściami w parterze. Na ósmej gali odbyło się ponownie 10 walk.

Fame MMA 9: Let's Play!

Wydarzenie „Fame MMA 9: Let's Play!" odbyło się 6 marca 2021 po raz trzeci w Łodzi. W pierwszej walce zwyciężył Patryk „Ryba” Karaś, który pomimo dwóch przegranych rund poddał duszeniem zza pleców w trzeciej Oleha „Olega” Riaszeńczewa. Drugi pojedynek zwyciężył znany z poprzednich gal Krystian „Krycha” Wilczak, nokautując youtubera Patryka „Mortalcia” Barana w 2 rundzie. W trzecim starciu Karolina „Way of Blonde" Brzuszczyńska pokonała kulturystkę, Annę „IFBB PRO" Andrzejewską jednogłośną decyzją sędziów. W kolejnej walce Jakub „Kuba Post" Postaremczak pokonał po bliskiej walce werdyktem niejednogłośnym (29-28 u dwóch sędziów) Mikołaja „VanDala" Rdzanka. Zawodnicy przed pojedynkiem byli w konflikcie, jednak Vandal w wywiadzie po walce przyznał że to koniec ich konfliktu i liczy na rewanżowy pojedynek który odbył by się na sportowo. Następnie jednogłośną decyzją sędziów, znany z TikToka Filip Zabielski wygrał z Mariuszem „Hejterem" Słońskim po szalonej i zaciętej walce. Kolejnym zestawieniem był pojedynek pomiędzy członkiem Warszawskich Koksów – Pawłem „Ponczkiem" Sikorą, a dziennikarzem Fame News – Patrykiem „paTrykosem" Domke. Walkę zwyciężył ten pierwszy który pokonał rywala jednogłośnie na punkty. W drugiej walce kobiet podczas tej gali narzeczona znanego pięściarza Artura Szpilki – Kamila „Kamiszka" Wybrańczyk, poddała w drugiej rundzie duszeniem zza pleców Kamilę „Zusje" Smogulecką. Mistrzowskie starcie o pas w wadze średniej zwyciężył raper Jakub „Kubańczyk" Flas, który wygrał pojedynek przez TKO w 1 rundzie, nokautując ówczesnego mistrza Marcina Malczyńskiego niskimi kopnięciami. Co-Main eventem gali był pojedynek pomiędzy znanymi youtuberami, Sylwestrem Wardęgą oraz znanym poprzedniej gali Kacprem „Blonskym" Błońskim. Walka skończyła się w 1 rundzie zwycięstwem Kacpra Błońskiego przez duszenie zza pleców. Walka main eventowa odbyła się w formule bokserskiej, w której wystąpili dwaj raperzy Patryk „Kizo" Woziński z Gabrielem „Arabem” Al-Sulwim. Starcie po 3 rundach jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Arab, który częściej trafiał rywala.

Gala Fame MMA UK[edytuj | edytuj kod]

Fame MMA UK 1: Gowland vs. McKenna

Po oszałamiającym sukcesie gali w Polsce, założyciele postanowili otworzyć się na kolejny teren. Jak sami jednak mówią, nie jest to wydarzenie dedykowane Polonii zamieszkującej Wyspy Brytyjskie, a tamtejszym obywatelom. Oznacza to, że w klatce widzieliśmy i zobaczymy walki popularnych brytyjskich gwiazd internetu i telewizji[15].

Pierwsza gala Fame MMA UK 1 odbyła się 14 grudnia 2019 roku w Utilita Arenie w Newcastle[16]. W Main-Evencie wystąpili Sam Gowland i Marty McKenna (początkowo walką wieczoru tej gali miał być pojedynek Scotta „Scotta T" Timlina z Stephenem „Stevie" Bearem, jednak zestawienie nie doszło do skutku). Pojedynek skończył się na korzyść Sama Gowlanda[17]. W co-main evencie wystąpił jeden z właścicieli Fame MMA, Wojciech „WG" Gola w starciu z brytyjskim youtuberem Joelem Morrisem, znanym pod pseudonimem „JMX”. Prócz tego widownia zgromadzona na hali mogła obejrzeć rewanż z gali Fame MMA 2 pomiędzy Adrianem Polańskim, a mistrzem wagi półśredniej Dawidem Malczyńskim. Zwyciężył i tym samym zrewanżował się Adrian Polański[18].

W lipcu 2020 roku członek zarządu federacji, Krzysztof Rozpara przyznał w wywiadzie, że pierwsza gala Fame MMA UK była porażką, a do drugiej prawdopodobnie nigdy nie dojdzie[19].

Wszystkie walki na Fame MMA odbywały się w limitach czasowych 3 × 2 minuty lub 3 × 3 minuty.

Projekt Hype MMA[edytuj | edytuj kod]

28 lutego 2021 podczas II konferencji przed galą Fame MMA 9, właściciele zapowiedzieli nowy projekt „Hype powered by FAME MMA" lub po prostu „Hype MMA", który będą realizować ze znanym youtuberem Sergiuszem „TheNitroZyniak" Górskim. Cały projekt Hype MMA jest szansą na pokazanie się mniej znanym twórcom oraz innym mniej znanym osobom ze świata mediów, dodatkowo do wygrania dla zwycięzców jest kontrakt na 5 walk podczas przyszłych gal Fame MMA, a same imprezy Hype'u będą odbywały się raz w miesiącu[20].

Reguły[21]

Hype MMA będzie miało formułę sezonową. W jednym sezonie odbędzie się 6 gal (pięć eliminacyjnych i szósta będzie galą finałową). Na każdym z wydarzeń eliminacyjnych odbędzie się 6 walk + super fight (super fight to poza turniejowa walka dwóch gwiazd Fame MMA).

Po każdej gali będzie 6 zwycięzców. Łącznie po 5 wydarzeniach będziemy mieć 30 zwycięzców i 30 przegranych. Spośród zwycięzców, widzowie, włodarze i zawodnicy Fame MMA, wybiorą 8 najciekawszych zawodników. Widzowie będą mogli zagłosować poprzez wypełnienie ankiety, dostępnej na stronie hypemma.tv. Włodarze zaś będą prowadzili głosowanie w formie obrad, natomiast zawodnicy Fame MMA, wypełnią zewnętrzną ankietę.

Waga głosów
Widzowie 50%
Włodarze 35%
Zawodnicy Fame MMA 15%

Osiem wybrańców zmierzy się w walkach finałowych. Na ostatniej gali sezonu odbędą się 4 półfinały w 2 kategoriach wagowych, a następnie dwa finały. Dwóch zawodników zakończy sezon Hype MMA, z kontraktem na 5 walk w Fame MMA.

Spośród przegranych zostanie wybranych dwóch tzw. Lucky Looserów, którzy zaskarbili sobie sympatię widzów, włodarzy i zawodników Fame MMA. Zawalczą oni na kontrakt na jedną walkę w Fame MMA.

Dzika karta to natychmiastowy immunitet dla zawodnika. Rozporządza nią przywódca Watahy – Sylwester Wardęga. Może ją przyznać w dowolnym etapie trwania sezonu, dowolnemu zawodnikowi – wygranemu bądź przegranemu. Taką kartę można przyznać raz na sezon.

Gale Hype MMA[edytuj | edytuj kod]

Hype MMA S01E01: Rafonix vs. Hejter (znana także jako - Hype powered by Fame 1, Hype MMA 1)

Pierwsza edycja gali Hype MMA odbyła się 17 kwietnia 2021. Podczas gali widzowie mogli obejrzeć 7 walk, w tym jedno zestawienie pomiędzy Marcinem „Rafonixem” Krasuckim, a Mariuszem „Hejterem” Słońskim było tzw. Superfightem. Dostęp do wydarzenia był darmowy dla osób które wykupiły wcześniej galę Fame MMA 9: Let's Play!, jednak widzowie którzy nie wykupili poprzedniej gali, mieli możliwość tą wykupić[22]. Na samej gali 5 pojedynków skończyło się przez TKO w pierwszych rundach, oraz jeden w 3 rundzie również przez techniczny nokaut[23]. Do niecodziennej sytuacji doszło w walce Jakuba „Kuby Trenuje" Droździela, który pozbawił swojego przeciwnika tlenu, zaciskając ciasne duszenie gilotynowe Krystianowi „Krissowi" Bartosze, ten jednak nie odklepał w matę na czas, po czym stracił przytomność[24]. Błyskawiczny nokaut w Superfight'cie zanotował Mariusz „Hejter” Słoński, który skończył Marcina „Rafonixa” Krasuckiego już w siódmej sekundzie walki[25]. Przed Main eventowym pojedynkiem, włodarze nagrodził bonusami finansowymi trzech zawodników, m.in Jakuba „Kube Trenuje" Droździela, Damiana „Kalbara" Kalbarczyka oraz Pawła „Pavlloo” Szweda za swoje widowiskowe skończenia[26].

Lista gal i rozpiska[edytuj | edytuj kod]

Nr Gala Data Miejsce Frekwencja widowni
(przybliżona)
Transmisja
1 Fame MMA 1: Boxdel vs. Guzik 30 czerwca 2018 Koszalin, Hala Widowiskowo-Sportowa 1500 widzów PPV – Fame MMA TV
2 Fame MMA 2: Rafonix vs. Magical 13 października 2018 Poznań, Hala Widowiskowo-Sportowa 4000 widzów
3 Fame MMA 3: IsAmU vs. DeeJayPallaside 30 marca 2019 Łódź, Atlas Arena 7000 widzów
4 Fame MMA 4: Linkimaster vs. Lil Masti 22 czerwca 2019 Częstochowa, Hala Sportowa Częstochowa 6000 widzów
5 Fame MMA 5: Bonus BGC vs. Najman 26 października 2019 Gdańsk/Sopot, Ergo Arena 10.000 widzów
6 Fame MMA 6: Zusje vs. Linkimaster 28 marca 2020 Nieporaz, Alvernia Studios Bez udziału publiczności[a]
7 Fame MMA 7: Popek Monster vs. Stifler 5 września 2020 Łódź, DoubleTree by Hilton Hotel Łódź 40 widzów
8 Fame MMA 8: Dubiel vs. Blonsky 21 listopada 2020 Bez udziału publiczności[a]
9 Fame MMA 9: Let's Play! 6 marca 2021
10 Fame MMA 10: Don Kasjo vs. Parke 15 maja 2021
11 Fame MMA 11 2021
Nr Gala Data Miejsce Frekwencja widowni
(przybliżona)
Transmisja
1 Fame MMA UK 1: Gowland vs. McKenna 14 grudnia 2019 Newcastle, Utilita Arena 2500 widzów PPV – Fame MMA TV
Nr Gala Data Miejsce Frekwencja widowni
(przybliżona)
Transmisja
1 Hype MMA S01E01: Rafonix vs. Hejter 17 kwietnia 2021 Łódź, DoubleTree by Hilton Hotel Łódź Bez udziału publiczności[a] PPV – Fame MMA TV
2 Hype MMA S01E02 2021

Zawodnicy i ich rekordy[edytuj | edytuj kod]

Statystyki zawodników z gal FAME MMA 1-9, HYPE MMA oraz gali UK 1
*Statystyki z gali FAME MMA UK oraz Hype MMA zostały także wliczone do rekordów zawodników, np. Dawid Malczyński przegrał na UK z Adrianem Polańskim.
Nr K Imię i nazwisko Pseudonim Liczba walk Zwycięstwa Porażki Remisy Zwycięstwa przez KO/TKO Porażki przez KO/TKO Ostatnia walka Aktualne Mistrzostwo FAME MMA
01 Polska Michał Baron „Boxdel” 2 1 1 0 1 1 Przegrana (z Kubańczykiem, FM4)
02 Polska Jakub Szymański „Guzik” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Boxdelem, FM1)
03 Polska Daniel Zwierzyński „Magical” 2 0 2 0 0 1 Przegrana (z Rafonixem, FM2)
04 Polska Adrian Polański „Polak” 6 4 2 0 0 0 Wygrana (z Ferrarim, FM7)
05 Polska Piotr Celej 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Olczakiem, FM1)
06 Polska Krzysztof Olczak 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Celejem, FM1)
07 Polska Dawid Ambroziak „Ambro” 3 2 1 0 0 0 Wygrana (z Szewcem, FM6)
08 Polska Dawid Ozdoba „Surfer” 2 0 2 0 0 1 Przegrana (z Adbusterem, FM2)
09 Polska Michał Handke 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Wiewiórem, FM1)
10 Polska Maksymilian Wiewiórka „Wiewiór” 4 3 1 0 0 1 Wygrana (z Ferrari, FM8)
11 Polska Hubert Korczak „Ken” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Krychą, FM1)
12 Polska Krystian Wilczak „Krycha” 4 3 1 0 3 0 Wygrana (z Mortalcio, FM9)
13 Polska Marek Wilczak „Maro” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Lupą, FM1)
14 Polska Łukasz Lupa 3 2 1 0 2 1 Wygrana (z Mielonidasem, FM7)
15 Polska Michał Bogawski „Łysy Bogas” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Ztrolowanym, FM1)
16 Polska Sebastian Nowak „Ztrolowany” 3 2 1 0 2 0 Przegrana (z Ratajem, FM7)
17 Polska Marcin Krasucki „Rafonix” 4 1 3 0 1 2 Przegrana (z Hejterem, HM1)
18 Polska Dawid Malczyński „Bocian" 5 4 1 0 2 0 Wygrana (z WG, FM7) Pas Mistrzowski FAME MMA w kategorii półśredniej
19 Polska Marek Hoffmann „AdBuster” 2 1 1 0 1 0 Przegrana (z M. Malczyńskim, FM5)
20 Polska Amadeusz Roślik „Ferrari” 5 1 4 0 1 0 Przegrana (z Wiewiórem, FM8)
21 Polska Sylwester Tkocz „Bystrzak” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Ferrarim, FM2)
22 Polska Piotr Witczak „Bonus BGC” 3 0 3 0 0 3 Przegrana (z El Testosteronem, FM5)
23 Polska Piotr Tyburski „Tybori” 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Klukami, FM2)
24 Polska Paweł Tyburski „Tybori” 3 2 1 0 2 0 Przegrana (z Arabem, FM8)
25 Polska Piotr Kluk 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Tyburskimi, FM2)
26 Polska Paweł Kluk 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Tyburskimi, FM2)
27 Polska Artur Walczak „Waluś” 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Czapim, FM2)
28 Polska Piotr Czapiewski „Czapi” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Walusiem, FM2)
29 Polska Kamil Stępiński „Kasti” 3 2 1 0 1 0 Wygrana (z Krychą, FM5)
30 Polska Szymon Kasprzyk IsAmU 2 2 0 0 0 0 Wygrana (z Rafonixem, FM5)
31 Polska Daniel Pawlak „DeeJayPallaside” 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z IsAmU, FM3)
32 K Polska Marta Linkiewicz „Linkimaster” 4 3 1 0 2 1 Wygrana (z Martirenti, FM7)
33 K Polska Monika Godlewska „Esmeralda” 2 0 2 0 0 2 Przegrana (z Eweloną, FM5)
34 Polska Szymon Wrzesień „Taxi Złotówa” 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Bonusem BGC, FM3)
35 Polska Filip Marcinek Filipek 3 2 1 0 0 0 Wygrana (z Sobotą, FM8)
36 Polska Patryk Karaś Ryba 2 2 0 0 0 0 Wygrana (z Olegem, FM9)
37 Polska Kasjusz Życiński „Don Kasjo” 4 4 0 0 0 0 Wygrana (z El Testosteronem, FM8)
38 Polska Bartosz Brzeziński „Ruby” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Krychą, FM3)
39 Polska Krzysztof Ciesielski „Bodychrist” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z M. Terminatorem, FM3)
40 Polska Marcin Wójcik „Mnich Terminator” 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Bodychristem, FM3)
41 Polska Kamil Hassan „Hassi” 3 1 2 0 1 0 Przegrana (z Wiewiórem, FM7)
42 K Polska Aniela Bogusz „Lil Masti” 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Linkimaster, FM4)
43 Polska Adrian Salamon „Medusa” 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Knaziuu, FM4)
44 Polska Piotr Knaś „Knaziuu” 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Medusą, FM4)
45 Polska Jakub Flas „Kubańczyk” 3 3 0 0 3 0 Wygrana (z M. Malczyńskim, FM9) Pas Mistrzowski FAME MMA w kategorii średniej
46 Polska Patryk Woziński Kizo 2 0 2 0 0 1 Przegrana (z Arabem, FM9)
47 Polska Marcin Makowski „Mielonidas” 2 1 1 0 1 1 Przegrana (z Lupą, FM7)
48 Polska Łukasz Imiełowski „Tomb” 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Filipkiem, FM4)
49 Polska Krystian Brzeziński Jongmen 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Kastim, FM4)
50 Polska Marcin Najman El Testosteron 4 2 2 0 1 1 Przegrana (z Don Kasjo, FM8)
51 Polska Marcin Malczyński 2 1 1 0 0 1 Przegrana (z Kubańczykiem, FM9)
52 Polska Mateusz Krzyżanowski „Mini Majk” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Lordem Kruszwilem, FM5)
53 Polska Marek Kruszel „Lord Kruszwil” 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Mini Majkiem, FM5)
54 Polska Tomasz Olejnik 2 0 2 0 0 1 Przegrana (z Hejterem, FM7)
55 K Polska Ewelina Kubiak „Ewelona” 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Esmeraldą, FM5)
56 Ukraina Oleh Riaszeńczew „Oleg” 2 0 2 0 0 1 Przegrana (z Rybą, FM9)
57 K Polska Kamila Smogulecka „Zusje” 3 1 2 0 1 0 Przegrana (z Kamiszką, FM9)
58 Polska Wojciech Gola „WG” 3 1 2 0 1 2 Przegrana (z D. Malczyńskim, FM7)
59 Polska Piotr Piechowiak Bestia 2 2 0 0 1 0 Wygrana (z Szelim, FM8)
60 Polska Mateusz Łapot L-Pro 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Kubańczykiem, FM6)
61 Polska Maciej Rataj 2 1 1 0 0 0 Wygrana (z Ztrolowanym, FM7)
62 Polska Bartosz Kubik Qbik 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Cypisem, FM6)
63 Polska Cyprian Racicki „Cypis” 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Qbikiem, FM6)
64 Polska Alan Kwieciński „Alanik” 2 1 1 0 0 0 Wygrana (z Pająkiem, FM8) Pas Mistrzowski XFC (K-1) w kategorii półśredniej
65 Polska Arkadiusz Tańcula „AroY” 2 1 1 0 0 1 Przegrana (z Pawłem Tyborim, FM7)
66 Polska Maciej Szewczyk „Szewcu” 2 0 2 0 0 0 Przegrana (z Fallem, FM8)
67 Polska Paweł Mikołajuw Popek Monster 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Stiflerem, FM7)
68 Polska Damian Zduńczyk „Stifler” 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Popkiem Monsterem, FM7)
69 K Polska Marta Rentel „Martirenti” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Linkimaster, FM7)
70 Polska Mariusz Słoński „Hejter” 4 2 2 0 1 0 Wygrana (z Rafonixem, HM1)
71 Polska Dariusz Kaźmierczuk „Daro Lew” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z El Testosteronem, FM7)
72 Polska Kacper Błoński „Blonsky” 2 2 0 0 0 0 Wygrana (z Wardęgą, FM9)
73 Polska Marcin Dubiel 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Blonskym, FM8)
74 Polska Michał Sobolewski Sobota 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Filipkiem, FM8)
75 Polska Gabriel Al-Sulwi „Arab” 2 2 0 0 0 0 Wygrana (z Kizo, FM9)
76 Polska Piotr Szeliga „Szeli” 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Bestią, FM8)
77 Polska Piotr Pająk 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Alanikiem, FM8)
78 K Polska Dagmara Szewczyk 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Zusje, FM8)
79 Polska Gamou Fall 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Szewcem, FM8)
80 Polska Patryk Baran „Mortalcio” 2 1 1 0 0 1 Przegrana (z Krychą, FM9)
81 Polska Patryk Domke „paTrykos” 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Ponczkiem, FM9)
82 K Polska Karolina Brzuszczyńska „Way of Blonde” 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Anną IFBB PRO, FM9)
83 Polska Sylwester Wardęga 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Blonskym, FM9)
84 K Polska Kamila Wybrańczyk „Kamiszka” 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Zusje, FM9)
85 K Polska Anna Andrzejewska „Anna IFBB PRO” 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Way of Blonde, FM9)
86 Polska Jakub Postaremczak „Kuba Post” 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Vandalem, FM9)
87 Polska Mikołaj Rdzanek „VanDal” 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Kubą Postem, FM9)
88 Polska Paweł Sikora „Ponczek” 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Patrykosem, FM9)
89 Polska Filip Zabielski 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Hejterem, FM9)
90 Polska Mateusz Murański „Muran” 0 0 0 0 0 0 Debiutant
91 Polska Michał Gała 0 0 0 0 0 0 Debiutant
92 Polska Mikołaj Śmieszek 0 0 0 0 0 0 Debiutant
93 Irlandia Północna Norman Parke Stormin 0 0 0 0 0 0 Debiutant
94 Polska Cezary Nykiel „Czaro" 0 0 0 0 0 0 Debiutant
95 Polska Mateusz Gąsiewski Haribo" 0 0 0 0 0 0 Debiutant
Statystyki zawodników z gali FAME MMA UK 1
Nr K Imię i nazwisko Pseudonim Liczba walk Zwycięstwa Porażki Remisy Zwycięstwa przez KO/TKO Porażki przez KO/TKO Ostatnia walka Aktualne Mistrzostwo FAME MMA UK
01 Anglia Sam Gowland 1 1 0 0 0 0 Wygrana
02 Anglia Marty McKenna 1 0 1 0 0 0 Przegrana
03 Anglia Joel Morris „JMX” 1 1 0 0 1 0 Wygrana
04 Polska Wojciech Gola „WG” 1 0 1 0 0 1 Przegrana
05 Polska Dawid Malczyński 1 0 1 0 0 0 Przegrana
06 Polska Adrian Polański „Polak” 1 1 0 0 0 0 Wygrana
07 K Cypr Ashley Marie „AshleyMariee” 1 0 1 0 0 0 Przegrana
08 K Anglia Georgia Harrison 1 1 0 0 0 0 Wygrana
09 Anglia Alistair Law „Ally” 1 0 1 0 0 0 Przegrana
10 Anglia Joseph Henderson „Hendo” 1 1 0 0 0 0 Wygrana
11 Anglia Daniel O’Reilly „Dapper Laughs” 1 0 1 0 0 1 Przegrana
12 Anglia Michael Harvey Jr „MC Harvey” 1 1 0 0 1 0 Wygrana
13 Anglia Mike Fox 1 0 1 0 0 1 Przegrana
14 Anglia Andrew Henderson 1 1 0 0 0 1 Wygrana
15 Anglia Casey Barker 1 1 0 0 1 0 Wygrana
16 Anglia Callum Markie 1 0 1 0 0 1 Przegrana
Statystyki zawodników z gali HYPE MMA
Nr K Imię i nazwisko Pseudonim Liczba walk Zwycięstwa Porażki Remisy Zwycięstwa przez KO/TKO Porażki przez KO/TKO Ostatnia walka Aktualne Mistrzostwo HYPEMMA
01 Polska Marcin Krasucki „Rafonix” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Hejterem, HM1)
02 Polska Mariusz Słoński „Hejter” 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Rafonixem, HM1)
03 Polska Adam Woźnicki „Adix” 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Pavlloo, HM1)
04 Polska Paweł Szwed „Pavlloo” 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Adixem, HM1)
05 Polska Patryk Malinowski „Taksi ZRT" 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Władkiem, HM1)
06 Polska Władysław Zijajew „Władek" 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Taksi ZRT, HM1)
07 Polska Mateusz Zakrzewski „Zakrzew" 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Bercikiem, HM1)
08 Polska Albert Ghambaryan „Bercik" 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Zakrzewem, HM1)
09 Polska Jakub Barczyk „Bary" 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Kalbarem, HM1)
10 Polska Damian Kalbarczyk „Kalbar" 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z Barym, HM1)
11 Polska Jakub Droździel „Kuba Trenuje" 1 1 0 0 0 0 Wygrana (z Krissem, HM1)
12 Polska Krystian Bartocha „Krissu" 1 0 1 0 0 0 Przegrana (z Kubą Trenuję, HM1)
13 Polska Norbert Krasnodębski „One Norbi" 1 0 1 0 0 1 Przegrana (z Bleckim, HM1)
14 Polska Oskar Lesiak „Blecki" 1 1 0 0 1 0 Wygrana (z One Norbim, HM1)

Wyniki gal Fame MMA[edytuj | edytuj kod]

Legenda:

 • (c) - mistrz/mistrzyni przed walką

Fame MMA 1: Boxdel vs. Guzik[edytuj | edytuj kod]

 • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii ciężkiej: (Main event) Polska Michał „Boxdel” Baron – Polska Jakub „Guzik” Szymański
Zwycięstwo Boxdela przez TKO (kopnięcie na wątrobę i uderzenia w parterze + odklepanie w matę przez rywala) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: (Boks, Co-main event) Polska Daniel „Magical” Zwierzyński – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo Polańskiego przez jednogłośną decyzję sędziów (30-25)
 • Walka w kategorii open: (Pojedynek rycerski) Polska Piotr Celej – Polska Krzysztof Olczak
Zwycięstwo Olczaka przez jednogłośną decyzję sędziów (29-23)
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Dawid „Surfer” Ozdoba
Zwycięstwo Ambra przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Michał Handke – Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka
Zwycięstwo Handke przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Hubert „Ken” Korczak – Polska Krystian „Krycha” Wilczak
Zwycięstwo Krychy przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Marek „Maro” Wilczak – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Lupy przez KO (cios podbródkowy) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii ciężkej: Polska Michał „Łysy Bogas” Bogawski – Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak
Zwycięstwo Ztrolowanego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie
[27]:

Fame MMA 2: Rafonix vs. Magical[edytuj | edytuj kod]

 • Walka w kategorii open: (Main event) Polska Marcin „Rafonix” Krasucki – Polska Daniel „Magical” Zwierzyński
Zwycięstwo Rafonixa przez TKO (ciosy pięściami w parterze + złamanie piszczela) w 1 rundzie
 • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii półśredniej: (Co-main event) Polska Dawid Malczyński – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo Malczyńskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: Polska Marek „AdBuster” Hoffmann – Polska Dawid „Surfer” Ozdoba
Zwycięstwo AdBustera przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik – Polska Sylwester „Bystrzak” Tkocz
Zwycięstwo Ferrariego przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Piotr „Bonus BGC” Witczak – Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak
Zwycięstwo Ztrolowanego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
 • Walki w kategorii ciężkiej: (2 vs. 2) Polska Piotr „Tybori” Tyburski Polska Paweł „Tybori” Tyburski – Polska Piotr Kluk Polska Paweł Kluk
Zwycięstwo Tyburskich przez TKO w 1 rundzie
 • Walka w kategorii superciężkiej: Polska Artur „Waluś” Walczak – Polska Piotr „Czapi” Czapiewski
Zwycięstwo Walusia przez TKO w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Kamil „Kasti” Stępiński – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Kastiego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
[28]:

Fame MMA 3: IsAmU vs. DeeJayPallaside[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo IsAmU przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii półśredniej: (Co-main event) Polska Dawid Malczyński (c) – Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik
Zwycięstwo Malczyńskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka kobiet w kategorii open: Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Monika „Esmeralda” Godlewska
Zwycięstwo Linkimaster przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Piotr „Bonus BGC” Witczak – Polska Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień
Zwycięstwo Taxi Złotówy przez TKO (niezdolność rywala do walki) w 1 rundzie
Zwycięstwo Ryby przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: Polska Adrian „Polak” Polański – Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
Zwycięstwo Don Kasjo przez jednogłośną decyzję sędziów (początkowo wygrana Polaka niejednogłośnie, jednak werdykt został zmieniony[29])
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Krystian „Krycha” Wilczak – Polska Bartosz „Ruby” Brzeziński
Zwycięstwo Krychy przez TKO (kolano i ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Krzysztof „Bodychrist” Ciesielski – Polska Marcin „Mnich Terminator” Wójcik
Zwycięstwo Mnicha Terminatora przez TKO (niezdolność rywala do walki) w 2 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – Polska Kamil „Hassi” Hassan
Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów
[30]:

Fame MMA 4: Linkimaster vs. Lil Masti[edytuj | edytuj kod]

 • Walka o mistrzostwo Fame MMA kobiet w kategorii open: (Main event) Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Aniela „Lil Masti” Bogusz
Zwycięstwo Lil Masti przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii średniej: (Co-main event) Polska Adrian „Medusa” Salamon – Polska Piotr „Knaziuu” Knaś
Zwycięstwo Medusy przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy) w 2 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Adrian „Polak” Polański – Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik
Zwycięstwo Polańskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: Polska Michał „Boxdel” Baron – Polska Jakub „Kubańczyk” Flas
Zwycięstwo Kubańczyka przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: (K-1) Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
Zwycięstwo Don Kasjo przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Mielonidasa przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie
Zwycięstwo Filipka przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Jongmena przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie
[31]:

Fame MMA 5: Bonus BGC vs. Najman[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo El Testosterona przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii średniej: (Co-main event) Polska Marcin Malczyński – Polska Marek „AdBuster” Hoffmann
Zwycięstwo Malczyńskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: (Super freak fight) Polska Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski – Polska Marek „Lord Kruszwil” Kruszel
Zwycięstwo Lorda Kruszwila przez TKO (kopnięcie w żebro) w 2 rundzie
Zwycięstwo IsAmU przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
 • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii półśredniej: Polska Dawid Malczyński (c) – Polska Tomasz Olejnik
Zwycięstwo Malczyńskiego przez TKO (kopnięcie na wątrobę i ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka kobiet w kategorii open: Polska Ewelina „Ewelona” Kubiak – Polska Monika „Esmeralda” Godlewska
Zwycięstwo Ewelony przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii średniej: Polska Kamil „Kasti” Stępiński – Polska Krystian „Krycha” Wilczak
Zwycięstwo Kastiego przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii piórkowej: Polska Kamil „Hassi” Hassan – Ukraina Oleh „Oleg” Riaszeńczew
Zwycięstwo Hassiego przez KO (wysokie kopnięcie na głowę) w 1 rundzie
[32]:

Fame MMA 6: Zusje vs. Linkimaster[edytuj | edytuj kod]

 • Walka kobiet w kategorii koguciej: (Main event) Polska Kamila „Zusje” Smogulecka – Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz
Zwycięstwo Linkimaster przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii półśredniej: (Co-main event) Polska Wojciech „WG” Gola – Polska Marcin „Rafonix” Krasucki
Zwycięstwo WG przez TKO (ciosy w parterze + odklepanie po ciosach) w 1 rundzie
Zwycięstwo Bestii przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
Zwycięstwo Kubańczyka przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Maciej Rataj – Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
Zwycięstwo Don Kasjo przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie
Zwycięstwo Cypisa przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Alan „Alanik” Kwieciński – Polska Arkadiusz „AroY” Tańcula
Zwycięstwo AroYa przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii średniej: Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Maciej „Szewcu” Szewczyk
Zwycięstwo Ambra przez niejednogłośną decyzję sędziów
[33]:

Fame MMA 7: Popek Monster vs. Stifler[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Popka Monstera przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: (Co-main event) Polska Adrian „Polak” Polański – Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik
Zwycięstwo Polaka przez dyskwalifikację rywala (kopnięcie w parterze) w 2 rundzie
 • Walka w limicie wagowym -80kg: Polska Dawid Malczyński – Polska Wojciech „WG” Gola
Zwycięstwo Malczyńskiego przez TKO (niezdolność rywala do walki) w 2 rundzie
 • Walka kobiet w kategorii koguciej: Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Marta „Martirenti” Rentel
Zwycięstwo Linkimaster przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka w limicie wagowym -88kg: Polska Arkadiusz „AroY” Tańcula – Polska Paweł „Tybori” Tyburski
Zwycięstwo Tyboriego przez TKO (niezdolność rywala do walki) w 2 rundzie
 • Walka w limicie wagowym -74kg: Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – Polska Kamil „Hassi” Hassan
Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: Polska Tomasz Olejnik – Polska Mariusz „Hejter” Słoński
Zwycięstwo Hejtera przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy) w 1 rundzie
Zwycięstwo El Testosterona przez TKO (ciosy pięściami w parterze i odklepanie przez rywala w mate) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Marcin „Mielonidas” Makowski – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Lupy przez KO (cios prawy sierpowy i ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak – Polska Maciej Rataj
Zwycięstwo Rataja przez jednogłośną decyzję sędziów
[34]:

Fame MMA 8: Dubiel vs. Blonsky[edytuj | edytuj kod]

 • Walka w kategorii średniej: (Main event) Polska Marcin Dubiel – Polska Kacper „Blonsky” Błoński
Zwycięstwo Blonsky'ego przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Don Kasjo przez dyskwalifikację rywala w 1 rundzie
Zwycięstwo Filipka przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii średniej: (K-1 w małych rękawicach) Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik – Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka
Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w limicie wagowym -88kg: Polska Paweł „Tybori” Tyburski – Polska Gabriel „Arab” Al-Sulwi
Zwycięstwo Araba przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Bestii przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie
 • Walka kobiet w kategorii koguciej: Polska Kamila „Zusje” Smogulecka – Polska Dagmara Szewczyk
Zwycięstwo Zusje przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Patryk „Mortalcio” Baran – Polska Mariusz „Hejter” Słoński
Zwycięstwo Mortalcia przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie
 • Walka o mistrzostwo XFC w kategorii półśredniej: (K-1) Polska Piotr Pająk – Polska Alan „Alanik” Kwieciński
Zwycięstwo Alanika przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Gamou Fall – Polska Maciej „Szewcu” Szewczyk
Zwycięstwo Falla przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie
[35]:

Fame MMA 9: Let's Play![edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Araba przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii półśredniej: (Co-main event) Polska Kacper „Blonsky” Błoński – Polska Sylwester Wardęga
Zwycięstwo Blonsky'ego przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
 • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii średniej: Polska Marcin Malczyński (c) – Polska Jakub „Kubańczyk” Flas
Zwycięstwo Kubańczyka przez TKO (niskie kopnięcia) w 1 rundzie
 • Walka kobiet w kategorii koguciej: Polska Kamila „Zusje” Smogulecka – Polska Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk
Zwycięstwo Kamiszki przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Patryk „paTrykos” Domke – Polska Paweł „Ponczek” Sikora
Zwycięstwo Ponczka przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Mariusz „Hejter” Słoński – Polska Filip Zabielski
Zwycięstwo Zabielskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w limicie wagowym -82kg: Polska Mikołaj „VanDal” Rdzanek – Polska Jakub „Kuba Post” Postaremczak
Zwycięstwo Kuby Posta przez niejednogłośną decyzję sędziów
 • Walka kobiet w limicie wagowym -56kg: Polska Karolina „Way of Blonde” Brzuszczyńska – Polska Anna „Anna IFBB PRO” Andrzejewska
Zwycięstwo Way of Blonde przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w limicie wagowym -79kg: Polska Krystian „Krycha” Wilczak – Polska Patryk „Mortalcio” Baran
Zwycięstwo Krychy przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
Zwycięstwo Ryby przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie
[36]:

Fame MMA 10: Don Kasjo vs. Parke[edytuj | edytuj kod]

 • Walka o "Pas Króla" oraz 1kg sztabkę złota w limicie wagowym -83kg: (Boks, Main event) Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński – Irlandia Północna Norman „Stormin” Parke
Zwycięstwo
 • Walka w kategorii półśredniej: (Co main-event) Polska Marcin Dubiel – Polska Cezary „Czaro” Nykiel
Zwycięstwo
 • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii półśredniej: Polska Dawid „Bocian" Malczyński (c) – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo
Zwycięstwo
 • Walka o mistrzostwo Fame MMA kobiet w kategorii koguciej: Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk
Zwycięstwo
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Michał Gała – Polska Mikołaj Śmieszek
Zwycięstwo
 • Walka w limicie wagowym -90kg: Polska Gabriel „Arab” Al-Sulwi – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Alan „Alanik” Kwieciński – Polska Piotr Pająk
Zwycięstwo
 • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Arkadiusz „AroY” Tańcula – Polska Mateusz „Muran” Murański
Zwycięstwo
 • Walka w kategorii lekkiej: Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Kamil „Hassi” Hassan
Zwycięstwo

Fame MMA 11[edytuj | edytuj kod]

Doniesienia o potencjalnych pojedynkach:

 • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii ciężkiej: (Main event) Polska Paweł „Popek Monster” MikołajuwPolska Piotr „Bestia” Piechowiak
 • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii półśredniej: Polska Dawid „Bocian" Malczyński (c) / Polska Adrian „Polak” Polański (c) – Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Wojciech „WG” Gola – Polska Mariusz „Hejter” Słoński
 • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii średniej: Polska Jakub „Kubańczyk” Flas (c) – Polska Gabriel „Arab” Al-Sulwi
 • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Marcin Malczyński – Polska Arkadiusz „AroY” Tańcula
 • Walka w kategorii półśredniej:Polska Krystian „Krycha” Wilczak – Polska Maciej „Szewcu” Szewczyk
 • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Maksym „Maksymalnie" Ziółkowski – TBA
 • Walka w kategorii ?: Polska Jarosław „pashaBiceps" Jarząbkowski TBA
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Patryk „Mortalcio” Baran – Polska Filip Zabielski
 • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Mateusz „L-Pro” ŁapotPolska Ernest „Red" Ivanda

Wyniki gal Hype MMA[edytuj | edytuj kod]

Hype MMA S01E01: Rafonix vs. Hejter[edytuj | edytuj kod]

 • Walka w kategorii półśredniej: (Main event, Super fight) Polska Marcin „Rafonix” Krasucki – Polska Mariusz „Hejter” Słoński
Zwycięstwo Hejtera przez KO (prawy sierpowy na szczękę i uderzenia w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w limicie wagowym -80kg: (Co-main event) Polska Adam „Adix” Woźnicki – Polska Paweł „Pavlloo” Szwed
Zwycięstwo Pavlloo przez TKO (uderzenia w parterze) w 3 rundzie
 • Walka w kategorii średniej: Polska Patryk „Taksi ZRT" Malinowski – Polska Władysław „Władek" Zijajew
Zwycięstwo Taksiego ZRT przez TKO (uderzenia w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii lekkiej: Polska Mateusz „Zakrzew" Zakrzewski – Polska Albert „Bercik" Ghambaryan
Zwycięstwo Zakrzewa przez TKO (uderzenia w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii lekkiej: Polska Jakub „Bary" Barczyk – Polska Damian „Kalbar" Kalbarczyk
Zwycięstwo Kalbara przez TKO (uderzenia w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii średniej: Polska Jakub „Kuba Trenuje" Droździel – Polska Krystian „Krissu" Bartocha
Zwycięstwo Kuby Trenuje przez techniczne poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie
 • Walka w limicie wagowym -86kg: Polska Norbert „One Norbi" Krasnodębski – Polska Oskar „Blecki" Lesiak
Zwycięstwo Bleckiego przez TKO (uderzenia w parterze) w 1 rundzie

Nagrody bonusowe:

 • Poddanie wieczoru → Polska Jakub „Kuba Trenuje" Droździel (przyznany przez Boxdela)
 • Nokaut wieczoru → Polska Damian „Kalbar" Kalbarczyk (przyznany przez Nitro)
 • Występ wieczoru → Polska Paweł „Pavlloo” Szwed (przyznany przez Wojciecha Golę)

Hype MMA S01E02[edytuj | edytuj kod]

 • Walka w kategorii ?:

Wynik gali Fame MMA UK[edytuj | edytuj kod]

Fame MMA UK 1: Gowland vs. McKenna[edytuj | edytuj kod]

 • Walka w kategorii open: (Main event) Anglia Sam Gowland – Anglia Marty McKenna
Zwycięstwo Gowlanda przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie
 • Walka w kategorii open: (Co-main event) Anglia Joel „JMX” Morris – Polska Wojciech „WG” Gola
Zwycięstwo JMXa przez TKO w 2 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Dawid Malczyński – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo Polańskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów
 • Walka kobiet w kategorii open: Cypr Ashley „AshleyMariee” Marie – Anglia Georgia Harrison
Zwycięstwo Harrison przez większościową decyzję sędziów
 • Walka w kategorii lekkiej: Anglia Alistair „Ally” Law – Anglia Joseph „Hendo” Henderson
Zwycięstwo Hendo przez większościową decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: Anglia Daniel „Dapper Laughs” O’Reilly – Anglia Michael „MC Harvey” Harvey Jr
Zwycięstwo MC Harveya przez TKO w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Anglia Mike Fox – Anglia Andrew Henderson
Zwycięstwo Hendersona przez TKO w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Anglia Casey Barker – Anglia Callum Markie
Zwycięstwo Barkera przez TKO w 2 rundzie
[37]:

Aktualni mistrzowie[edytuj | edytuj kod]

Mieszane sztuki walki (MMA)[edytuj | edytuj kod]

Kategoria Waga Mistrz Od Obrony tytułu
Ciężka do 120 kg Wakat
Średnia do 83,9 kg Polska Jakub „Kubańczyk” Flas (3-0) 6 marca 2021 0
Półśrednia do 77,1 kg Polska Dawid „Bocian" Malczyński (4-1) 13 października 2018 2
Kogucia kobiety do 61,2 kg Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz (3-1) lub Polska Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk (1-0) 15 maja 2021
Kobiety OPEN Wakat
Logo federacji XFC

Kick-boxing | formuła K1[edytuj | edytuj kod]

Kategoria Waga Mistrz Od Obrony tytułu
Półśrednia
XFC
do 77,1 kg Polska Alan „Alanik” Kwieciński (1-1) 21 listopada 2020 0

Historia mistrzów[edytuj | edytuj kod]

Mieszane sztuki walki (MMA)[edytuj | edytuj kod]

Waga ciężka[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Michał „Boxdel” Baron
(pokonał Jakuba „Guzika” Szymańskiego)
30 czerwca 2018 (Fame MMA 1) 24 marca 2019
Wakat 24 marca 2019 Baron podczas drugiej konferencji przed galą Fame MMA 3 zwakował tytuł mistrzowski

Waga średnia (do 83,9 kg)[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Marcin Malczyński
(pokonał Marka „AdBustera” Hoffmanna)
26 października 2019 (Fame MMA 5) 6 marca 2021 (Fame MMA 9)
2. Polska Jakub „Kubańczyk” Flas
(pokonał Marcina Malczyńskiego)
6 marca 2021 (Fame MMA 9) aktualny

Waga półśrednia (do 77,1 kg)[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Dawid „Bocian" Malczyński
(pokonał Adriana „Polaka” Polańskiego)
13 października 2018 (Fame MMA 2) aktualny
 • Pokonał Amadeusza „Ferrariego” Roślika 30 marca 2019 (Fame MMA 3)
 • Pokonał Tomasza Olejnika 26 października 2019 (Fame MMA 5)

Waga OPEN Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Aniela „Lil Masti” Bogusz
(pokonała Martę „Linkimaster” Linkiewicz)
22 czerwca 2019 (Fame MMA 4) 7 lutego 2021
Wakat 7 lutego 2021 Zgodnie z zasadami pas został zwakowany przez roczny brak aktywności i obrony tytułu. Federacja podaje również informacje, że mistrzyni nie chciała zgodzić się na warunki finansowe podczas spotkania, omawiającego jej następną walkę. Strony nie doszły do porozumienia, a FAME MMA odebrało jej mistrzostwo.

Waga kogucia kobiet (do 61,2 kg)[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz lub Polska Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk 15 maja 2021 (Fame MMA 10) aktualna

Kick-boxing | formuła K-1[edytuj | edytuj kod]

Waga półśrednia XFC (do 77,1 kg)[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Alan „Alanik” Kwieciński
(pokonał Piotra Pająka)
21 listopada 2020 (Fame MMA 8) aktualny

Reakcje i odbiór[edytuj | edytuj kod]

W ciągu dwóch pierwszych edycji Fame MMA, według serwisu Sport.pl, większość osób ze środowiska MMA skrytykowało organizację, zarzucając jej psucie wizerunku prawdziwych sportowców walczących w oktagonie[38]. W obronie projektu stanął m.in. Marcin Różalski, który stwierdził, że gala Fame MMA stworzona została dla tzw. freaków i nie należy jej mieszać z galami sportowymi[39]. Serwis sportowy zwrócił uwagę, iż gala jest odzwierciedleniem zapotrzebowania dla walk celebrytów, podkreślając, że pierwsza edycja odniosła olbrzymi sukces wśród głównie młodych widzów, których idole mierzyli się ze sobą w oktagonie[38].

Fame MMA stało się pierwszą w Polsce galą typu freak fight. W 2019 powołano organizację Free Fight Federation jako odpowiedź na rosnącą popularność w internecie gali Fame MMA[40][41].

Skład[edytuj | edytuj kod]

Aktualni ludzie

\/

Funkcja

\/

Dawni ludzie

\/

Wojciech „WG” Gola Właściciele
Michał „Boxdel” Baron
Krzysztof Rozpara
Rafał Pasternak
? Prowadzący gale „Chwytak”,
Arkadiusz „Pan” Pawłowski,
Michał Rogoziński
Hubert Mściwujewski Prowadzący konferencje Arkadiusz „Pan” Pawłowski,
Michał „Boxdel” Baron
Mateusz „Kanu" Kaniowski Komentatorzy Marek „AdBuster” Hoffmann,
„Mistrz Gry”,
Marcin „Różal” Różalski,
Paweł „Trybson” Trybała,
Marcin Malczyński,
Jakub „Kubańczyk” Flas
Karol Matuszczak
Daniel „DeeJayPallaside” Pawlak Prowadzący studio Paweł „Trybson” Trybała,
Mateusz „Tromba” Trąbka,
Paweł Svinarski
Michał Rogoziński Wywiady po walkach Arkadiusz „Pan” Pawłowski,
Mateusz „Kanu” Kaniowski
Michał „Boxdel” Baron Prowadzący cage i F2F Arkadiusz „Pan” Pawłowski
Michał Rogoziński Prowadzący ważenie i media trening
Patryk „paTrykos” Domke Prowadzący kanał Fame News

Sponsorzy[edytuj | edytuj kod]

Sponsor Praca Początek współpracy Koniec współpracy
LV BET Bukmacher 2018 2020
Betclic 2020
StormCloud Partner techniczny
Extreme Hobby 2019
MML Centrum Medyczne Patron medyczny 2020
Super Express Patron medialny
O2.pl
5 Posiłków Dziennie Catering Partner dietetczyny 2020
Ubezpieczenia Grodzki Bezpieczeństwo zawodników 2021
Hotpay Operator płatności 2018
Lord Kruszwil 2018
Tipeo 2019
Preorder
SFD
High Life
Patriotic
Zoodoptuj
Golden Bow Solutions (GBS) 2020
Premium Cars
Nexx Developer
Denley
KRUK's Different
Key-drop.com 2021
Apis Natural Cosmetics
Illegal Night
Wielkareklama.eu
WKDZIK
Gameat

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c W związku z pojawieniem się epidemii koronawirusa (COVID-19) w Polsce.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. YouTube 2.0 po polsku, czyli patostreamerzy tłuką się w klatce – WP Tech, tech.wp.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 2. FAME MMA | Rejestr.io, rejestr.io [dostęp 2020-10-24].
 3. Fame MMA, famenews.pl [dostęp 2020-10-24].
 4. Człowiek Warga z nową rolą w FAME MMA, apynews.pl [dostęp 2020-10-24] (pol.).
 5. Fame MMA 3. Wśród uczestników Bonus BGC i Marta Linkiewicz. Skomentują Trybson i AdBuster, Sport.pl [dostęp 2020-10-24] (pol.).
 6. Krzysztof Prencina, FAME MMA 2 czyli gala freak fight w ofercie bukmacherów, Legalny Bukmacher, 15 czerwca 2018 [dostęp 2020-10-24] (pol.).
 7. Fame MMA, FREE FIGHT: Ferrari vs Polak, 4 września 2020.
 8. Wirtualna Polska Media, Fame MMA 5. Mateusz Kaniowski i Paweł "Trybson" Trybała. To oni będą komentować galę – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 26 października 2019 [dostęp 2020-10-24] (pol.).
 9. a b Fame MMA 2: fatalna kontuzja „Magicala”. Zwycięstwo „Rafonixa” i porażka „Bonusa BGC” – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 10. FAME MMA 2: Dawid Malczyński wygrywa na punkty z „Polakiem” i zostaje nowym mistrzem FAME MMA – MMA PL – MMA PL, mma.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 11. FAME MMA 3: Isamu zwycięzcą walki wieczoru! DeeJayPallaside wyszedł do walki ze złamaną ręką! – MMA PL – MMA PL, mma.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 12. FAME MMA 3 POWTÓRKA walki Godlewska i Linkiewicz WIDEO. Nokaut i uściski po walce [2. 4. 2019 r.] | Dziennik Zachodni, dziennikzachodni.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 13. Fame MMA 3 – wyniki. Walka Linkiewicz vs Godlewska. Która wygrała? Relacja | naTemat.pl, natemat.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 14. Linkiewicz znokautowała Godlewską w 45 sekund! Działo się na Fame MMA 3 [WIDEO], www.superstacja.tv [dostęp 2019-06-21] [zarchiwizowane z adresu 2019-06-20] (pol.).
 15. FAME MMA w Anglii – WALKI, DATA, MIEJSCE, BILETY. Czym jest Fame MMA UK?, www.eska.pl [dostęp 2019-10-13].
 16. Fame MMA UK NA ŻYWO: Walki LIVE w internecie. Fame MMA UK relacja online stream – Sport, sport.radiozet.pl [dostęp 2019-12-14] (pol.).
 17. Wirtualna Polska Media, Fame MMA UK. Wyniki gali. Sam Gowland wygrał w walce wieczoru, porażki Goli i Malczyńskiego – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 15 grudnia 2019 [dostęp 2019-12-14] (pol.).
 18. FAME MMA UK: „Polak” rewanżuje się Malczyńskiemu i wygrywa niejednogłośną decyzją, MMA PL, 14 grudnia 2019 [dostęp 2019-12-28] (pol.).
 19. Krzysztof Rozpara o gali FAME UK: To była kompletna porażka (pol.). mma.pl. [dostęp 2020-09-19].
 20. HypeMMA™, hypemma.tv [dostęp 2021-03-13] (ang.).
 21. Na jakich zasadach odbywać się będzie Hype MMA? Poznaliśmy szczegóły pierwszego sezonu, MMA - BĄDŹ NA BIEŻĄCO, 14 kwietnia 2021 [dostęp 2021-04-17] (pol.).
 22. Gala FAME MMA 10 w maju. Hype MMA już w kwietniu., Legalny Bukmacher, 13 marca 2021 [dostęp 2021-03-13] (pol.).
 23. HYPE 1: Rafonix vs. Hejter - wyniki na żywo, MMA PL, 17 kwietnia 2021 [dostęp 2021-04-17] (pol.).
 24. HYPE 1: Kuba Trenuje udusił gilotyną Krissu, MMA PL, 17 kwietnia 2021 [dostęp 2021-04-17] (pol.).
 25. Wirtualna Polska Media, Hype MMA 1. Marcin "Rafonix" Krasucki - Mariusz "Hejter" Słoński. Nokaut w 7. sekundzie! - WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 17 kwietnia 2021 [dostęp 2021-04-17] (pol.).
 26. Hype MMA. Wyniki gali. Hejter nokautuje Rafonixa w niecałe SIEDEM SEKUND!, sport.se.pl [dostęp 2021-04-17].
 27. Podsumowanie gali FAME MMA!, apynews.pl [dostęp 2019-07-16] (pol.).
 28. Fame MMA 2 – WYNIKI. Kto wygrał, a kto przegrał na Fame MMA 2?, www.eska.pl [dostęp 2019-07-16].
 29. Bartosz Cieśla: Jest decyzja FAME MMA dotycząca walki Don Kasjo vs. Adrian Polak! (pol.). mma.pl, 2020-04-01. [dostęp 2020-10-23].
 30. Fame MMA 3: WYNIKI WALK – kto wygrał na gali 30.03.2019?, www.eska.pl [dostęp 2019-07-16].
 31. Redakcja, FAME MMA 4: Linkimaster i Lil Masti POWTÓRKA. WSZYSTKIE WALKI FAME MMA 4 Marta Linkiewicz vs Sexmasterka WYNIKI, ZDJĘCIA [28. 6. 2019 r.], Dziennik Zachodni, 28 czerwca 2019 [dostęp 2019-07-16] (pol.).
 32. Fame MMA 5 – WYNIKI WALK NA ŻYWO. Kto wygrał na Fame MMA 26.10.2019?, www.eska.pl [dostęp 2019-10-26].
 33. Fame MMA 6: wyniki na żywo, Onet Sport, 28 marca 2020 [dostęp 2020-03-28] (pol.).
 34. Wirtualna Polska Media, Fame MMA 7. Wyniki gali. Wielkie emocje w Łodzi. Zwycięstwa „Popka”, Linkiewicz i Najmana – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 6 września 2020 [dostęp 2020-10-10] (pol.).
 35. Fame MMA 8 – WYNIKI WALK NA ŻYWO. Kto wygrał na Fame MMA 8, 21.11.2020?, www.eska.pl [dostęp 2020-11-21].
 36. Maciej Zimny, FAME MMA 9 - wyniki gali | MMA ROCKS, MMA Rocks!, 6 marca 2021 [dostęp 2021-03-07] (pol.).
 37. FAME MMA UK RELACJA NA ŻYWO ONLINE: Szalona gala w Newcastle! Kontrowersyjna decyzja w walce Polaków [WYNIKI NA ŻYWO], sport.se.pl [dostęp 2019-12-14].
 38. a b FAME MMA. Wyniki gali i koszmarna kontuzja [WIDEO], www.sport.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 39. FAME MMA. Daniel Magical i inni w klatce, a wszystko w transmisji onine | naTemat.pl, natemat.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 40. 8 czerwca dojdzie do walki Najman – Trybała – NaszeMiasto.pl, warszawa.naszemiasto.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 41. Wielki powrót „Hardkorowego Koksa” do MMA! Wystąpi na gali celebrytów FFF. Zaskakująca rola gwiazdy internetu | nczas.com, nczas.com [dostęp 2019-06-21] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]