Fame MMA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fame MMA sp. z o.o.
Ilustracja
Logo Fame MMA
Państwo  Polska
Siedziba Poznań
Adres ul. Dmowskiego 85
Data założenia 22 maja 2018
Forma prawna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Prezes Rafał Pasternak
Udziałowcy Rafał Pasternak (30%)
Krzysztof Rozpara (30%)
Wojciech Gola (20%)
Michał Baron (20%)
Nr KRS 0000733311
Dane finansowe
Kapitał zakładowy 5000 zł
brak współrzędnych
Strona internetowa

Fame MMApolska federacja organizująca gale typu freak fight z siedzibą w Poznaniu. Pojedynki toczone są głównie na zasadach MMA, choć odbywają się także w innych dyscyplinach sportowych (boks, kick-boxing, pojedynki rycerskie itp.), podczas których walczą celebryci, youtuberzy, raperzy, influencerzy czy inne znane osoby ze świata mediów[1].

Federacja posiada łącznie aż czterech zarządców m.in Wojciech „WG” Gola, Michał „Boxdel” Baron, Krzysztof Rozpara oraz Rafał Pasternak[2]. Prowadzącym i konferansjerem gal jest Arkadiusz „Pan” Pawłowski, w dwóch pierwszych galach wraz z Pawłowskim gale poprowadził piosenkarz „Chwytak”[3]. Ponadto pierwszą konferencję przed galą Fame MMA 5, poprowadził youtuber Maciej Dąbrowski z kanału „Z Dvpy”[4].

Komentatorami gali podczas pierwszej edycji byli Paweł „Trybson” Trybała oraz Marek „AdBuster” Hoffman. Na drugiej gali komentował zawodowy kick-bokser oraz zawodnik MMA Marcin „Róźal” Róźalski, wraz z youtuberem „Mistrzem Gry”[5]. Podczas trzeciego i czwartego wydarzenia gale ponownie poprowadził duet „Trybson”/„AdBuster”[6], jednak w pojedynku Adriana Polańskiego z Amadeuszem Roślikiem zamiast Adbustera walkę skomentował dziennikarz Mateusz Kaniowski z Pawłem Trybałą[7], następnie razem skomentowali kolejną 5,6 i 7 edycję[8].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Dawne logo Fame MMA

Fame MMA[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza edycja Fame MMA odbyła się 30 czerwca 2018 w Hali Widowskowo – Sportowej w Koszalinie. Main eventem gali było starcie o pas kategorii ciężkiej pomiędzy jednym z włodarzy federacji, Michałem „Boxdelem” Baronem oraz streamerem Jakubem „Guzikiem” Szymańskim. Pojedynek zwyciężył Boxdel już w pierwszej rundzie, pokonując Guzika przez TKO i tym samym zdobywając pierwszy historyczny pas mistrzowski. Co-main eventem gali był pojedynek bokserski, w którym wzięli udział Adrian „Polak” Polański oraz Daniel „Magical” Zwierzyński. Batalię wygrał „Polak”. Niecodziennym widokiem dla fanów była walka rycerska, w której Krzysztof Olczak pokonał Piotra Celeja.

Gala Fame MMA 2 odbyła się 13 października 2018 w Hali Arena w Poznaniu. W main evencie youtuber Marcin „Rafonix” Krasucki pokonał streamera Daniela „Magicala” Zwierzyńskiego. Z kolei w co-main evencie pas Fame MMA w wadze półśredniej zdobył Dawid Malczyński, który pokonał Adriana „Polaka” Polańskiego[9]. Była to jedyna walka, w której decyzję musieli podejmować sędziowie. Większość pojedynków kończyła się bowiem przez TKO w pierwszej rundzie[9][10]. Ciekawą walką było nietypowe dla MMA starcie – 2 vs. 2, w której bliźniacy Piotr i Paweł Tyburscy pokonali bliźniaków Piotra i Pawła Kluk.

Walki w ramach Fame MMA 3 odbywały się 30 marca 2019 w łódzkiej Atlas Arenie. W walce wieczoru Szymon „IsAmU” Kasprzyk pokonał Daniela „DeeJayaPallasida” Pawlaka[11]. Pas wagi półśredniej obronił Dawid Malczyński w starciu z Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem. Pierwszą w historii Fame MMA walką kobiet był pojedynek Marty „Linkimaster” Linkiewicz z Moniką „Esmeraldą” Godlewską. Zwyciężyła ta pierwsza[12][13][14]. Aż 5 walk musiało się zakończyć decyzją sędziów. Fame MMA 3 było pierwszą galą, podczas której odbyło się 9 starć pomiędzy zawodnikami.

Fame MMA 4 odbyło się 22 czerwca 2019 w Hali Sportowej Częstochowa. W walce wieczoru znalazła się walka kobiet. Znana z występu na Fame MMA 3 Marta „Linkimaster” Linkiewicz zmierzyła się z piosenkarką Anielą „Lil Masti” Bogusz, znaną wcześniej jako Sexmasterka. Wygrała ta druga, zdobywając inauguracyjny pas mistrzowski kobiet. Na gali zawalczył również jeden z włodarzy FAME MMA – Michał „Boxdel” Baron. Przegrał on z raperem Jakubem „Kubańczykiem” Flasem. Na karcie walk znalazł się również pojedynek youtubera Adriana „Medusy” Salamona z Piotrem „Knaziem” Knasiem, znanym też jako „Klaun z Koszalina”, który wygrał ten pierwszy. Największym konfliktem gali było starcie Adriana „Polaka” Polańskiego z Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem. Batalię wygrał Adrian „Polak” Polański.

Piąta gala odbyła się 26 października 2019 w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie i była zapowiadana jako „Największe wydarzenie widowiskowo-sportowe w Polsce w 2019 roku”. W walce wieczoru znaleźli się raper Piotr „Bonus BGC” Witczak oraz polski pięściarz wagi ciężkiej Marcin „El Testosteron” Najman. Pojedynek ten wygrał dzięki swojemu doświadczeniu „El Testosteron”. Najbardziej medialnym oraz oczekiwanym przez fanów starciem była walka zapowiadana jako „Super Freak Fight” – czyli starcie karła znanego z ekipy youtubera Friza – Mateusza „Mini Majka” Krzyżanowskiego oraz youtubera Marka „Lorda Kruszwila” Kruszela. Pojedynek zwyciężył Marek Kruszel. Podczas gali miały miejsce dwa pojedynki o pasy mistrzowskie. Dawid Malczyński drugi raz obronił pas wagi półśredniej w walce z Tomaszem Olejnikiem. Natomiast brat Dawida – Marcin Malczyński zdobył inauguracyjny pas wagi średniej pokonując w co-main evencie znanego z występu na gali Fame MMA 2 Marka „AdBustera” Hoffmana. Najpiękniejszy nokaut w historii Fame MMA może zanotować Kamil „Hassi” Hassan na zawodniku z Ukrainy Olehu „Olegu” Riashentsevie.

Kolejna edycja Fame MMA, czyli Fame MMA 6 odbyła się 28 marca 2020. Początkowo miała odbyć się w Hali Sportowej Częstochowa, jednak jej lokalizacja została zmieniona na wytwórnię filmową Alvernia Studios we wsi Nieporaz w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Również z tego powodu wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. W walce wieczoru zobaczyliśmy znaną z występu na trzeciej oraz czwartej gali Martę „Linkimaster” Linkiewicz, z debiutującą w MMA Kamilą „Zusje” Smogulecką, znaną także jako „#twoja siostra” Astafiewa. Zwyciężyła bardziej doświadczona Linkimaster. Podczas co-main eventu ujrzeliśmy starcie jednego z włodarzy Fame MMA, Wojtka „WG” Goli, z youtuberem oraz influencerem Marcinem „Rafonixem” Krasuckim, które wygrał ten pierwszy. Batalia polskiego pięściarza Marcina „El Testosterona” Najmana z kulturystą Piotrem „Bestią” Piechowiakiem zakończyła się sensacyjnym zwycięstwem Piotra Piechowiaka. Na gali doszło też do rozwiązania wielu konfliktów między zawodnikami.

Fame MMA 7 odbyło się 5 września 2020 w Łodzi. W main evencie rękawice skrzyżowali Damian „Stifler” Zduńczyk oraz znany z walk w federacji KSW raper Paweł „Popek Monster” Mikołajuw wygrał ten drugi po dźwigni na staw łokciowy. Co-main eventem był rewanż z gali Fame MMA 4 pomiędzy Adrianem „Polakiem” Polańskim oraz Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem wygrał Polański który otrzymał nielegalne kopnięcie na głowę, Amadeusz kopnął w momencie kiedy Adrian miał 4 punkty podparcia. Po kopnięciu Adrian Polak stracił przytomność, a sędziowie ogłosili zwycięstwo zfaulowanego. Doszło również do kolejnej walki kobiet, w której to Marta „Linkimaster” Linkiewicz walczyła z Martą „Martirenti” Rentel którą pokonała w 1 rundzie po ciosach pięściami. W karcie walk znajdowało się aż 10 pojedynków.

Ósma gala Fame MMA odbędzie się 21 listopada 2020. Jej miejsce nie jest jednak do tej pory znane. W walce wieczoru odbędzie się pojedynek dwóch youtuberów. W którym zmierzy się Kacper „Blonsky” Błoński z Marcinem Dubielem, a w co-main evencie dojdzie do pojedynku w formule bokserskiej pomiędzy znanymi z poprzednich gal Marcinem „El Testosteronem” Najmanem, a Kasjuszem „Don Kasjem” Życińskim. Zobaczymy także starcie kulturysty Piotra „Bestii” Piechowiaka, który na Fame MMA 6 wygrał swoją pierwszą walkę, z debiutującym w federacji Piotrem „Szelim” Szeligą oraz pozostałe 8 z 11 walk na karcie.

Fame MMA UK[edytuj | edytuj kod]

Po oszałamiającym sukcesie gali w Polsce, założyciele postanowili otworzyć się na kolejny teren. Jak sami jednak mówią, nie jest to wydarzenie dedykowane Polonii zamieszkującej Wyspy Brytyjskie, a tamtejszym obywatelom. Oznacza to, że w klatce widzieliśmy i zobaczymy walki popularnych brytyjskich gwiazd internetu i telewizji[15].

Pierwsza Gala Fame MMA UK 1 odbyła się 14 grudnia 2019 roku w Utilita Arenie w Newcastle[16]. W Main-Evencie wystąpili Sam Gowland i Marty McKenna. Pojedynek skończył się na korzyść Sama Gowlanda[17]. W co-main evencie wystąpił jeden z właścicieli Fame MMA, Wojciech Gola w starciu z brytyjskim youtuberem Joelem Morrisem, znanym pod pseudonimem „JMX”. Prócz tego widownia zgromadzona na hali mogła obejrzeć rewanż z gali Fame MMA 2 pomiędzy Adrianem Polańskim a mistrzem wagi półśredniej Dawidem Malczyńskim. Zwyciężył i tym samym zrewanżował się Adrian Polański[18].

W lipcu 2020 roku członek zarządu federacji, Krzysztof Rozpara przyznał w wywiadzie, że pierwsza gala Fame MMA UK była porażką, a do drugiej prawdopodobnie nigdy nie dojdzie[19].

Wszystkie walki na Fame MMA odbywały się w limitach czasowych 3 × 2 minuty lub 3 × 3 minuty.

Lista gal i rozpiska[edytuj | edytuj kod]

Nr Gala Data Miejsce Frekwencja widowni
(przybliżona)
Transmisja
1 Fame MMA 1: Boxdel vs. Guzik 30 czerwca 2018 Koszalin, Hala Widowiskowo-Sportowa 1500 widzów PPV, Fame MMA TV
2 Fame MMA 2: Rafonix vs. Magical 13 października 2018 Poznań, Hala Widowiskowo-Sportowa 4000 widzów
3 Fame MMA 3: IsAmU vs. DeeJayPallaside 30 marca 2019 Łódź, Atlas Arena 7000 widzów
4 Fame MMA 4: Linkimaster vs. Lil Masti 22 czerwca 2019 Częstochowa, Hala Sportowa Częstochowa 6000 widzów
5 Fame MMA 5: Bonus BGC vs. Najman 26 października 2019 Gdańsk/Sopot, Ergo Arena 10.000 widzów
6 Fame MMA 6: Zusje vs. Linkimaster 28 marca 2020 Nieporaz, Alvernia Studios Bez udziału publiczności[a]
7 Fame MMA 7: Popek Monster vs. Stifler 5 września 2020 Łódź, DoubleTree by Hilton Hotel Łódź 40 widzów
8 Fame MMA 8: Dubiel vs. Blonsky 21 listopada 2020
Nr Gala Data Miejsce Frekwencja widowni
(przybliżona)
Transmisja
1 Fame MMA UK 1: Gowland vs. McKenna 14 grudnia 2019 Newcastle, Utilita Arena 2500 widzów PPV, Fame MMA TV

Zawodnicy i ich rekordy[edytuj | edytuj kod]

Statystyki zawodników z gal FAME MMA 1-7
Nr K Imię i nazwisko Pseudonim Liczba walk Zwycięstwa Porażki Remisy Zwycięstwa przez KO/TKO Porażki przez KO/TKO Ostatnia walka Aktualne Mistrzostwo FAME MMA
01 Polska Michał Baron „Boxdel” 2 1 1 0 0/1 0/1 Przegrana
02 Polska Jakub Szymański „Guzik” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
03 Polska Daniel Zwierzyński „Magical” 2 0 2 0 0/0 0/1 Przegrana
04 Polska Adrian Polański „Polak” 5 3 2 0 0/0 0/0 Wygrana
05 Polska Piotr Celej 1 0 1 0 0/0 0/0 Wygrana
06 Polska Krzysztof Olczak 1 1 0 0 0/0 0/0 Przegrana
07 Polska Dawid Ambroziak „Ambro” 3 2 1 0 0/0 0/0 Wygrana
08 Polska Dawid Ozdoba „Surfer” 2 0 2 0 0/0 0/1 Przegrana
09 Polska Michał Handke 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
10 Polska Maksymilian Wiewiórka „Wiewiór” 3 2 1 0 0/0 0/1 Wygrana
11 Polska Hubert Korczak „Ken” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
12 Polska Krystian Wilczak „Krycha” 3 2 1 0 0/2 0/0 Przegrana
13 Polska Marek Wilczak „Maro” 1 0 1 0 0/0 1/0 Przegrana
14 Polska Łukasz Lupa „Lupa” 3 2 1 0 2/0 0/1 Wygrana
15 Polska Michał Bogawski „Łysy Bogas” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
16 Polska Sebastian Nowak „Ztrolowany” 3 2 1 0 0/2 0/0 Przegrana
17 Polska Marcin Krasucki „Rafonix” 3 1 2 0 0/1 0/1 Przegrana
18 Polska Dawid Malczyński 5 4 1 0 0/2 0/0 Wygrana Pas Mistrzowski FAME MMA w kategorii półśredniej
19 Polska Marek Hoffman „AdBuster” 2 1 1 0 0/1 0/1 Przegrana
20 Polska Amadeusz Roślik „Ferrari” 4 1 3 0 0/1 1/0 Przegrana
21 Polska Sylwester Tkocz „Bystrzak” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
22 Polska Piotr Witczak „Bonus BGC” 3 0 3 0 0/0 0/2 Przegrana
23 Polska Piotr Tyburski „Tybori” 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
24 Polska Paweł Tyburski „Tybori” 2 2 0 0 0/1 0/0 Wygrana
25 Polska Piotr Kluk 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
26 Polska Paweł Kluk 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
27 Polska Artur Walczak „Waluś” 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
28 Polska Piotr Czapiewski „Czapi” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
29 Polska Kamil Stępiński „Kasti” 3 2 1 0 0/1 0/0 Wygrana
30 Polska Szymon Kasprzyk „IsAmU” 2 2 0 0 0/0 0/0 Wygrana
31 Polska Daniel Pawlak „DeeJayPallaside” 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
32 K Polska Marta Linkiewicz „Linkimaster” 4 3 1 0 0/2 0/1 Wygrana
33 K Polska Monika Godlewska „Esmeralda” 2 0 2 0 0/0 0/1 Przegrana
34 Polska Szymon Wrzesień „Taxi Złotówa” 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
35 Polska Filip Marcinek Filipek 2 1 1 0 0/0 0/0 Wygrana
36 Polska Patryk Karaś „Ryba” 1 1 0 0 0/0 0/0 Wygrana
37 Polska Kasjusz Życiński „Don Kasjo” 3 3 0 0 0/0 0/0 Wygrana
38 Polska Bartosz Brzeziński „Ruby” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
39 Polska Krzysztof Ciesielski „Bodychrist” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
40 Polska Marcin Wójcik „Mnich Terminator” 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
41 Polska Kamil Hassan „Hassi” 3 1 2 0 1/0 0/0 Przegrana
42 K Polska Aniela Bogusz „Lil Masti” 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana Pas Mistrzowski FAME MMA kobiet w kategorii OPEN
43 Polska Adrian Salamon „Medusa” 1 1 0 0 0/0 0/0 Wygrana
44 Polska Piotr Knaś „Knaziuu” 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
45 Polska Jakub Flas „Kubańczyk” 2 2 0 0 0/2 0/0 Wygrana
46 Polska Patryk Woziński „Kizo” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
47 Polska Marcin Makowski „Mielonidas” 2 1 1 0 0/1 1/0 Przegrana
48 Polska Łukasz Imiełowski „Tomb” 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
49 Polska Krystian Brzeziński Jongmen 1 1 0 0 0/0 0/0 Wygrana
50 Polska Marcin Najman El Testosteron 3 2 1 0 0/2 0/1 Wygrana
51 Polska Marcin Malczyński 1 1 0 0 0/0 0/0 Wygrana Pas Mistrzowski FAME MMA w kategorii średniej
52 Polska Mateusz Krzyżanowski „Mini Majk” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
53 Polska Marek Kruszel „Lord Kruszwil” 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
54 Polska Tomasz Olejnik 2 0 2 0 0/0 0/1 Przegrana
55 K Polska Ewelina Kubiak „Ewelona” 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
56 Ukraina Oleh Riaszeńczew „Oleg” 1 0 1 0 0/0 1/0 Przegrana
57 K Polska Kamila Smogulecka „Zusje” 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
58 Polska Wojciech Gola „WG” 2 1 1 0 0/1 0/1 Przegrana
59 Polska Piotr Piechowiak Bestia 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
60 Polska Mateusz Łapot L-Pro 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
61 Polska Maciej Rataj 2 1 1 0 0/0 0/0 Wygrana
62 Polska Bartosz Kubik „Qbik” 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
63 Polska Cyprian Racicki „Cypis” 1 1 0 0 0/0 0/0 Wygrana
64 Polska Alan Kwieciński „Alanik” 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
65 Polska Arkadiusz Tańcula „AroY” 2 1 1 0 0/0 0/1 Przegrana
66 Polska Maciej Szewczyk „Szewcu” 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
67 Polska Paweł Mikołajuw Popek Monster 1 1 0 0 0/0 0/0 Wygrana
68 Polska Damian Zduńczyk „Stifler” 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
69 K Polska Marta Rentel „Martirenti” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
70 Polska Mariusz Słoński „Hejter” 1 1 0 0 0/0 0/0 Wygrana
71 Polska Dariusz Kaźmierczuk „Daro Lew” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
72 Polska Kacper Błoński „Blonsky” 0 Debiutant
73 Polska Marcin Dubiel 0 Debiutant
74 Polska Michał Sobolewski Sobota 0 Debiutant
75 Polska Gabriel Al-Sulwi „Arab” 0 Debiutant
76 Polska Piotr Szeliga „Szeli” 0 Debiutant
77 Polska Piotr Pająk 0 Debiutant
78 K Polska Dagmara Szewczyk 0 Debiutantka
79 K Polska Karolina Brzuszczyńska „Way of Blonde” 0 Debiutantka
80 Polska Gamou Fall 0 Debiutant
81 Polska Patryk Baran „Mortalcio” 0 Debiutant
82 K Polska Kamila Wybrańczyk „Kamiszka” 0
Statystyki zawodników z gali FAME MMA UK 1
Nr K Imię i nazwisko Pseudonim Liczba walk Zwycięstwa Porażki Remisy Zwycięstwa przez KO/TKO Porażki przez KO/TKO Ostatnia walka Aktualne Mistrzostwo FAME MMA UK
01 Anglia Sam Gowland 1 1 0 0 0/0 0/0 Wygrana
02 Anglia Marty McKenna 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
03 Anglia Joel Morris „JMX” 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
04 Polska Wojciech Gola „WG” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
05 Polska Dawid Malczyński 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
06 Polska Adrian Polański „Polak” 1 1 0 0 0/0 0/0 Wygrana
07 K Cypr Ashley Marie „AshleyMariee” 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
08 K Anglia Georgia Harrison 1 1 0 0 0/0 0/0 Wygrana
09 Anglia Alistair Law „Ally” 1 0 1 0 0/0 0/0 Przegrana
10 Anglia Joseph Henderson „Hendo” 1 1 0 0 0/0 0/0 Wygrana
11 Anglia Daniel O’Reilly „Dapper Laughs” 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
12 Anglia Michael Harvey Jr „MC Harvey” 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
13 Anglia Mike Fox 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana
14 Anglia Andrew Henderson 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
15 Anglia Casey Barker 1 1 0 0 0/1 0/0 Wygrana
16 Anglia Callum Markie 1 0 1 0 0/0 0/1 Przegrana

Wyniki gal Fame MMA[edytuj | edytuj kod]

Fame MMA 1: Boxdel vs. Guzik[edytuj | edytuj kod]

 • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii ciężkiej: (Main event) Polska Michał „Boxdel” Baron – Polska Jakub „Guzik” Szymański
Zwycięstwo Boxdela przez TKO (kopnięcie na wątrobę i uderzenia w parterze + odklepanie w matę przez rywala) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: (Boks, Co-main event) Polska Daniel „Magical” Zwierzyński – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo Polaka przez jednogłośną decyzję sędziów (30-25)
 • Walka w kategorii open: (Pojedynek rycerski) Polska Piotr Celej – Polska Krzysztof Olczak
Zwycięstwo Olczaka przez jednogłośną decyzję sędziów (29-23)
 • Walka w kategorii open: Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Dawid „Surfer” Ozdoba
Zwycięstwo Ambra przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Michał Handke – Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka
Zwycięstwo Handke przez TKO w 2 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Hubert „Ken” Korczak – Polska Krystian „Krycha” Wilczak
Zwycięstwo Krychy przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Marek „Maro” Wilczak – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Lupy przez KO (cios podbródkowy) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Michał „Łysy Bogas” Bogawski – Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak
Zwycięstwo Ztrolowanego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie
[20]:

Fame MMA 2: Rafonix vs. Magical[edytuj | edytuj kod]

 • Walka w kategorii open: (Main event) Polska Marcin „Rafonix” Krasucki – Polska Daniel „Magical” Zwierzyński
Zwycięstwo Rafonixa przez TKO (ciosy pięściami w parterze + złamanie piszczela) w 1 rundzie
 • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii półśredniej: (Co-main event) Polska Dawid Malczyński – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo Malczyńskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: Polska Marek „AdBuster” Hoffman – Polska Dawid „Surfer” Ozdoba
Zwycięstwo AdBustera przez TKO w 1 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik – Polska Sylwester „Bystrzak” Tkocz
Zwycięstwo Ferrariego przez TKO w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Piotr „Bonus BGC” Witczak – Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak
Zwycięstwo Ztrolowanego przez TKO w 2 rundzie
 • Walki w kategorii ciężkiej: (2 vs. 2) Polska Piotr „Tybori” Tyburski Polska Paweł „Tybori” Tyburski – Polska Piotr Kluk Polska Paweł Kluk
Zwycięstwo Tyburskich przez TKO w 1 rundzie
 • Walka w kategorii superciężkiej: Polska Artur „Waluś” Walczak – Polska Piotr „Czapi” Czapiewski
Zwycięstwo Walusia przez TKO w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Kamil „Kasti” Stępiński – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Kastiego przez TKO w 1 rundzie
[21]:

Fame MMA 3: IsAmU vs. DeeJayPallaside[edytuj | edytuj kod]

 • Walka w kategorii półśredniej: (Main event) Polska Szymon „IsAmU” Kasprzyk – Polska Daniel „DeeJayPallaside” Pawlak
Zwycięstwo IsAmU przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii półśredniej: (Co-main event) Polska Dawid Malczyński – Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik
Zwycięstwo Malczyńskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka kobiet w kategorii open: Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Monika „Esmeralda” Godlewska
Zwycięstwo Linkimaster przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Polska Piotr „Bonus BGC” Witczak – Polska Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień
Zwycięstwo Taxi Złotówy przez TKO (niezdolność rywala do walki) w 1 rundzie
Zwycięstwo Ryby przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: Polska Adrian „Polak” Polański – Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
Zwycięstwo Don Kasja przez jednogłośną decyzję sędziów (początkowo wygrana Polaka jednogłośnie, jednak werdykt został zmieniony[22])
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Krystian „Krycha” Wilczak – Polska Bartosz „Ruby” Brzeziński
Zwycięstwo Krychy przez TKO (kolano i ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Krzysztof „Bodychrist” Ciesielski – Polska Marcin „Mnich Terminator” Wójcik
Zwycięstwo Mnicha Terminatora przez TKO (niezdolnosc rywala do walki) w 2 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – Polska Kamil „Hassi” Hassan
Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów
[23]:

Fame MMA 4: Linkimaster vs. Lil Masti[edytuj | edytuj kod]

 • Walka o pas mistrzowski Fame MMA kobiet w kategorii open: (Main event) Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Aniela „Lil Masti” Bogusz
Zwycięstwo Lil Masti przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii średniej: (Co-main event) Polska Adrian „Medusa” Salamon – Polska Piotr „Knaziuu” Knaś
Zwycięstwo Medusy przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy) w 2 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Adrian „Polak” Polański – Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik
Zwycięstwo Polaka przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Michał „Boxdel” Baron – Polska Jakub „Kubańczyk” Flas
Zwycięstwo Kubańczyka przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: (kick-boxing | K-1) Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
Zwycięstwo Don Kasja przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Mielonidasa przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie
Zwycięstwo Filipka przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Jongmena przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie
[24]:

Fame MMA 5: Bonus BGC vs. Najman[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo El Testosterona przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii średniej: (Co-main event) Polska Marcin Malczyński – Polska Marek „AdBuster” Hoffman
Zwycięstwo Malczyńskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: (super freak fight) Polska Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski – Polska Marek „Lord Kruszwil” Kruszel
Zwycięstwo Lorda Kruszwila przez TKO (kopnięcie w żebro) w 2 rundzie
 • Walka w kategorii lekkiej: Polska Szymon „IsAmU” Kasprzyk – Polska Marcin „Rafonix” Krasucki
Zwycięstwo IsAmU przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
 • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii półśredniej: Polska Dawid Malczyński – Polska Tomasz Olejnik
Zwycięstwo Malczyńskiego przez TKO (kopnięcie na wątrobę i ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka kobiet w kategorii open: Polska Ewelina „Ewelona” Kubiak – Polska Monika „Esmeralda” Godlewska
Zwycięstwo Ewelony przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii średniej: Polska Kamil „Kasti” Stępiński – Polska Krystian „Krycha” Wilczak
Zwycięstwo Kastiego przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: Polska Kamil „Hassi” Hassan – Ukraina Oleh „Oleg” Riaszeńczew
Zwycięstwo Hassiego przez KO (wysokie kopnięcie na głowę) w 1 rundzie
[25]:

Fame MMA 6: Zusje vs. Linkimaster[edytuj | edytuj kod]

 • Walka kobiet w kategorii koguciej: (Main event) Polska Kamila „Zusje” Smogulecka – Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz
Zwycięstwo Linkimaster przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii półśredniej: (Co-main event) Polska Wojciech „WG” Gola – Polska Marcin „Rafonix” Krasucki
Zwycięstwo WG przez TKO (ciosy w parterze + odklepanie po ciosach) w 1 rundzie
Zwycięstwo Bestii przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
Zwycięstwo Kubańczyka przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Maciej Rataj – Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
Zwycięstwo Don Kasja przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Bartosz „Qbik” Kubik – Polska Cyprian „Cypis” Racicki
Zwycięstwo Cypisa przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Alan „Alanik” Kwieciński – Polska Arkadiusz „AroY” Tańcula
Zwycięstwo AroYa przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii średniej: Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Maciej „Szewcu” Szewczyk
Zwycięstwo Ambra przez niejednogłośną decyzję sędziów
[26]:

Fame MMA 7: Popek Monster vs. Stifler[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Popka Monstera przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: (Co-main event) Polska Adrian „Polak” Polański – Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik
Zwycięstwo Polaka przez dyskwalifikację rywala (nielegalne kopnięcie w parterze) w 2 rundzie
 • Walka w limicie wagowym -80kg: Polska Dawid Malczyński – Polska Wojciech „WG” Gola
Zwycięstwo Malczyńskiego przez TKO (niezdolność rywala do walki) w 2 rundzie
 • Walka kobiet w kategorii koguciej: Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Marta „Martirenti” Rentel
Zwycięstwo Linkimaster przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Arkadiusz „AroY” Tańcula – Polska Paweł „Tybori” Tyburski
Zwycięstwo Tyboriego przez TKO (niezdolność rywala do walki) w 2 rundzie
 • Walka w limicie wagowym -74kg: Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – Polska Kamil „Hassi” Hassan
Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: Polska Tomasz Olejnik – Polska Mariusz „Hejter” Słoński
Zwycięstwo Hejtera przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy) w 1 rundzie
Zwycięstwo El Testosterona przez poddanie (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Marcin „Mielonidas” Makowski – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Lupy przez KO (cios prawy sierpowy i ciosy pięściami) w 1 rundzie
 • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak – Polska Maciej Rataj
Zwycięstwo Rataja przez jednogłośną decyzję sędziów
[27]:

Fame MMA 8: Dubiel vs. Blonsky[edytuj | edytuj kod]

 • Walka w kategorii open: (Main event): Polska Marcin Dubiel – Polska Kacper „Blonsky” Błoński
 • Walka w kategorii open: (Boks w małych rękawicach, Co-main event) Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński Polska Marcin „El Testosteron” Najman
 • Walka w kategorii open: Polska Filip „Filipek” MarcinekPolska Michał „Sobota” Sobolewski
 • Walka w kategorii średniej: (kick-boxing | K-1) Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik – Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka
 • Walka w kategorii open: Polska Paweł „Tybori” Tyburski – Polska Gabriel „Arab” Al-Suwi
 • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Piotr „Bestia” PiechowiakPolska Piotr „Szeli” Szeliga
 • Walka kobiet w kategorii piórkowej: Polska Kamila „Zusje” Smogulecka – Polska Dagmara Szewczyk
 • Walka w kategorii open: Polska Mariusz „Hejter” Słoński – Polska Patryk „Mortalcio” Baran
 • Walka w kategorii średniej: (kick-boxing | K-1) Polska Piotr Pająk – Polska Alan „Alanik” Kwieciński
 • Walka kobiet w kategorii?: Polska Karolina „Way of Blonde” Brzuszczyńska – Wikiprojekt:Szablony flag TBA
 • Walka w kategorii średniej: Polska Maciej „Szewcu” Szewczyk – Polska Gamou Fall

Wyniki gal Fame MMA UK[edytuj | edytuj kod]

Fame MMA UK 1: Gowland vs. McKenna[edytuj | edytuj kod]

 • Walka w kategorii open: (Main event) Anglia Sam Gowland – Anglia Marty McKenna
Zwycięstwo Gowlanda przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie
 • Walka w kategorii open: (Co-main event) Anglia Joel „JMX” Morris – Polska Wojciech „WG” Gola
Zwycięstwo JMXA przez TKO w 2 rundzie
 • Walka w kategorii półśredniej: Polska Dawid Malczyński – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo Polaka przez niejednogłośną decyzję sędziów
 • Walka kobiet w kategorii open: Cypr Ashley „AshleyMariee” Marie – Anglia Georgia Harrison
Zwycięstwo Harrison przez większościową decyzję sędziów
 • Walka w kategorii lekkiej: Anglia Alistair „Ally” Law – Anglia Joseph „Hendo” Henderson
Zwycięstwo Hendo przez większościową decyzję sędziów
 • Walka w kategorii open: Anglia Daniel „Dapper Laughs” O’Reilly – Anglia Michael „MC Harvey” Harvey Jr
Zwycięstwo MC Harveya przez TKO w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Anglia Mike Fox – Anglia Andrew Henderson
Zwycięstwo Hendersona przez TKO w 1 rundzie
 • Walka w kategorii open: Anglia Casey Barker – Anglia Callum Markie
Zwycięstwo Barkera przez TKO w 2 rundzie
[28]:

Mistrzowie Fame MMA[edytuj | edytuj kod]

Aktualni mistrzowie[edytuj | edytuj kod]

Kategoria Waga Mistrz Od Obrony tytułu
Ciężka do 120 kg Wikiprojekt:Szablony flag Wakat
Średnia do 83,9 kg Polska Marcin Malczyński (1-0) 26 października 2019 0
Półśrednia do 77,1 kg Polska Dawid Malczyński (4-1) 13 października 2018 2
Kobiety OPEN Polska Aniela „Lil Masti” Bogusz (1-0) 22 czerwca 2019 0

Historia mistrzów[edytuj | edytuj kod]

Waga ciężka[edytuj | edytuj kod]
Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Michał „Boxdel” Baron
(pokonał Jakuba „Guzika” Szymańskiego)
30 czerwca 2018 (Fame MMA 1) 24 marca 2019
Wakat 24 marca 2019 Boxdel podczas drugiej konferencji przed galą Fame MMA 3 zwakował tytuł mistrzowski
Waga średnia (do 83,9 kg)[edytuj | edytuj kod]
Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Marcin Malczyński
(pokonał Marka „AdBustera” Hoffmana)
26 października 2019 (Fame MMA 5) aktualny
Waga półśrednia (do 77,1 kg)[edytuj | edytuj kod]
Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Dawid Malczyński
(pokonał Adriana „Polaka” Polańskiego)
13 października 2018 (Fame MMA 2) aktualny
 • Pokonał Amadeusza „Ferrariego” Roślika 30 marca 2019 (Fame MMA 3)
 • Pokonał Tomasza Olejnika 26 października 2019 (Fame MMA 5)
Kobiety Waga OPEN[edytuj | edytuj kod]
Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Aniela „Lil Masti” Bogusz
(pokonała Martę „Linkimaster” Linkiewicz)
22 czerwca 2019 (Fame MMA 4) aktualna

Reakcje i odbiór[edytuj | edytuj kod]

W ciągu dwóch pierwszych edycji Fame MMA, według serwisu Sport.pl, większość osób ze środowiska MMA skrytykowało organizację, zarzucając jej psucie wizerunku prawdziwych sportowców walczących w oktagonie[29]. W obronie projektu stanął m.in. Marcin Różalski, który stwierdził, że gala Fame MMA stworzona została dla tzw. freaków i nie należy jej mieszać z galami sportowymi[30]. Serwis sportowy zwrócił uwagę, iż gala jest odzwierciedleniem zapotrzebowania dla walk celebrytów, podkreślając, że pierwsza edycja odniosła olbrzymi sukces wśród głównie młodych widzów, których idole mierzyli się ze sobą w oktagonie[29].

Fame MMA stało się pierwszą w Polsce galą typu freak fight. W 2019 powołano organizację Free Fight Federation jako odpowiedź na rosnącą popularność w internecie gali Fame MMA[31][32].

Sponsorzy[edytuj | edytuj kod]

Butchmaker
Lata Sponsor
2018-2020 LV BET
Od 2020 Betclic

Patron medialny

Lata Sponsor
Od 2020 Super Express

Patron techniczny

Lata Sponsor
Od 2020 StormCloud

Partner medyczny

Lata Sponsor
Od 2020 MML Centrum Medyczne

Inni

Lata Sponsor
2018-2018 Lord Kruszwil
Od 2018 Hotpay
Od 2019 Extreme Hobby
Tipeo
Preorder
SFD
High Life
Patriotic
Zoodoptuj
Od 2020 Golden Bow Solutions (GBS)
Premium Cars
5 Posiłków Dziennie
Nexx Developer

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. W związku z pojawieniem się epidemii koronawirusa (COVID-19) w Polsce.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. YouTube 2.0 po polsku, czyli patostreamerzy tłuką się w klatce – WP Tech, tech.wp.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 2. FAME MMA | Rejestr.io, rejestr.io [dostęp 2020-10-24].
 3. Fame MMA, famenews.pl [dostęp 2020-10-24].
 4. Człowiek Warga z nową rolą w FAME MMA, apynews.pl [dostęp 2020-10-24] (pol.).
 5. Krzysztof Prencina, FAME MMA 2 czyli gala freak fight w ofercie bukmacherów, Legalny Bukmacher, 15 czerwca 2018 [dostęp 2020-10-24] (pol.).
 6. Fame MMA 3. Wśród uczestników Bonus BGC i Marta Linkiewicz. Skomentują Trybson i AdBuster, Sport.pl [dostęp 2020-10-24] (pol.).
 7. Fame MMA, FREE FIGHT: Ferrari vs Polak, 4 września 2020.
 8. Wirtualna Polska Media, Fame MMA 5. Mateusz Kaniowski i Paweł "Trybson" Trybała. To oni będą komentować galę - WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 26 października 2019 [dostęp 2020-10-24] (pol.).
 9. a b Fame MMA 2: fatalna kontuzja „Magicala”. Zwycięstwo „Rafonixa” i porażka „Bonusa BGC” – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 10. FAME MMA 2: Dawid Malczyński wygrywa na punkty z „Polakiem” i zostaje nowym mistrzem FAME MMA – MMA PL – MMA PL, mma.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 11. FAME MMA 3: Isamu zwycięzcą walki wieczoru! DeeJayPallaside wyszedł do walki ze złamaną ręką! – MMA PL – MMA PL, mma.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 12. FAME MMA 3 POWTÓRKA walki Godlewska i Linkiewicz WIDEO. Nokaut i uściski po walce [2. 4. 2019 r.] | Dziennik Zachodni, dziennikzachodni.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 13. Fame MMA 3 – wyniki. Walka Linkiewicz vs Godlewska. Która wygrała? Relacja | naTemat.pl, natemat.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 14. Linkiewicz znokautowaе┌a Godlewskд┘ w 45 sekund! Dziaе┌o siд≥ na Fame MMA 3 [WIDEO] – Superstacja, www.superstacja.tv [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 15. FAME MMA w Anglii – WALKI, DATA, MIEJSCE, BILETY. Czym jest Fame MMA UK?, www.eska.pl [dostęp 2019-10-13].
 16. Fame MMA UK NA ŻYWO: Walki LIVE w internecie. Fame MMA UK relacja online stream – Sport, sport.radiozet.pl [dostęp 2019-12-14] (pol.).
 17. Wirtualna Polska Media, Fame MMA UK. Wyniki gali. Sam Gowland wygrał w walce wieczoru, porażki Goli i Malczyńskiego – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 15 grudnia 2019 [dostęp 2019-12-14] (pol.).
 18. FAME MMA UK: „Polak” rewanżuje się Malczyńskiemu i wygrywa niejednogłośną decyzją, MMA PL, 14 grudnia 2019 [dostęp 2019-12-28] (pol.).
 19. Krzysztof Rozpara o gali FAME UK: To była kompletna porażka (pol.). mma.pl. [dostęp 2020-09-19].
 20. Podsumowanie gali FAME MMA!, apynews.pl [dostęp 2019-07-16] (pol.).
 21. Fame MMA 2 – WYNIKI. Kto wygrał, a kto przegrał na Fame MMA 2?, www.eska.pl [dostęp 2019-07-16].
 22. Bartosz Cieśla: Jest decyzja FAME MMA dotycząca walki Don Kasjo vs. Adrian Polak! (pol.). mma.pl, 2020-04-01. [dostęp 2020-10-23].
 23. Fame MMA 3: WYNIKI WALK – kto wygrał na gali 30.03.2019?, www.eska.pl [dostęp 2019-07-16].
 24. Redakcja, FAME MMA 4: Linkimaster i Lil Masti POWTÓRKA. WSZYSTKIE WALKI FAME MMA 4 Marta Linkiewicz vs Sexmasterka WYNIKI, ZDJĘCIA [28. 6. 2019 r.], Dziennik Zachodni, 28 czerwca 2019 [dostęp 2019-07-16] (pol.).
 25. Fame MMA 5 – WYNIKI WALK NA ŻYWO. Kto wygrał na Fame MMA 26.10.2019?, www.eska.pl [dostęp 2019-10-26].
 26. Fame MMA 6: wyniki na żywo, Onet Sport, 28 marca 2020 [dostęp 2020-03-28] (pol.).
 27. Wirtualna Polska Media, Fame MMA 7. Wyniki gali. Wielkie emocje w Łodzi. Zwycięstwa „Popka”, Linkiewicz i Najmana – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 6 września 2020 [dostęp 2020-10-10] (pol.).
 28. FAME MMA UK RELACJA NA ŻYWO ONLINE: Szalona gala w Newcastle! Kontrowersyjna decyzja w walce Polaków [WYNIKI NA ŻYWO], sport.se.pl [dostęp 2019-12-14].
 29. a b FAME MMA. Wyniki gali i koszmarna kontuzja [WIDEO], www.sport.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 30. FAME MMA. Daniel Magical i inni w klatce, a wszystko w transmisji onine | naTemat.pl, natemat.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 31. 8 czerwca dojdzie do walki Najman – Trybała – NaszeMiasto.pl, warszawa.naszemiasto.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
 32. Wielki powrót „Hardkorowego Koksa” do MMA! Wystąpi na gali celebrytów FFF. Zaskakująca rola gwiazdy internetu | nczas.com, nczas.com [dostęp 2019-06-21] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]