Anna Nicole Smith

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Anna Nicole Smith
Anna Nicole Smith w 2005
Anna Nicole Smith w 2005
Imię i nazwisko Vickie Lynn Marshall (z d. Hogan)
Data i miejsce urodzenia 28 listopada 1967
Houston
Data i miejsce śmierci 8 lutego 2007
Hollywood, Floryda
Zawód aktorka, modelka
Współmałżonek Billy Smith
James Howard Marshall
Strona internetowa

Anna Nicole Smith właśc. Vickie Lynn Marshall z d. Hogan (ur. 28 listopada 1967 w Houston, zm. 8 lutego 2007 w Hollywood) - amerykańska modelka Playboya i aktorka.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Zdobyła popularność pozując do zdjęć dla magazynu "Playboy" (Playmate of the year 1993) oraz Złotą Malinę dla najgorszego debiutanta roku 1994 za rolę Tanyi Peters w Nagiej broni.

W czerwcu 1994 poślubiła 89-letniego miliardera Jamesa Howarda Marshalla II, po 14 miesiącach została wdową, a jego syn wytoczył jej proces sądowy o prawa do majątku. Po śmierci syna Jamesa Howarda Marshalla proces kontynuowała rodzina zmarłego. Toczący się 10 lat proces pochłonął wszystkie jej oszczędności.

Jej kariera stanęła pod znakiem zapytania. Coraz większe kłopoty z wagą, słabe role filmowe oraz zły wizerunek medialny spowodował, że miała coraz większe kłopoty finansowe oraz osobiste. W 2002 powróciła do łask publiczności prowadząc autorski program telewizyjny, mieszanka groteski, reality-show i sitcomu, w stacji E!. 7 września 2006 w szpitalu w Nassau na Bahamach urodziła córkę Dannielynn, a 3 dni później w wyniku przedawkowania antydepresantów i metadonu zmarł jej syn 20-letni Daniel Smith.

Ona sama zmarła z powodu połączenia dwunastu leków o podobnym działaniu, głównie uspokajających i nasennych, między innymi diazepamu, klonazepamu, lorazepamu, oksazepamu, wodzianu chloralu, topiramatu oraz wysokiej, 39-stopniowej temperatury, a także zapalenia płuc. Jej ciało na polecenie sądu, zostało zachowane do 20 lutego 2007, czyli do momentu rozstrzygnięcia sprawy o ustalenie ojcostwa jej 5-miesięcznej córki. O prawo opieki nad Dannielynn ubiegało się 5 mężczyzn, w tym jej partner - prawnik Howard K. Stern - sama nie wiedziała, kto jest ojcem jej córki, ale do aktu urodzenia podała nazwisko Sterna. 2 marca 2007 decyzją sądu spoczęła na Bahamach obok syna. 10 kwietnia 2007 testy DNA wykazały, że ojcem dziewczynki jest jednak Larry Birkhead - to nie zakończyło sprawy sądowej o przyznanie mu opieki nad Dannielynn. Sprawa nadal trwa, ale teraz roszczenia Birkheada popiera matka Anny Nicole i jej ostatni partner Howard Stern. Zostawiła nieaktualny testament, w którym jedynym spadkobiercą czyniła zmarłego we wrześniu Daniela. Cały jej majątek odziedziczyła córka Dannielynn.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]