Chengdu Open 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chengdu Open 2016
Miejsce  Chiny
Chengdu
Obiekt Sichuan International Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 26.09–02.10.2016
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 947 735 $
Drabinka 28S/21Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Rosja Karen Chaczanow
Gra podwójna
Południowa Afryka Raven Klaasen
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
2017
Strona internetowa

Chengdu Open 2016tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2016 z cyklu Chengdu Open rozgrywany w dniach 26 września–2 października 2016 roku w Chengdu na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 947 735 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Austria Dominic Thiem 10 ćwierćfinał
02Australia Nick Kyrgios 15 2. runda
03Bułgaria Grigor Dimitrow 21 półfinał
04Hiszpania Feliciano López 26 ćwierćfinał
05Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 32 finał
06Serbia Viktor Troicki 33 półfinał
07Portugalia João Sousa 34 1. runda
08Włochy Paolo Lorenzi 35 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Austria Dominic Thiem 1 4  
5  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6  
  5  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 7 1 7  
  3  Bułgaria Grigor Dimitrow 66 6 63  
3  Bułgaria Grigor Dimitrow 4 6 6
   Argentyna Diego Schwartzman 6 4 3  
    5  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 7 63 3
   Rosja Karen Chaczanow 64 7 6
   Rosja Karen Chaczanow 6 6  
4  Hiszpania Feliciano López 3 4  
 Rosja Karen Chaczanow 6 7
  6  Serbia Viktor Troicki 3 5  
6  Serbia Viktor Troicki 6 7
   Południowa Afryka Kevin Anderson 3 64  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Austria Dominic Thiem 6 6  
 Rosja Konstantin Krawczuk 3 2     WC  Chińska Republika Ludowa Wu Di 4 4  
WC  Chińska Republika Ludowa Wu Di 6 6       1  Austria Dominic Thiem 1 4
Q  Czechy Radek Štěpánek 3 4       5  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 6      Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 64 6 4
Q  Niemcy Michael Berrer 4 7 3     5  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 7 3 6  
5  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 5 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Bułgaria Grigor Dimitrow 7 6  
 Serbia Dušan Lajović 1 6 6      Serbia Dušan Lajović 61 4  
 Argentyna Federico Delbonis 6 3 4       3  Bułgaria Grigor Dimitrow 4 6 6
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram 4 5        Argentyna Diego Schwartzman 6 4 3
 Argentyna Diego Schwartzman 6 7      Argentyna Diego Schwartzman 6 6
 Australia John Millman 4 6 1     8  Włochy Paolo Lorenzi 0 4  
8  Włochy Paolo Lorenzi 6 3 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Portugalia João Sousa 63 3  
 Rosja Karen Chaczanow 7 6      Rosja Karen Chaczanow 3 6 6  
 Francja Adrian Mannarino 6 62 6      Francja Adrian Mannarino 6 3 1  
Q  Stany Zjednoczone Denis Kudla 4 7 4        Rosja Karen Chaczanow 6 6
PR  Argentyna Juan Mónaco 6 6       4  Hiszpania Feliciano López 3 4
Q  Japonia Hiroki Moriya 1 2     PR  Argentyna Juan Mónaco 3 5
    4  Hiszpania Feliciano López 6 7  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Serbia Viktor Troicki 6 7  
WC  Norwegia Casper Ruud 3 64     6  Serbia Viktor Troicki 6 4 6  
 Cypr Markos Pagdatis 65 7 7      Cypr Markos Pagdatis 3 6 2  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta 7 65 65       6  Serbia Viktor Troicki 6 7
 Południowa Afryka Kevin Anderson 6 6        Południowa Afryka Kevin Anderson 3 64
 Australia Jordan Thompson 2 4      Południowa Afryka Kevin Anderson 3 7 6
    2  Australia Nick Kyrgios 6 66 2  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 148 860 250
Finalista 78 400 150
Półfinalista 42 470 90
Ćwierćfinalista 24 200 45
2. runda 14 255 20
1. runda 8445 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Południowa Afryka Raven Klaasen
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
31 zwycięstwo
02Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
54 1. runda
03Wielka Brytania Dominic Inglot
Serbia Nenad Zimonjić
88 1. runda
04Hiszpania Pablo Carreño-Busta
Polska Mariusz Fyrstenberg
105 finał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 7  
WC  Chińska Republika Ludowa He Yecong
 Chińska Republika Ludowa Sun Fajing
4 5     1  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 6  
 Stany Zjednoczone James Cerretani
 Austria Philipp Oswald
3 2      Australia Nick Kyrgios
 Serbia Viktor Troicki
1 4  
 Australia Nick Kyrgios
 Serbia Viktor Troicki
6 6       1  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 7  
3  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Serbia Nenad Zimonjić
2 4        Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
4 65  
 Indie Purav Raja
 Indie Divij Sharan
6 6      Indie Purav Raja
 Indie Divij Sharan
4 3
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 1 10      Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 6  
 Argentyna Federico Delbonis
 Włochy Paolo Lorenzi
3 6 4       1  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
7 7
Alt  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
 Norwegia Casper Ruud
4 2       4  Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Polska Mariusz Fyrstenberg
62 5
 Serbia Dušan Lajović
 Portugalia João Sousa
6 6      Serbia Dušan Lajović
 Portugalia João Sousa
3 4  
WC  Chińska Republika Ludowa Bai Yan
 Chińska Republika Ludowa Wu Di
2 7 6     4  Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Polska Mariusz Fyrstenberg
6 6  
4  Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Polska Mariusz Fyrstenberg
6 62 10       4  Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Polska Mariusz Fyrstenberg
7 6
 Indie Rohan Bopanna
 Indie Jeevan Nedunchezhiyan
6 6        Kanada Adil Shamasdin
 Szwecja Andreas Siljeström
64 3  
 Hiszpania Feliciano López
 Argentyna Juan Mónaco
2 4      Indie Rohan Bopanna
 Indie Jeevan Nedunchezhiyan
4 64
 Kanada Adil Shamasdin
 Szwecja Andreas Siljeström
6 1 11      Kanada Adil Shamasdin
 Szwecja Andreas Siljeström
6 7  
2  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
4 6 9  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 45 220 250
Finaliści 23 770 150
Półfinaliści 12 880 90
Ćwierćfinaliści 7370 45
1. runda 4320 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]