Frank Pearce

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Frank Pearce, właśc. Frank Pearce Junior – jeden z trzech współzałożycieli (obok Allena Adhama i Michaela Morhaime'a) w roku 1991 firmy produkującej gry komputerowe Silicon & Synapse, później przemianowanej na Blizzard Entertainment. Pełni w niej funkcję wiceprezesa i producenta wykonawczego[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1990 roku Pearce uzyskał Bachelor's degree na UCLA w dziedzinie informatyki i inżynierii[1][2].

W spółce Blizzard Entertainment Frank Pearce jako wiceprezes ds. rozwoju produktów, odgrywa kluczową rolę w tworzeniu wszystkich tytułów tej firmy. Wymaga to od niego koordynacji pracy wielu zespołów w celu zapewnienia, że każdy z projektów zachowuje taką samą jakość, jak wszystkie gry Blizzarda[1].

Ze względu na to, że jest jednym z założycieli Blizzarda, Pearce jest głęboko zaangażowany w projekty firmy. Wcześniej pracował nad różnymi licencjonowanymi produktami, m.in. nad The Lost Vikings, Blackthorne, Justice League Task Force (gry na platformę Amiga); Lost Vikings II na Super Nintendo Entertainment System oraz takimi tytułami jak Warcraft II: Tides of Darkness, Diablo, StarCraft, StarCraft: Brood War oraz Diablo II na komputery osobiste. Później uczestniczył również w procesie rozwoju gier Warcraft III: Reign of Chaos i Warcraft III: The Frozen Throne[1].

Przede wszystkim jednak Pearce bierze aktywny udział w ciągłym rozwoju gry World of Warcraft, gdzie jest obecny jako producent wykonawczy. Początkowo nadzorował powstawanie dodatku o nazwie The Burning Crusade. Następnie koordynował rozwój długo oczekiwanej gry StarCraft II oraz drugiego i trzeciego dodatku do World of Warcraft – Wrath of the Lich King i Cataclysm[1]. Następnie pracował nad trzecią częścią Diablo[1], która sprzedała się w 10 milionach egzemplarzy[3]. Pracował również nad platformą Battle.net.

Lista gier przy których pracował[1][edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]