Warcraft: Orcs & Humans

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraft: Orcs & Humans
Producent Blizzard Entertainment
Wydawca Blizzard Entertainment
Dystrybutor Cenega Poland
Seria gier Warcraft
Data wydania Świat: 11 marca 1994
Polska: 11 lutego 1996
Gatunek RTS
Tryby gry gra jednoosobowa / wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB, Everyone (6+)
Wymagania sprzętowe
Platforma PC, Macintosh
Nośniki CD (1)
Wymagania

procesor 386/20 MHz, 4 MB RAM

Kontrolery mysz komputerowa, klawiatura
Rozdzielczość natywna 320x200

Warcraft: Orcs & Humanskomputerowa gra strategiczna czasu rzeczywistego wydana w 1994 roku przez firmę Blizzard, będąca pierwszą częścią popularnego cyklu Warcraft - doczekała się dwóch kontynuacji, Warcraft II: Tides of Darkness, i Warcraft III: Reign of Chaos, a także jednego MMORPG-a, World of Warcraft. Akcja gry rozgrywa się w fantastycznym świecie Azeroth zamieszkiwanym przez orków i ludzi. Kanwą gry jest walka tych dwóch nacji, w której można opowiedzieć się po każdej ze stron konfliktu[1].

Fabuła[edytuj]

Warcraft dzieje się w okresie znanym jako The Great War. Orkowie sformowali Hordę, która z pomocą ludzkiego maga Medivha najechała na ludzkie królestwo Azeroth. Ludzie musieli uciec na północ do Lordaeronu[2]. Gra zawiera łącznie 12 scenariuszy dla każdej rasy, rozgrywających się w różnych miejscach Azeroth, takich jak lasy, mroczne podziemia czy bagna[3]

Rozgrywka[edytuj]

Na początku gracz wybiera rasę, którą będzie grał; ludzie i orkowie mają inne jednostki, choć są one zbliżone do swoich odpowiednikom u drugiej rasy - poza dwoma wyjątkami, Elementals, u ludzi i Daemons u orków. Jednostki można podzielić na walczące wręcz, łuczników, czarodziejów i uzdrowicieli[4]. Gra jest typowym RTS-em, gdzie należy zdobywać surowce (drewno i złoto). Aby móc rozbudowywać armię, gracz tworzy kolejne struktury, rekrutuje nowe jednostki. Sterując swoimi jednostkami ma za zadanie zwykle pokonanie jednostek przeciwnika, część scenariuszy jednak pozbawiona jest elementu rozbudowy bazy[5]. Poza wrogimi jednostkami gra wprowadziła creeps - neutralne stworzenia, które można było zabijać[6].

Przypisy