Tom Chilton (producent gier)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tom Chilton

Tom Chilton (ur. w 1968) – amerykański projektant gier komputerowych, obecnie pracujący w Blizzard Entertainment jako główny projektant gry World of Warcraft[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Chilton studiował na University of Arizona[2].

Początkowo pracował w Origin Systems i był głównym projektantem MMORPG Ultima Online[2][3]. Brał również udział przy tworzeniu trzech rozszerzeń do tej gry: Ultima Online: Third Dawn, Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge i Ultima Online: Age of Shadows. Odszedł z Origin Systems w 2004 roku, gdy Electronic Arts rozwiązało to studio. Następnie wstąpił do Blizzard Entertainment i został jednym z sześciu projektantów, pracujących nad MMORPG World of Warcraft[4].

Następnie Tom Chilton został głównym projektantem gier w Blizzard Entertainment i głównym projektantem World of Warcraft[1]. Jest on nazywany "guru PvP Blizzarda"[5]. Chilton wraz z Robem Pardo i Jeffreyem Kaplanem byli trzema głównymi projektantami World of Warcraft: The Burning Crusade[4], najszybciej sprzedającej się gry na PC[6]. W społeczności Blizzarda jest znany jako "Kalgan" lub "Evocare"[2][3].

Chilton bywał również na panelach wydawniczych BlizzCon 2005 w październiku 2005 r.[7] i BlizzCon 2007 w sierpniu 2007 roku[8]. Na BlizzCon 2005 roku był na panelach deweloperskich, gdzie dyskutowano na temat klas postaci, tworzenia lochów, raidów i pól bitewnych[7]. Na BlizzCon 2007 uczestniczył w panelach deweloperskich, gdzie dyskutowano o klasach, PvP, interfejsie użytkownika i modyfikacjach oraz profesjach i przedmiotach[8]. Wystąpił również w licznych panelach podczas BlizzCon 2009, BlizzCon 2011 i BlizzCon 2013.

Lista gier nad którymi pracował[3][edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]