Blackthorne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Blackthorne
Producent Blizzard Entertainment
Wydawca Interplay
Data wydania 1994
Gatunek platformówka
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen (13+)
PEGI: 12+
Wymagania sprzętowe
Platforma DOS, Mac OS, SNES, Game Boy Advance, Sega 32X

Blackthorne – gra platformowa wydana w 1994 przez Blizzard Entertainment. W 2003 roku został wydany port gry na platformę GameBoy Advance, a 1 listopada 2013 roku gra została udostępniona za darmo w wersji na PC.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Na Planecie Tuul, przypominającej nieco świat w okresie średniowiecza, dochodzi do wojny pomiędzy królem Vlarosem - władcą rodu Androthi a księciem Sarlakiem ("czarnym" lordem goblinów i orków). Podczas wojny wojska Sarlaca zdobywają zamek Kamiennej Pięści, należący do króla Valrosa. Król decyduje się ocalić swego jedynego syna Kyle'a Blackthorne'a wysyłając go na Ziemię. Przeznaczeniem księcia jest jednak powrót do królestwa, w którym kiedyś rządził jego ojciec, aby dokonać krwawej zemsty na lordzie Sarlacu. Po dwudziestu latach tułaczki, młodziutki niegdyś królewicz, powraca na Tull jako długowłosy "twardziel" z obrzynem...

Oprawa graficzno-dźwiękowa[edytuj | edytuj kod]

Grę cechują: klimatyczna muzyka, ostre efekty dźwiękowe i 8-bitowa grafika DOS-owska. Postać kontrolowana przez gracza w dwuwymiarowym świecie może skakać, biegać, podciągać się i strzelać. System walk opiera się na chowaniu się pod ścianą i wychylaniu w celu oddania strzałów lub rzucenia bomby/granatu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]