Jan Pająk (ufolog)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jan Pająk (ur. 25 maja 1946 we Wszewilkach) – polski inżynier, ufolog, badacz niewyjaśnionych zjawisk, zbieracz mądrości ludowych (przysłów i powiedzonek) różnych kultur.

W 1974 Jan Pająk roku obronił na Politechnice Wrocławskiej doktorat z Analitycznego badania rozkładu temperatur we wrzecionach obrabiarek skrawających ze szczególnym uwzględnieniem wrzeciona tokarki[1]. Po stanie wojennym, na emigracji w Nowej Zelandii i Malezji, był wykładowcą na uczelni AJOU w Seulu, w Korei Południowej, zajmującym się głównie naukami komputerowymi i technologiami informatycznymi[2].

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Magnokrafty[edytuj | edytuj kod]

W 1985 r. opracował tabelę rozwoju napędów, według której po silnikach elektrycznych i odrzutowych miałyby być wynalezione pędniki magnetyczne, telekinetyczne i umożliwiające manipulowanie czasem. Wehikuły z nowymi napędami – latające i wykorzystujące magnetyzm – nazwał "magnokraftami". Twierdzi, że relacje o UFO są obserwacjami już zbudowanych (przez kosmitów) magnokraftów. Pająk opisał budowę hipotetycznego urządzenia, nazywanego przez niego "komorą oscylacyjną"[3], które byłoby zdolne wytworzyć pole magnetyczne do napędzania magnokraftu. Jak sam podaje, żaden zbudowany prototyp tej komory nie zadziałał.

Koncept Dipolarnej Grawitacji[edytuj | edytuj kod]

Według Pająka pole grawitacyjne jest 4-wymiarowym polem dipolarnym, którego rzut trójwymiarowy obserwujemy jako monopole grawitacyjne. Drugi biegun pola miałby znajdować się w przestrzeni równoległej, którą Pająk nazywa "przeciw-światem", mieć masę ujemną, być zdolny do natychmiastowego ruchu i podróży w czasie. Pająk próbował opublikować ten koncept w czasopiśmie naukowym, jednak artykuł został odrzucony.

Teoria spiskowa[edytuj | edytuj kod]

Znaczna część publikacji Jana Pająka jest poświęcona teorii spiskowej, według której Ziemia okupowana jest od 40 000 lat przez istoty pozaziemskie zwane przez niego UFOnautami. UFOnauci byli dawniej uważani za diabły lub pogańskie bóstwa. Mają oni poruszać się za pomocą "magnokraftów", używać telekinezy i manipulować czasem, są odpowiedzialni za porwania ludzi, klęski żywiołowe, epidemie oraz katastrofy m.in.:

Zdaniem Jana Pająka UFOnauci starają się na wszelkie sposoby ukryć swoje istnienie i niszczycielską działalność, stąd tyle wysiłku poświęca ich demaskowaniu, zaś UFOnauci starają się go powstrzymać stosując wobec niego szeroki wachlarz środków nacisku: od drobnych sabotaży aż do porywania na pokłady ich statków i wywoływania fizycznych dolegliwości oraz chorób.

Totalizm[edytuj | edytuj kod]

W swoich publikacjach propaguje własną koncepcję filozoficzną zwaną przez niego "totalizmem". Zawiera ona ilościowy opis pojęć etycznych i metafizycznych. Koncepcja ta nie znalazła uznania w świecie naukowym i akademickim. Totalizm miałby też być filozoficzno-religijną doktryną "szczęśliwego życia", prowadzonego zgodnie ze sformalizowanymi zasadami moralnymi. Nazwa doktryny nawiązuje do średniowieczno-łacińskiego słowa totalis (całkowity) i nie ma nic wspólnego z obecnym znaczeniem słowa "totalizm" (synonim totalitaryzmu). Według Jana Pająka, stosowanie zasad totalizmu jest sposobem na powstrzymanie UFOnautów.

Działalność polityczna[edytuj | edytuj kod]

W 2014 roku brał udział w wyborach do parlamentu Nowej Zelandii jako kandydat niezależny z okręgu Hutt South uzyskując według oficjalnych danych 115 głosów[4].

Sondował także możliwość zgłoszenia swojej kandydatury w wyborach prezydenckich w Polsce w 2015 roku, jednakże w wyniku znikomego odzewu ze strony swoich zwolenników postanowił zrezygnować[5].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Wybrane książki[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]