Królewna Śnieżka i Łowca

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Królewna Śnieżka i Łowca
Snow White and the Huntsman
Gatunek

fantasy
dark fantasy

Rok produkcji

2012

Data premiery

30 maja 2012
1 czerwca 2012 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone
Wielka Brytania

Język

angielski

Czas trwania

127 minut

Reżyseria

Rupert Sanders

Scenariusz

Evan Daugherty
Hossein Amini
John Lee Hancock

Główne role

Kristen Stewart
Charlize Theron
Chris Hemsworth

Muzyka

James Newton Howard

Zdjęcia

Greig Fraser[1]

Produkcja

Joe Roth
Sam Mercer

Wytwórnia

Universal Pictures

Dystrybucja

Universal Pictures

Budżet

170.000.000 $[2]

Kontynuacja

Łowca i Królowa Lodu

Strona internetowa

Królewna Śnieżka i Łowca (ang. Snow White and the Huntsman) – amerykańsko-brytyjski film fantasy z 2012 roku w reżyserii Ruperta Sandersa. Film na podstawie baśni braci Grimm Królewna Śnieżka.

Film miał premierę 30 maja 2012 roku w Wielkiej Brytanii, 31 maja w Niemczech, a 1 czerwca w Stanach Zjednoczonych i w Polsce.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Królewna Śnieżka (Kristen Stewart) dorośleje i staje się coraz piękniejsza. Jej macochę, królową Ravennę (Charlize Theron), która zachowuje młodość i urodę, odbierając energię dwórkom, zżera zazdrość. Gdy magiczne lustro mówi jej, że przez Śnieżkę straci władzę, rozkazują ją do niej sprowadzić, aby wyrwać jej serce i ją zniszczyć. Dziewczyna ucieka i znajduje schronienie w przeklętym lesie. Tymczasem Ravenna ściąga na dwór łowcę i obiecuje, że przywróci życie jego żonie gdy przyprowadzi Śnieżkę. Łowca (Chris Hemsworth) odnajduje dziewczynę i staje po jej stronie. Uczy ją radzić sobie z leśnymi potworami i posługiwać się orężem. Śnieżce sprzyja też siedmiu krasnoludków, którzy kiedyś szanowali jej ojca, króla Magnusa. Gdy królewna nadgryza podrzucone przez królową Ravennę zatrute jabłko i zapada w sen, Łowca skłania jej przyjaciela z dzieciństwa, księcia Williama, aby pocałunkiem wyzwolił ją z zaklęcia w nadziei, że królewna przeżyje. Jednak Śnieżka nie budzi się. Wkrótce Łowca sam wyzwala ją spod klątwy "pocałunkiem prawdziwej miłości". Śnieżka zamienia się w wytrawnego wojownika, zakłada strój ze skóry jelenia, zbroję i rusza, by zniszczyć Ravennę i wyzwolić królestwo. Ma po swojej stronie armię poddanych.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Krasnoludy (karły)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]