Radio Anioł Beskidów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Radio Anioł Beskidów
Państwo

 Polska

Język

polski

Data założenia

1998

Właściciel

Diecezja bielsko-żywieckia

Format stacji

katolickie

Częstotliwości
w miastach

Bielsko-Biała 90,2 MHz

Strona internetowa

Radio Anioł Beskidówkatolicka rozgłośnia diecezji bielsko-żywieckiej. Jego dyrektorem jest ks. Piotr Bączek. Pomysłodawcą i założycielem był ks. Tadeusz Nowok – proboszcz kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku-BiałejKomorowicach. 4 stycznia 1998 r. Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy poświęcił pierwsze studio radia, z którego rozpoczęło się nadawanie programu radiowego.

Program radia składa się głównie z audycji o tematyce religijnej oraz modlitw. W codziennej ramówce znajduje się msza transmitowana z kościoła św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej–Komorowicach, pacierz, różaniec, godzinki, modlitwa z liturgii godzin, Anioł Pański (w okresie wielkanocnym Regina Coeli), Koronka do Miłosierdzia Bożego, Apel Jasnogórski (nie transmisja) oraz katecheza. W programie są również audycje poradnicze, popularnonaukowe, które dotyczą m.in. zdrowia, wychowania, książki, filmu, muzyki, historii, kultury słowa i tradycji.

Obecnie studio Radia Anioł Beskidów znajduje się w Bielsku-Białej–Komorowicach, na poddaszu budynku parafialnego parafii św. Jana Chrzciciela.

Radio nadaje na częstotliwości 90,2 MHz, a jego zasięg obejmuje m.in. Andrychów, Bielsko-Białą, Bieruń, Czechowice-Dziedzice, Czerwionkę-Leszczyny, Imielin, Jaworzno, Katowice, Libiąż, Łaziska Górne, Mikołów, Orzesze, Oświęcim, Pszczynę, Skoczów, Sosnowiec, Tychy, Wadowice, Ustroń, Wisłę, Żywiec. Możliwy jest również słaby odbiór z części terytorium Krakowa.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]