Sky News

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sky News
Sky News
Data startu 5 lutego 1989
Właściciel British Sky Broadcasting
Kraj nadawania  Wielka Brytania
Udziały w rynku 1.2% (Dane z sierpnia 2011 roku)[1]
Strona internetowa

Sky News - brytyjska telewizja informacyjna, pierwszy w Europie 24-godzinny kanał informacyjny należący do prywatnego nadawcy News Corporation.

Główna siedziba mieści się w Londynie. Stacja posiada 8 biur poza Wielką Brytanią: Bruksela, New Delhi, Dublin, Johannesburg, Jerozolima, Moskwa, Pekin i Waszyngton. Poza tym współpracuje z telewizjami na całym świecie w ramach News Corporation.

Zatrudnienie:

  • 50 osób występujących na antenie (reporterzy, prowadzący, prezenterzy)
  • 500 osób pracujących przy realizacji i produkcji (operatorzy, producenci, inżynierowie)

W październiku 2005 Sky News zostało zupełnie zmodernizowane i przeniesione do nowego budynku co spowodowało długotrwałe problemy techniczne i spadek oglądalności. Sky News jest nadawany panoramicznie w 16:9.

Ramówka[edytuj | edytuj kod]

W ramówce, poza serwisami informacyjnymi, pojawia się dużo programów autorskich o różnych porach dnia. W weekendy na antenie pojawiają się dwa dwugodzinne programy autorskie. Przy czym sobotni poświęcony jest rozrywkowym tematom, a niedzielny to głównie rozmowy z politykami w studiu.

W weekendy ramówka jest uzupełniana o programy poświęcone show-biznesowi, kulturze, tematom popularnonaukowym. Na poszczególne programy bardzo duży wpływ mają osobowości poszczególnych prowadzących (anchorów), którzy narzucają specyficzny charakter prowadzonych programów.

Sky News ma bardzo rozbudowany serwis internetowy z dostępem do wszystkich materiałów video emitowanych na głównej antenie oraz nadaje transmisje live.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Źródło: [1]