Rai News 24

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Rai News 24
Ilustracja
Rozpoczęcie nadawania

26 kwietnia 1999

Właściciel

RAI

Kraj nadawania

 Włochy

Strona internetowa

Rai News 24włoska telewizja informacyjna, uruchomiona w 1999 jako kanał rozszerzający przekaz informacyjny pozostałych kanałów telewizji publicznej RAI.

Rai News 24 opiera swój content programowy głównie na postprodukcji materiałów przygotowanych przez pozostałe kanały oraz ośrodki lokalne i produkcyjne wchodzące w skaład RAI.

Telewizja zatrudnia około 130 osób. Oprócz zatrudnionych w Rzymie Rai News 24 ma do dyspozycji całą infrastrukturę i pracowników 22 ośrodków regionalnych telewizji RAI. W rzymskim newsroomie pracuje około 80 dziennikarzy, ponadto 20 reporterów pracuje w terenie, głównie w Rzymie. Reporterzy pracujący w Rzymie mają do dyspozycji 10 kamer cyfrowych, za pomocą których samodzielnie nagrywają materiał do reportaży. Kanał korzysta z korespondentów telewizji RAI prowadzących biura na całym świecie.

Program jest nadawany w trybie ciągłym, w również w nocy serwisy informacyjne są nadawane na żywo.

Codziennie odbywają się dwa kolegia: o 9:00 – planujące pracę przez cały dzień; o 19:00 – przygotowujące do serwisów nocnych i planujące już dzień następny.

Ramówka: Serwisy informacyjne nadawane są co pół godziny. Oprócz serwisów newsowych, sportowych i pogodowych Rai News24 przygotowuje programy popularnonaukowe, ekonomiczne, publicystyczne, show-biz, kulturalne i dokumentalne. Codziennie w godzinach 19:30-21:15 nadawane są programy z regionów i programy newsowe z głównych anten RAI.

Dyrektorzy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]