Rai News 24

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rai News 24
Ilustracja
Data startu 26 kwietnia 1999
Właściciel RAI
Kraj nadawania  Włochy
Slogan All news. All new
Strona internetowa

Rai News 24włoska telewizja informacyjna, uruchomiona w 1999 jako kanał rozszerzający przekaz informacyjny pozostałych kanałów telewizji publicznej RAI.

Rai News 24 opiera swój content programowy głównie na postprodukcji materiałów przygotowanych przez pozostałe kanały oraz ośrodki lokalne i produkcyjne wchodzące w skaład RAI.

Telewizja zatrudnia około 130 osób. Oprócz zatrudnionych w Rzymie Rai News 24 ma do dyspozycji całą infrastrukturę i pracowników 22 ośrodków regionalnych telewizji RAI. W rzymskim newsroomie pracuje około 80 dziennikarzy, ponadto 20 reporterów pracuje w terenie, głównie w Rzymie. Reporterzy pracujący w Rzymie mają do dyspozycji 10 kamer cyfrowych za pomocą, których samodzielnie nagrywają materiał do reportaży. Kanał korzysta z korespondentów telewizji RAI prowadzących biura na całym świecie.

Program jest nadawany w trybie ciągłym, w również w nocy serwisy informacyjne są nadawane na żywo.

Codziennie odbywają się dwa kolegia: o 9:00 – planujące pracę przez cały dzień; o 19:00 – przygotowujące do serwisów nocnych i planujące już dzień następny.

Ramówka: Serwisy informacyjne nadawane są co pół godziny. Oprócz serwisów newsowych, sportowych i pogodowych Rai News24 przygotowuje programy popularnonaukowe, ekonomiczne, publicystyczne, show-biz, kulturalne i dokumentalne. Codziennie w godzinach 19:30-21:15 nadawane są programy z regionów i programy newsowe z głównych anten RAI.

Dyrektorzy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]