Telewizja Republika

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Telewizja Republika
Telewizja Republika
Data startu 10 kwietnia 2013
(emisja internetowa)
6 maja 2013
(emisja satelitarna)
Format obrazu 16:9 SDTV, HDTV
Właściciel Telewizja Republika S.A.
ul. Czerniakowska 50/71
00-717 Warszawa
Kraj nadawania  Polska
Język polski
Siedziba ul. Dzielna 58
01-029 Warszawa
Strona internetowa

Telewizja Republika, TV Republika – polska stacja telewizyjna.

Historia i twórcy[edytuj]

Tworzenie telewizji trwało od 2012[1]. Siedzibą właściciela i stacji jest Warszawa[2]. Stacją zarządzała od początku Telewizja Niezależna Spółka Akcyjna, której prezesem zarządu został Piotr Barełkowski[3]. Wiceprezesami zarządu zostali Bronisław Wildstein i Tomasz Sakiewicz (ds. marketingu i rynku abonenckiego), a w składzie rady nadzorczej spółki zasiedli: Anita Gargas-Wojciechowska, Katarzyna Hejke, Cezary Gmyz, Piotr Kwiecień, Rafał Ziemkiewicz. Kapitał zakładowy spółki wyniósł 100 tysięcy zł, opłacony w ¼.

Pod koniec 2012 roku redaktorem naczelnym stacji został Bronisław Wildstein[4][5]. Projekt telewizji był anonsowany jako inicjatywa ponadśrodowiskowa[6]. W zespole dziennikarzy znaleźli się przedstawiciele prasy („Do Rzeczy”, „Gazeta Polska”) i portali internetowych (Niezalezna.pl, Fronda.pl), mający za sobą działalność na antenie telewizyjnej w przeszłości: Bronisław Wildstein (redaktor naczelny, były prezes Telewizji Polskiej), Tomasz Sakiewicz, Ewa Stankiewicz (dyrektor artystyczna)[7], Rafał Ziemkiewicz, Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Katarzyna Hejke, Piotr Gociek, Marek Magierowski, Tomasz Terlikowski, Marcin Wolski, Krzysztof Masłoń[8]. Zespół dziennikarsko-realizacyjny TV objął łącznie około 50 osób[9].

Studio stacji zostało pobłogosławione 18 lutego 2013 przez o. Krzysztofa Stępowskiego, redemptorystę, archidiecezjalnego duszpasterza nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego[10].

Początkowy budżet stacji ma wynosić ok. 4–5 mln zł[9]. Wyniki finansowe z działalności w pierwszej połowie 2013 wykazały przewagę strat nad wpływami; w sierpniu 2013 w stacji funkcjonowało 58 pracowników[11]. W połowie października 2013 władze stacji rozpoczęły publiczną sprzedaż akcji o łącznej wartości 8,5 mln zł[12][13][14].

Od 1 lipca 2013 zarządzanie stacją przejęła formalnie spółka akcyjna Telewizja Republika (następca spółki Telewizja Niezależna S.A.)[15].

Pod koniec 2013 istniała możliwość nabycia akcji nadawcy stacji – Telewizji Niezależnej w ramach publicznej oferty akcji; zaś pozyskane środki właściciele zamierzali przeznaczyć na inwestycje w telewizję[16].

Od początku istnienia stacji jej siedziba mieściła się przy ulicy Farbiarskiej 73 w Warszawie. Na początku stycznia 2014 studio przeniesiono pod adres przy ulicy Dzielnej 58 w stolicy[17][18][19].

31 marca 2014 Piotr Barełkowski zrezygnował z funkcji prezesa zarządu stacji[20]. 7 kwietnia 2014 stanowisko dyrektora generalnego stacji objął Radosław Dobrzyński[21].

18 września 2014 nowym redaktorem naczelnym stacji został Tomasz Terlikowski, a jego zastępcą Anita Gargas[22][23]. Dotychczas pełniący tę funkcję Bronisław Wildstein, prezes zarządu spółki, zrezygnował z pełnienia obu stanowisk oraz prowadzenia swojej audycji[24].

 Z tym tematem związana jest kategoria: Osobowości telewizyjne związane z Telewizją Republika.

W 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w swoim raporcie na temat sposobu relacjonowania kampanii wyborczej w 2015 roku uznała za najbardziej stronnicze m.in. materiały nadawane przez serwis informacyjny „Dzisiaj”. Analiza materiałów informacyjnych została wykonana przez Laboratorium Badań Medioznawczych Uniwersytetu Warszawskiego[25].

Nadawanie[edytuj]

Telewizja Republika stała się dostępna za pośrednictwem sieci kablowych, cyfrowych platform satelitarnych (Eutelsat Hot Bird 13°E) oraz w internecie[26][27]. Sygnał satelitarny ma być nadawany w formacie SD, zaś odbiór w sieciach kablowych i przez internet ma być zapewniony w jakości HD[9]. Wstępnie zaplanowano, iż wysokość opłaty abonamentowej będzie wynosić około 5 zł[9]. W marcu 2013 roku agencja Delegata została wyłącznym dystrybutorem informacyjno-publicystycznym stacji[28]. Następnie poinformowano, że od maja 2013 roku kanał pojawi się ofercie platformy Cyfrowy Polsat[29]. 3 kwietnia 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w drodze uchwały przyznała Telewizji Republika koncesję na nadawanie programu telewizyjnego o charakterze publicystyczno-informacyjnym drogą satelitarną i kablową[30][31].

Od 15 marca 2013 roku stacja publikowała próbne emisje programów i audycji za pośrednictwem kanałów w internetowym portalu YouTube[32]. Na 10 kwietnia 2013 roku zaplanowano pierwszą emisję bezpośrednią, którą była relacja z obchodów trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie[33][34][35]. W tym dniu prowadzono studio w Kawiarni Telimena na Krakowskim Przedmieściu, zaś nadawanie odbyło się za pośrednictwem internetu w godzinach od 8:00–23:00[36]. Debiut stacji obejrzało łącznie ok. 200 tys. widzów[37]. Od 10 kwietnia stacja prowadzi nadawanie w internecie[38][39]. 24 kwietnia 2013 wydano oświadczenie o podpisaniu umowy na nadawanie kanału w platformie Cyfrowy Polsat, zaś termin dostępności stacji w ofercie rodzinnego pakietu Familijny Max HD ustalono na 6 maja 2013 roku (nadawanie nastąpi w standardzie MPEG-4)[40]. 24 kwietnia 2013 roku została podpisana umowa z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej „dotyczące reemisji sygnału Telewizji Republika w sieciach operatorów telewizji kablowych zrzeszonych w PIKE”, dzięki czemu operatorzy uzyskają możliwość włączenia do swojej oferty stacji TV Republika[41]. W tym czasie została wprowadzona Karta Klubu Telewizji Republika, która po wykupieniu umożliwiała dostęp do wszystkich serwisów wideo stacji w internecie oraz do pełnego odbioru stacji przez internet. Od września 2016 do 15 marca 2017 można było oglądać kanał za darmo w internecie w godzinach od 9:30 do 14:30 i od 19:00 do 20:00[42]. Od 6 maja 2013 kanał jest dostępny w Cyfrowym Polsacie i w sieciach kablowych[43]. W internecie odbiór stacji umożliwia Karta Klubu oraz nadawanie w Ipla. 1 września 2013 uruchomiono internetowe radio Audio Republika, którego odbiór jest możliwy za pomocą telefonu i tabletu[44].

Od 30 października stacja nadaje w sieci UPC Polska[45][46][47]. Na początku 2014 stacja nadawała w czterech z pięciu największych polskich sieci kablowych (UPC Polska, Vectra, Inea i Toya) oraz w ponad 100 mniejszych na terenie kraju[48]. Od 1 października 2014 stacja rozpoczęła nadawanie na platformie satelitarnej nc+ na pozycji 28 dla abonentów pakietu Comfort+ oraz w ofercie programowej Orange TV; w tym czasie kanał był dostępny w zasięgu 19,3% całej Polski[49].

Pod koniec marca 2015 władze stacji zgłosiły kanał do konkursu na przyznanie częstotliwości na MUX8 w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Po zakończonych 30 kwietnia konsultacjach społecznych okazało się, że najwięcej wniosków wpłynęło za wzbogaceniem oferty multipleksu o Telewizję Republika[50].

15 sierpnia 2016 stacja rozpoczęła nadawać swój program w naziemnej telewizji cyfrowej na terenie Górnego Śląska, dzierżawiąc miejsce na multipleksie należącym do TV Silesia,[51], gdzie emitowany był nieistniejący już kanał ''Silesia Informacje''. Sygnał jest nadawany z nadajnika RTCN Katowice/Kosztowy[52].

Od 15 marca 2017 Telewizję Republika można oglądać w pełnym wymiarze i bezpłatnie przez internet[53].

Oferta programowa[edytuj]

Od początku istnienia stacja była anonsowana jako „24-godzinny kanał publicystyczno-informacyjny nadający siedem dni w tygodniu ze studia w Warszawie”[54]. W ofercie kanału znajduje się publicystyka na żywo, audycje i magazyny, publicystyka kulturalna oraz filmy dokumentalne i reportaże.

Od 10 kwietnia 2013 roku stacja nadaje poranne i popołudniowo-wieczorne premierowe pasma publicystyczne (prowadzą je Piotr Gociek i Michał Rachoń oraz Joanna Lichocka i Katarzyna Hejke). Codziennymi audycjami są: w paśmie porannym: Dzień dobry Polsko (prowadzący Piotr Gociek) i serwis informacyjny Dzisiaj, nadawany o godz. 19:45 (prowadzą go prezenterzy Łukasz Sobolewski, Bartłomiej Graczak, Piotr Pawelec, Piotr Wąż, Marta Jeżewska[55]). Stałym elementem ramówki jest audycja Chłodnym okiem, w której komentarze prezentują Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz i Tomasz Terlikowski. Ponadto na antenie stacji rozpoczęto realizację programów: Bronisław Wildstein przedstawia (kontynuacja programu wcześniej emitowanego na antenie TVP1, tworzony do września 2014), Salonik polityczny (kontynuacja audycji Antysalon Ziemkiewicza emitowanego w TVP Info autorstwa Rafała A. Ziemkiewicza), Zadanie specjalne (program śledczy Anity Gargas), Studio republika (program Ewy Stankiewicz i Tomasza Sakiewicza), Polityczna kawa (autor Tomasz Sakiewicz), Republika kultury (audycja o kulturze, autor Redbad Klynstra), Tydzień do rymu (program satyryczny Marcina Wolskiego)[56], Zderzenie cywilizacji i Kościół, w którym żyjemy (dwie audycje Tomasza Terlikowskiego)[57][58], Literatura na trzeźwo (magazyn literacki Mateusza Matyszkowicza), Nowe pokolenie (twórczynie: Katarzyna Hejke i Joanny Lichocka), Kulisy manipulacji (prowadzący Katarzyna Hejke i Piotr Lisiewicz), Unia Europejska od podszewki (autor Paweł Musiałek), Kontra (magazyn historyczny Piotra Zychowicza), Młodzi o sobie, Kontrrewolucja Samuela Pereiry (audycja Samuela Pereiry), Biznes od prawa do lewa (autor Piotr Barełkowski)[59], Kuchnia polska (program kulinarny Cezarego Gmyza)[60][61]. 4 września 2013 w ramach nowej ramówki autorskie programy w stacji otrzymali Jan Pietrzak (satyryczny pt. Wolne żarty), Krzysztof Kłopotowski („Magazyn filmowy – Krzysztof Kłopotowski recenzuje”)[62], Stefan Czerniecki (podróżniczy pt. Za siódmą górą)[63]. Od stycznia 2014 rozpoczęto emisję programu pt. 12-ty Krok, poświęcony walce z uzależnieniami, prowadzonego przez Rafała Porzezińskiego[64].

19 stycznia 2014 podczas trwających protestów na Ukrainie na terenie Majdanu Niepodległości w Kijowie stacja zorganizowała koncert, stanowiący wyraz solidarności z manifestantami, pod nazwą „Polska za wolną Ukrainą”, który w trakcie został przerwany ze względów bezpieczeństwa (mieli w nim wystąpić polscy muzycy, m.in. Kasia Kowalska, Paweł Kukiz i Dariusz Malejonek)[65][66][67].

15 września 2014 została wprowadzona nowa ramówka stacji, według którego m.in. pasmo wieczorne wydłużono od godz. 16 do 23 i stworzono audycję „Po południu” (prowadzący Bartłomiej Maślankiewicz); ponadto stworzono nowe audycje: programy ekonomiczno-gospodarcze „Ekonomia raport” (prowadzący zamiennie Tomasz Wróblewski, Bartosz Marczuk i Edyta Hołdyńska, do września 2015 także Marek Magierowski[68]) oraz „Konkurencyjna Polska”, podsumowująca dzień „Suma dnia” (prowadzący Wojciech Kościak[69]), programy muzyczne: talk-show „Ale jazda!” (prowadzący Dariusz Malejonek) oraz „Muuzyka” (prowadzący Bartosz Boruciak) audycja pt. „Z filmoteki bezpieki” prezentująca archiwalne materiały IPN dotyczące Służby Bezpieczeństwa autorstwa Cezarego Gmyza[70].

Od 8 października 2014 stacja zwiększyła czas nadawania programu na żywo w dni powszednie do 16 godzin[71].

Od września 2015, za zgodą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, koncesja Telewizji Republika została zmieniona z publicystyczno-informacyjnej na uniwersalną[72].

Wyróżnienia[edytuj]

 • Tytanowe Oko – wyróżnienie w kategorii „Wydarzenie roku” w ramach nagród PIKE 2013[73][74][75]
 • Kryształowa Antena w dziedzinie „Najlepszy program informacyjny Roku” w 2014[76]

Przypisy

 1. Jacek Liziniewicz: Powstanie nowa telewizja (pol.). niezalezna.pl, 21 grudnia 2012. [dostęp 2013-04-03].
 2. Kontakt (pol.). telewizjarepublika.pl. [dostęp 2013-04-03].
 3. Maciej Kozielski: Aby oglądać prawicową telewizję trzeba będzie zapłacić (pol.). press.pl, 21 grudnia 2012. [dostęp 2013-04-03].
 4. Na wiosnę rusza całodobowa Telewizja Republika. Bronisław Wildstein redaktorem naczelnym (pol.). wpolityce.pl, 21 grudnia 2012. [dostęp 2013-04-03].
 5. Krzysztof Lisowski: Bronisław Wildstein: media są jednostronne i stronnicze (pol.). wirtualnemedia.pl, 24 stycznia 2013. [dostęp 2013-04-03].
 6. eMBe/Wirtualnemedia.pl: Kto w TV Republika? Ziemkiewicz, Gmyz (pol.). telewizjarepublika.pl. [dostęp 2013-04-03].
 7. Stankiewicz wraca pod Pałac. Co pokaże TV Republika? (pol.). wiadomosci.dziennik.pl. [dostęp 2013-04-10].
 8. Rozmowa z Panem Piotrem Barełkowskim Prezesem TV Republika (pol.). satelitarne.tv. [dostęp 2013-04-03].
 9. a b c d Łukasz Knapik / wirtualnemedia.pl: TV Republika również w HD i na satelicie (pol.). SatKurier. Magazyn Telewizji Cyfrowej, 2012-02-11. [dostęp 2013-04-03].
 10. Poświęcenie siedziby Telewizji Republika (pol.). niezalezna.pl, 18 lutego 2013. [dostęp 2013-04-03].
 11. TV Republika z 1,17 mln zł wpływów i 1,5 mln zł straty (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-10-11. [dostęp 2013-10-30].
 12. TV Republika z publiczną ofertą akcji. Chce pozyskać 12 mln zł (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-10-07. [dostęp 2013-10-30].
 13. TV Republika rusza z ofertą publiczną. Jej wartość to 8,5 mln zł brutto (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-10-11. [dostęp 2013-10-30].
 14. TV Republika sprzedaje akcje za 510 zł. Chce być jak Polsat News i TVN24 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-10-15. [dostęp 2013-10-30].
 15. Telewizja Republika S A (KRS: 0000446368). krs-online.com.pl, 2013-05-18. [dostęp 2014-12-26].
 16. TV Republika zebrała z emisji mniej niż zakładała. Akcje kupowali „zwykli Polacy” (pol.). wirtualnemedia.pl, 9 grudnia 2014. [dostęp 17 lutego 2014].
 17. Telewizja Republika przeprowadziła się do nowej siedziby (pol.). wirtualnemedia.pl, 11 lutego 2014. [dostęp 17 lutego 2014].
 18. Ofensywa TV Republika. Nowa siedziba, serwisy co godzinę i duża kampania (pol.). wirtualnemedia.pl, 14 stycznia 2014. [dostęp 17 lutego 2014].
 19. Kontakt. telewizjarepublika.pl. [dostęp 17 lutego 2014].
 20. Prezes Telewizji Republika odchodzi (pol.). telewizjarepublika.pl. [dostęp 2013-03-31].
 21. Telewizja Republika ma nowego dyrektora generalnego. telewizjarepublika.pl, 7 kwietnia 2014. [dostęp 8 maja 2014].
 22. Komunikat Rady Nadzorczej Telewizji Republika. telewizjarepublika.pl, 18 września 2014. [dostęp 18 września 2014].
 23. Tomasz Terlikowski i Anita Gargas na czele redakcji Telewizji Republika. wirtualnemedia.pl, 17 grudnia 2014. [dostęp 26 grudnia 2014].
 24. Bronisław Wildstein odchodzi z Telewizji Republika. wirtualnemedia.pl, 18 września 2014. [dostęp 18 września 2014].
 25. KRRiT chwali „Wiadomości” i Polsat News. TV Trwam i TV Republika uznane za stronnicze. 2015-12-22. [dostęp 2015-12-22].
 26. Jak nas odbierać (pol.). telewizjarepublika.pl. [dostęp 2013-04-03].
 27. Łukasz Knapik: TV Republika z nową stroną i materiałami wideo w sieci (pol.). satkurier.pl, 26 marca 2013. [dostęp 2013-04-03].
 28. TV Republika w portfolio Delegaty. „To będzie strzał w 10” (pol.). wirtualnemedia.pl / telewizjarepublika.pl, 12 marca 2013. [dostęp 2013-04-03].
 29. Łukasz Knapik: TV Republika od maja w Cyfrowym Polsacie (pol.). satkurier.pl, 27 marca 2013. [dostęp 2013-04-03].
 30. Wiadomość z ostatniej chwili! (pol.). telewizjarepublika.pl, 4 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-03].
 31. Adrian92 / Łukasz Knapik: TV Republika już z koncesją (pol.). satkurier.pl, 3 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-03].
 32. TelewizjaRepublika. Przeglądaj filmy (pol.). youtube.com. [dostęp 2013-04-03].
 33. Łukasz Knapik: TV Republika z próbną emisją 10 kwietnia [wideo] (pol.). satkurier.pl, 20 marca 2013. [dostęp 2013-04-13].
 34. Co pokaże TV Republika 10 kwietnia? (pol.). wirtualnemedia.pl / satkurier.pl. [dostęp 2013-04-13].
 35. Łukasz Knapik: Bądź 10 kwietnia z Telewizją REPUBLIKA (pol.). telewizjarepublika.pl, 1 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-03].
 36. Rekordowa Premiera Telewizji Republika (pol.). telewizjarepublika.pl, 10 kwietnia. [dostęp 2013-04-11].
 37. Łukasz Knapik: Udany debiut TV Republika – łącznie 200 tys. widzów (pol.). satkurier.pl, 11 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-13].
 38. Telewizja Republika w Internecie (pol.). telewizjarepublika.pl, 11 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-11].
 39. Łukasz Knapik: TV Republika ze stałą emisją w sieci. Co nadaje? [wideo] (pol.). TV Republika / satkurier.pl, 13 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-13].
 40. Telewizja Republika w Polsacie Cyfrowym! (pol.). telewizjarepublika.pl, 24 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-24].
 41. TV Republika podpisała umowę z PIKE – zrzeszającą największe sieci kablowe w Polsce! (pol.). telewizjarepublika.pl, 24 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-27].
 42. Kup kartę Klubu TV Republika (pol.). niezalezna.pl, 29 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-29].
 43. Ruszyła Telewizja Republika. Upadł monopol medialny (pol.). niezalezna.pl, 6 maja 2013. [dostęp 2013-05-06].
 44. W niedzielę rusza Audio Republika! (pol.). niezalezna.pl, 1 września 2013. [dostęp 2013-09-01].
 45. Konferencja prasowa TV REPUBLIKA – przełomowe zmiany! (pol.). telewizjarepublika.pl, 2013-10-14. [dostęp 2013-10-30].
 46. TV REPUBLIKA w ofercie UPC już od 30 października! (pol.). telewizjarepublika.pl, 2013-10-25. [dostęp 2013-10-30].
 47. Od 30 października TV Republika w UPC Polska (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-10-28. [dostęp 2013-10-30].
 48. TV Republika wchodzi do panelu Nielsena i rozbudowuje dział reklamy (pol.). wirtualnemedia.pl, 17 lutego 2014. [dostęp 17 lutego 2014].
 49. Telewizja Republika w nc+. „Chcemy wznowić rozmowy z Multimedia Polska i UPC”. wirtualnemedia.pl, 30 września 2014. [dostęp 26 grudnia 2014].
 50. Telewizja Republika wskoczy na multiplex?
 51. Telewizja Republika na regionalnym multipleksie naziemnym. Mieszkańcy Górnego Śląska będą mieć bezpłatny dostęp do jedynej konserwatywnej stacji telewizyjnej w Polsce, telewizjarepublika.pl, 12 sierpnia 2016 [dostęp 2016-08-12].
 52. SATKurier.pl / NTC w Polsce / TV Republika od 15.08 z RTCN Katowice / Kosztowy [akt.], www.satkurier.pl, 12 sierpnia 2016 [dostęp 2016-08-13].
 53. Republika za darmo w internecie, niezalezna.pl
 54. Zadzwoń do swojego operatora ws. Telewizji Republika (pol.). telewizjarepublika.pl, 24 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-27].
 55. Marta Jeżewska nową twarzą TV Republika (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-10-17. [dostęp 2013-10-30].
 56. Matylda Młocka. Prawa strona telewizji. „Do Rzeczy 11/2013”. s. 38–39 (pol.). 
 57. Krzysztof Lisowski: TV Republika bez programu braci Karnowskich. Znamy logo stacji (wideo) (pol.). wirtualnemedia.pl, 21 marca 2013. [dostęp 2013-04-10].
 58. Krzysztof Lisowski: Stankiewicz, Sakiewicz i Wildstein z autorskimi programami w TV Republika (pol.). wirtualnemedia.pl, 5 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-10].
 59. Sylwia Krasnodębska: TV Republika buduje alternatywę (pol.). Gazeta Polska Codziennie / satkurier.pl, 13 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-13].
 60. Cezary Gmyz – gospodarz programu Kuchnia Polska (pol.). telewizjarepublika.pl, 24 marca 2013. [dostęp 2013-04-03].
 61. Łukasz Knapik: TV Republika ma już gotową ofertę (pol.). TV Republika / satkurier.pl, 16 kwietnia 2013. [dostęp 2013-04-22].
 62. 4 września ruszyła jesienna ramówka Telewizji Republika!. telewizjarepublika.pl, 6 września 2013. [dostęp 4 lutego 2014].
 63. TYLKO U NAS: Nowa ramówka TV Republika (pol.). niezalezna.pl, 2013-10-01. [dostęp 2013-10-01].
 64. “12-ty Krok” Rafała Porzezińskiego w stacji TV Republika (wideo) (pol.). wirtualnemedia.pl, 6 stycznia 2014. [dostęp 17 lutego 2014].
 65. Przerwany koncert TV Republika na Ukrainie. satkurier.pl, 14 lutego 2014. [dostęp 17 lutego 2014].
 66. Koncert TV Republika na Majdanie w Kijowie przerwany ze względów bezpieczeństwa. onet.pl, 14 lutego 2014. [dostęp 17 lutego 2014].
 67. Zakończył się koncert „Polska za wolną Ukrainą” w klubie Hybrydy. telewizjarepublika.pl, 14 lutego 2014. [dostęp 17 lutego 2014].
 68. Magierowski ekspertem ds. dyplomacji publicznej w Kancelarii Prezydenta. telewizjarepublika.pl, 2015-09-29. [dostęp 2015-10-19].
 69. Wojciech Kościak on Twitter [dostęp 2016-07-13].
 70. Startuje jesienna ramówka TV Republika. Darek Malejonek i Bartłomiej Maślankiewicz z programami. wirtualnemedia.pl, 12 września 2014. [dostęp 18 września 2014].
 71. TV Republika przez 16 godzin na żywo. Rusza nowe pasmo dzienne. wirtualnemedia.pl, 8 października 2014. [dostęp 26 grudnia 2014].
 72. Patryk Pallus: TV Republika zmienia koncesję, pojawi się rozrywka. „Chcemy poszerzyć ofertę” (pol.). wirtualnemedia.pl, 3 września 2013. [dostęp 2015-12-10].
 73. TVP z nagrodą Złota PIKE, TV Republika Wydarzeniem Roku (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-10-17. [dostęp 2013-10-30].
 74. Wielka nagroda – ZŁOTA PIKE dla TK Chopin! (pol.). nadmorski24.pl, 2013-10-16. [dostęp 2013-10-30].
 75. Nagrody (pol.). konferencjepike.pl. [dostęp 2013-10-30].
 76. Kryształowa Antena dla Telewizji Republika (pol.). telewizjarepublika.pl, 2013-03-20. [dostęp 2013-03-20].

Linki zewnętrzne[edytuj]