CNBC Europe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
CNBC Europe
Ilustracja
Rozpoczęcie nadawania 11 marca 1996
Właściciel CNBC
Kraj nadawania  Wielka Brytania
Strona internetowa
Siedziba CNBC Europe w Londynie, Wielka Brytania

CNBC Europe - kanał biznesowy z sieci CNBC, jest jedyną ogólnoeuropejską stacją telewizyjną dostarczającą na bieżąco informacje finansowe i biznesowe. CNBC Europe ma siedzibę w Londynie. Kanał dociera do ponad 100 milionów gospodarstw domowych.

Historia[edytuj | edytuj kod]

7 stycznia 2008 r., stacja została unowocześniona i zaprezentowała nowe studio.

Współpraca z TVN CNBC[edytuj | edytuj kod]

Kanał biznesowy został uruchomiony przy współpracy Grupy TVN z siecią CNBC, dzięki czemu stacja ma możliwość korzystania z biur CNBC na całym świecie (tj. Londyn, Frankfurt nad Menem, Mediolan, Bruksela, Paryż, Nowy Jork, Tokio, Dubaj, Singapur, Korea Południowa i Południowa Afryka). Kanał TVN CNBC korzysta z infrastruktury i zasobów redakcyjnych CNBC Europe, co pozwala na łączenia na żywo z centrami finansowymi na całym świecie. Polski kanał został połączony z CNBC stałym łączem, co pozwala na wymianę materiałów. Reporterzy kanału TVN zdają również relacje dla europejskiego nadawcy[1].Z końcem 2013 roku współpraca z TVN CNBC została zakończona.

Oferta programowa[edytuj | edytuj kod]

Programy z Europy stanowią ponad kilka godzin codziennej ramówki stacji. Pozostałe godziny to informacje giełdowe z Azji i USA.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. TVN CNBC Biznes. tvn.pl, 10 lipca 2007. [dostęp 10 lipca 2007].