Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015 – bieg indywidualny mężczyzn: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
Mateusz.ns (dyskusja | edycje) m Usunięto kategorię "Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015"; Dodano kategorię "Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015" za pomocą HotCat |
uzupełnienie, WP:SK, bibliografia |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Aktualne wydarzenie sportowe}} |
|||
{{Wyniki infobox |
{{Wyniki infobox |
||
|plik = [[Plik:Cross country skiing pictogram.svg|40px|left]] |
|plik = [[Plik:Cross country skiing pictogram.svg|40px|left]] |
||
Linia 5: | Linia 4: | ||
|dyscyplina = [[Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015|Biegi narciarskie]] |
|dyscyplina = [[Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015|Biegi narciarskie]] |
||
|konkurencja = Bieg na 15 km techniką dowolną mężczyzn |
|konkurencja = Bieg na 15 km techniką dowolną mężczyzn |
||
|pierwsze miejsce = |
|pierwsze miejsce = {{Flaga|SWE}} [[Johan Olsson]] |
||
|drugie miejsce = |
|drugie miejsce = {{Flaga|FRA}} [[Maurice Manificat]] |
||
|trzecie miejsce = |
|trzecie miejsce = {{Flaga|NOR}} [[Anders Gløersen]] |
||
}} |
}} |
||
{{Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015}} |
{{Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015}} |
||
'''Bieg na 15 km techniką dowolną mężczyzn''' jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na [[Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015|Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015]]. 18 lutego odbyły się eliminacje, natomiast bieg finałowy |
'''Bieg na 15 km techniką dowolną mężczyzn''' jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na [[Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015|Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015]]. 18 lutego odbyły się eliminacje, natomiast bieg finałowy odbył się 25 lutego w szwedzkim [[Falun]]. Do konkurencji przystąpiło 86 biegaczy z 35 reprezentacji. Tytułu z poprzednich mistrzostw bronił [[Norwegia|Norweg]] [[Petter Northug]]. |
||
== Wyniki == |
== Wyniki == |
||
Linia 154: | Linia 153: | ||
|- |
|- |
||
| – || 11 || align=left|[[Victor Pînzaru]] || align=left|{{państwo|MDA}} || |
| – || 11 || align=left|[[Victor Pînzaru]] || align=left|{{państwo|MDA}} || |
||
|} |
|||
=== Finał === |
|||
{| class="wikitable sortable" style="text-align:center" |
|||
! Miejsce !! Nr !! Zawodnik !! Reprezentacja !! Czas !! Strata |
|||
|- |
|||
| 1. || 17 || align=left|{{sortname|Johan|Olsson}} || align=left|{{Państwo|SWE}} || 35:01,6 || – |
|||
|- |
|||
| 2. || 63 || align=left|{{sortname|Maurice|Manificat}} || align=left|{{Państwo|FRA}} || 35:19,4 || +17,8 |
|||
|- |
|||
| 3. || 43 || align=left|{{sortname|Anders|Gløersen}} || align=left|{{Państwo|NOR}} || 35:20,8 || +19,2 |
|||
|- |
|||
| 4. || 55 || align=left|{{sortname|Marcus|Hellner}} || align=left|{{Państwo|SWE}} || 35:41,4 || +39,8 |
|||
|- |
|||
| 5. || 53 || align=left|{{sortname|Finn Hågen|Krogh}} || align=left|{{Państwo|NOR}} || 35:49,2 || +47,6 |
|||
|- |
|||
| 6. || 25 || align=left|{{sortname|Bernhard|Tritscher}} || align=left|{{Państwo|AUT}} || 35:55,0 || +53,4 |
|||
|- |
|||
| 7. || 21 || align=left|{{sortname|Lukáš|Bauer}} || align=left|{{Państwo|CZE}} || 35:56,3 || +54,7 |
|||
|- |
|||
| 8. || 61 || align=left|{{sortname|Chris|Jespersen}} || align=left|{{Państwo|NOR}} || 35:58,8 || +57,2 |
|||
|- |
|||
| 9. || 45 || align=left|{{sortname|Sjur|Røthe}} || align=left|{{Państwo|NOR}} || 36:02,8 || +1:01,2 |
|||
|- |
|||
| 10. || 69 || align=left|{{sortname|Jewgienij|Biełow}} || align=left|{{Państwo|RUS}} || 36:06,3 || +1:04,7 |
|||
|- |
|||
| 11. || 39 || align=left|{{sortname|Robin|Duvillard}} || align=left|{{Państwo|FRA}} || 36:10,2 || +1:08,6 |
|||
|- |
|||
| 12. || 3 || align=left|{{sortname|Michaił|Siemionow|Michaił Siemionow (biegacz narciarski)}} || align=left|{{Państwo|BLR}} || 36:12,3 || +1:10,7 |
|||
|- |
|||
| 13. || 57 || align=left|{{sortname|Daniel|Richardsson}} || align=left|{{Państwo|SWE}} || 36:13,8 || +1:12,2 |
|||
|- |
|||
| 14. || 49 || align=left|{{sortname|Aleksandr|Legkow}} || align=left|{{Państwo|RUS}} || 36:20,7 || +1:19,1 |
|||
|- |
|||
| 15. || 41 || align=left|{{sortname|Toni|Livers}} || align=left|{{Państwo|CHE}} || 36:21,5 || +1:19,9 |
|||
|- |
|||
| 16. || 35 || align=left|{{sortname|Andrew|Musgrave}} || align=left|{{Państwo|GBR}} || 36:27,2 || +1:25,4 |
|||
|- |
|||
| 17. || 37 || align=left|{{sortname|Martin|Jakš}} || align=left|{{Państwo|CZE}} || 36:35,7 || +1:34,1 |
|||
|- |
|||
| 18. || 71 || align=left|{{sortname|Dario|Cologna}} || align=left|{{Państwo|CHE}} || 36:38,2 || +1:36,6 |
|||
|- |
|||
| 19. || 6 || align=left|{{sortname|Siarhiej|Dalidowicz}} || align=left|{{Państwo|BLR}} || 36:42,9 || +1:41,3 |
|||
|- |
|||
| 20. || 29 || align=left|{{sortname|Ivan|Babikov}} || align=left|{{Państwo|CAN}} || 36:47,0 || +1:45,4 |
|||
|- |
|||
| 21. || 59 || align=left|{{sortname|Matti|Heikkinen}} || align=left|{{Państwo|FIN}} || 36:49,8 || +1:48,2 |
|||
|- |
|||
| 22. || 19 || align=left|{{sortname|Ville|Nousiainen}} || align=left|{{Państwo|FIN}} || 36:57,2 || +1:55,6 |
|||
|- |
|||
| 23. || 15 || align=left|{{sortname|Lari|Lehtonen}} || align=left|{{Państwo|FIN}} || 37:04,4 || +2:02,8 |
|||
|- |
|||
| 24. || 9 || align=left|{{sortname|Clément|Parisse}} || align=left|{{Państwo|FRA}} || 37:06,9 || +2:05,3 |
|||
|- |
|||
| 25. || 2 || align=left|{{sortname|Perttu|Hyvärinen}} || align=left|{{Państwo|FIN}} || 37:09,8 || +2:08,2 |
|||
|- |
|||
| 26. || 33 || align=left|{{sortname|Andriej|Łarkow}} || align=left|{{Państwo|RUS}} || 37:15,0 || +2:13,4 |
|||
|- |
|||
| 27. || 51 || align=left|{{sortname|Roland|Clara}} || align=left|{{Państwo|ITA}} || 37:17,1 || +2:15,5 |
|||
|- |
|||
| 28. || 27 || align=left|{{sortname|Siergiej|Ustiugow}} || align=left|{{Państwo|RUS}} || 37:19,0 || +2:17,4 |
|||
|- |
|||
| 29. || 40 || align=left|{{sortname|Aivar|Rehemaa}} || align=left|{{Państwo|EST}} || 37:19,6 || +2:18,0 |
|||
|- |
|||
| 30. || 47 || align=left|{{sortname|Jean-Marc|Gaillard}} || align=left|{{Państwo|FRA}} || 37:21,5 || +2:19,9 |
|||
|- |
|||
| 31. || 23 || align=left|{{sortname|Jonas|Dobler}} || align=left|{{Państwo|DEU}} || 37:27,8 || +2:26,2 |
|||
|- |
|||
| 32. || 4 || align=left|{{sortname|Graeme|Killick}} || align=left|{{Państwo|CAN}} || 37:28,3 || +2:26,7 |
|||
|- |
|||
| 33. || 66 || align=left|{{sortname|Takatsugu|Uda}} || align=left|{{Państwo|JPN}} || 37:29,8 || +2:28,2 |
|||
|- |
|||
| 34. || 7 || align=left|{{sortname|Noah|Hoffman}} || align=left|{{Państwo|USA}} || 37:37,2 || +2:35,6 |
|||
|- |
|||
| 35. || 11 || align=left|{{sortname|Florian|Notz}} || align=left|{{Państwo|DEU}} || 37:39,3 || +2:37,7 |
|||
|- |
|||
| 36. || 31 || align=left|{{sortname|Jonas|Baumann}} || align=left|{{Państwo|Państwo|CHE}} || 37:41,2 || +2:39,6 |
|||
|- |
|||
| 37. || 28 || align=left|{{sortname|Juryj|Astapienka}} || align=left|{{Państwo|BLR}} || 37:42,6 || +2:41,0 |
|||
|- |
|||
| 38. || 56 || align=left|{{sortname|Max|Hauke}} || align=left|{{Państwo|AUT}} || 37:49,3 || +2:47,7 |
|||
|- |
|||
| 39. || 68 || align=left|{{sortname|Weselin|Cinzow}} || align=left|{{Państwo|BGR}} || 37:53,5 || +2:51,9 |
|||
|- |
|||
| 40. || 60 || align=left|{{sortname|Paul|Constantin Pepene}} || align=left|{{Państwo|ROU}} || 37:58,2 || +2:56,6 |
|||
|- |
|||
| 41. || 32 || align=left|{{sortname|Dušan|Kožíšek}} || align=left|{{Państwo|CZE}} || 38:00,8 || +2:59,2 |
|||
|- |
|||
| 42. || 54 || align=left|{{sortname|Maciej|Kreczmer}} || align=left|{{Państwo|POL}} || 38:03,2 || +3:01,6 |
|||
|- |
|||
| 43. || 10 || align=left|{{sortname|David|Hofer}} || align=left|{{Państwo|ITA}} || 38:15,2 || +3:13,6 |
|||
|- |
|||
| 44. || 5 || align=left|{{sortname|Akira|Lenting}} || align=left|{{Państwo|JPN}} || 38:15,9 || +3:14,3 |
|||
|- |
|||
| 45. || 38 || align=left|{{sortname|Dominik|Baldauf}} || align=left|{{Państwo|AUT}} || 38:17,3 || +3:15,7 |
|||
|- |
|||
| 46. || 70 || align=left|{{sortname|Martin|Bajčičák}} || align=left|{{Państwo|SVK}} || 38:18,6 || +3:17,0 |
|||
|- |
|||
| 47. || 64 || align=left|{{sortname|Erik|Bjornsen}} || align=left|{{Państwo|USA}} || 38:21,1 || +3:19,5 |
|||
|- |
|||
| 48. || 44 || align=left|{{sortname|Maciej|Staręga}} || align=left|{{Państwo|POL}} || 38:28,3 || +3:26,7 |
|||
|- |
|||
| 49. || 67 || align=left|{{sortname|Calle|Halfvarsson}} || align=left|{{Państwo|SWE}} || 38:37,5 || +3:35,9 |
|||
|- |
|||
| 50. || 58 || align=left|{{sortname|Sebastian|Eisenlauer}} || align=left|{{Państwo|DEU}} || 38:58,0 || +3:56,4 |
|||
|- |
|||
| 51. || 26 || align=left|{{sortname|Jan|Antolec}} || align=left|{{Państwo|POL}} || 38:59,8 || +3:58,2 |
|||
|- |
|||
| 52. || 62 || align=left|{{sortname|Kyle|Bratrud}} || align=left|{{Państwo|USA}} || 39:00,3 || +3:58,7 |
|||
|- |
|||
| 53. || 42 || align=left|{{sortname|Rinat|Muchin}} || align=left|{{Państwo|KAZ}} || 39:05,3 || +4:03,7 |
|||
|- |
|||
| 54. || 73 || align=left|{{sortname|Petrică|Hogiu}} || align=left|{{Państwo|ROU}} || 39:06,3 || +4:04,7 |
|||
|- |
|||
| 55. || 52 || align=left|{{sortname|Nikołaj|Czebot´ko}} || align=left|{{Państwo|KAZ}} || 39:14,1 || +4:12,5 |
|||
|- |
|||
| 56. || 46 || align=left|{{sortname|Siergiej|Czeriepanow}} || align=left|{{Państwo|KAZ}} || 39:14,5 || +4:12,9 |
|||
|- |
|||
| 57. || 48 || align=left|{{sortname|Jesse|Cockney}} || align=left|{{Państwo|CAN}} || 39:16,1 || +4:14,5 |
|||
|- |
|||
| 58. || 18 || align=left|{{sortname|Arvis|Liepiņš}} || align=left|{{Państwo|LVA}} || 39:22,0 || +4:20,4 |
|||
|- |
|||
| 59. || 8 || align=left|{{sortname|Kris|Freeman}} || align=left|{{Państwo|USA}} || 39:27,5 || +4:25,9 |
|||
|- |
|||
| 60. || 50 || align=left|{{sortname|Jan|Šrail}} || align=left|{{Państwo|CZE}} || 39:30,1 || +4:28,5 |
|||
|- |
|||
| 61. || 34 || align=left|{{sortname|Sebastian|Gazurek}} || align=left|{{Państwo|POL}} || 39:39,1 || +4:37,5 |
|||
|- |
|||
| 62. || 65 || align=left|{{sortname|Petter|Northug}} || align=left|{{Państwo|NOR}} || 39:45,7 || +4:44,1 |
|||
|- |
|||
| 63. || 80 || align=left|{{sortname|Mladen|Plakalović}} || align=left|{{Państwo|BIH}} || 39:47,1 || +4:45,5 |
|||
|- |
|||
| 64. || 1 || align=left|{{sortname|Imanol|Rojo}} || align=left|{{Państwo|ESP}} || 39:53,7 || +4:52,1 |
|||
|- |
|||
| 65. || 30 || align=left|{{sortname|Peter|Mlynár}} || align=left|{{Państwo|SVK}} || 39:55,6 || +4:54,0 |
|||
|- |
|||
| 66. || 24 || align=left|{{sortname|Edi|Dadić}} || align=left|{{Państwo|HRV}} || 39:59,2 || +4:57,6 |
|||
|- |
|||
| 67. || 13 || align=left|{{sortname|Sergej|Mikajelian}} || align=left|{{Państwo|ARM}} || 39:59,6 || +4:58,0 |
|||
|- |
|||
| 68. || 85 || align=left|{{sortname|Aliaksandr|Woronau}} || align=left|{{Państwo|BLR}} || 40:05,3 || +5:03,7 |
|||
|- |
|||
| 69. || 20 || align=left|{{sortname|Andrew|Pohl}} || align=left|{{Państwo|NZL}} || 40:21,5 || +5:19,9 |
|||
|- |
|||
| 70. || 84 || align=left|{{sortname|Stanimir|Biełomażew}} || align=left|{{Państwo|BGR}} || 40:36,3 || +5:34,7 |
|||
|- |
|||
| 71. || 36 || align=left|{{sortname|Dienis|Wołotka}} || align=left|{{Państwo|KAZ}} || 40:39,8 || +5:38,2 |
|||
|- |
|||
| 72. || 14 || align=left|{{sortname|Callum|Watson}} || align=left|{{Państwo|AUS}} || 40:40,3 || +5:38,7 |
|||
|- |
|||
| 73. || 16 || align=left|{{sortname|Rusłan|Perechoda}} || align=left|{{Państwo|UKR}} || 40:47,0 || +5:45,4 |
|||
|- |
|||
| 74. || 22 || align=left|{{sortname|Martin|Møller}} || align=left|{{Państwo|DNK}} || 40:59,4 || +5:57,8 |
|||
|- |
|||
| 75. || 12 || align=left|{{sortname|Phillip|Bellingham}} || align=left|{{Państwo|AUS}} || 41:02,9 || +6:01,3 |
|||
|- |
|||
| 76. || 83 || align=left|{{sortname|Shang|Jincai}} || align=left|{{Państwo|CHN}} || 41:07,0 || +6:05,4 |
|||
|- |
|||
| 77. || 75 || align=left|{{sortname|Artur|Jeghojan}} || align=left|{{Państwo|ARM}} || 41:10,0 || +6:08,4 |
|||
|- |
|||
| 78. || 81 || align=left|{{sortname|Brynjar|Kristinsson}} || align=left|{{Państwo|ISL}} || 41:18,0 || +6:16,4 |
|||
|- |
|||
| 79. || 72 || align=left|{{sortname|Indulis|Bikše}} || align=left|{{Państwo|LVA}} || 41:27,9 || +6:26,3 |
|||
|- |
|||
| 80. || 86 || align=left|{{sortname|Sattar|Seid}} || align=left|{{Państwo|IRN}} || 41:33,6 || +6:32,0 |
|||
|- |
|||
| 81. || 79 || align=left|{{sortname|Ádám|Kónya}} || align=left|{{Państwo|HUN}} || 41:34,0 || +6:32,4 |
|||
|- |
|||
| 82. || 78 || align=left|{{sortname|Kostjantyn|Jaremenko}} || align=left|{{Państwo|UKR}} || 41:35,4 || +6:33,8 |
|||
|- |
|||
| 83. || 76 || align=left|{{sortname|Stepan|Terentiew}} || align=left|{{Państwo|LTU}} || 42:18,3 || +7:16,7 |
|||
|- |
|||
| 84. || 82 || align=left|{{sortname|Florin Daniel|Pripici}} || align=left|{{Państwo|ROU}} || 42:49,0 || +7:47,4 |
|||
|- |
|||
| 85. || 74 || align=left|{{sortname|Paul|Kovacs}} || align=left|{{Państwo|AUS}} || 44:53,2 || +9:51,6 |
|||
|- |
|||
| {{sort|86|–}} || 77 || align=left|{{sortname|Jordan|Czuczuganow}} || align=left|{{Państwo|BGR}} || colspan="2" {{kom-skrót|DNF}} |
|||
|} |
|} |
||
== Bibliografia == |
== Bibliografia == |
||
* {{Cytuj stronę | url = http://data.fis-ski.com/pdf/2015/CC/3266/2015CC3266RL.pdf | tytuł = Men's 10 km Individual Free Qualification Race Results | data = 18 lutego 2015 | opublikowany = data.fis-ski.com | język = en | data dostępu = 2015-02-19}} |
* {{Cytuj stronę | url = http://data.fis-ski.com/pdf/2015/CC/3266/2015CC3266RL.pdf | tytuł = Men's 10 km Individual Free Qualification Race Results | data = 18 lutego 2015 | opublikowany = data.fis-ski.com | język = en | data dostępu = 2015-02-19 | archiwum = http://web.archive.org/web/20150218193256/http://data.fis-ski.com/pdf/2015/CC/3266/2015CC3266RL.pdf | data archiwizacji = 2015-02-25}} |
||
* {{Cytuj stronę | url = http://data.fis-ski.com/pdf/2015/CC/3276/2015CC3276SL.pdf | tytuł = Men 15.0 km Individual Free Start List | data = 24 lutego 2015 | opublikowany = data.fis-ski.com | język = en | data dostępu = 2015-02-25 | archiwum = http://web.archive.org/web/20150224231410/http://data.fis-ski.com/pdf/2015/CC/3276/2015CC3276SL.pdf | data archiwizacji = 2015-02-25}} |
|||
* {{Cytuj stronę | url = http://data.fis-ski.com/pdf/2015/CC/3276/2015CC3276RL.pdf | tytuł = Men 15.0 km Individual Free Results | data = 25 lutego 2015 | opublikowany = data.fis-ski.com | język = en | data dostępu = 2015-02-25 | archiwum = http://web.archive.org/web/20150225183524/http://data.fis-ski.com/pdf/2015/CC/3276/2015CC3276RL.pdf | data archiwizacji = 2015-02-25}} |
|||
[[Kategoria:Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015]] |
[[Kategoria:Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015]] |
Wersja z 20:40, 25 lut 2015
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015 | ||
---|---|---|
Sprint | ||
Indywidualny | mężczyźni | kobiety |
Drużynowy | mężczyźni | kobiety |
Dystanse | ||
Bieg indywidualny | mężczyźni | kobiety |
Bieg łączony | mężczyźni | kobiety |
Bieg masowy | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta | mężczyźni | kobiety |
Bieg na 15 km techniką dowolną mężczyzn jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015. 18 lutego odbyły się eliminacje, natomiast bieg finałowy odbył się 25 lutego w szwedzkim Falun. Do konkurencji przystąpiło 86 biegaczy z 35 reprezentacji. Tytułu z poprzednich mistrzostw bronił Norweg Petter Northug.
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Nr | Zawodnik | Państwo | Czas | Strata | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 63 | Stanimir Biełomażew | Bułgaria | 23:56,8 | – | Q |
2. | 66 | Mladen Plakalović | Bośnia i Hercegowina | 24:13,4 | +16,6 | Q |
3. | 68 | Ádám Kónya | Węgry | 24:28,2 | +31,4 | Q |
4. | 64 | Lasse Hulgård | Dania | 24:44,4 | +47,6 | Q |
5. | 54 | Roberts Slotiņš | Łotwa | 24:51,3 | +54.5 | Q |
6. | 67 | Rejhan Šmrković | Serbia | 24:54,6 | +57,8 | Q |
7. | 57 | Jānis Paipals | Łotwa | 25:01,9 | +1:05,1 | Q |
8. | 55 | Sattar Sejd | Iran | 25:08,2 | +1:11,4 | Q |
9. | 62 | Dževad Hadžifejzović | Serbia | 25:20,1 | +1:23,3 | Q |
10. | 59 | Apostolos Angelis | Grecja | 25:27,7 | +1:30,9 | Q |
11. | 69 | Lukas Jakeliūnas | Litwa | 25:30,6 | +1:33,8 | |
12. | 37 | Bold Byambadorj | Mongolia | 25:38,2 | +1:41,4 | |
13. | 65 | Tautvydas Strolia | Litwa | 25:42,6 | +1:45,8 | |
14. | 51 | Raivo Kivlenieks | Łotwa | 25:52,5 | +1:55,7 | |
15. | 56 | Simeon Dejanow | Bułgaria | 25:52,8 | +1:56,0 | |
16. | 14 | Thorsten Langer | Belgia | 25:53,3 | +1:56,5 | |
17. | 47 | Xin Detao | Chiny | 26:10,0 | +2:13,2 | |
18. | 27 | Imre Tagscherer | Węgry | 26:13,8 | +2:17,0 | |
19. | 46 | Savaş Ateş | Turcja | 26:14,7 | +2:17,9 | |
20. | 38 | Tue Rømer | Dania | 26:18,4 | +2:21,6 | |
21. | 43 | Marijus Butrimavičius | Litwa | 26:22,9 | +2:26,1 | |
22. | 60 | Jackson Bursill | Australia | 26:24,5 | +2:27,7 | |
23. | 61 | Karl Peter Kristensen | Dania | 26:27,4 | +2:30,6 | |
24. | 25 | Batmunkh Achbadrakh | Mongolia | 26:27,5 | +2:30,7 | |
25. | 53 | Toni Stanoeski | Macedonia Północna | 26:30,0 | +2:33,2 | |
26. | 50 | Yasin Shemshaki | Iran | 26:38,2 | +2:41,4 | |
27. | 33 | Mirsad Pejčinović | Serbia | 26:46,7 | +2:49,9 | |
28. | 41 | Kristóf Lagler | Węgry | 26:46,8 | +2:50,0 | |
29. | 48 | Ömer Ayçiçek | Turcja | 26:51,2 | +2:54,4 | |
30. | 52 | Carlos Lannes | Argentyna | 26:51,7 | +2:54,9 | |
31. | 40 | Kleanthis Karamichas | Grecja | 26:56,1 | +2:59,3 | |
32. | 39 | Georgios Nakas | Grecja | 27:02,7 | +3:05,9 | |
33. | 28 | Stefan Anić | Bośnia i Hercegowina | 27:03,2 | +3:06,4 | |
34. | 3 | Liviu Dubalari | Mołdawia | 27:04,5 | +3:07,7 | |
35. | 49 | Deividas Kliševičius | Litwa | 27:04,9 | +3:08,1 | |
36. | 36 | Stavrus Jada | Macedonia Północna | 27:26,8 | +3:30,0 | |
37. | 30 | Jan Rossiter | Irlandia | 27:34,8 | +3:38,0 | |
38. | 44 | Marko Starčević | Bośnia i Hercegowina | 27:44,9 | +3:48,1 | |
39. | 31 | Milancho Krsteski | Macedonia Północna | 27:54,9 | +3:58,1 | |
40. | 26 | Balázs Gond | Węgry | 27:55,7 | +3:58,9 | |
41. | 34 | Mikayel Mikaeljan | Armenia | 27:59,8 | +4:03,0 | |
42. | 45 | Ǵorǵi Icoski | Macedonia Północna | 28:10,1 | +4:13,3 | |
43. | 58 | Mark Pollock | Australia | 28:11,4 | +4:14,6 | |
44. | 29 | Jean-Loup Grégoire | Belgia | 28:21,9 | +4:25,1 | |
45. | 23 | Mohamed Iliyas | Indie | 28:24,0 | +4:27,2 | |
46. | 9 | Cristian Bocancea | Mołdawia | 28:32,8 | +4:36,0 | |
47. | 35 | Georgios Papasis | Grecja | 28:33,5 | +4:36,7 | |
48. | 17 | Yonathan Fernandez | Chile | 28:40,0 | +4:43,2 | |
49. | 42 | Ture Lange Nielsen | Dania | 28:58,3 | +5:01,5 | |
50. | 32 | Artush Mkrtczijan | Armenia | 29:17,9 | +5:21,1 | |
51. | 5 | Juan Agurto | Chile | 29:19,3 | +5:22,5 | |
52. | 12 | Felipe Arias | Chile | 29:32,8 | +5:36,0 | |
53. | 22 | Kuldeep Dimri | Indie | 29:49,4 | +5:52,6 | |
54. | 21 | Leonardo Lutz | Brazylia | 30:05,3 | +6:08,5 | |
55. | 8 | Sveatoslav Maliutin | Mołdawia | 30:31,9 | +6:35,1 | |
56. | 24 | Aleksandar Jelić | Serbia | 31:32,4 | +7:35,6 | |
57. | 13 | Fabrizio Bourguignon | Brazylia | 31:41,2 | +7:44,4 | |
58. | 20 | Radovan Radović | Czarnogóra | 32:27,1 | +8:30,3 | |
59. | 19 | Mark Rajack | Trynidad i Tobago | 35:28,8 | +11:32,0 | |
60. | 1 | Sergiej Trelewski | Kirgistan | 36:20,9 | +12:24,1 | |
61. | 18 | Nikola Anđelić | Czarnogóra | 37:14,7 | +13:17,9 | |
62. | 16 | Samir Azzimani | Maroko | 38:15,7 | +14:18,9 | |
63. | 4 | Rory Morrish | Irlandia | 39:39,3 | +15:42,5 | |
64. | 10 | Mansour Bazouni | Liban | 39:49,0 | +15:52,2 | |
65. | 7 | Sarkis Draybi | Liban | 40:31,9 | +16:35,1 | |
66. | 2 | César Baena | Wenezuela | 41:07,1 | +17:10,3 | |
– | 15 | Nemanja Košarac | Bośnia i Hercegowina | DNF | ||
– | 6 | Dominic McAleenan | Irlandia | DNS | ||
– | 11 | Victor Pînzaru | Mołdawia |
Finał
Miejsce | Nr | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|
1. | 17 | Johan Olsson | Szwecja | 35:01,6 | – |
2. | 63 | Maurice Manificat | Francja | 35:19,4 | +17,8 |
3. | 43 | Anders Gløersen | Norwegia | 35:20,8 | +19,2 |
4. | 55 | Marcus Hellner | Szwecja | 35:41,4 | +39,8 |
5. | 53 | Finn Hågen Krogh | Norwegia | 35:49,2 | +47,6 |
6. | 25 | Bernhard Tritscher | Austria | 35:55,0 | +53,4 |
7. | 21 | Lukáš Bauer | Czechy | 35:56,3 | +54,7 |
8. | 61 | Chris Jespersen | Norwegia | 35:58,8 | +57,2 |
9. | 45 | Sjur Røthe | Norwegia | 36:02,8 | +1:01,2 |
10. | 69 | Jewgienij Biełow | Rosja | 36:06,3 | +1:04,7 |
11. | 39 | Robin Duvillard | Francja | 36:10,2 | +1:08,6 |
12. | 3 | Michaił Siemionow | Białoruś | 36:12,3 | +1:10,7 |
13. | 57 | Daniel Richardsson | Szwecja | 36:13,8 | +1:12,2 |
14. | 49 | Aleksandr Legkow | Rosja | 36:20,7 | +1:19,1 |
15. | 41 | Toni Livers | Szwajcaria | 36:21,5 | +1:19,9 |
16. | 35 | Andrew Musgrave | Wielka Brytania | 36:27,2 | +1:25,4 |
17. | 37 | Martin Jakš | Czechy | 36:35,7 | +1:34,1 |
18. | 71 | Dario Cologna | Szwajcaria | 36:38,2 | +1:36,6 |
19. | 6 | Siarhiej Dalidowicz | Białoruś | 36:42,9 | +1:41,3 |
20. | 29 | Ivan Babikov | Kanada | 36:47,0 | +1:45,4 |
21. | 59 | Matti Heikkinen | Finlandia | 36:49,8 | +1:48,2 |
22. | 19 | Ville Nousiainen | Finlandia | 36:57,2 | +1:55,6 |
23. | 15 | Lari Lehtonen | Finlandia | 37:04,4 | +2:02,8 |
24. | 9 | Clément Parisse | Francja | 37:06,9 | +2:05,3 |
25. | 2 | Perttu Hyvärinen | Finlandia | 37:09,8 | +2:08,2 |
26. | 33 | Andriej Łarkow | Rosja | 37:15,0 | +2:13,4 |
27. | 51 | Roland Clara | Włochy | 37:17,1 | +2:15,5 |
28. | 27 | Siergiej Ustiugow | Rosja | 37:19,0 | +2:17,4 |
29. | 40 | Aivar Rehemaa | Estonia | 37:19,6 | +2:18,0 |
30. | 47 | Jean-Marc Gaillard | Francja | 37:21,5 | +2:19,9 |
31. | 23 | Jonas Dobler | Niemcy | 37:27,8 | +2:26,2 |
32. | 4 | Graeme Killick | Kanada | 37:28,3 | +2:26,7 |
33. | 66 | Takatsugu Uda | Japonia | 37:29,8 | +2:28,2 |
34. | 7 | Noah Hoffman | Stany Zjednoczone | 37:37,2 | +2:35,6 |
35. | 11 | Florian Notz | Niemcy | 37:39,3 | +2:37,7 |
36. | 31 | Jonas Baumann | Szablon:Państwo dane Państwo | 37:41,2 | +2:39,6 |
37. | 28 | Juryj Astapienka | Białoruś | 37:42,6 | +2:41,0 |
38. | 56 | Max Hauke | Austria | 37:49,3 | +2:47,7 |
39. | 68 | Weselin Cinzow | Bułgaria | 37:53,5 | +2:51,9 |
40. | 60 | Paul Constantin Pepene | Rumunia | 37:58,2 | +2:56,6 |
41. | 32 | Dušan Kožíšek | Czechy | 38:00,8 | +2:59,2 |
42. | 54 | Maciej Kreczmer | Polska | 38:03,2 | +3:01,6 |
43. | 10 | David Hofer | Włochy | 38:15,2 | +3:13,6 |
44. | 5 | Akira Lenting | Japonia | 38:15,9 | +3:14,3 |
45. | 38 | Dominik Baldauf | Austria | 38:17,3 | +3:15,7 |
46. | 70 | Martin Bajčičák | Słowacja | 38:18,6 | +3:17,0 |
47. | 64 | Erik Bjornsen | Stany Zjednoczone | 38:21,1 | +3:19,5 |
48. | 44 | Maciej Staręga | Polska | 38:28,3 | +3:26,7 |
49. | 67 | Calle Halfvarsson | Szwecja | 38:37,5 | +3:35,9 |
50. | 58 | Sebastian Eisenlauer | Niemcy | 38:58,0 | +3:56,4 |
51. | 26 | Jan Antolec | Polska | 38:59,8 | +3:58,2 |
52. | 62 | Kyle Bratrud | Stany Zjednoczone | 39:00,3 | +3:58,7 |
53. | 42 | Rinat Muchin | Kazachstan | 39:05,3 | +4:03,7 |
54. | 73 | Petrică Hogiu | Rumunia | 39:06,3 | +4:04,7 |
55. | 52 | Nikołaj Czebot´ko | Kazachstan | 39:14,1 | +4:12,5 |
56. | 46 | Siergiej Czeriepanow | Kazachstan | 39:14,5 | +4:12,9 |
57. | 48 | Jesse Cockney | Kanada | 39:16,1 | +4:14,5 |
58. | 18 | Arvis Liepiņš | Łotwa | 39:22,0 | +4:20,4 |
59. | 8 | Kris Freeman | Stany Zjednoczone | 39:27,5 | +4:25,9 |
60. | 50 | Jan Šrail | Czechy | 39:30,1 | +4:28,5 |
61. | 34 | Sebastian Gazurek | Polska | 39:39,1 | +4:37,5 |
62. | 65 | Petter Northug | Norwegia | 39:45,7 | +4:44,1 |
63. | 80 | Mladen Plakalović | Bośnia i Hercegowina | 39:47,1 | +4:45,5 |
64. | 1 | Imanol Rojo | Hiszpania | 39:53,7 | +4:52,1 |
65. | 30 | Peter Mlynár | Słowacja | 39:55,6 | +4:54,0 |
66. | 24 | Edi Dadić | Chorwacja | 39:59,2 | +4:57,6 |
67. | 13 | Sergej Mikajelian | Armenia | 39:59,6 | +4:58,0 |
68. | 85 | Aliaksandr Woronau | Białoruś | 40:05,3 | +5:03,7 |
69. | 20 | Andrew Pohl | Nowa Zelandia | 40:21,5 | +5:19,9 |
70. | 84 | Stanimir Biełomażew | Bułgaria | 40:36,3 | +5:34,7 |
71. | 36 | Dienis Wołotka | Kazachstan | 40:39,8 | +5:38,2 |
72. | 14 | Callum Watson | Australia | 40:40,3 | +5:38,7 |
73. | 16 | Rusłan Perechoda | Ukraina | 40:47,0 | +5:45,4 |
74. | 22 | Martin Møller | Dania | 40:59,4 | +5:57,8 |
75. | 12 | Phillip Bellingham | Australia | 41:02,9 | +6:01,3 |
76. | 83 | Shang Jincai | Chiny | 41:07,0 | +6:05,4 |
77. | 75 | Artur Jeghojan | Armenia | 41:10,0 | +6:08,4 |
78. | 81 | Brynjar Kristinsson | Islandia | 41:18,0 | +6:16,4 |
79. | 72 | Indulis Bikše | Łotwa | 41:27,9 | +6:26,3 |
80. | 86 | Sattar Seid | Iran | 41:33,6 | +6:32,0 |
81. | 79 | Ádám Kónya | Węgry | 41:34,0 | +6:32,4 |
82. | 78 | Kostjantyn Jaremenko | Ukraina | 41:35,4 | +6:33,8 |
83. | 76 | Stepan Terentiew | Litwa | 42:18,3 | +7:16,7 |
84. | 82 | Florin Daniel Pripici | Rumunia | 42:49,0 | +7:47,4 |
85. | 74 | Paul Kovacs | Australia | 44:53,2 | +9:51,6 |
– | 77 | Jordan Czuczuganow | Bułgaria | DNF |
Bibliografia
- Men's 10 km Individual Free Qualification Race Results. data.fis-ski.com, 18 lutego 2015. [dostęp 2015-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu]. (ang.).
- Men 15.0 km Individual Free Start List. data.fis-ski.com, 24 lutego 2015. [dostęp 2015-02-25]. [zarchiwizowane z tego adresu]. (ang.).
- Men 15.0 km Individual Free Results. data.fis-ski.com, 25 lutego 2015. [dostęp 2015-02-25]. [zarchiwizowane z tego adresu]. (ang.).