Star Wars: Republic Commando

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Star Wars: Republic Commando
Producent LucasArts
Silnik Unreal Engine 2.0
Data wydania 1 marca 2005
Gatunek taktyczna gra akcji
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe 12+
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma PC, Xbox
Nośniki 2 CD[1], dystrybucja cyfrowa[2]
Wymagania

Star Wars: Republic Commandogra komputerowa typu FPS rozgrywająca się w świecie Gwiezdnych wojen. Wydana w 2005 roku przez LucasArts na platformy Microsoft Windows i Xbox. Gra wykorzystuje engine Unreala.

Gracz wciela się w rolę członka elitarnego oddziału komandosów, działających pod egidą Starej Republiki, którzy będą mieli do wykonania szereg niebezpiecznych misji na Geonosis, Kashyyyk i RAS Prosectour – zaginionym statku Republiki.

Gra wymaga od gracza nie tylko celności i szybkiego opróżniania kolejnych magazynków, ale także taktyki i zdolności szybkiego podejmowania decyzji. W skład oddziału wchodzą Delta 62 Scorch – specjalista od materiałów wybuchowych, Delta 40 Fixer – doświadczony haker i Delta 07 Sev – wyśmienity snajper. Gra doskonale oddaje klimat granic galaktyki, i misji przeznaczonych wyłącznie dla komandosów, nie braknie też w niej dramatu, akcji i humoru.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Na początku gry, Delta Squad zostaje wysłany osobno z pokładu RAS Prosecutor na linie walk bitwy o Geonosis. Na miejscu Delta RC-1138 ("Boss", postać gracza) spotyka się z Delta RC-1262, RC-1140 i RC-1207 ("Scorch", "Fixer" i "Sev"). Delta-38 został wybrany, by dowodzić tej jednostce i kieruje oddziałem podczas misji likwidacji geonosiańskiego przywódcy, Sun Faca. Po wykonaniu zadania, Delta Squad niszczy fabrykę droidów znajdującą się pod kwaterą Sun Faca oraz wyłącza zasilanie dział przeciwlotniczych siejących spustoszenie wśród sił powietrznych Republiki. Następnie oddział dostaje się na pokład uszkodzonego statku-bazy, z którego wykradają kody startowe, zapobiegając tym samym wycofaniu się floty Separatystów i dokonując brawurowej ucieczki na parę sekund przed eksplozją statku.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Star Wars: Republic Commando [PC]. GRY-Online.pl. [dostęp 2014-07-22].
  2. Star Wars Republic Commando™. Steam. [dostęp 2014-07-22].