Szaraki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Szarak

Szaraki to rasa rzekomych istot pozaziemskich, których nazwa wywodzi się od zabarwienia ich skóry i jest swego rodzaju kalką językową z angielskiego słowa „Greys”. Szaraki odgrywają ważną rolę w dyskursie ufologicznym i New Age, jakkolwiek większość[potrzebny przypis] filozofów odrzuca możliwość ich istnienia w rzeczywistości[1].

Istnieje wiele paranaukowych prób wyjaśnienia pochodzenia Szaraków. Ich badacze spekulują, że mogą być przybyszami z innych planet (często jako ich macierzysty układ gwiezdny wskazuje się układ zeta Reticuli znajdujący się w gwiazdozbiorze Sieci), istotami z innych wymiarów, demonami (wielu egzorcystów wskazuje na podobieństwa między działaniami Szaraków i Szatana) czy cyborgami albo też ludźmi z przyszłości[2].

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Wygląd Szaraków został określony na podstawie relacji ludzi rzekomo uprowadzonych przez kosmitów – co istotne rzekomo uprowadzeni najczęściej przypisują swoje uprowadzenia właśnie im. Jednymi z pierwszych osób rzekomo porwanych przez Szaraki byli amerykańscy małżonkowie Betty i Barney Hillowie. Według teorii spiskowej Szaraki wspólnie z Reptilianami uprowadzają ludzi[3].

Szaraki najczęściej opisywane są jako szare istoty niskiego wzrostu (120–150 cm) z wielkimi czarnymi oczami pozbawionymi źrenic i powiek. Posiadają zazwyczaj cztery palce bez kciuka. Mają nieproporcjonalnie duże głowy w stosunku do reszty ciała. Ich skóra nie posiada owłosienia. Ciekawostką są relacje niektórych uprowadzonych mówiące o tym że skóra Szaraków wcale nie jest szara – według nich Szaraki używają jedynie szarych kombinezonów. Często pojawiają się również opisy ich twarzy informujące, że w miejscu uszu i nosa znajdują się u nich tylko otwory[4].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Michio Kaku, Fizyka rzeczy niemożliwych. Fazery, pola siłowe, teleportacja i podróże w czasie, Bogumił Bieniok (tłum.), Ewa L Łokas (tłum.), Warszawa: Prószyński Media, 2009, ISBN 978-83-7648-145-6, OCLC 833489781.
  2. Dragonbane: Evidence of Grey Origins and Reasons for Human Abduction (ang.).
  3. Lucy Waterlow: Aliens want to steal my soul: British woman claims she's been repeatedly abducted by 'reptilian' extraterrestrials (ang.). 28-04-2014. [dostęp 2018-11-09].
  4. Gildas Bourdais: UFO, 50 tajemniczych lat. Warszawa: 1999.