Szaraki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Szaraki – polskie określenie jednej z rzekomo istniejących ras istot pozaziemskich, w języku angielskim określanych jako "greys". Nazwa ta wywodzi się od zabarwienia skóry tych istot i jest swego rodzaju kalką językową z angielskiego. Wygląd tej rasy został określony na podstawie relacji z rzekomych uprowadzeń przez kosmitów. Ważną rzeczą jest to, że rzekomo uprowadzeni najczęściej przypisują swoje uprowadzenia właśnie im. Jednymi z pierwszych osób rzekomo porwanych przez Szaraki byli Betty i Barney Hill. Szaraki odgrywają ważną rolę w dyskursie ufologicznym i New Age, jakkolwiek większość[1] filozofów odrzuca możliwość ich istnienia w rzeczywistości[2].

Istnieje wiele paranaukowych prób wyjaśnienia pochodzenia szaraków. Ich badacze spekulują, że mogą być przybyszami z innych planet(często jako ich macierzysty układ gwiezdny wskazuje się układ Zeta Reticuli znajdujący się w gwiazdozbiorze Sieci), istotami z innych wymiarów, demonami(wielu egzorcystów wskazuje na podobieństwa między działaniami Szaraków i szatana) czy cyborgami albo też ludźmi z przyszłości[3].

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Porównanie wielkości rzekomego szaraka i człowieka (w tej samej skali)

Szaraki najczęściej są opisywane jako szare istoty niskiego wzrostu( 120-130 cm, czasem 150 cm) z wielkimi czarnymi oczami pozbawionymi źrenic i powiek. Posiadają zazwyczaj cztery palce bez kciuka. Mają nieproporcjonalnie duże głowy w stosunku do reszty ciała. Ich skóra nie posiada owłosienia. Ciekawym jest, że wedle niektórych skóra Szaraków wcale nie jest szara, według nich Szaraki używają jedynie szarych kombinezonów. Często pojawiają się również opisy ich twarzy informujące, że w miejscu uszu i nosa znajdują się u nich tylko otwory[4].

Przypisy

  1. Potrzebne źródło
  2. Por. M. Kaku, Fizyka rzeczy niemożliwych, Warszawa 2009.
  3. Dragonbane: Evidence of Grey Orgins and Reasons for Human Abduction (ang.). 1995-06-08. [dostęp 2013-05-29].
  4. Gildas Bourdais: UFO, 50 tajemniczych lat. Warszawa: 1999.