Ahsoka Tano

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ahsoka Tano
Ahsoka Tano
Kostium Ahsoki Tano
Data urodzin 36 BBY
Ranga Jedi
Planeta Shili
Rasa Togrutanka
Przynależność Republika Galaktyczna
Broń miecz świetlny
Aktor Ashley Eckstein (głos)

Ahsoka Tano – postać ze świata Gwiezdnych wojen, togrutańska Jedi żyjąca w okresie wojen klonów.

Została odkryta przez mistrza Plo Koona, została padawanką Anakina Skywalkera, przydzieloną mu przez mistrza Yodę. Częściowo było to spowodowane trwającymi wokół wojnami klonów, a częściowo dlatego, że Yoda pragnął, by „nauczyła” swojego mistrza – Anakina Skywalkera – większego poczucia odpowiedzialności. Ponieważ przeszła rygorystyczne szkolenie, starała się rozwiązywać sytuacje bardziej podręcznikowo, niż robił to jej nowy nauczyciel. Używała zielonego miecza świetlnego. Używała głównie formy walki Shien, choć Anakin nauczył ją Djem So.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Urodzona w 36 BBY na Shili, rodzinnej planecie Togrutan.

Wojny klonów[edytuj | edytuj kod]

Zadanie Ahsoki i Anakina podczas bitwy o Christophsis polegało na zniszczeniu generatorów. Podczas misji Ahsoka następuje na pułapkę uruchamiającą droidy, przez co jej mistrz znalazł się w tarapatach. Po podłożeniu ładunku używa Mocy, by zrzucić ścianę na droidy i ratuje tym sposobem mistrza. Po tym zdarzeniu Anakin zmienia nastawienie do bohaterki, która zostaje jego uczennicą.

Wykonanie zadania przyczyniło się do wygrania bitwy przez Republikę. Po tych wydarzeniach razem z Anakinem podejmuje się misji odnalezienia syna Jabby Hutta. Jej żywiołowy charakter zaskakuje Mistrza, który pod koniec filmu Anakin ujawnia sympatię dla swojej nowej praktykantki, rezygnując z pojedynku z Dooku, kiedy uważa, że jej życie jest w niebezpieczeństwie.

Rebelianci[edytuj | edytuj kod]

Ahsoka Tano pojawia się również w serialu Star Wars: Rebelianci.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]