Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 – Anterselva

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 - Anterselva
Ruhpolding Nove Mesto
Data 21 – 25 stycznia
Gospodarz Włochy Anterselva
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Simon Schempp

Białoruś Darja Domraczawa
Bieg pościgowy Niemcy Simon Schempp

Białoruś Darja Domraczawa
Sztafeta  Norwegia

 Niemcy
Mapa lokalizacyjna Europy
Anterselva
Anterselva
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody pucharu świata w biathlonie w Anterselvie były szóstymi w sezonie 2014/2015 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje zostały rozegrane między 21 a 25 stycznia 2015. Rywalizacja odbywała się w sprincie, biegu pościgowym oraz w sztafecie.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
22 stycznia Sprint mężczyzn 14:30 CET 102
23 stycznia Sprint kobiet 14:30 CET 95
24 stycznia Bieg pościgowy mężczyzn 13:30 CET 60
Bieg pościgowy kobiet 15:30 CET 60
25 stycznia Sztafeta mężczyzn 10:45 CET 23
Sztafeta kobiet 15:00 CET 20

Zestawienie medalistów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Niemcy Simon Schempp
Niemcy (GER)
Rosja Jewgienij Garaniczew
Rosja (RUS)
Słowenia Jakov Fak
Słowenia (SLO)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Niemcy Simon Schempp
Niemcy (GER)
Austria Simon Eder
Austria (AUT)
Rosja Jewgienij Garaniczew
Rosja (RUS)
Sztafeta (4x7,5 km)
szczegóły
 Norwegia
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
 Niemcy
Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
 Francja
Simon Fourcade
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Jean-Guillaume Béatrix

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Białoruś Darja Domraczawa
Białoruś (BLR)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Niemcy Laura Dahlmeier
Niemcy (GER)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Białoruś Darja Domraczawa
Białoruś (BLR)
Rosja Darja Wirołajnen
Rosja (RUS)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Sztafeta (4x6 km)
szczegóły
 Norwegia
Franziska Hildebrand
Franziska Preuß
Luise Kummer
Laura Dahlmeier
 Czechy
Eva Puskarčíková
Gabriela Soukalová
Jitka Landová
Veronika Vítková
 Ukraina
Julija Dżyma
Natalja Burdyga
Olga Abramowa
Wałentyna Semerenko

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Simon Schempp  Niemcy 0 (0+0) 23:18,8
Silver medal icon.svg Jewgienij Garaniczew  Rosja 0 (0+0) 23:32,8 +14,0
Bronze medal icon.svg Jakov Fak  Słowenia 1 (0+1) 23:38,9 +20,1
4. Benjamin Weger  Szwajcaria 1 (1+0) 23:39,7 +20,9
5. Brendan Green  Kanada 0 (0+0) 23:43,2 +24,4
6. Henrik L'Abée-Lund  Norwegia 0 (0+0) 23:52,0 +33,2
7. Anton Szypulin  Rosja 1 (0+1) 23:53,0 +34,2
8. Simon Eder  Austria 1 (1+0) 23:54,7 +35,9
9. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1 (0+1) 24:02,0 +43,2
10. Ondřej Moravec  Czechy 0 (0+0) 24:04,4 +45,6
11. Arnd Peiffer  Niemcy 1 (0+1) 24:06,9 +48,1
12. Julian Eberhard  Austria 2 (2+0) 24:07,4 +48,6
13. Dmytro Pidruczny  Ukraina 1 (0+1) 24:10,0 +51,2
14. Władimir Iliew  Bułgaria 1 (0+1) 24:13,3 +54,5
15. Dmitrij Małyszko  Rosja 0 (0+0) 24:13,6 +54,8
16. Timofiej Łapszyn  Rosja 1 (0+1) 24:19,3 +1:00,5
17. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 2 (1+1) 24:23,0 +1:04,2
18. Martin Fourcade  Francja 1 (1+0) 24:25,5 +1:06,7
19. Erik Lesser  Niemcy 2 (0+2) 24:27,0 +1:08,2
20. Fredrik Lindström  Szwecja 1 (1+0) 24:30,4 +1:11,6
21. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 2 (0+2) 24:34,4 +1:15,6
22. Artem Pryma  Ukraina 1 (0+1) 24:36,8 +1:18,0
23. Michal Krčmář  Czechy 1 (0+1) 24:37,0 +1:18,2
24. Alexander Os  Norwegia 1 (1+0) 24:38,4 +1:19,6
25. Simon Fourcade  Francja 2 (1+1) 24:38,6 +1:19,8
26. Benedikt Doll  Niemcy 2 (1+1) 24:40,4 +1:21,6
27. Mario Dolder  Szwajcaria 1 (1+0) 24:41,2 +1:22,4
28. Emil Hegle Svendsen  Norwegia 2 (1+1) 24:42,0 +1:23,2
29. Quentin Fillon Maillet  Francja 2 (2+0) 24:43,0 +1:24,2
30. Daniel Böhm  Niemcy 1 (0+1) 24:43,2 +1:24,4
31. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 3 (2+1) 24:43,7 +1:24,9
32. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 1 (0+1) 24:50,0 +1:31,2
33. Uładzimir Czapielin  Białoruś 2 (0+2) 24:50,9 +1:32,1
34. Lukas Hofer  Włochy 2 (1+1) 24:57,5 +1:38,7
Matej Kazár  Słowacja 2 (2+0) 24:57,5 +1:38,7
36. Aleksandr Peczenkin  Rosja 1 (0+1) 24:57,9 +1:39,1
37. Andreas Birnbacher  Niemcy 2 (2+0) 25:00,6 +1:41,8
38. David Komatz  Austria 1 (0+1) 25:00,8 +1:42,0
39. Dominik Windisch  Włochy 3 (2+1) 25:03,8 +1:45,0
40. Tomáš Hasilla  Słowacja 1 (0+1) 25:05,4 +1:46,6
41. Jaroslav Soukup  Czechy 2 (1+1) 25:08,9 +1:50,1
42. Cornel Puchianu  Rumunia 2 (0+2) 25:15,2 +1:56,4
43. Aleksandr Żyrny  Ukraina 0 (0+0) 25:17,5 +1:58,7
44. Christian De Lorenzi  Rosja 1 (0+1) 25:17,6 +1:58,8
45. Daniel Mesotitsch  Austria 2 (1+1) 25:18,4 +1:59,6
46. Tarjei Bø  Norwegia 2 (0+2) 25:18,7 +1:59,9
47. Baptiste Jouty  Francja 1 (0+1) 25:20,8 +2:02,0
48. Tim Burke  Stany Zjednoczone 3 (1+2) 25:20,9 +2:02,1
49. Jan Sawicki  Kazachstan 2 (1+1) 25:21,0 +2:02,2
50. Michal Šlesingr  Czechy 2 (1+1) 25:21,4 +2:02,6
. ... ... ... ... ...
84. Grzegorz Guzik  Polska 2 (0+2) 26:16,1 +2:57,3
98. Łukasz Szczurek  Polska 6 (5+1) 27:44,9 +4:26,1

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Darja Domraczawa  Białoruś 0 (0+0) 19:57,8
Silver medal icon.svg Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 1 (0+1) 20:24,7 +26,9
Bronze medal icon.svg Laura Dahlmeier  Niemcy 0 (0+0) 20:48,2 +50,4
4. Jana Gereková  Słowacja 0 (0+0) 20:53,0 +55,2
5. Karin Oberhofer  Włochy 1 (0+1) 20:55,3 +57,5
6. Franziska Hildebrand  Niemcy 1 (0+1) 20:59,0 +1:01,2
7. Nadzieja Skardzina  Białoruś 0 (0+0) 21:07,3 +1:09,5
8. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 1 (0+1) 21:08,1 +1:10,3
9. Franziska Preuß  Niemcy 2 (0+2) 21:08,8 +1:11,0
Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 1 (0+1) 21:08,8 +1:11,0
11. Darja Wirołajnen  Rosja 1 (0+1) 21:12,0 +1:14,2
12. Lena Haecki  Szwajcaria 1 (1+0) 21:13,1 +1:15,3
13. Luise Kummer  Niemcy 0 (0+0) 21:14,9 +1:17,1
14. Wałentyna Semerenko  Ukraina 1 (0+1) 21:15,5 +1:17,7
15. Jekatierina Głazyrina  Rosja 1 (0+1) 21:18,0 +1:20,2
16. Veronika Vítková  Czechy 2 (2+0) 21:19,4 +1:21,6
17. Enora Latuillière  Francja 1 (1+0) 21:22,0 +1:24,2
18. Dorothea Wierer  Włochy 1 (1+0) 21:22,8 +1:25,0
19. Marie Dorin Habert  Francja 2 (1+1) 21:24,1 +1:26,3
20. Elisa Gasparin  Szwajcaria 1 (1+0) 21:24,5 +1:26,7
21. Tiril Eckhoff  Norwegia 2 (0+2) 21:25,7 +1:27,9
22. Marine Boillet  Francja 0 (0+0) 21:28,2 +1:30,4
23. Gabriela Soukalová  Czechy 1 (0+1) 21:29,8 +1:32,0
24. Miriam Gössner  Niemcy 2 (1+1) 21:34,5 +1:36,7
25. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 1 (0+1) 21:37,4 +1:39,6
26. Nadzieja Pisariewa  Białoruś 1 (1+0) 21:37,5 +1:39,7
27. Theresa Lisa Hauser  Austria 1 (0+1) 21:42,9 +1:45,1
28. Iryna Warwyniec  Ukraina 2 (1+1) 21:44,5 +1:46,7
29. Rosanna Crawford  Kanada 1 (1+0) 21:45,3 +1:47,5
30. Julija Dżyma  Ukraina 1 (0+1) 21:45,9 +1:48,1
31. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 2 (0+2) 21:46,4 +1:48,6
32. Federica Sanfilippo  Włochy 1 (0+1) 21:53,1 +1:55,3
33. Monika Hojnisz  Polska 2 (1+1) 21:53,8 +1:56,0
34. Irina Trusowa  Rosja 0 (0+0) 21:57,1 +1:59,3
35. Annika Knoll  Niemcy 0 (0+0) 22:00,4 +2:02,6
36. Marte Olsbu  Norwegia 2 (2+0) 22:01,1 +2:03,3
37. Éva Tófalvi  Rumunia 1 (1+0) 22:01,5 +2:03,7
38. Martina Chrapánová  Słowacja 1 (0+1) 22:03,3 +2:05,5
39. Aita Gasparin  Szwajcaria 1 (0+1) 22:03,6 +2:05,8
40. Megan Heinicke  Kanada 2 (1+1) 22:04,8 +2:07,0
41. Teja Gregorin  Słowenia 2 (0+2) 22:06,1 +2:08,3
42. Jana Romanowa  Rosja 1 (1+0) 22:08,0 +2:10,2
43. Iryna Kryuko  Białoruś 1 (0+1) 22:08,9 +2:11,1
44. Olga Abramowa  Ukraina 2 (1+1) 22:10,4 +2:12,6
45. Magdalena Gwizdoń  Polska 1 (0+1) 22:13,6 +2:15,8
46. Natalja Burdyga  Ukraina 2 (0+2) 22:14,0 +2:16,2
47. Mari Laukkanen  Finlandia 4 (1+3) 22:14,1 +2:16,3
Nastassia Dubarezawa  Białoruś 2 (0+2) 22:14,1 +2:16,3
49. Anaïs Bescond  Francja 3 (0+3) 22:19,1 +2:21,3
50. Fuyuko Suzuki  Japonia 2 (1+1) 22:19,6 +2:21,8
. ... ... ... ... ...
65. Karolina Pitoń  Polska 3 (1+2) 22:57,3 +2:59,5
75. Krystyna Guzik  Polska 3 (2+1) 23:14,5 +3:16,7

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Polacy nie zakwalifikowali się do biegu pościgowego.

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Simon Schempp  Niemcy 2 (1+1+0+0) 31:27,9
Silver medal icon.svg Simon Eder  Austria 1 (0+1+0+0) 31:28,0 +0,1
Bronze medal icon.svg Jewgienij Garaniczew  Rosja 1 (0+0+1+0) 31:29,0 +1,1
4. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 0 (0+0+0+0) 31:29,8 +1,9
5. Martin Fourcade  Francja 0 (0+0+0+0) 31:59,8 +31,9
6. Erik Lesser  Niemcy 0 (0+0+0+0) 32:13,5 +45,6
7. Jakov Fak  Słowenia 3 (1+1+0+1) 32:19,3 +51,4
8. Simon Fourcade  Francja 1 (0+0+1+0) 32:24,5 +56,6
9. Dmytro Pidruczny  Ukraina 2 (0+1+1+0) 32:26,9 +59,0
10. Arnd Peiffer  Niemcy 1 (1+0+0+0) 32:27,9 +1:00,0
11. Ondřej Moravec  Czechy 2 (0+1+1+0) 32:29,3 +1:01,4
12. Daniel Böhm  Niemcy 0 (0+0+0+0) 32:30,3 +1:02,4
13. Anton Szypulin  Rosja 4 (3+0+0+1) 32:41,6 +1:13,7
14. Timofiej Łapszyn  Rosja 1 (1+0+0+0) 32:44,5 +1:16.6
15. Julian Eberhard  Austria 2 (0+1+0+1) 32:52,7 +1:24,8
16. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 3 (0+0+1+2) 33:09,7 +1:41,8
17. Emil Hegle Svendsen  Norwegia 2 (0+0+1+1) 33:14,7 +1:46,8
18. Brendan Green  Kanada 4 (0+2+2+0) 33:25,8 +1:57,9
19. Andreas Birnbacher  Niemcy 1 (0+0+1+0) 33:26,1 +1:58,2
20. Fredrik Lindström  Szwecja 1 (0+0+0+1) 33:29,6 +2:01,7
21. Quentin Fillon Maillet  Francja 3 (0+0+2+1) 33:36,2 +2:08,3
22. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 3 (0+1+0+2) 33:55,3 +2:27,4
23. Benedikt Doll  Niemcy 4 (1+0+1+2) 33:56,9 +2:29,0
24. Michal Krčmář  Czechy 3 (1+0+1+1) 33:57,8 +2:29,9
25. Tarjei Bø  Norwegia 1 (0+0+0+1) 34:00,0 +2:32,1
26. Artem Pryma  Ukraina 4 (1+1+1+1) 34:00,5 +2:32,6
27. Sven Grossegger  Austria 1 (1+0+0+0) 34:08,7 +2:40,8
28. Benjamin Weger  Szwajcaria 5 (0+1+3+1) 34:12,2 +2:44,3
29. Daniel Mesotitsch  Austria 1 (1+0+0+0) 34:16,7 +2:48,8
30. Lukas Hofer  Włochy 5 (1+0+2+2) 34:17,2 +2:49,3
31. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 5 (0+1+2+2) 34:17,4 +2:49,5
32. Władimir Iliew  Bułgaria 7 (2+1+1+3) 34:21,5 +2:53,6
33. Christian De Lorenzi  Rosja 1 (0+0+0+1) 34:23,6 +2:55,7
34. Alexander Os  Norwegia 3 (0+1+0+2) 34:35,3 +3:07,4
35. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 6 (1+1+3+1) 34:35,8 +3:07,9
36. Dominik Windisch  Włochy 5 (1+1+0+3) 34:39,9 +3:12,0
37. David Komatz  Austria 3 (2+1+0+0) 34:49,9 +3:22,0
38. Uładzimir Czapielin  Białoruś 4 (0+0+1+3) 35:04,6 +3:36,7
39. Michael Rösch  Belgia 3 (1+0+0+2) 35:07,4 +3:39,5
40. Tim Burke  Stany Zjednoczone 5 (1+1+2+1) 35:09,8 +3:41,9
41. Jaroslav Soukup  Czechy 4 (1+0+2+1) 35:14,4 +3:46,5
42. Aleksandr Żyrny  Ukraina 3 (0+1+2+0) 35:25,5 +3:57,6
43. Dmitrij Małyszko  Rosja 6 (1+4+1+0) 35:31,6 +4:03,7
44. Jan Sawicki  Kazachstan 3 (0+1+1+1) 35:41,4 +4:13,5
45. Mario Dolder  Szwajcaria 6 (0+1+2+3) 35:46,0 +4:18,1
46. Christian Gow  Kanada 2 (1+0+0+1) 35:51,3 +4:23,4
47. Tomas Kaukėnas  Litwa 4 (1+0+1+2) 35:59,9 +4:32,0
48. Cornel Puchianu  Rumunia 4 (1+0+1+2) 36:00,7 +4:32,8
49. Tomáš Hasilla  Słowacja 6 (2+0+2+2) 36:18,5 +4:50,6
50. Matej Kazár  Słowacja 7 (1+2+0+4) 36:27,1 +4:59,2
. ... ... ... ... ...

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Darja Domraczawa  Białoruś 1 (1+0+0+0) 30:58.5
Silver medal icon.svg Darja Wirołajnen  Rosja 1 (0+0+0+1) 32:19.5 +1:21.0
Bronze medal icon.svg Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 5 (2+0+1+2) 32:27.5 +1:29.0
4. Franziska Hildebrand  Niemcy 1 (0+0+1+0) 32:27.8 +1:29.3
5. Marie Dorin Habert  Francja 2 (0+1+1+0) 32:36.5 +1:38.0
6. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 1 (0+1+0+0) 32:39.3 +1:40.8
7. Jana Gereková  Słowacja 2 (0+0+2+0) 32:58.7 +2:00.2
8. Karin Oberhofer  Włochy 3 (0+1+1+1) 33:01.6 +2:03.1
9. Franziska Preuß  Niemcy 3 (1+0+0+2) 33:05.3 +2:06.8
10. Dorothea Wierer  Włochy 2 (0+0+0+2) 33:11.5 +2:13.0
11. Wałentyna Semerenko  Ukraina 3 (0+0+2+1) 33:17.7 +2:19.2
12. Enora Latuillière  Francja 3 (1+0+1+1) 33:18.7 +2:20.2
13. Laura Dahlmeier  Niemcy 2 (0+2+0+0) 33:19.0 +2:20.5
14. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 3 (0+2+1+0) 33:23.6 +2:25.1
15. Jekatierina Głazyrina  Rosja 3 (0+0+1+2) 33:32.2 +2:33.7
16. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 2 (0+0+1+1) 33:35.6 +2:37.1
17. Marte Olsbu  Norwegia 1 (0+1+0+0) 33:35.7 +2:37.2
18. Elisa Gasparin  Szwajcaria 3 (2+0+0+1) 33:38.6 +2:40.1
19. Veronika Vítková  Czechy 4 (1+1+1+1) 33:40.7 +2:42.2
20. Julija Dżyma  Ukraina 1 (0+1+0+0) 33:42.5 +2:44,0
21. Gabriela Soukalová  Czechy 2 (0+1+1+0) 33:46.6 +2:48.1
22. Monika Hojnisz  Polska 2 (1+1+0+0) 33:50.9 +2:52.4
23. Tiril Eckhoff  Norwegia 2 (0+0+1+1) 34:08.0 +3:09.5
24. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 6 (1+2+1+2) 34:09.1 +3:10.6
25. Rosanna Crawford  Kanada 3 (1+1+0+1) 34:12.5 +3:14.0
26. Jana Romanowa  Rosja 1 (0+0+0+1) 34:26.7 +3:28.2
27. Nadzieja Skardzina  Białoruś 1 (0+0+0+1) 34:28.6 +3:30.1
28. Megan Heinicke  Kanada 4 (2+1+1+0) 34:29.8 +3:31.3
29. Irina Trusowa  Rosja 2 (2+0+0+0) 34:30.5 +3:32.0
30. Nastassia Dubarezawa  Białoruś 2 (0+0+2+0) 34:32.9 +3:34.4
31. Teja Gregorin  Słowenia 2 (0+0+1+1) 34:39.2 +3:40.7
32. Theresa Lisa Hauser  Austria 4 (0+1+0+3) 34:43.8 +3:45.3
33. Teja Gregorin  Słowenia 3 (1+1+1+0) 34:46.5 +3:48.0
34. Éva Tófalvi  Rumunia 2 (0+0+0+2) 34:55.8 +3:57.3
35. Olga Abramowa  Ukraina 3 (1+1+0+1) 34:59.4 +4:00.9
36. Mari Laukkanen  Finlandia 5 (2+1+2+0) 35:30.1 +4:31.6
37. Luise Kummer  Niemcy 6 (2+1+2+1) 35:31.9 +4:33.4
38. Anaïs Bescond  Francja 5 (1+0+1+3) 35:34.7 +4:36.2
39. Lena Haecki  Szwajcaria 7 (2+3+2+0) 35:38.2 +4:39.7
40. Fuyuko Suzuki  Japonia 3 (1+1+1+0) 35:49.4 +4:50.9
41. Aita Gasparin  Szwajcaria 3 (0+1+2+0) 35:59.7 +5:01.2
42. Hannah Dreissigacker  Stany Zjednoczone 4 (1+1+1+1) 36:08.4 +5:09.9
43. Miriam Gössner  Niemcy 8 (1+2+2+3) 36:10.4 +5:11.9
44. Federica Sanfilippo  Włochy 6 (1+1+1+3) 36:19.0 +5:20.5
45. Martina Chrapánová  Słowacja 5 (2+1+1+1) 36:32,5 +5:34.0
46. Nicole Gontier  Włochy 5 (0+3+2+0) 37:00.8 +6:02.3
47. Magdalena Gwizdoń  Polska 6 (0+1+1+4) 38:05.1 +7:06.6
48. Andreja Mali  Słowenia 6 (1+3+2+0) 38:15.1 +7:16.6
49. Natalija Kočergina  Litwa 6 (0+2+3+1) 38:19.0 +7:20.5
50. Terézia Poliaková  Słowacja 5 (1+1+2+1) 38:33.7 +7:35.2
. ... ... ... ... ...

Sztafeta kobiet[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas zawodnika Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Niemcy Franziska Hildebrand 0+0 2+3 20:00,5 1:18:47,7
Franziska Preuß 0+0 0+3 19:42,5
Luise Kummer 0+2 0+2 20:17,5
Laura Dahlmeier 0+0 0+0 18:47,2
Silver medal icon.svg  Czechy Eva Puskarčíková 0+2 0+1 18:56,5 1:19:22,7 +35,0
Gabriela Soukalová 0+1 0+3 20:00,6
Jitka Landová 0+3 0+3 21:41,1
Veronika Vítková 0+1 0+1 18:44,5
Bronze medal icon.svg  Ukraina Julija Dżyma 0+1 0+2 19:12,6 1:19:33,0 +45,3
Natalja Burdyga 0+1 0+3 20:20,9
Olga Abramowa 3+3 0+0 20:56,0
Wałentyna Semerenko 0+2 0+2 19:03,5
4.  Rosja Jana Romanowa 0+0 0+1 19:42,1 1:19:44,9 +57,2
Darja Wirołajnen 0+0 0+1 19:16,4
Jekatierina Szumiłowa 0+0 1+3 20:38,2
Jekatierina Głazyrina 0+2 0+2 20:08,2
5.  Francja Marine Bolliet 0+3 1+3 21:21,3 1:19:50,8 +1:03,1
Enora Latuillière 0+0 0+2 18:39,1
Justine Braisaz 0+0 1+3 20:31,4
Anaïs Bescond 0+1 0+3 19:19,0
6.  Białoruś Nadzieja Skardzina 0+0 0+2 19:19.7 1:20:05,9 +1:18,2
Iryna Kryuko 0+2 3+3 22:00,0
Nadzieja Pisariewa 0+1 0+2 19:37,4
Darja Domraczawa 0+2 0+1 19:08,8
7.  Włochy Nicole Gontier 0+3 1+3 19:49,6 1:20:38,2 +1:50,5
Dorothea Wierer 0+0 0+2 19:54,0
Federica Sanfilippo 0+2 1+3 20:55,1
Karin Oberhofer 1+3 0+0 19:59,5
8.  Szwajcaria Aita Gasparin 0+1 0+2 20:02,6 1:21:26,0 +2:38,3
Elisa Gasparin 0+0 1+3 20:19,2
Lena Haecki 0+3 1+3 20:15,7
Flurina Volken 0+3 0+1 20:48,5
9.  Polska Monika Hojnisz 0+1 0+1 19:03,1 1:21:57,8 +3:10,1
Weronika Nowakowska-Ziemniak 0+1 1+3 21:12,9
Karolina Pitoń 0+3 1+3 21:37,1
Krystyna Guzik 0+2 0+1 20:04,7
10.  Kanada Megan Heinicke 0+1 1+3 19:52,2 1:22:18,0 +3:30,3
Julia Ransom 1+3 0+1 20:43,2
Rosanna Crawford 1+3 0+2 20:17,4
Audrey Vaillancourt 0+2 0+2 21:25,2
11.  Norwegia Bente Landheim 0+0 0+2 20:31,1 1:23:28,2 +4:40,5
Elise Ringen 0+2 0+1 19:50,3
Tiril Eckhoff 0+1 2+3 20:11,4
Fanny Welle-Strand Horn 1+3 1+3 22:55,4
12.  Stany Zjednoczone Susan Dunklee 0+0 0+3 18:59,7 1:24:16,8 +5:29,1
Hannah Dreissigacker 0+2 3+3 21:44,9
Annelies Cook 3+3 0+1 20:16,0
Clare Egan 3+3 2+3 23:16,2
13.  Bułgaria Emilija Jordanowa 0+0 0+3 20:26,0 LPD
Desisława Stojanowa 0+2 1+3 20:24,5
Stefani Popowa 2+3 2+3 24:08,9
Danijeła Kadewa 1+3 0+2
14.  Austria Lisa Theresa Hauser 0+2 0+0 19:08,5 LPD
Katharina Innerhofer 2+3 0+1 20:43,2
Christina Rieder 2+3 1+3 24:58,4
Simone Kupfner 0+3 1+3
15.  Rumunia Réka Ferencz 0+2 0+2 20:41,9 LPD
Luminița Pișcoran 0+1 3+3 21:32,6
Diana Marian Salman 1+3 5+3 25:21,3
Éva Tófalvi 0+3 0+3
16.  Kazachstan Jelena Chrustalowa 0+1 0+2 20:13,9 LPD
Anna Kistanowa 1+3 0+2 21:28,8
Aleksandra Sassina 0+2 4+3 24:25,3
Marina Lebiediewa 0+2 2+3
17.  Słowacja Terézia Poliaková 0+3 2+3 21:50,4 LPD
Jana Gereková 1+3 1+3 21:19,4
Natália Prekopová 2+1 2+3 22:07,9
Martina Chrapánová 2+3 2+3
18.  Szwecja Elisabeth Högberg 1+3 0+2 21:27,1 LPD
Mona Brorsson 1+3 0+3 22:32,2
Ingela Andersson 0+1 3+3 23:21,0
Kim Adolfsson 0+3 1+3
19.  Litwa Natalija Kočergina 0+0 1+3 20:50,5 LPD
Marija Kaznačenko 0+3 0+3 21:58,4
Gaudvile Nalivaikaite 5+3 1+3 26:53,6
Natalija Paulauskaite 1+3 0+2
20.  Korea Południowa Mun Ji-hee 0+1 1+3 20:48,8 LPD
Kim Seon-su 4+3 4+3 28:07,8
Kim Kyung-nam 0+0 0+3 23:46,2
Park Ji-ae 2+3
21.  Estonia Kadri Lehtla DNS
Daria Jurłowa
Kristel Viigipuu
Johanna Talihaerm

Sztafeta mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas zawodnika Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Norwegia Ole Einar Bjørndalen 0+1 0+0 19:06,7 1:15:36,7
Tarjei Bø 0+2 0+1 19:11,5
Johannes Thingnes Bø 0+0 0+0 18:23,0
Emil Hegle Svendsen 0+0 0+0 18:55,5
Silver medal icon.svg  Niemcy Erik Lesser 0+0 0+0 18:45,4 1:15:53,1 +16,4
Daniel Böhm 0+0 0+3 19:10,1
Arnd Peiffer 0+0 0+1 18:46,2
Simon Schempp 0+1 0+2 19:11,4
Bronze medal icon.svg  Francja Simon Fourcade 0+0 0+0 18:49,5 1:16:18,7 +42,0
Quentin Fillon Maillet 0+0 0+1 18:50,6
Simon Desthieux 0+1 0+2 19:53,8
Jean-Guillaume Béatrix 0+1 0+0 18:44,8
4.  Austria Daniel Mesotitsch 0+0 0+0 19:07,0 1:16:26,5 +49,8
David Komatz 0+2 0+1 19:16,7
Sven Grossegger 0+0 0+2 19:08,3
Simon Eder 0+1 0+1 18:54,5
5.  Rosja Jewgienij Garaniczew 0+0 0+3 19:23,0 1:16:35,2 +58,5
Timofiej Łapszyn 0+0 0+1 18:50,0
Dmitrij Małyszko 0+2 0+0 19:10,9
Aleksiej Wołkow 0+0 0+0 19:11,3
6.  Czechy Michal Krčmář 0+2 0+1 19:30,1 1:16:49,8 +1:13,1
Michal Šlesingr 0+0 0+1 18:43,2
Jaroslav Soukup 0+0 0+2 19:23,9
Ondřej Moravec 0+1 0+1 19:12,6
7.  Ukraina Dmytro Pidruczny 0+2 0+2 19:39,1 1:18:09,5 +2:32,8
Artiom Tyszczenko 0+2 0+0 19:26,3
Artem Pryma 0+1 0+3 19:49,2
Serhij Semenow 0+2 0+0 19:14,9
8.  Stany Zjednoczone Lowell Bailey 0+3 0+3 19:43,9 1:19:05,6 +3:28,9
Sean Doherty 0+1 0+2 18:53,1
Tim Burke 0+0 3+3 20:31,4
Leif Nordgren 0+3 0+2 19:57,2
9.  Kanada Christian Gow 0+1 0+1 19:42,9 1:19:12,8 +3:36,1
Brendan Green 0+3 0+1 19:38,4
Scott Gow 0+1 0+3 19:48,4
Nathan Smith 0+2 1+3 20:03,1
10.  Włochy Christian De Lorenzi 2+3 0+0 20:48,7 1:19:26,3 +3:49,6
Dominik Windisch 1+3 1+3 20:16,2
Thomas Bormolini 0+0 0+1 19:06,1
Lukas Hofer 0+2 0+1 19:15,3
11.  Słowacja Miroslav Matiaško 0+3 2+3 21:21,3 1:19:43,9 +4:07,2
Matej Kazár 0+1 0+3 19:46,8
Tomáš Hasilla 0+0 0+0 19:00,9
Martin Otčenáš 0+0 0+3 19:34,9
12.  Słowenia Peter Dokl 0+1 1+3 20:45,8 1:19:44,2 +4:07,5
Jakov Fak 0+0 0+2 18:39,0
Rok Tršan 0+2 0+0 20:15,9
Lenart Oblak 0+0 0+1 20:03,5
13.  Szwecja Ted Armgren 0+0 0+3 19:44,1 1:20:01,3 +4:24,6
Fredrik Lindström 0+0 0+2 18:52,2
Torstein Stenersen 2+3 0+3 21:02,5
Gabriel Stegmayr 0+2 0+1 20:22,5
14.  Estonia Kauri Kõiv 0+0 0+0 20:18,1 1:20:09,8 +4:33,1
Indrek Tobreluts 0+2 0+3 20:08,8
Kalev Ermits 0+2 0+1 19:42,5
Martin Remmelg 0+1 0+3 20:00,4
15.  Białoruś Władimir Czepelin 0+2 0+1 19:30,5 1:20:40,4 +5:03,7
Dmitri Dyuzhev 0+1 0+2 19:13,5
Raman Yaliotnau 0+3 2+3 21:27,9
Jurij Liadow 1+3 0+2 20:28,5
16.  Bułgaria Iwan Złatew 0+3 0+2 20:01,5 1:21:20,7 +5:44,0
Anton Siniapow 0+1 3+3 20:59,8
Dimitar Partałow 0+2 0+1 20:33,8
Władimir Ilijew 0+3 0+0 19:45,6
17.  Szwajcaria Ivan Joller 1+3 0+3 21:07,9 1:21:33,1 +5:56,4
Gaspard Cuenot 0+3 1+3 20:33,5
Serafin Wiestner 1+3 0+1 19:56,2
Mario Dolder 0+1 0+3 19:55,5
18.  Finlandia Jarkko Kauppinen 0+3 0+3 21:27,3 1:21:49,4 +6:12,7
Olli Hiidensalo 0+2 0+2 19:25,6
Ahti Toivanen 0+0 1+3 20:32,4
Matti Hakala 0+0 0+2 20:24,1
19.  Rumunia George Buta 0+2 0+1 20:03,2 LPD
Marian Marcel Dănilă 0+3 0+2 20:44,0
Remus Faur 0+2 0+2 20:47,8
Cornel Puchianu 1+3 1+3
20.  Polska Krzysztof Pływaczyk 0+0 0+3 21:20,0 LPD
Grzegorz Guzik 0+3 0+0 20:37,5
Łukasz Szczurek 0+2 0+1 20:18,5
Grzegorz Jakubowicz 0+0 0+0
21.  Wielka Brytania Lee-Steve Jackson 0+3 1+3 21:03,3 LPD
Kevin Kane 0+2 0+2 21:46,1
Marcel Laponder 0+2 0+0 21:11,2
Scott Dixon 0+0 0+2
22.  Kazachstan Jan Sawicki 2+3 0+1 21:15,8 LPD
Anton Pantow 0+3 0+3 20:22,4
Siergiej Naumik 0+2 2+3 21:45,8
Aleksandr Trifonow 1+3 0+3
23.  Japonia Tsukasa Kobonoki 5+3 4+3 26:01,9 LPD
Mikito Tachizaki 0+0 0+2 19:59,2
Ryō Maeda 1+3 0+0 22:24,4
Kazuya Inomata 0+0
24.  Litwa Tomas Kaukėnas DNS
Vytautas Strolia
Rokas Suslavičius
Karol Dombrovski

Klasyfikacje po zawodach w Anterselvie[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacje generalne
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 572
2. Niemcy Simon Schempp 549
3. Rosja Anton Szypulin 535
4. Słowenia Jakov Fak 463
5. Norwegia Emil Hegle Svendsen 452
6. Czechy Ondřej Moravec 428
7. Norwegia Johannes Thingnes Bø 420
8. Rosja Jewgienij Garaniczew 360
9. Austria Simon Eder 359
10. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 323
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 660
2. Białoruś Darja Domraczawa 620
3. Ukraina Wałentyna Semerenko 509
4. Włochy Dorothea Wierer 477
5. Czechy Veronika Vítková 474
6. Niemcy Franziska Hildebrand 450
7. Włochy Karin Oberhofer 426
8. Niemcy Franziska Preuß 395
9. Norwegia Tiril Eckhoff 379
10. Czechy Gabriela Soukalová 356
Klasyfikacje sprintu
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Niemcy Simon Schempp 247
2. Francja Martin Fourcade 230
3. Rosja Anton Szypulin 207
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Białoruś Darja Domraczawa 249
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 245
3. Włochy Dorothea Wierer 234
Klasyfikacje biegu pościgowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 208
2. Rosja Anton Szypulin 176
3. Niemcy Simon Schempp 174
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 222
2. Białoruś Darja Domraczawa 191
3. Ukraina Wałentyna Semerenko 163

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]