Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2015
2014 2016
Data 1 - 8 lutego 2015
Gospodarz Kazachstan Ałmaty
Dyscyplina skoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni HS 106
Norwegia Johann André Forfang
konkurs drużynowy
na skoczni HS 106
 Norwegia
Kobiety
konkurs indywidualny
na skoczni HS 106
Rosja Sofja Tichonowa
konkurs drużynowy
na skoczni HS 106
 Niemcy
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca  Norwegia

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2015 – zawody w skokach narciarskich, rozgrywane w dniach 1 - 8 lutego w kazachskim Ałmaty, w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2015.

Wszystkie cztery konkurencje – dwie indywidualne (konkursy mężczyzn i kobiet) oraz dwie drużynowe (skoki mężczyzn i kobiet) − zostały rozegrane na skoczni normalnej Gornyj Gigant. Konkurs kobiet był dziesiątym w historii rywalizacji o tytuł mistrzyni świata juniorek w skokach narciarskich, mężczyźni natomiast rywalizowali po raz trzydziesty piąty.

Drużynowego złotego medalu broniła reprezentacja Polski u mężczyzn. Natomiast u kobiet złota broniły reprezentantki Japonii. Indywidualnie złota u mężczyzn bronił reprezentant Polski Jakub Wolny. Drugiego tytułu z rzędu wśród kobiet broniła Japonka Sara Takanashi.

Po raz pierwszy w historii, konkursy mistrzostw świata juniorów w skokach narciarskich odbyły się w Kazachstanie.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Przed rozpoczęciem mistrzostw przedstawiony został program wszystkich konkurencji. Pierwszy oficjalny trening skoków został zaplanowany na 2 lutego 2015, a ostatnimi zawodami miał być konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni normalnej. Łącznie odbyły się cztery konkursy – po dwa indywidualne i drużynowe, a także sześć oficjalnych serii treningowych (4 przed konkursami indywidualnymi i 2 przed drużynowymi) oraz po jednej serii próbnej przed każdym z konkursów[1].

Poniższa tabela przedstawia szczegółowy program wydarzeń w ramach konkurencji skoków narciarskich, które zostały przeprowadzone jako część mistrzostw świata juniorów.

Data Godzina[a] Wydarzenie
2 lutego 17:30 Odprawa techniczna i spotkanie kapitanów zespołów kobiet
18:00 Odprawa techniczna i spotkanie kapitanów zespołów mężczyzn
3 lutego 13:00 Oficjalny trening kobiet na skoczni HS 106
17:00 Oficjalny trening mężczyzn na skoczni HS 106
4 lutego 13:00 Oficjalny trening kobiet na skoczni HS 106
15:00 Spotkanie kapitanów zespołów kobiet
17:00 Oficjalny trening mężczyzn na skoczni HS 106
19:00 Spotkanie kapitanów zespołów mężczyzn
5 lutego 12:00 Seria próbna kobiet na skoczni HS 106
13:00 Początek pierwszej serii konkursowej zawodów indywidualnych kobiet na skoczni HS 106
16:45 Seria próbna mężczyzn na skoczni HS 106
18:00 Początek pierwszej serii konkursowej zawodów indywidualnych mężczyzn na skoczni HS 106
6 lutego 13:00 Oficjalny trening kobiet na skoczni HS 106
15:00 Spotkanie kapitanów zespołów kobiet
17:00 Oficjalny trening mężczyzn na skoczni HS 106
19:00 Spotkanie kapitanów zespołów mężczyzn
7 lutego 12:00 Seria próbna kobiet na skoczni HS 106
13:00 Początek pierwszej serii konkursowej zawodów drużynowych kobiet na skoczni HS 106,
druga seria konkursowa zawodów drużynowych kobiet
16:45 Seria próbna mężczyzn na skoczni HS 106
18:00 Początek pierwszej serii konkursowej zawodów drużynowych mężczyzn na skoczni HS 106,
druga seria konkursowa zawodów drużynowych mężczyzn

Przebieg zawodów[edytuj | edytuj kod]

Obiekt[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie cztery konkursy (po dwa indywidualne i drużynowe) skoków narciarskich w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2015 odbędą się na skoczni normalnej (HS106) wchodzącej w skład kompleksu skoczni narciarskich Gornyj Gigant w Ałmaty.

Nazwa skoczni Miasto Punkt K HS Rekord skoczni[b]
Gornyj Gigant HS106 Kazachstan Ałmaty K95 HS106 102 m Kazachstan Jewgienij Lowkin
Japonia Kazuya Yoshioka
4 lutego 2011

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów z ramienia FIS w skokach narciarskich na MŚJ w Ałmaty był Horst Tielmann wśród mężczyzn i Renata Nadarkiewicz wśród kobiet. Delegatem technicznym mianowany został Ivo Greger, a jego asystentem Werner Rathmayr[1].

Skład sędziowski poszczególnych konkursów przedstawia poniższa tabela:

Sędzia Kraj Stanowisko na
wieży sędziowskiej
konk. ind. kobiety HS 106
Stanowisko na
wieży sędziowskiej
konk. druż. kobiety HS 106
Stanowisko na
wieży sędziowskiej
konk. ind. mężczyzn HS 106
Stanowisko na
wieży sędziowskiej
konk. druż. mężczyzn HS 106
Nasym Nassyrow  Kazachstan E A C E
Claudia Denifl  Austria D C E D
Jiří Parma  Czechy C E A B
Mitsugu Satoh  Japonia B D B A
Dag Frode Aas  Norwegia A B D C

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny (05.02.2015)[edytuj | edytuj kod]

M Zawodniczka Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
1 Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa Rosja 95,5 m 111,6 95,5 m 115,9 227,5
2 Raudaschl, ElisabethElisabeth Raudaschl Austria 93,5 m 111,5 93,0 m 110,2 221,7
3 Hölzl, ChiaraChiara Hölzl Austria 93,5 m 105,9 96,0 m 111,5 217,4
4 Bogataj, UršaUrša Bogataj Słowenia 94,0 m 108,7 93,5 m 108,5 217,2
5 Strøm, Anna OdineAnna Odine Strøm Norwegia 93,0 m 106,8 91,0 m 105,4 212,2
6 Opseth, SiljeSilje Opseth Norwegia 88,0 m 102,6 95,0 m 105,9 208,5
7 Setō, YūkaYūka Setō Japonia 91,0 m 102,3 93,0 m 104,5 206,8
8 Heßler, PaulinePauline Heßler Niemcy 93,0 m 107,7 87,5 m 98,9 206,6
9 Jakowlewa, MarijaMarija Jakowlewa Rosja 89,5 m 102,6 91,0 m 103,3 205,9
10 Ernst, GianinaGianina Ernst Niemcy 87,5 m 98,0 93,5 m 106,4 204,4
11 Yamada, YurinaYurina Yamada Japonia 85,5 m 93,4 89,0 m 102,0 195,4
12 Schoitsch, SonjaSonja Schoitsch Austria 87,0 m 97,7 89,0 m 97,1 194,8
13 Haralambie, DanielaDaniela Haralambie Rumunia 87,0 m 94,1 89,0 m 99,2 193,3
14 Wiegele, LisaLisa Wiegele Austria 86,0 m 96,2 87,0 m 95,4 191,6
15 Kraus, HenrietteHenriette Kraus Niemcy 87,0 m 97,6 86,0 m 92,2 189,8
16 Blažková, BarboraBarbora Blažková Czechy 89,0 m 94,5 86,5 m 93,7 188,2
17 Gruszyna, DarjaDarja Gruszyna Rosja 85,0 m 92,1 84,5 m 90,0 182,1
18 Maruyama, NozomiNozomi Maruyama Japonia 83,5 m 90,2 85,0 m 90,8 181,0
19 Ōi, ShihoriShihori Ōi Japonia 84,0 m 89,8 85,5 m 90,2 180,0
20 Anderson, EmileeEmilee Anderson Stany Zjednoczone 86,5 m 91,4 81,5 m 80,9 172,3
21 Kustowa, AleksandraAleksandra Kustowa Rosja 78,5 m 77,4 88,0 m 93,2 170,6
22 Gros, Océane AvocatOcéane Avocat Gros Francja 85,5 m 87,5 83,0 m 82,1 169,6
23 Seretinek, AnitaAnita Seretinek Słowenia 85,5 m 82,7 85,5 m 84,2 166,9
24 Gianmoena, VeronicaVeronica Gianmoena Włochy 80,5 m 78,6 85,0 m 86,9 165,5
25 Pešatová, ZdenaZdena Pešatová Czechy 80,0 m 79,2 84,5 m 82,8 162,0
26 Javoršek, AnjaAnja Javoršek Słowenia 80,0 m 81,4 82,5 m 79,9 161,3
27 Sršen, JulijaJulija Sršen Słowenia 79,5 m 78,0 82,5 m 80,2 158,2
28 Indráčková, KarolínaKarolína Indráčková Czechy 78,0 m 68,4 85,5 m 81,1 149,5
29 Mrákotová, JanaJana Mrákotová Czechy 77,0 m 72,4 78,5 m 75,9 148,3
30 Sankey, LoganLogan Sankey Stany Zjednoczone 75,0 m 71,8 75,5 m 68,6 140,4
31 Szwab, JoannaJoanna Szwab Polska 75,5 m 66,5
nq
66,5
32 Vörös, VirágVirág Vörös Węgry 55,0 m 19,9
nq
19,9
Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht Niemcy
DSQ

Konkurs drużynowy (07.02.2015)[edytuj | edytuj kod]

M Zespół Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Nota Nota zespołu
Skok Nota Skok Nota
1.  Niemcy Kraus, HenrietteHenriette Kraus 87,5 m 92,5 88,0 m 90,7 183,2 769,1
Heßler, PaulinePauline Heßler 90,5 m 104,3 95,0 m 92,7 197,0
Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht 90,0 m 99,1 92,5 m 89,5 188,6
Ernst, GianinaGianina Ernst 93,5 m 109,1 92,0 m 91,2 200,3
2.  Rosja Gruszyna, DarjaDarja Gruszyna 87,5 m 89,6 85,0 m 76,3 165,9 723,2
Kustowa, AleksandraAleksandra Kustowa 84,0 m 87,3 86,0 m 75,8 163,1
Jakowlewa, MarijaMarija Jakowlewa 89,0 m 101,3 89,0 m 81,3 182,6
Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa 96,5 m 116,1 93,0 m 95,5 211,6
3.  Japonia Maruyama, NozomiNozomi Maruyama 85,0 m 89,5 88,0 m 84,1 173,6 696,9
Yamada, YurinaYurina Yamada 87,0 m 96,0 88,0 m 78,0 174,0
Ōi, ShihoriShihori Ōi 82,5 m 84,4 83,0 m 70,8 155,2
Setō, YūkaYūka Setō 93,5 m 104,3 93,0 m 89,8 194,1
4.  Austria Raudaschl, ElisabethElisabeth Raudaschl 90,5 m 99,9 89,5 m 91,0 190,9 675,3
Huber, JuliaJulia Huber 79,0 m 75,5 83,5 m 66,8 142,3
Schoitsch, SonjaSonja Schoitsch 85,5 m 90,9 83,5 m 66,4 157,3
Hölzl, ChiaraChiara Hölzl 96,5 m 97,1 90,5 m 87,7 184,8
5.  Słowenia Sršen, JulijaJulija Sršen 86,0 m 91,7 84,5 m 75,2 166,9 631,8
Javoršek, AnjaAnja Javoršek 79,5 m 80,9 78,5 m 54,4 135,3
Seretinek, AnitaAnita Seretinek 80,0 m 77,1 78,0 m 53,7 130,8
Bogataj, UršaUrša Bogataj 95,5 m 112,9 87,0 m 85,9 198,8
6.  Czechy Mrákotová, JanaJana Mrákotová 81,5 m 76,7 80,5 m 62,9 139,6 524,9
Indráčková, KarolínaKarolína Indráčková 71,0 m 57,6 72,0 m 44,4 102,0
Pešatová, ZdenaZdena Pešatová 83,5 m 87,9 80,0 m 59,9 147,8
Blažková, BarboraBarbora Blažková 84,0 m 87,1 83,5 m 48,4 135,5

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny (05.02.2015)[edytuj | edytuj kod]

M Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
1 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang Norwegia 101,5 m 132,2 103,5 m 137,7 269,9
2 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 99,0 m 131,1 101,0 m 138,3 269,4
3 Sjøen, PhillipPhillip Sjøen Norwegia 99,5 m 131,0 99,5 m 135,0 266,0
4 Satō, YukiyaYukiya Satō Japonia 98,5 m 128,4 99,0 m 134,2 262,6
5 Greiderer, SimonSimon Greiderer Austria 98,0 m 131,8 99,0 m 130,7 262,5
6 Peier, KillianKillian Peier Szwajcaria 97,0 m 125,9 98,5 m 131,2 257,2
7 Bjøreng, Joacim ØdegårdJoacim Ødegård Bjøreng Norwegia 101,0 m 127,6 96,0 m 129,2 256,8
8 Polášek, ViktorViktor Polášek Czechy 103,0 m 125,2 99,5 m 130,9 256,1
9 Tollinger, EliasElias Tollinger Austria 98,0 m 125,9 96,5 m 129,2 255,1
10 Kantyka, PrzemysławPrzemysław Kantyka Polska 98,5 m 122,9 98,0 m 129,9 252,8
11 Lanišek, AnžeAnže Lanišek Słowenia 96,0 m 123,0 96,5 m 125,3 248,3
12 Prevc, CeneCene Prevc Słowenia 95,0 m 124,5 96,0 m 120,8 245,3
13 Bradatsch, SebastianSebastian Bradatsch Niemcy 94,5 m 122,1 96,0 m 123,1 245,2
14 Streitler, PatrickPatrick Streitler Austria 98,5 m 119,8 99,0 m 124,9 244,7
15 Insam, AlexAlex Insam Włochy 97,5 m 121,7 97,0 m 121,7 243,4
16 Ojala, JuhoJuho Ojala Finlandia 95,5 m 120,0 98,0 m 122,4 242,4
17 Leja, KrzysztofKrzysztof Leja Polska 96,5 m 116,1 99,0 m 125,8 241,9
18 Stękała, AndrzejAndrzej Stękała Polska 95,5 m 120,0 98,5 m 121,8 241,8
18 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald Austria 96,0 m 119,6 95,0 m 122,2 241,8
20 Winter, PaulPaul Winter Niemcy 95,9 m 120,8 98,0 m 119,5 240,3
20 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 96,5 m 119,1 96,0 m 121,2 240,3
22 Brasme, PaulPaul Brasme Francja 92,0 m 115,4 97,0 m 124,1 239,5
23 Egloff, LucaLuca Egloff Szwajcaria 95,5 m 119,7 95,5 m 117,9 237,6
24 Hamann, MartinMartin Hamann Niemcy 97,0 m 120,1 95,5 m 116,2 236,2
25 Itō, MasamitsuMasamitsu Itō Japonia 93,5 m 118,0 96,0 m 117,2 235,2
26 Sułtangułow, ArturArtur Sułtangułow Rosja 93,5 m 114,1 94,5 m 120,1 234,2
27 Ylitapio, SanteriSanteri Ylitapio Finlandia 96,5 m 115,0 94,0 m 117,5 232,5
28 Varesco, DanieleDaniele Varesco Włochy 92,0 m 116,6 95,0 m 114,4 231,0
29 Rhoads, WilliamWilliam Rhoads Stany Zjednoczone 92,0 m 113,6 93,0 m 115,6 229,2
30 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 95,0 m 113,7 91,5 m 113,5 227,2
31 Torok, EduardEduard Torok Rumunia 90,0 m 113,5
nq
113,5
31 Alamommo, AndreasAndreas Alamommo Finlandia 96,0 m 113,5
nq
113,5
33 Schuler, AndreasAndreas Schuler Szwajcaria 97,5 m 113,0
nq
113,0
34 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa Czechy 93,0 m 112,5
nq
112,5
35 Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone 95,0 m 111,9
nq
111,9
35 Modic, AndražAndraž Modic Słowenia 93,0 m 111,9
nq
111,9
35 Bażenow, AleksandrAleksandr Bażenow Rosja 94,5 m 111,9
nq
111,9
38 Szyszkin, WadimWadim Szyszkin Rosja 93,0 m 111,2
nq
111,2
38 Birchler, TobiasTobias Birchler Szwajcaria 93,0 m 111,2
nq
111,2
40 Roch Dupland, ThomasThomas Roch Dupland Francja 91,5 m 109,1
nq
109,1
41 Bartol, TilenTilen Bartol Słowenia 92,5 m 108,9
nq
108,9
42 Holík, FrantišekFrantišek Holík Czechy 91,5 m 108,7
nq
108,7
43 Mattoon, NicholasNicholas Mattoon Stany Zjednoczone 92,5 m 107,0
nq
107,0
44 Nakamura, NaokiNaoki Nakamura Japonia 90,5 m 106,5
nq
106,5
45 Antonissen, LarsLars Antonissen Holandia 89,5 m 106,2
nq
106,2
46 Ruda, AdamAdam Ruda Polska 91,0 m 105,4
nq
105,4
47 Pasicznyk, StepanStepan Pasicznyk Ukraina 87,5 m 104,3
nq
104,3
48 Buzescu, RobertRobert Buzescu Rumunia 89,5 m 101,1
nq
101,1
49 Demir, AyberkAyberk Demir Turcja 85,0 m 96,1
nq
96,1
50 Pîtea, IulianIulian Pîtea Rumunia 89,5 m 95,8
nq
95,8
50 Sandell, Jonas-SlothJonas-Sloth Sandell Szwecja 89,0 m 95,8
nq
95,8
52 Michálek, JanJan Michálek Czechy 86,0 m 95,5
nq
95,5
53 Çintimar, Muhammet İrfanMuhammet İrfan Çintimar Turcja 86,0 m 94,7
nq
94,7
54 Inngjerdingen, ChristianChristian Inngjerdingen Szwecja 82,5 m 91,8
nq
91,8
55 Adiłow, AkramAkram Adiłow Kazachstan 84,0 m 90,9
nq
90,9
56 Mitrofan, SorinSorin Mitrofan Rumunia 84,0 m 90,8
nq
90,8
57 Brown, A JA J Brown Stany Zjednoczone 86,0 m 88,8
nq
88,8
58 Achabadze, SiergiejSiergiej Achabadze Gruzja 79,5 m 87,5
nq
87,5
59 Szułajew, SiergiejSiergiej Szułajew Rosja 91,0 m 83,5
nq
83,5
60 Nogin, RomanRoman Nogin Kazachstan 81,0 m 74,5
nq
74,5
61 Kalinczuk, AndrijAndrij Kalinczuk Ukraina 76,0 m 66,7
nq
66,7
62 Anczugin, StanisławStanisław Anczugin Kazachstan 73,0 m 65,4
nq
65,4
63 Sarkisiani, ArturArtur Sarkisiani Gruzja 68,5 m 59,0
nq
59,0
64 Kelemen, PéterPéter Kelemen Węgry 59,0 m 33,5
nq
33,5
Tkaczenko, SiergiejSiergiej Tkaczenko Kazachstan
DSQ
Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia
DSQ

Konkurs drużynowy (7.02.2015)[edytuj | edytuj kod]

M Zespół Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Nota Nota zespołu
Skok Nota Skok Nota
1.  Norwegia Bjøreng, Joacim ØdegårdJoacim Ødegård Bjøreng 100,0 m 113,4 96,5 m 110,9 224,3 893,3
Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud 97,5 m 94,8 100,0 m 118,4 213,2
Sjøen, PhillipPhillip Sjøen 100,5 m 108,7 95,5 m 110,8 219,5
Forfang, Johann AndréJohann André Forfang 99,5 m 114,8 99,5 m 121,5 236,3
2.  Niemcy Winter, PaulPaul Winter 95,0 m 101,8 98,5 m 114,4 216,2 869,6
Hamann, MartinMartin Hamann 99,0 m 104,5 97,0 m 112,3 216,8
Bradatsch, SebastianSebastian Bradatsch 95,0 m 101,7 94,5 m 109,2 210,9
Wellinger, AndreasAndreas Wellinger 98,5 m 104,5 100,0 m 121,2 225,7
3.  Austria Tollinger, EliasElias Tollinger 98,0 m 110,7 95,5 m 111,8 222,5 837,4
Streitler, PatrickPatrick Streitler 95,0 m 99,5 95,5 m 108,4 207,9
Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald 96,0 m 96,7 93,0 m 104,3 201,0
Greiderer, SimonSimon Greiderer 91,5 m 97,4 95,0 m 108,6 206,0
4.  Polska Leja, KrzysztofKrzysztof Leja 94,5 m 106,2 94,5 m 105,0 211,2 817,6
Ruda, AdamAdam Ruda 95,0 m 97,9 94,0 m 104,1 202,0
Stękała, AndrzejAndrzej Stękała 96,5 m 101,9 95,0 m 108,1 210,0
Kantyka, PrzemysławPrzemysław Kantyka 88,5 m 90,6 92,5 m 103,8 194,4
5.  Słowenia Prevc, CeneCene Prevc 96,5 m 100,8 95,5 m 108,5 209,3 815,3
Prevc, DomenDomen Prevc 96,5 m 102,6 96,0 m 109,3 211,9
Modic, AndražAndraž Modic 89,5 m 86,6 89,5 m 96,5 183,1
Lanišek, AnžeAnže Lanišek 95,0 m 99,6 95,5 m 111,4 211,0
6.  Japonia Satō, YukiyaYukiya Satō 103,5 m 115,6 97,0 m 111,9 227,5 809,9
Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi 95,0 m 100,4 96,0 m 111,5 211,9
Watanabe, RikutaRikuta Watanabe 94,0 m 91,2 88,5 m 92,3 183,5
Itō, MasamitsuMasamitsu Itō 87,0 m 84,2 92,5 m 102,8 187,0
7.  Szwajcaria Schuler, AndreasAndreas Schuler 96,5 m 100,8 91,0 m 98,7 199,5 800,7
Birchler, TobiasTobias Birchler 92,5 m 92,7 92,5 m 101,7 194,4
Egloff, LucaLuca Egloff 94,0 m 96,8 93,5 m 106,0 202,8
Peier, KillianKillian Peier 89,5 m 87,9 97,5 m 116,1 204,0
8.  Finlandia Alamommo, AndreasAndreas Alamommo 94,0 m 97,2 93,5 m 104,2 201,4 769,5
Aalto, AnttiAntti Aalto 95,5 m 95,5 92,5 m 101,9 197,4
Nousiainen, EetuEetu Nousiainen 88,0 m 81,2 87,5 m 90,1 171,3
Ojala, JuhoJuho Ojala 92,5 m 93,8 94,0 m 105,6 199,4
9.  Czechy Štursa, VojtěchVojtěch Štursa 89,5 m 83,7
nq
83,7 360,1
Michálek, JanJan Michálek 93,0 m 92,9
nq
92,9
Holík, FrantišekFrantišek Holík 90,0 m 86,0
nq
86,0
Polášek, ViktorViktor Polášek 93,0 m 97,5
nq
97,5
10.  Stany Zjednoczone Bickner, KevinKevin Bickner 97,5 m 100,1
nq
100,1 349,8
Brown, A JA J Brown 85,5 m 77,1
nq
77,1
Mattoon, NicholasNicholas Mattoon 89,5 m 83,1
nq
83,1
Rhoads, WilliamWilliam Rhoads 90,0 m 89,5
nq
89,5
11.  Rosja Szyszkin, WadimWadim Szyszkin 95,0 m 97,8
nq
97,8 345,7
Szułajew, SiergiejSiergiej Szułajew 92,5 m 94,7
nq
94,7
Bażenow, AleksandrAleksandr Bażenow 86,0 m 77,3
nq
77,3
Sułtangułow, ArturArtur Sułtangułow 85,5 m 75,9
nq
75,9
12.  Rumunia Pîtea, IulianIulian Pîtea 89,0 m 79,3
nq
79,3 316,9
Mitrofan, SorinSorin Mitrofan 84,5 m 75,7
nq
75,7
Buzescu, RobertRobert Buzescu 87,0 m 75,8
nq
75,8
Torok, EduardEduard Torok 87,0 m 86,1
nq
86,1
13.  Kazachstan Nogin, RomanRoman Nogin 77,0 m 52,0
nq
52,0 187,6
Adiłow, AkramAkram Adiłow 82,5 m 71,6
nq
71,6
Tkaczenko, SiergiejSiergiej Tkaczenko 69,0 m 34,5
nq
34,5
Anczugin, StanisławStanisław Anczugin 66,5 m 29,5
nq
29,5

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Godziny podane zgodnie z czasem lokalnym.
  2. W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące w trakcie Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2015.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]