Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie
2014 2016

17. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2015 organizowane przez IIHF, w których zespoły rywalizują o mistrzostwo świata lub awans do wyższej dywizji.

Elita[edytuj | edytuj kod]

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 28 marca - 4 kwietnia w szwedzkim Malmö[1]. W nim będzie uczestniczyć 8 reprezentacji:

Grupa A:

Grupa B:

Pierwsza dywizja[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki Dywizji I podzielone są na dwie grupy po 6 zespołów. Grupa A będzie rywalizować we francuskim Rouen w dniach 12-18 kwietnia 2015, natomiast grupa B rozpocznie zmagania tydzień wcześniej w Pekinie[1].

Uczestnicy:

Grupa A:

Grupa B:

Od 2012 Grupa A Dywizji I jest drugą klasą mistrzowską, najlepsza drużyna zagra w meczu play-off z ostatnią drużyną Elity, a ostatni zespół jest degradowany do Grupy B Dywizji I. Grupa B Dywizji I stanowi trzecią klasę mistrzowską. Jej zwycięzca awansuje do Dywizji I Grupy A, zaś ostatnia drużyny spada do Dywizji II Grupy A.

Druga dywizja[edytuj | edytuj kod]

Drużyny z II dywizji zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów, natomiast grupa kwalifikacyjna o awans do II Dywizji składała się z czterech drużyn. Turnieje II Dywizji zostaną rozegrane:
Grupa A – Wielka Brytania Dumfries
Grupa B – Hiszpania Jaca
Kwalifikacje - Hongkong Hongkong

W odróżnieniu do poprzednich edycji Mistrzostw Świata grupy A i B ujęte w Dywizji II nie stanowiły równorzędnych poziomów rozgrywek, z których dotąd zwycięskie reprezentacje awansowały do Dywizji I. Od 2012 Grupa A Dywizji II była czwartą klasą mistrzowską, z której pierwsza drużyna uzyskuje awans do Dywizji I Grupy B, a ostatni zespół jest degradowany do Dywizji II Grupy B. Grupa B Dywizji II stanowi piątą klasę mistrzowską. Jej zwycięzca awansuje do Dywizji II Grupy A, zaś ostatnia drużyny spada do kwalifikacji Dywizji II.

Grupa A:

Grupa B:

Kwalifikacje grupy B

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b 28 tournaments confirmed (ang.). iihfworlds2014.com.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]