Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 – Östersund

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 – Östersund
Hochfilzen
Data 30 listopada – 7 grudnia
Gospodarz Szwecja Östersund
Organizator IBU
Liczba konkurencji 7
Zwycięzcy
Bieg indywidualny Norwegia Emil Hegle Svendsen

Białoruś Darja Domraczawa
Sprint Francja Martin Fourcade

Norwegia Tiril Eckhoff
Bieg pościgowy Francja Martin Fourcade

Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Sztafeta mieszana  Francja
Mapa lokalizacyjna Europy
Östersund
Östersund
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody pucharu świata w biathlonie w Östersund były pierwszymi w sezonie 2014/2015 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozgrywane były w dniach 30 listopada – 7 grudnia. Rywalizacja odbyła się w biegu indywidualnym, sprincie, biegu pościgowym oraz w sztafecie mieszanej.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
30 listopada Sztafeta mieszana 15:30 CET 92
3 grudnia Bieg indywidualny mężczyzn 17:15 CET 101
4 grudnia Bieg indywidualny kobiet 17:15 CET 94
6 grudnia Sprint mężczyzn 11:30 CET 100
6 grudnia Sprint kobiet 14:45 CET 97
7 grudnia Bieg pościgowy mężczyzn 11:00 CET 60
7 grudnia Bieg pościgowy kobiet 13:30 CET 59

Zestawienie medalistów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Bieg indywidualny (20 km)
szczegóły
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
Ukraina Serhij Semenow
Ukraina (UKR)
Czechy Michal Šlesingr
Czechy (CZE)
Sprint (10 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Czechy Ondřej Moravec
Czechy (CZE)
Czechy Jakov Fak
Słowenia (SVN)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Rosja Anton Szypulin
Rosja (RUS)
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Bieg indywidualny (15 km)
szczegóły
Białoruś Darja Domraczawa
Białoruś (BLR)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Ukraina Wałentyna Semerenko
Ukraina (UKR)
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Norwegia Tiril Eckhoff
Norwegia (NOR)
Czechy Veronika Vítková
Czechy (CZE)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Ukraina Wałentyna Semerenko
Ukraina (UKR)
Włochy Dorothea Wierer
Włochy (ITA)

Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
K/M (2x6 km + 2x7,5 km)
szczegóły
 Francja
Anaïs Bescond
Anaïs Chevalier
Simon Fourcade
Martin Fourcade
 Norwegia
Synnøve Solemdal
Tiril Eckhoff
Vetle Sjåstad Christiansen
Lars Helge Birkeland
 Niemcy
Franziska Hildebrand
Franziska Preuß
Arnd Peiffer
Simon Schempp

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0 (0+0+0+0) 53:25,6
Silver medal icon.svg Serhij Semenow  Ukraina 1 (0+1+0+0) 54:43,2 +1:17,6
Bronze medal icon.svg Michal Šlesingr  Czechy 1 (0+0+1+0) 55:33,9 +2:08,3
4. Erik Lesser  Niemcy 1 (0+1+0+0) 55:37,1 +2:11,5
5. Fredrik Lindström  Szwecja 2 (1+0+0+1) 55:40,7 +2:15,1
6. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 3 (2+0+1+0) 55:41,7 +2:16,1
7. Dominik Landertinger  Austria 2 (0+1+1+0) 56:09,8 +2:44,2
8. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 4 (0+2+1+1) 56:16,9 +2:51,3
9. Simon Fourcade  Francja 1 (1+0+0+0) 56:23,7 +2:58,1
10. Quentin Fillon Maillet  Francja 1 (0+0+0+1) 56:48,5 +3:22,9
11. Tim Burke  Stany Zjednoczone 3 (1+1+1+0) 56:58,4 +3:32,8
12. Ondřej Moravec  Czechy 2 (1+0+0+1) 56:58,5 +3:32,9
13. Dominik Windisch  Włochy 2 (1+0+0+1) 57:00,7 +3:35,1
14. Krasimir Anew  Bułgaria 2 (0+0+0+2) 57:17,9 +3:52,3
15. Jewgienij Garaniczew  Rosja 4 (1+0+1+2) 57:30,2 +4:04,6
16. Arnd Peiffer  Niemcy 3 (1+0+0+2) 57:32,9 +4:07,3
17. Benjamin Weger  Szwajcaria 4 (1+1+1+1) 57:47,6 +4:22,0
18. Maksim Cwietkow  Rosja 2 (0+0+1+1) 57:52,5 +4:26,9
19. Thomas Bormolini  Włochy 1 (0+0+0+1) 58:14,9 +4:49,3
20. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 3 (0+1+0+2) 58:15,6 +4:50,0
21. Tobias Arwidson  Szwecja 2 (1+0+1+0) 58:16,5 +4:50,9
22. Klemen Bauer  Słowenia 4 (1+1+0+2) 58:16,6 +4:51,0
23. Daniel Böhm  Niemcy 4 (1+1+0+2) 58:17,3 +4:51,7
24. Jakov Fak  Słowenia 5 (1+1+1+2) 58:25,6 +5:00,0
25. Simon Schempp  Niemcy 3 (1+1+1+0) 58:26,1 +5:00,5
26. Jeremy Finello  Szwajcaria 2 (0+1+0+1) 58:31,4 +5:05,8
27. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 5 (2+1+1+1) 58:34,4 +5:08,8
28. Cornel Puchianu  Rumunia 3 (0+1+0+2) 58:34,5 +5:08,9
29. Tarjei Bø  Norwegia 5 (1+2+0+2) 58:47,9 +5:22,3
30. Władimir Iliew  Bułgaria 5 (0+2+1+2) 58:53,8 +5:28,2
31. Tobias Eberhard  Austria 5 (1+2+0+2) 59:05,8 +5:40,2
32. Tsukasa Kobonoki  Japonia 1 (0+0+0+1) 59:08,4 +5:42,8
33. Jaroslav Soukup  Czechy 4 (1+0+0+3) 59:15,8 +5:50,2
34. Roland Lessing  Estonia 3 (1+1+1+0) 59:26,6 +6:01,0
35. Andreas Birnbacher  Niemcy 5 (1+0+2+2) 59:54,0 +6:28,4
36. David Komatz  Austria 4 (2+1+0+1) 59:58,5 +6:32,9
37. Artiom Tyszczenko  Ukraina 2 (1+0+0+1) 1:00:01,5 +6:35,9
38. Ahti Toivanen  Finlandia 4 (1+1+0+2) 1:00:01,8 +6:36,2
39. Simon Desthieux  Francja 5 (0+2+0+3) 1:00:16,7 +6:51,1
40. Tomas Hasilla  Słowacja 2 (0+2+0+0) 1:00:17,4 +6:51,8
41. Kauri Kõiv  Estonia 4 (0+0+3+1) 1:00:18,0 +6:52,4
42. Timofiej Łapszyn  Rosja 6 (2+1+1+2) 1:00:19,7 +6:54,1
43. Daniel Mesotitsch  Austria 6 (4+0+0+2) 1:00:24,5 +6:58,9
44. Matej Kazár  Słowacja 4 (1+1+1+1) 1:00:26,3 +7:00,7
45. Jan Sawicki  Kazachstan 5 (2+2+0+1) 1:00:34,3 +7:08,7
46. Tomáš Krupčík  Czechy 3 (1+0+0+2) 1:00:37,3 +7:11,7
47. Uładzimir Czapielin  Białoruś 4 (1+2+0+1) 1:00:39,0 +7:13,4
48. Lukas Hofer  Austria 4 (0+1+0+3) 1:00:40,6 +7:15,0
49. Brendan Green  Kanada 4 (2+2+0+0) 1:00:49,1 +7:23,5
50. Michael Rösch  Belgia 4 (1+1+0+2) 1:01:01,7 +7:36,1
. ... ... ... ... ...
70. Łukasz Szczurek  Polska 5 (2+2+1+0) 1:03:06,1 +9:40,5
78. Krzysztof Pływaczyk  Polska 5 (1+0+3+1) 1:03:36,8 +10:11,2

Bieg indywidualny kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Darja Domraczawa  Białoruś 2 (0+0+1+1) 46:43,6
Silver medal icon.svg Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 2 (0+1+1+0) 47:11,5 +27,9
Bronze medal icon.svg Wałentyna Semerenko  Ukraina 0 (0+0+0+0) 47:21,7 +38,1
4. Nadzieja Skardzina  Białoruś 1 (0+0+0+1) 48:47,9 +2:04,3
5. Veronika Vítková  Czechy 3 (0+1+2+0) 48:52,7 +2:09,1
6. Franziska Hildebrand  Niemcy 2 (0+1+0+1) 49:09,3 +2:25,7
7. Tiril Eckhoff  Norwegia 3 (0+0+2+1) 49:12,2 +2:28,6
8. Jekatierina Głazyrina  Rosja 1 (0+1+0+0) 49:19,1 +2:35,5
9. Elisabeth Högberg  Szwecja 1 (0+1+0+0) 49:23,0 +2:39,4
10. Sophie Boilley  Francja 1 (0+0+0+1) 49:51,4 +3:07,8
11. Olga Podczufarowa  Rosja 1 (1+0+0+0) 49:55,9 +3:12,3
12. Megan Heinicke  Kanada 1 (0+1+0+0) 50:14,7 +3:31,1
13. Enora Latuillière  Francja 2 (0+2+0+0) 50:18,5 +3:34,9
14. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 3 (0+1+1+1) 50:29,5 +3:45,9
15. Julija Dżyma  Ukraina 1 (0+0+0+1) 50:30,1 +3:46,5
16. Rosanna Crawford  Kanada 3 (1+0+0+2) 50:35,6 +3:52,0
17. Franziska Preuß  Niemcy 2 (1+0+1+0) 50:36,7 +3:53,1
18. Luise Kummer  Niemcy 0 (0+0+0+0) 50:37,2 +3:53,6
19. Marine Bolliet  Francja 2 (1+1+0+0) 50:37,5 +3:53,9
20. Jitka Landová  Czechy 3 (0+1+0+2) 50:39,6 +3:56,0
21. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 3 (0+2+0+1) 50:42,7 +3:59,1
22. Jana Romanowa  Rosja 1 (1+0+0+0) 50:43,2 +3:59,6
23. Jana Gereková  Słowacja 2 (0+1+1+0) 50:52,6 +4:09,0
24. Karolin Horchler  Niemcy 0 (0+0+0+0) 51:02,1 +4:18,5
25. Teja Gregorin  Słowenia 3 (1+2+0+0) 51:07,9 +4:24,3
26. Krystyna Guzik  Polska 2 (1+0+1+0) 51:14,2 +4:30,6
27. Darja Wirołajnen  Rosja 3 (0+1+0+2) 51:15,0 +4:31,4
28. Karin Oberhofer  Włochy 4 (0+2+0+2) 51:15,9 +4:32,3
29. Nicole Gontier  Włochy 2 (0+0+1+1) 51:17,9 +4:34,3
30. Nastassia Dubarezawa  Białoruś 2 (0+2+0+0) 51:19,0 +4:35,4
31. Mona Brorsson  Szwecja 2 (1+1+0+0) 51:29,4 +4:45,8
32. Magdalena Gwizdoń  Polska 3 (0+0+1+2) 51:37,0 +4:53,4
33. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 2 (0+2+0+0) 51:46,2 +5:02,6
34. Fuyuko Suzuki  Japonia 3 (1+1+1+0) 51:47,1 +5:03,5
35. Elisa Gasparin  Szwajcaria 3 (0+1+0+2) 51:58,1 +5:14,5
36. Éva Tófalvi  Rumunia 3 (0+1+1+1) 52:04,2 +5:20,6
37. Olga Abramowa  Ukraina 2 (0+1+1+0) 52:07,0 +5:23,4
38. Lisa Theresa Hauser  Austria 2 (0+0+1+1) 52:22,7 +5:39,1
39. Vanessa Hinz  Niemcy 3 (0+3+0+0) 52:27,5 +5:43,9
40. Natalja Burdyga  Ukraina 3 (1+0+0+2) 52:39,9 +5:56,3
41. Anaïs Bescond  Francja 4 (1+2+1+0) 52:58,6 +6:15,0
42. Eva Puskarčíková  Czechy 4 (0+0+0+4) 53:04,4 +6:20,8
43. Katharina Innerhofer  Austria 5 (0+1+1+3) 53:08,3 +6:24,7
44. Monika Hojnisz  Polska 5 (2+1+1+1) 53:14,4 +6:30,8
45. Galina Wiszniewska  Kazachstan 3 (1+1+0+1) 53:17,1 +6:33,5
46. Luminița Pișcoran  Rumunia 4 (0+2+0+2) 53:28,3 +6:44,7
47. Andreja Mali  Słowenia 4 (0+0+2+2) 53:35,1 +6:51,5
48. Terézia Poliaková  Słowacja 4 (2+1+0+1) 53:40,4 +6:56,8
49. Kaia Woeien Nicolaisen  Norwegia 4 (0+1+2+1) 53:57,2 +7:13,6
50. Anaïs Chevalier  Francja 5 (0+3+0+2) 53:57,5 +7:13,9
. ... ... ... ... ...
82. Anna Mąka  Polska 5 (0+4+0+0) 57:24,3 +10:40,7

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 0 (0+0) 24:46,6
Silver medal icon.svg Ondřej Moravec  Czechy 0 (0+0) 25:14,9 +28,3
Bronze medal icon.svg Jakov Fak  Słowenia 0 (0+0) 25:15,3 +28,7
4. Michal Šlesingr  Czechy 0 (0+0) 25:25,5 +38,9
5. Jewgienij Garaniczew  Rosja 0 (0+0) 25:31,6 +45,0
6. Anton Szypulin  Rosja 1 (1+0) 25:34,7 +48,1
7. Emil Hegle Svendsen  Norwegia 1 (0+1) 25:36,0 +49,4
8. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 2 (1+1) 25:43,2 +56,6
9. Nathan Smith  Kanada 0 (0+0) 25:46,9 +1:00,3
10. Simon Eder  Austria 1 (0+1) 25:49,0 +1:02,4
11. Simon Schempp  Niemcy 1 (0+1) 25:50,9 +1:04,3
12. Erik Lesser  Niemcy 0 (0+0) 25:54,9 +1:08,3
13. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 1 (1+0) 25:55,0 +1:08,4
14. Daniel Böhm  Niemcy 0 (0+0) 25:57,6 +1:11,0
15. Tarjei Bø  Norwegia 2 (0+2) 25:58,4 +1:11,8
16. Alexander Os  Norwegia 1 (1+0) 26:04,6 +1:18,0
17. Tim Burke  Stany Zjednoczone 2 (1+1) 26:04,8 +1:18,2
18. Aleksandr Paczenkin  Rosja 1 (0+1) 26:05,1 +1:18,5
19. Artem Pryma  Ukraina 1 (1+0) 26:06,5 +1:19,9
20. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 2 (0+2) 26:12,1 +1:25,5
21. Dmitrij Małyszko  Rosja 1 (0+1) 26:13,5 +1:26,9
22. Andreas Birnbacher  Niemcy 1 (1+0) 26:14,9 +1:28,3
23. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 1 (1+0) 26:15,0 +1:28,4
24. Simon Fourcade  Francja 2 (0+2) 26:18,7 +1:32,1
25. Matej Kazár  Słowacja 1 (0+1) 26:19,4 +1:32,8
26. Klemen Bauer  Słowenia 2 (1+1) 26:21,3 +1:34,7
27. Arnd Peiffer  Niemcy 1 (1+0) 26:23,3 +1:36,7
28. Serhij Semenow  Ukraina 2 (1+1) 26:25,9 +1:39,3
29. David Komatz  Austria 1 (0+1) 26:26.7 +1:40,1
30. Dominik Landertinger  Austria 2 (1+1) 26:31,2 +1:44,6
31. Maksim Cwietkow  Rosja 1 (0+1) 26:32,4 +1:45,8
32. Daniel Mesotitsch  Austria 2 (2+0) 26:32,9 +1:46,3
33. Tomáš Krupčík  Czechy 0 (0+0) 26:35,0 +1:48,4
34. Lukas Hofer  Włochy 2 (1+1) 26:39,3 +1:52,7
35. Cornel Puchianu  Rumunia 2 (1+1) 26:39,8 +1:53,2
36. Fredrik Lindström  Szwecja 2 (2+0) 26:40,4 +1:53,8
37. Jurij Liadow  Białoruś 1 (0+1) 26:42,7 +1:56,1
38. Krasimir Anew  Bułgaria 1 (1+0) 26:46,4 +1:59,8
39. Tobias Eberhard  Austria 1 (0+1) 26:50,1 +2:03,5
40. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 4 (2+2) 26:50,7 +2:04,1
41. Jan Sawicki  Kazachstan 2 (0+2) 26:50,8 +2:04,2
42. Timofiej Łapszyn  Rosja 3 (1+2) 26:52,8 +2:06,2
43. Quentin Fillon Maillet  Francja 3 (1+2) 26:52,9 +2:06,3
44. Tomas Hasilla  Słowacja 1 (1+0) 26:56,7 +2:10,1
45. Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 1 (1+0) 26:59,8 +2:13,2
46. Ahti Toivanen  Finlandia 2 (1+1) 27:00,3 +2:13,7
47. Peppe Femling  Szwecja 2 (0+2) 27:00,8 +2:14,2
48. Gaspard Cuenot  Szwajcaria 1 (0+1) 27:00,9 +2:14,3
49. Michal Krčmář  Czechy 2 (1+1) 27:04,2 +2:17,6
50. Florian Graf  Niemcy 2 (0+2) 27:08,9 +2:22,3
. ... ... ... ... ...
78. Łukasz Szczurek  Polska 1 (1+0) 28:08,9 +3:22,3
86. Krzysztof Pływaczyk  Polska 2 (0+2) 28:33,9 +3:47,3

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Tiril Eckhoff  Norwegia 1 (0+1) 21:35,5
Silver medal icon.svg Veronika Vítková  Czechy 0 (0+0) 21:40,1 +4,6
Bronze medal icon.svg Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 2 (1+1) 21:43,1 +7,6
4. Dorothea Wierer  Włochy 0 (0+0) 21:44,9 +9,4
5. Darja Domraczawa  Białoruś 1 (0+1) 21:45,0 +9,5
6. Wałentyna Semerenko  Ukraina 0 (0+0) 22:01,3 +25,8
7. Teja Gregorin  Słowenia 0 (0+0) 22:18,9 +43,4
8. Karin Oberhofer  Włochy 2 (0+2) 22:22,0 +46,5
9. Franziska Hildebrand  Niemcy 1 (0+1) 22:22,3 +46,8
10. Enora Latuillière  Francja 2 (1+1) 22:24,0 +48,5
11. Marine Bolliet  Francja 1 (1+0) 22:43,7 +1:08,2
12. Rosanna Crawford  Kanada 2 (1+1) 22:45,8 +1:10,3
13. Olga Podczufarowa  Rosja 1 (0+1) 22:46,9 +1:11,4
13. Lisa Theresa Hauser  Austria 0 (0+0) 22:46,9 +1:11,4
15. Sophie Boilley  Francja 1 (0+1) 22:47,3 +1:11,8
16. Magdalena Gwizdoń  Polska 2 (0+2) 22:50,0 +1:14,5
17. Eva Puskarčíková  Czechy 1 (0+1) 22:51,3 +1:15,8
18. Anaïs Bescond  Francja 1 (1+0) 22:54,2 +1:18,7
19. Coline Varcin  Francja 0 (0+0) 22:54,8 +1:19,3
20. Jekatierina Głazyrina  Rosja 1 (0+1) 22:56,2 +1:20,7
20. Nadzieja Pisariewa  Białoruś 0 (0+0) 22:56,2 +1:20,7
22. Franziska Preuß  Niemcy 2 (0+2) 22:56,9 +1:21,4
23. Jitka Landová  Czechy 1 (0+1) 22:58,1 +1:22,6
24. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 2 (1+1) 22:58,5 +1:23,0
25. Elisa Gasparin  Szwajcaria 1 (0+1) 23:00,1 +1:24,6
26. Olga Abramowa  Ukraina 1 (0+1) 23:00,3 +1:24,8
27. Darja Usanowa  Kazachstan 1 (0+1) 23:02,1 +1:26,6
28. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 1 (0+1) 23:04,1 +1:28,6
29. Gabriela Soukalová  Czechy 3 (0+3) 23:05,4 +1:29,9
30. Nadija Biełkina  Ukraina 0 (1+1) 23:05,6 +1:30,1
31. Andreja Mali  Słowenia 1 (0+1) 23:09,9 +1:34,4
32. Krystyna Guzik  Polska 1 (0+1) 23:11,6 +1:36,1
33. Desisława Stojanowa  Bułgaria 0 (0+0) 23:12,0 +1:36,5
34. Natalja Burdyga  Ukraina 1 (0+1) 23:15,9 +1:40,4
35. Jana Romanowa  Rosja 3 (3+0) 23:16,3 +1:40,8
36. Katharina Innerhofer  Austria 1 (0+1) 23:19,3 +1:43,8
37. Nicole Gontier  Włochy 2 (0+2) 23:23,3 +1:47,5
38. Lisa Vittozzi  Włochy 0 (0+0) 23:25,0 +1:49,3
39. Jana Gereková  Słowacja 3 (2+1) 23:29,8 +1:54,5
40. Luminița Pișcoran  Rumunia 1 (0+1) 23:30,0 +1:55,9
41. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 3 (1+2) 23:31,4 +1:55,2
42. Zhang Yan  Chiny 0 (0+0) 23:33,7 +1:58,2
43. Mona Brorsson  Szwecja 1 (1+0) 23:34,1 +1:58,6
44. Galina Wiszniewska  Kazachstan 0 (0+0) 23:34,9 +1:59,4
45. Karolin Horchler  Niemcy 0 (0+0) 23:39,1 +2:03,6
46. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 2 (0+2) 23:40,5 +2:05,0
47. Elisabeth Högberg  Szwecja 2 (1+1) 23:40,6 +2:06,1
48. Terézia Poliaková  Słowacja 1 (1+0) 23:42,0 +2:06,5
49. Dunja Zdouc  Austria 3 (0+3) 23:42,2 +2:06,7
50. Lucie Charvátová  Czechy 2 (1+1) 23:42,4 +2:06,9
. ... ... ... ... ...
75. Monika Hojnisz  Polska 3 (3+0) 24:37,6 +3:02,1
95. Anna Mąka  Polska 1 (0+1) 26:34,4 +4:58,9

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 4 (2+1+0+1) 33:54,9 +
Silver medal icon.svg Anton Szypulin  Rosja 1 (0+0+1+0) 34:04,9 +10,0
Bronze medal icon.svg Emil Hegle Svendsen  Norwegia 2 (0+1+0+1) 34:21,2 +26,3
4. Jakov Fak  Słowenia 3 (0+0+1+2) 34:21,6 +26,7
5. Dominik Landertinger  Austria 1 (0+0+0+1) 34:21,7 +26,8
6. Simon Schempp  Niemcy 1 (0+0+0+1) 34:23,0 +28,1
7. Andreas Birnbacher  Niemcy 1 (0+0+0+1) 34:26,5 +31,6
8. Alexander Os  Norwegia 1 (0+0+0+1) 34:37,9 +43,0
9. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 2 (0+0+1+1) 34:51,9 +57,0
10. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 3 (0+0+2+1) 34:58,1 +1:03,2
11. Jewgienij Garaniczew  Rosja 3 (0+0+3+0) 35:02,6 +1:07,7
12. Klemen Bauer  Słowenia 2 (0+0+1+1) 35:09,9 +1:15,0
13. Fredrik Lindström  Szwecja 1 (0+0+0+1) 35:21,5 +1:26,6
14. Tarjei Bø  Norwegia 5 (1+1+1+2) 35:24,8 +1:29,9
15. Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0 (0+0+0+0) 35:25,0 +1:30,1
16. Nathan Smith  Kanada 3 (0+0+0+3) 35:25,8 +1:30,9
17. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 3 (0+0+2+1) 35:30,6 +1:35,7
18. Arnd Peiffer  Niemcy 3 (0+0+1+2) 35:30,7 +1:35,8
19. Michal Šlesingr  Czechy 5 (0+2+1+2) 35:47,4 +1:52,5
20. Ondřej Moravec  Czechy 5 (1+1+1+2) 35:50,0 +1:55,1
21. Tomáš Krupčík  Czechy 1 (0+0+1+0) 35:56,7 +2:01,8
22. Krasimir Anew  Bułgaria 1 (0+1+0+0) 36:01,5 +2:06,6
23. Erik Lesser  Niemcy 5 (1+1+1+2) 36:03,8 +2:08,9
24. Simon Eder  Austria 5 (1+0+3+1) 36:05,2 +2:10,3
25. Daniel Mesotitsch  Austria 1 (0+0+0+1) 36:05,4 +2:10,5
26. Quentin Fillon Maillet  Francja 3 (2+0+0+1) 36:06,1 +2:11,2
27. Jan Sawicki  Kazachstan 2 (0+1+1+0) 36:14,7 +2:19,8
28. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 6 (0+1+3+2) 36:23,2 +2:28,3
29. Maksim Cwietkow  Rosja 3 (0+0+2+1) 36:24,2 +2:29,3
30. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 5 (0+0+2+3) 36:26,0 +2:31,1
31. Timofiej Łapszyn  Rosja 5 (2+1+1+1) 36:27,1 +2:32,2
32. Lukas Hofer  Włochy 3 (0+0+1+2) 36:34,9 +2:40,0
33. Daniel Böhm  Niemcy 4 (0+0+2+2) 36:39,5 +2:44,6
34. Simon Fourcade  Francja 5 (0+3+0+2) 36:49,5 +2:54,7
35. Tim Burke  Stany Zjednoczone 6 (1+0+2+3) 36:49,8 +2:54,9
36. Serhij Semenow  Ukraina 5 (1+0+1+3) 36:53,6 +2:58,5
37. Władimir Iliew  Bułgaria 2 (1+0+0+1) 37:03,4 +3:08,5
38. Artem Pryma  Ukraina 6 (1+2+3+0) 37:04,3 +3:09,4
39. Jurij Liadow  Białoruś 3 (0+1+2+0) 37:09,9 +3:15,0
40. David Komatz  Austria 3 (2+1+0+0) 37:14,0 +3:19,1
41. Aleksandr Paczenkin  Rosja 7 (3+1+1+2) 37:40,2 +3:45,3
42. Florian Graf  Niemcy 4 (0+0+2+2) 37:41,1 +3:46,2
43. Michal Krčmář  Czechy 4 (1+2+0+1) 37:41,7 +3:46,8
44. Dmitrij Małyszko  Rosja 6 (2+2+0+2) 37:46,9 +3:52,0
45. Cornel Puchianu  Rumunia 7 (0+2+3+2) 38:08,9 +4:14,0
46. Leif Nordgren  Stany Zjednoczone 4 (1+0+1+2) 38:23,4 +4:28,5
47. Uładzimir Czapielin  Białoruś 6 (0+3+1+2) 38:26,9 +4:32,0
48. Sven Grossegger  Austria 5 (0+0+3+2) 38:29,1 +4:34,2
49. Ołeksandr Żirnyj  Ukraina 4 (1+1+1+1) 38:34,2 +4:39,3
50. Tobias Arwidson  Szwecja 4 (0+2+1+1) 38:43,5 +4:48,6

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 3 (1+1+0+1) 35:01,7
Silver medal icon.svg Wałentyna Semerenko  Ukraina 4 (1+0+2+1) 35:49,6 47,9
Bronze medal icon.svg Dorothea Wierer  Włochy 4 (1+1+0+2) 35:50,0 48,3
4. Darja Domraczawa  Białoruś 5 (1+0+3+1) 36:10,1 1:08,4
5. Teja Gregorin  Słowenia 2 (1+0+1+0) 36:16,0 1:14,3
6. Tiril Eckhoff  Norwegia 7 (2+0+2+3) 36:19,8 1:18,1
7. Veronika Vítková  Czechy 5 (1+0+3+1) 36:22,3 1:20,6
8. Marine Bolliet  Francja 2 (0+1+0+1) 36:27,4 1:25,7
9. Jekatierina Głazyrina  Rosja 2 (0+1+0+1) 36:31,7 1:30,0
10. Franziska Hildebrand  Niemcy 3 (2+0+1+0) 36:39,6 1:37,9
11. Karin Oberhofer  Włochy 5 (1+1+2+1) 36:42,5 1:40,8
12. Anaïs Bescond  Francja 3 (0+2+1+0) 36:43,2 1:41,5
13. Franziska Preuß  Niemcy 3 (1+0+1+1) 36:45,6 1:43,9
14. Rosanna Crawford  Kanada 4 (1+1+1+1) 36:50,0 1:48,3
15. Olga Podczufarowa  Rosja 4 (1+1+0+2) 36:51,2 1:49,5
16. Jana Romanowa  Rosja 2 (0+1+0+1) 36:54,9 1:53,2
17. Eva Puskarčíková  Czechy 3 (1+0+2+0) 36:58,5 1:56,8
18. Jitka Landová  Czechy 3 (0+1+1+1) 37:14,1 2:12,4
19. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 3 (0+2+1+0) 37:31,8 2:30,1
20. Natalja Burdyga  Ukraina 3 (0+0+2+1) 37:40,6 2:38,9
21. Gabriela Soukalová  Czechy 4 (0+0+1+3) 37:45,6 2:43,9
22. Nadzieja Pisariewa  Białoruś 3 (0+0+1+2) 37:52,1 2:50,4
23. Elise Ringen  Norwegia 3 (0+0+1+2) 37:55,5 2:53,8
24. Andreja Mali  Słowenia 4 (0+0+2+2) 38:07,0 3:05,3
25. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 3 (1+0+1+1) 38:14,7 3:13,0
26. Sophie Boilley  Francja 4 (1+1+1+1) 38:14,9 3:13,2
27. Lisa Vittozzi  Włochy 0 (0+0+0+0) 38:17,0 3:15,3
28. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 7 (1+1+3+2) 38:18,9 3:27,2
29. Mona Brorsson  Szwecja 2 (0+1+1+0) 38:31,4 3:29,7
30. Darja Usanowa  Kazachstan 6 (1+3+1+1) 38:46,9 3:45,2
31. Darja Wirołajnen  Rosja 4 (1+1+2+0) 38:47,8 3:46,1
32. Lisa Theresa Hauser  Austria 5 (1+1+3+0) 38:51,3 3:49,6
33. Dunja Zdouc  Austria 3 (1+1+0+1) 38:52,8 3:51,1
34. Nastassia Dubarezawa  Białoruś 4 (0+1+1+2) 38:54,6 3:52,9
35. Enora Latuillière  Francja 9 (2+2+3+2) 39:11,6 4:09,9
36. Marte Olsbu  Norwegia 4 (1+2+1+0) 39:13,6 4:11,9
37. Desisława Stojanowa  Bułgaria 4 (1+1+1+1) 39:19,4 4:17,7
38. Olga Jakuszowa  Rosja 5 (0+2+2+1) 39:20,9 4:19,2
39. Vanessa Hinz  Niemcy 5 (0+0+3+2) 39:24,0 4:22,3
40. Coline Varcin  Francja 6 (2+0+2+2) 39:29,2 4:27,5
41. Galina Wiszniewska  Kazachstan 4 (2+2+0+0) 39:29,3 4:27,6
42. Nadija Biełkina  Ukraina 6 (2+1+2+1) 39:36,6 4:34,9
43. Mari Laukkanen  Finlandia 6 (1+2+2+1) 39:45,6 4:43,9
44. Elisa Gasparin  Szwajcaria 7 (1+2+3+1) 39:48,4 4:46,7
45. Jana Gereková  Słowacja 6 (2+1+3+0) 39:48,6 4:46,9
46. Nicole Gontier  Włochy 7 (2+2+1+2) 39:49,9 4:48,2
47. Magdalena Gwizdoń  Polska 8 (4+0+3+1) 39:54,5 4:52,8
48. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 8 (3+1+2+2) 40:02,8 5:01,1
49. Krystyna Guzik  Polska 8 (1+1+4+2) 40:07,6 5:05,9
50. Katharina Innerhofer  Austria 8 (1+3+3+1) 40:14,1 5:12,4
. ... ... ... ... ...

Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Do zawodów zgłoszonych zostało 23 sztafety.

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas
zawodnika
Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Francja Anaïs Bescond 0+0 0+3 18:20,6 1:15:05,5
Anaïs Chevalier 0+3 0+2 19:26,8
Simon Fourcade 0+1 0+0 19:13,2
Martin Fourcade 0+0 0+2 18:04,9
Silver medal icon.svg  Norwegia Synnøve Solemdal 0+3 1+3 19:39,0 1:15:05,5 +0,0
Tiril Eckhoff 0+1 0+1 18:27,2
Vetle Sjåstad Christiansen 0+0 0+3 18:46,3
Lars Helge Birkeland 0+0 0+0 18:13,2
Bronze medal icon.svg  Niemcy Franziska Hildebrand 0+2 0+0 18:27,0 1:15:05,5 +0,0
Franziska Preuß 0+1 0+3 19:02,3
Arnd Peiffer 0+2 0+1 19:06,7
Simon Schempp 0+0 0+0 18:29,7
4.  Ukraina Natalja Burdyga 0+0 0+3 18:42,4 1:15:37,1 +31,6
Wałentyna Semerenko 0+2 0+3 19:00,8
Dmytro Pidruczny 0+1 0+3 19:11,9
Serhij Semenow 0+1 0+1 18:42,0
5.  Włochy Karin Oberhofer 0+0 0+1 18:04,9 1:15:50,7 +45,2
Nicole Gontier 0+1 0+1 19:08,9
Markus Windisch 0+1 2+3 20:09,5
Lukas Hofer 0+0 0+2 18:27,4
6.  Słowenia Andreja Mali 0+2 0+1 18:46,4 1:15:51,0 +45,5
Teja Gregorin 0+0 0+0 18:58,3
Klemen Bauer 0+2 0+0 18:41,6
Jakov Fak 0+1 1+3 19:24,7
7.  Stany Zjednoczone Susan Dunklee 0+0 0+2 18:05,9 1:15:54,1 +48,6
Annelies Cook 0+2 0+0 19:43,2
Tim Burke 0+1 0+2 19:02,9
Lowell Bailey 0+0 0+3 19:02,1
8.  Austria Theresa Lisa Hauser 0+0 0+0 18:27,6 1:15:55,9 +50,4
Katharina Innerhofer 1+3 0+2 20:16,2
Simon Eder 0+2 0+0 18:45,0
Dominik Landertinger 0+0 0+2 18:27,1
9.  Czechy Veronika Vítková 0+1 0+2 18:04,7 1:15:59,4 +53,9
Eva Puskarčíková 0+2 0+2 19:36,5
Michal Šlesingr 0+0 0+3 18:43,4
Ondřej Moravec 0+2 0+1 19:34,8
10.  Szwecja Elisabeth Högberg 0+0 0+3 18:45,2 1:16:00,5 +55,0
Mona Brorsson 0+1 0+2 19:17,2
Tobias Arwidson 0+2 0+0 19:43,2
Fredrik Lindström 0+0 0+0 18:14,9
11.  Białoruś Nadzieja Skardzina 1+3 0+1 19:29,9 1:16:02,9 +57,4
Darja Domraczawa 0+0 0+0 17:39,5
Uładzimir Czapielin 0+3 1+3 19:42,3
Jurij Liadow 0+0 0+3 19:11,2
12.  Rosja Jekatierina Głazyrina 0+3 0+2 18:52,4 1:16:03,2 +57,7
Jana Romanowa 0+0 0+0 18:27,9
Jewgienij Garaniczew 0+1 0+3 19:58,8
Timofiej Łapszyn 0+1 0+3 18:44,1
13.  Szwajcaria Elisa Gasparin 0+0 0+2 19:13,2 1:16:55,1 +1:49,6
Aita Gasparin 0+0 0+1 19:32,7
Benjamin Weger 0+1 0+1 18:56,8
Ivan Joller 0+1 0+1 19:12,4
14.  Polska Krystyna Guzik 0+0 0+1 18:33,1 1:17:34,4 +2:28,9
Magdalena Gwizdoń 0+1 0+1 19:01,9
Łukasz Szczurek 0+3 0+0 19:44,7
Krzysztof Pływaczyk 0+1 0+1 20:14,7
15.  Kazachstan Galina Wiszniewska 0+2 0+1 19:26,8 1:18:25,0 +3:19,5
Darja Usanowa 0+1 0+3 19:26,7
Jan Sawicki 0+1 0+3 19:17,3
Aleksandr Trifonow 0+2 0+0 20:14,2
16.  Słowacja Jana Gereková 0+0 0+3 18:15,8 1:18:46,6 +3:41,1
Terézia Poliaková 2+3 0+1 21:01,2
Matej Kazár 0+0 0+0 19:00,6
Martin Otčenáš 1+3 0+2 20:29,0
17.  Kanada Rosanna Crawford 0+0 0+1 18:07,6 1:18:46,9 +3:41,4
Zina Kocher 0+3 2+3 20:59,1
Nathan Smith 0+0 0+1 19:36,2
Marc Andre Bedard 0+0 0+2 20:04,0
18.  Bułgaria Emilija Jordanowa 0+1 0+1 19:27,0 1:19:16,8 +4:11,3
Desisława Stojanowa 0+0 0+2 20:00,9
Krasimir Anew 0+0 1+3 19:52,4
Ivan Zlatev 0+1 0+3 19:56,5
19.  Finlandia Kaisa Mäkäräinen 0+3 0+0 18:02,7 1:19:26,2 +4:20,7
Sanna Markkanen 0+1 1+3 21:15,5
Ahti Toivanen 0+2 0+3 19:56,7
Olli Hiidensalo 0+3 0+2 20:11,3
20.  Rumunia Réka Ferencz 0+1 0+2 20:10,8 1:19:33,2 +4:27,7
Luminița Pișcoran 0+1 0+3 19:49,5
George Buta 0+2 0+3 20:19,3
Cornel Puchianu 0+0 0+2 19:13,6
21.  Estonia Kadri Lehtla 0+2 0+0 19:37,8 1:20:20,5 +5:15,0
Grete Gaim 0+1 0+2 21:24,7
Kauri Kõiv 0+0 0+3 19:50,8
Roland Lessing 0+0 0+2 19:27,2
LPD  Litwa Natalija Kočergina 0+3 0+2 21:11,3
Marija Kaznacenko 0+3 1+3 22:23,1
Tomas Kaukėnas 0+1 0+1 19:38,3
Karol Dombrovski 0+0 0+0
LPD  Wielka Brytania Amanda Lightfoot 0+1 0+1 18:54,2
Nerys Jones 0+2 5+3 29:44,4
Lee-Steve Jackson 0+2 0+2 20:21,6
Marcel Laponder 0+2 0+2

Klasyfikacje po zawodach w Östersund[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacje generalne
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Norwegia Emil Hegle Svendsen 144
2. Francja Martin Fourcade 120
3. Francja Michal Šlesingr 113
4. Słowenia Jakov Fak 108
5. Czechy Ondřej Moravec 104
6. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 103
7. Rosja Jewgienij Garaniczew 96
8. Rosja Anton Szypulin 92
9. Niemcy Erik Lesser 90
10. Austria Dominik Landertinger 87
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 162
2. Białoruś Darja Domraczawa 143
3. Ukraina Wałentyna Semerenko 140
4. Norwegia Tiril Eckhoff 134
5. Czechy Veronika Vítková 130
6. Niemcy Franziska Hildebrand 101
7. Słowenia Teja Gregorin 92
8. Włochy Dorothea Wierer 91
9. Rosja Jekatierina Głazyrina 87
10. Francja Sophie Boilley 86
Klasyfikacje sprintu
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 60
2. Czechy Ondřej Moravec 54
3. Słowenia Jakov Fak 48
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Tiril Eckhoff 60
2. Czechy Veronika Vítková 54
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 48
Klasyfikacje biegu indywidualnego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Norwegia Emil Hegle Svendsen 60
2. Ukraina Serhij Semenow 54
3. Czechy Michal Šlesingr 48
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Białoruś Darja Domraczawa 60
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 54
3. Ukraina Wałentyna Semerenko 48
Klasyfikacje biegu pościgowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 60
2. Rosja Anton Szypulin 54
3. Norwegia Emil Hegle Svendsen 48
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 60
2. Ukraina Wałentyna Semerenko 54
3. Włochy Dorothea Wierer 48

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]